Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Sprawdzone patenty gospodyń na miękkie mięso w gulaszu. Zawsze wychodzi boskie
Renata Materlińska
Renata Materlińska 18.03.2022 01:00

Sprawdzone patenty gospodyń na miękkie mięso w gulaszu. Zawsze wychodzi boskie

gulasz
canva/-lvinst-

Najsmaczniejszy gulasz składa się z miękkiego mięsa i gęstego, aksamitnego sosu. Dlatego prezentujemy sprawdzone patenty najlepszych gospodyń na miękkie mięso w gulaszu. Wykorzystaj je w swojej kuchni, a zobaczysz, że nigdy nie jadłeś lepszego dania.

Gulasz wywodzi się z kuchni węgierskiej. Jest popularnym i sycącym daniem mięsnym, które ma też dodatek cebuli, często papryki i innych warzyw, a także przypraw. Gulaszu nie da się ugotować błyskawicznie. Powinien być nagotowany, bo wtedy mięso jest odpowiednio miękkie i rozpływające się w ustach. Jednak są sposoby na to, by przyspieszyć mięknięcie mięsa w gulaszu.

Sprawdzone patenty gospodyń na miękkie mięso w gulaszu

Jednym ze sprawdzonych patentów gospodyń na miękkie mięso w gulaszu, jest dodanie do gotującej się potrawy łyżki wódki lub spirytusu. Alkohol sprawi, że mięso będzie doskonale miękkie, bo szybciej rozpadnie się zawarta w nim tkanka łączna.

Podobny efekt zapewni dodatek czerwonego wina, octu winnego, a nawet szczypty cukru czy kawałka alkoholu. Niektórzy dodają też do gulaszu trochę soku z ananasa lub nawet miąższu tego owocu. Ananas zawiera enzymy, które przyspieszają rozkład białek mięsa.

Także istotne dla miękkości mięsa

Dobrym pomysłem na skrócenie czasu duszenia wołowiny, jest jej wcześniejsze zamarynowanie. Tak naprawdę mięso wystarczy pozostawić na noc w solance przygotowanej z proporcji 1 l wody i 40 g soli. Można do niej dodać też trochę mleka i przypraw.

Na miękkość mięsa w gulaszu ma też wpływ odpowiednie jego pokrojenie. Najlepiej kroić je ostrym nożem, wzdłuż włókien i z lekkiego skosa. Kawałki nie powinny być zbyt duże, wtedy szybciej staną się miękkie.

Po obsmażeniu mięsa włóżcie je do garnka lub rondla i zalejcie gorącą wodą lub bulionem. Nigdy nie traktujcie już gorącego mięsa, zimnym płynem. Wtedy bowiem stwardnieje i pozostanie łykowate.

Gulasz należy przyprawiać pod koniec duszenia. Szczególnie chodzi tu o dodatek soli, która dodana zbyt wcześnie, sprawi, że wołowina będzie twarda i łykowata. Poza tym doprawiając potrawę pod koniec gotowania, nie ma ryzyka, że zostanie przesolona.

Jeśli szukasz dokładnego przepisu na gulasz wieprzowy, zajrzyj do naszego serwisu. Znajdziesz tu też recepturę na gulasz z mięsa mielonego.

gulasz
gulasz

Źródło zdjęcia: canva/Tatiana Volgutova Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: kanał Wirtualna Polska na YouTube, gotujmy, newsy.gotujmy

Zapraszamy na nasz Instagram