Długo dojrzewający piernik świętego Jakuba jest ciastem, które warto zacząć przygotowywać już teraz. Aby wypiek wyszedł idealny, potrzeba około 4-5 tygodni na dojrzewanie, dzięki czemu nabiera niebywale intensywnego i charakterystycznego smaku. Przepis siostry Anastazji pozwala w prosty sposób sporządzić je tak, aby każdy mógł się cieszyć nim na święta. Klasyczny piernik można przygotować w mniej niż dwie godziny, jednak znacznie smaczniejszą opcją jest piernik świętego Jakuba. Ciasto to wymaga kilkutygodniowego dojrzewania, co pozwala uzyskać mu odpowiednią konsystencję, smak oraz aromat. Zachodzi w nim bowiem fermentacja, która dodaje znacznie więcej do profilu smakowego. Piernik świętego Jakuba w wydaniu siostry Anastazji polany jest polewą czekoladową, jednak ten etap można pominąć bezpośrednio po upieczeniu. Dobrym rozwiązaniem jest odstawienie piernika na kolejny tydzień i polanie go czekoladą zaraz przed podaniem - wtedy jest jeszcze smaczniejszy.
Ciasto Raffaello zachwyci głównie tych, którzy uwielbiają połączenie delikatnej faktury oraz intensywnego kokosowego smaku. Wypiek składa się z prostego biszkoptu, przełożonego gładkim kremem kokosowym. Na wierzchu zwieńczone jest chrupiącą kruszonką, która podkreśla subtelną konsystencję reszty składników. Niżej pokazujemy krok po kroku, jak je przygotować. Ciasto Raffaello jest pyszną wariacją popularnej słodkiej przekąski, złożonej z kruchego wafelka posypanego wiórkami kokosowymi, wypełnionego kokosowym kremem oraz całym migdałem. Jeśli jesteś fanem kokosa, ciasto z pewnością przypadnie ci do gustu. Choć receptura i ilość potrzebnych składników są całkiem długie, więc mogą przytłoczyć niewprawionego piekarza, w praktyce nie ma się czego obawiać. Sam proces przyrządzania jest zaskakująco prosty i intuicyjny. Co więcej, podczas pieczenia na cały dom rozchodzi się z piekarnika wspaniały zapach, który zachwyci każdego domownika.
Sernik jest jednym z ulubionych ciast wielu smakoszy. Klasyka jednak z czasem się nudzi. Warto spróbować przyrządzić masę serową w nieco odmienny sposób. Dostępne w każdym sklepie wiórki kokosowe zamienią tradycyjny wypiek w egzotyczny smakołyk. Dajcie się skusić i przygotujcie ten wyjątkowy sernik, a smak was pozytywnie zaskoczy. Proponowaliśmy wam już wcześniej smaczne desery z dodatkiem kokosa. Znane z czasów dzieciństwa kokosanki czy pyszne Rafaello bez pieczenia to jednak nie koniec możliwości, jakie daje niedrogi i pyszny składnik, jakim są wiórki koksowe. Dziś proponujemy wam przyrządzenie sernika z tym dodatkiem. Smak będzie zachwycająco delikatny, a goście z pewnością poproszą o dokładkę.
Ciasto Kopciuszek jest kilkuwarstwowym ciastem z masą budyniową, śmietanową i biszkoptem z makiem. Całe ciasto przełożone jest herbatnikami nasączonymi w rumie i polane deserową czekoladą. Połączenie tych wszystkich smaków jest tak pyszne, że ciasto zawsze błyskawicznie znika, a prośby o dokładkę są pewne. Poznaj przepis na ciasto Kopciuszek siostry Anastazji.Siostra Anastazja słynie między innymi z doskonałych wypieków. Proste ciasta z prostych składników w jej wykonaniu to prawdziwa rozkosz dla podniebienia. Ciasta siostry Anastazji znają i uwielbiają wszyscy miłośnicy słodkości. Ciasto migdałowe bez pieczenia i tradycyjny makowiec to ciasta, których koniecznie musisz spróbować.Kopciuszek to ciasto, które powstało z połączenia biszkoptu z biszkoptem makowym, pysznym kremem budyniowym, słodką śmietanką z wyczuwalną, cytrynową nutą i polewą czekoladową, która zastygając, tworzy gęste, chrupiące wykończenie. Ciasto przełożone jest również herbatnikami nasączonymi w rumie, dzięki którym zyskuje doskonały smak. Jeśli chcesz, aby czekolada była plastyczna i nie kruszyła się podczas krojenia, przygotuj polewę z masłem i śmietanką.
Racuchy z jabłkami nie wymagają przedstawienia - te proste danie zna każdy z uwagi na łatwość przygotowania i nieoceniony smak. Większość osób ciasto robi z dodatkiem jajka, które wiąże wszystkie składniki, lecz okazuje się, że wcale nie jest ono potrzebne. Zamiast niego można wlać do masy więcej mleka. W poniższej recepturze zawarta została również cytryna, która nadaje plackom zupełnie nowej świeżości. Racuchy z jabłkami to klasyka, którą ze szczególną nostalgią mogą wspominać osoby starsze, wychowane w czasach PRL-u lub transformacji systemowej. Wtedy bardzo często podawało się je na kolację lub jako deser po sutym obiedzie. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz jeść jajek lub twoja dieta wymaga znacznego ich ograniczenia, cały czas możesz cieszyć się pysznymi racuchami. Poniżej krok po kroku pokazujemy, jak sporządzić je bez jaj w taki sposób, aby nikt nie był w stanie wyczuć, że czegoś brakuje.
Ciasto czekoladowe zazwyczaj kojarzy się z koniecznością pieczenia, jednak poniższa receptura pokazuje, że bez piekarnika również można przygotować coś pysznego. Każdy, kto spróbuje tego deseru, natychmiast się w nim zakocha, gdyż składa się z aż 3 rodzajów czekolady pod postacią delikatnego musu. Jeśli więc chcesz zaimponować swoim gościom kulinarnymi umiejętnościami, ciężko o lepsze ciasto. Planujesz niedługo urządzić przyjęcie i chcesz podać swoim gościom na deser czekoladowe ciasto, jednak piekarnik odmówił posłuszeństwa i przestał działać? Na ratunek przychodzi banalnie prosty przepis, który prezentujemy niżej. Dzięki niemu zrobisz efektownie wyglądające ciasto o jeszcze lepszym smaku. Ciasto złożone z trzech rodzajów musu wyróżnia wyjątkowa gładkość i delikatność. Najlepszym kompanem tego ciasta jest mocno zaparzona kawa, która przełamuje słodycz i jeszcze bardziej zwiększa przyjemność z jedzenia. Dobrym pomysłem jest również wsypanie szczypty kawy rozpuszczalnej do musu, dzięki czemu smak czekolady będzie bardziej intensywny.
Chałka w tradycyjnym wydaniu zachwyca prostotą, delikatnością, puszystością oraz prawdopodobnie najważniejszym elementem - kruszonką. Korzystając z przepisu Babci Ewy, użytkowniczki serwisu przyslijprzepis.pl, można cieszyć się właśnie taką chałką. Recepturę na ten doskonały wypiek prezentujemy poniżej. Chałka z kruszonką to prawdopodobnie jedna z najlepszych możliwych propozycji na kolację, szczególnie gdy za oknem jest nieprzyjemna zimna aura, a ciasto podaje się ze szklanką świeżo podgrzanego mleka z odrobiną cukru czy miodu lub kakao. Chałka wywodzi się z tradycyjnej kuchni żydowskiej, w której wydaniu jest jednak bardziej wytrawnym rodzajem chleba. Polacy zaadaptowali ją na swoją modłę, dodając więcej cukru i obsypując ją z wierzchu słodką kruszonką. Największą pasją obdarzają ją zazwyczaj dzieci, które uwielbiają słodycz oraz delikatność wypieku.
Makowiec zachwyca wieloma aspektami, jednak najczęściej docenia się jego jedyny w swoim rodzaju smak oraz dużą wilgotność. Siostra Anastazja ma swój własny przepis na ten cudowny wypiek i dodaje do niego bakalie, a także ozdabia polewą czekoladową. Jeśli chcesz cieszyć się jego wybitnym smakiem, niżej zdradzamy przepis krok po kroku. Makowiec kojarzy się głównie ze świętami, kiedy to jego zapach podczas pieczenia rozchodzi się po całym domu oraz najbliższej okolicy. Mało kto jest w stanie oprzeć się jego działaniu i wiele osób decyduje się jeść go jeszcze ciepłym. Siostra Anastazja, jako znawczyni klasycznej polskiej sztuki kulinarnej, ma swoją własną recepturę na ciasto z makiem. Wyróżnia się ona przede wszystkim polewą czekoladową oraz zawartością najróżniejszych suszonych owoców i orzechów.
Ciasto drożdżowe, niezależnie od jego finalnego przeznaczenia, często wymaga sporej ilości pracy oraz czasu, zanim będzie można z niego korzystać. Jeśli nie masz tak wiele wolnego lub ochoty na długie ugniatanie, sprawdź poniższą recepturę. Dzięki niej faktyczna praca nad ciastem zajmie ci jedynie 5 minut - resztę wykona za ciebie lodówka oraz drożdże. Ciasto drożdżowe to podstawa najróżniejszych wypieków. Bez niego nie byłoby słodkich drożdżówek, spodu do pizzy czy najzwyklejszego chleba. Z tego powodu warto znać szybki przepis na nie, aby nie musieć spędzać w kuchni wielu godzin za każdym razem, gdy chce się je przygotować. Z pomocą przychodzi metoda, którą prezentujemy niżej. Normalnie ciasto drożdżowe zagniata się przynajmniej kilkanaście minut, zanim uzyska się odpowiednią konsystencję. Zamiast tego można jedynie połączyć ze sobą składniki i wstawić je do lodówki - drożdże podczas fermentacji same "wyrobią" ciasto, co pozwala znacznie zmniejszyć własną pracę.
Wielu z nas lubi jeść naleśniki, nie każdy już jednak lubi długie stanie przy patelni, jakie wiąże się często z ich smażeniem. Na tę bolączkę też jest sposób. Wystarczy naleśniki upiec. Albo raczej przygotować jednego wielkiego naleśnika. Sprawdźcie ten nietypowy przepis koniecznie. Naleśnik bez smażenia? Tak, to możliwe. Decydując się na przyrządzenie tego deseru, pominicie etap żmudnej pracy nad kolejnymi sztukami przysmaku. Pieczony naleśnik jest daniem, które z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kto w kuchni nie lubi spędzać wiele czasu, ale ceni smak tradycyjnych dań. Wypróbujcie ten patent — jesteśmy pewni, że was zachwyci.
Puszysty, delikatny sernik jest uwielbianym przez wszystkich ciastem pieczonym na święta, większe uroczystości, a także jako pyszny deser do kawy. Polany mocno czekoladową, aksamitną polewą wprost rozpływa się w ustach i za każdym razem błyskawicznie znika z talerzy. Poznaj przepis na gęstą, plastyczną polewę czekoladową na sernik.Nie ma lepszego ciasta od pieczonego, puszystego sernika z polewą czekoladową. Delikatne ciasto oblane czekoladą jest tak genialne, że nigdy nie kończę na jednym kawałku. Polewa przygotowana z masła, śmietanki i tabliczki gorzkiej czekolady jest aksamitna i szybko zastyga na cieście, a dzięki plastycznym właściwościom nie kruszy się podczas krojenia. Polewa czekoladowa doskonale sprawdzi się również do sernika na zimno i babeczek serowych. Polewę przygotowuję z gorzkiej, deserowej czekolady o zawartości kakao minimum 70%. Jeśli jednak wolisz słodszą wersję, przygotuj polewę z połączenia gorzkiej i mlecznej czekolady. Zarówno śmietanka, jak i masło muszą mieć temperaturę pokojową, zimna śmietana może się zważyć i rozwarstwić polewę.Z puszystym sernikiem może konkurować jedynie szarlotka z kruszonką. Tu poznasz przepis na błyskawiczne, kruche ciasto z musem jabłkowym, doskonałe do kawy.
Jak zagęścić krem do ciasta? To pytanie bardzo często pojawia się na kulinarnych forach. Jeśli podczas przygotowywania ciasta krem wyjdzie za rzadki, możemy go w prosty sposób ustabilizować. Poznaj sprawdzone sposoby na zagęszczenie kremu do ciasta i przygotuj wspaniały deser dla całej rodziny. Krem do ciasta i tortu musi mieć gęstą, zwartą konsystencję, aby nie rozpłynął się podczas krojenia. Rzadki krem nie trzyma ciasta i nie wygląda apetycznie. W zależności od rodzaju i składników kremu, możemy jednak w prosty sposób zagęścić masę, aby nie straciła smaku i spełniała swoją rolę.Najbardziej popularnymi stabilizatorami do kremów jest mąka, żelatyna, galaretka, czekolada i masło. W zależności od rodzaju kremu, możemy wykorzystać produkty zagęszczające i uratować rzadką masę. Dowiedz się również, jak zastąpić cukier w ciastach i przygotować zdrowsze i mniej kaloryczne wypieki dla całej rodziny.
Krem czekoladowo-orzechowy z mascarpone i śmietanką kremówką genialnie smakuje z puszystym ciastem czekoladowym. Krem ma wyraźną nutę Nutelli, jest słodki, kremowy i mocno czekoladowy. Poznaj przepis na najlepszy krem do przełożenia ciasta czekoladowego.Ciasto czekoladowe przełożone aksamitnym kremem orzechowo-czekoladowym z mascarpone i śmietanką smakuje obłędnie. Czekoladowy placek przełożony najlepszym kremem do ciasta będzie hitem na Twoim stole i każdy będzie prosił o dokładkę. Kremem przełożysz również brownie, a także możesz go wykorzystać do przygotowania czekoladowego sernika na zimno.Mocno orzechowy krem z wyczuwalną nutą czekolady podbije serca wszystkich łasuchów. Jeśli chcesz przygotować tort czekoladowy, pierwszy blat wysmaruj kwaśną konfiturą wiśniową, połóż drugi blat, następnie wysmaruj go kremem orzechowym. Do przygotowania kremu wykorzystaj mocno schłodzoną śmietankę oraz mascarpone. Ciepła śmietana skiśnie podczas ubijania. Jeśli szukasz pomysłu na krem do ciasta- tu poznasz przepis na genialny krem z masłem orzechowym.
Piernik jest jednym z tradycyjnych ciast serwowanych w polskich domach podczas Świąt Bożego Narodzenia. Deser ten zachwyca słodyczą pochodzącą z miodu, mieszanką aromatycznych przypraw i słodko-kwaśnym dodatkiem powideł ze śliwek. Dowiedzcie się jak przyrządzić ten doskonały i ceniony przez wielu smakoszy wypiek. W przepisie wykorzystamy pyszny marcepan. Ciasta korzenne, takie jak piernik czy makowy deser siostry Anastazji charakteryzuje dodatek niebagatelnych przypraw o wyjątkowym zapachu m.in. cynamonu, goździków czy kardamonu. Równie fantastyczne potrafią być owoce z ich dodatkiem np. jabłka. Tym razem skupimy się na przygotowaniu najbardziej klasycznego grudniowego wypieku.
Makowiec jest tradycyjnym świątecznym wypiekiem, który ceni wielu smakoszy. Jego przygotowanie jednak do łatwych nie należy, a błędy są kosztowne. Jeśli będziemy chcieli pójść na skróty, ciasto może pękać. Z naszymi radami jednak unikniecie tego problemu. Dowiedzcie się co zrobić, aby wyszło idealnie gładkie. Zawijana w drożdżowe ciasto masa z maku i bakalii ma wielu zwolenników. Do jej przyrządzenia potrzeba nieco wprawy i starannego podążania za przepisem. Najdrobniejsza modyfikacja może spowodować, że wypiek nie wyjdzie. Dziś podpowiadamy, co zrobić, by makowiec nie pękł przy pieczeniu.
Krem do ciasta ze śmietany 18, cukru i masła jest gęstym, aksamitnym kremem, którym przełożysz ulubione ciasto. Krem ma wyraźny, śmietanowy smak i doskonale łączy się z owocowymi deserami. Poznaj przepis na krem do ciasta ze śmietany 18.Krem do ciasta ze śmietany jest puszystym kremem, który świetnie łączy się z ciastami z owocami, biszkoptami, tortami. Kremem przełożysz każdy rodzaj ciasta, możesz wykorzystać go również do dekoracji deserów lodowych i owocowych. Po przełożeniu ciasta kremem ze śmietany, koniecznie wstaw całość do lodówki na minimum 2 godziny. Ciasto przechowuj w lodówce, aby śmietana nie skisła.Do przygotowania kremu wykorzystaj miękkie masło w temperaturze pokojowej i mocno schłodzoną śmietanę. Masło musi mieć 82% tłuszczu, margaryna czy równie popularny mix masła i margaryny nie nadaje się do kremu ze śmietanką 18. Krem ucieraj delikatnie, aby się nie zważył.Jeśli szukasz pomysłu na prosty i puszysty krem do ciasta- tu poznasz przepis na krem z jogurtu greckiego z galaretką, idealny do przekładania i dekoracji ciast.
Krem z jogurtu greckiego jest pysznym i szybkim kremem do przełożenia ciasta lub tortu. Krem jest puszysty, delikatny i świetnie łączy się zarówno z ciastami biszkoptowymi, jak i ciemnymi spodami. Poznaj przepis na wyśmienity krem z jogurtu greckiego do ciasta.Krem z jogurtu greckiego jest gęsty, puszysty i doskonały do przekładania i dekoracji ciast. Krem świetnie pasuje do biszkoptu, czekoladowego spodu oraz ciast z owocami i konfiturami. Kremem przełóż również ciasto czekoladowe lub tort piernikowy i na nowo odkryj ich smak.Krem z jogurtu jest bardzo delikatną, kremową i puszystą masą, która nadaje wszystkim wypiekom świeżości i doskonałego smaku. Pamiętaj, aby śmietanka była mocno schłodzona, ponieważ ciepły produkt skiśnie lub zważy się podczas ubijania. Krem z jogurtu greckiego możesz również podać z owocami w pucharkach jako samodzielny deser. Jeśli szukasz pomysłu na szybki i doskonały krem do ciasta- tu poznasz przepis na migdałowo-kokosowy krem do ciasta rafaello, wprost rozpływa się w ustach.
Chałwa jest pysznym deserem, który zachwycił już niejednego smakosza. Dodana do kremu nada mu specyficznego smaku, który na długo zostanie w waszej pamięci. Skuście się na wyjątkowe ciasto bez pieczenia z chałwową masą, a wasi goście długo będą wspominali spotkanie, na którym go podacie. Desery bez pieczenia są nie tylko wyjątkowo smaczne, ale też szybkie w przygotowaniu. Przeważnie zajmuje ono 15 minut. Nie raz polecaliśmy wam już pyszne przepisy na tego typu słodkości. Wielu z was z pewnością spróbowało już szarlotki bez pieczenia czy ciasta migdałowego siostry Anastazji z pyszną masą krówkową w składzie. Tym razem proponujemy wam herbatniki przekładane pyszną masą z dodatkiem sezamowego smakołyku.
Ciasto drożdżowe z kruszonką jest świetnym wypiekiem do kawy. Jest puszyste, delikatne i dobrze wyrośnięte. Skórka pomarańczowa i słodka kruszonka nadają mu świeży i doskonały smak. Poznaj przepis Ewy Wachowicz na słodkie, wyrośnięte i bardzo puszyste ciasto drożdżowe.Ciasto drożdżowe jest tradycyjnym, polskim wypiekiem, przygotowywanym głównie na święta. Uwielbiam jego delikatny smak, więc piekę go znacznie częściej, jako słodki deser do kawy dla całej rodziny. Ciasto drożdżowe przepisu Ewy Wachowicz jest puszyste, delikatne, z pomarańczową nutą i otulone słodką kruszonką, która doskonale komponuje się z plackiem.Do przygotowania ciasta drożdżowego używaj wyłącznie składników w temperaturze pokojowej. Pamiętaj również, że drożdże należy rozpuścić w podgrzanym mleku, jednak nie może być gorące, ponieważ zabije drożdże i ciasto nie urośnie. Ciasto drożdżowe ucieram ręką, aby było jak najbardziej puszyste i delikatne.Ciasto drożdżowe z kruszonką smakuje równie doskonale w towarzystwie śliwek. Tu znajdziesz przepis na wyśmienity drożdżowiec z węgierkami.
Jesienią na targu bez problemu znajdziemy różne odmiany jabłek. Wśród nich będą też te, z których możemy upiec wyśmienitą szarlotkę. Polecamy wam sprawdzoną, babciną recepturę na ten deser. Sekretem delikatności tego wypieku jest smalec, którego dodajemy do ciasta. Dzięki niemu kruchy spód wychodzi o niebo lepszy niż w klasycznej wersji z masłem i jajami. Przekonajcie się sami. Szarlotki często goszczą na naszych stołach. To tradycyjne ciasto ma wielu zwolenników. Równie dużo jest sposobów jego przyrządzania. Możemy użyć budyniu, dodać konfitury, a nawet przygotować je bez pieczenia. Tym razem zdradzamy wam sekret delikatnych i rozpływających się w ustach babcinych szarlotek. Spróbujcie koniecznie — ten smak was zachwyci. Przepis na szarlotkę na kruchym spodzie ze smalcem Składniki na ciasto: 90 g smalcu kostka masła 3 szklanki mąki pszennej 6 łyżek cukru pudru 4 łyżki zimnej wody szczypta soli Składniki na masę jabłkową: 2 kg kwaśnych jabłek 4 łyżki cukru 1 opakowanie cukru wanilinowego 1 łyżeczka cynamonu 1 łyżeczka soku z cytryny 1 łyżka mąki ziemniaczanej Przygotowanie: Mąkę przesiewamy do miski, dodajemy cukier, sól, pokrojone w kosteczkę zimne masło oraz smalec. Delikatnie wyrabiamy palcami, aż powstaną drobne okruszki ciasta. Dodajemy wodę i jeszcze przez chwilę zagniatamy ręką, formując coraz większą kulę. Rozpłaszczamy ją na placek i wkładamy do lodówki na godzinę.W tym czasie przygotowujemy jabłka. Owoce obieramy ze skórki i kroimy w drobną kostkę, usuwając przy okazji gniazda nasienne. Wkładamy je do garnka, skrapiamy sokiem z cytryny i zagotowujemy na małym ogniu. Prażymy przez około 15 minut, aż nieco odparują.Pod koniec gotowania wsypujemy cukier, cukier wanilinowy i cynamon. Mieszamy i studzimy. Do letniej masy dodajemy mąkę ziemniaczaną — wchłonie ewentualny nadmiar wilgoci i sprawi, że ciasto nie nasiąknie od jabłek.Blachę smarujemy odrobiną masła lub wykładamy papierem do pieczenia. Piekarnik rozgrzewamy do temperatury 190 stopni Celsjusza. Ciasto wyjmujemy z lodówki i dzielimy je na dwie części. Jedną z nich rozkładamy na blasze, palcami formując równomierną warstwę.Wygładzamy jej powierzchnię przy pomocy szklanki. Na cieście układamy jabłka i posypujemy je kawałkami drugiej części ciasta. Możemy też ją rozwałkować i ułożyć na owocach. Szarlotkę pieczemy przez 1 godzinę. Podajemy posypaną cukrem pudrem.Prażone jabłka są do szarlotki idealneŹródło zdjęcia: canva/daffodilred Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:Rozgrzewająca zupa kalafiorowa z curry i imbiremPuszyste zapiekane krokiety z kapustą i grzybami. Przygotujesz je bez jajek i mleka Co zrobić, żeby makowiec nie pękał?źródło: doradcasmaku, kwestiasmakuZapraszamy na nasz Instagram
Ptysie są pysznym deserem z kremem, który uważany jest za wyjątkowo trudny do przygotowania. Często ze względu na to wyobrażenie rezygnujemy z jego przyrządzania w domu. Niesłusznie, gdyż przepis na ten smakołyk jest niezwykle prosty. Z pomocą naszej receptury zrobicie ptysie, które zachwycą smakiem i wyglądem. Desery parzone — takie jak karpatka — czy bazujące na cieście francuskim np. kremówki, uchodzą za wyjątkowo złożone i sprawiające kłopot w samodzielnym przygotowaniu. Nie musi tak wcale jednak być, jeśli zadbamy o to, by wykonać je zgodnie z instrukcją. Spróbujcie wykonać ptysie z poniższego przepisu i przekonajcie się, jak łatwo można wyczarować smaczny deser ze śmietaną.
Krem cappuccino jest delikatnym, puszystym kremem z wyczuwalną, kawową nutą, doskonałym do dekoracji i przełożenia ciast i tortów. Krem jest słodki, aksamitny i wyjątkowo smaczny. Poznaj przepis na krem cappuccino, idealnym dla wszystkich miłośników kawy. Kremem cappuccino przekładam delikatne ciasta biszkoptowe, czekoladowe i bezy. Krem doskonale pasuje również do przekładania i dekoracji tortów z dodatkiem konfitur lub dżemów owocowych, świetnie przełamując smaki. Krem cappuccino, podobnie jak krem kawowy, możesz przygotować również jako samodzielny deser, wystarczy, że przełożysz je do filiżanek i dobrze schłodzisz. Bazę pod krem cappuccino z czekolady i śmietanki przygotuj dzień wcześniej i wstaw do lodówki na całą noc, aby stężała.
Szukacie prostego przepisu na sernik bez zbędnych dodatków? Sernik wiedeński będzie dla was idealny. Pieczony jest bez spodu, a charakteryzuje go wyjątkowo delikatna konsystencja — ser wprost rozpływa się w ustach. Zrobiony według przepisu siostry Anastazji zawsze się udaje i nie opada. Musicie go wypróbować. Proponowaliśmy wam już sprawdzone przepisy na wypieki siostry Anastazji. Wielu z was z pewnością do gustu przypadł jej pyszny jabłecznik czy korzenny makowiec. Tym razem proponujemy powrót do tradycji i zdradzamy, jak siostra Anastazja przyrządza sernik wiedeński. Koniecznie spróbujcie tego lekkiego jak chmurka i wyśmienitego deseru.
Krem do ciasta z jogurtu naturalnego i galaretki jest idealnym kremem do przekładania ciast biszkoptowych i owocowych tortów. Krem jest gęsty, aksamitny, a galaretka nadaje mu ładny kolor i delikatny, owocowy smak. Poznaj przepis na błyskawiczny krem do cista z jogurtu naturalnego i galaretki.Krem do ciasta z jogurtu naturalnego i galaretki jest świetną alternatywą dla klasycznych kremów na maśle lub śmietanie. Jest lekki, puszysty i owocowy, dzięki czemu doskonale nadaje się do przełożenia biszkoptu, tortu lub ciasta z galaretką. Przed przygotowaniem kremu odsącz jogurt z serwatki, aby krem nie był za rzadki. Jogurt grecki możesz przecisnąć prze ręcznik papierowy, ściereczkę lub tetrę. Do kremu wykorzystałam galaretkę truskawkową, ale każdy smak doskonale łączy się z kremem, nadając mu ładnego, świeżego koloru.
Racuchy są uwielbiane przez liczne grono smakoszy. Zazwyczaj ciasto na specjał wzbogaca się o jajko. Jednak równie dobrze można wykluczyć je z listy składników. Racuchy zaskoczą Cię chrupkością i puszystym wnętrzem.Racuchy bez dodatku jajek mogą wydawać się dosyć kontrowersyjnym pomysłem. Warto czasem pokusić się na odrobinę ekstrawagancji w kuchni. Smakołyk jest bardzo prosty w przygotowaniu. Każdy poradzi sobie z poniższą recepturą.
Jak zrobić krem do ciasta bez tłuszczu? Przygotuj krem z kaszy manny, budyniu i skórki pomarańczowej, który jest doskonałym zamiennikiem kremów na bazie masła. Jest gęsty, słodki, z wyczuwalną nutą wanilii i pomarańczy, idealny do przekładania ciast. Poznaj przepis na krem do ciasta bez tłuszczu.Krem z kaszy manny, żółtek, budyniu i skórki pomarańczowej jest pysznym i gęstym kremem do przekładania ciast biszkoptowych, tortów, brownie. Krem jest bardzo aromatyczny, delikatny i świetnie łączy się z każdym rodzajem ciasta, nadając im wyjątkowego smaku.Podczas przygotowywania kremu, często sprawdzaj jego temperaturę i dokładnie mieszaj. Krem musi się delikatnie gotować, ale nie wrzeć na gazie bo może się spalić. Pamiętaj również, aby stopniowo dodawać składniki do mleka, aby krem się nie zważył lub nie miał zbitych grudek. Jeśli szukasz pomysłu na mało kaloryczne kremy do ciast- tu poznasz ciekawe przepisy na fit kremy z mascarpone i twarogu, bez masła, jajek i śmietany.
Polewa z deserowej czekolady jest mocno czekoladowa, z gorzkawą nutą prawdziwego kakao. Polewa świetnie sprawdzi się do dekoracji babeczek, serników i wielu innych ciast. Poznaj przepis na doskonałą polewę z gorzkiej czekolady.Deserowa czekolada z dużą zawartością kakao jest genialnym dodatkiem do deserów, lodów, ciast. Przygotujesz z niej zarówno estetyczną dekorację, jak i polewę, mus i krem, którym przełożysz ciasto lub tort. Czekolada gorzka z dodatkiem mleka ładnie zastyga na cieście, tworząc błyszczącą, aksamitną polewę.Czekoladę rozpuść w kąpieli wodnej, dzięki czemu będzie gęsta i doskonała w smaku. Przed dodaniem mleka ostudź gorącą czekoladę, aby uniknąć zważenia się polewy. Gotową polewą udekoruj babeczki, ciasto czekoladowe lub brownie. Polewa doskonale sprawdzi się również do polania sernika wiedeńskiego.
Z pewnością suflet nie należy do grona deserów, które cieszą się w Polsce dużą popularnością. Idealny specjał powinien charakteryzować się płynnym środkiem. Z naszym przepisem z pewnością uda Ci się osiągnąć pożądany efekt. Suflet zaskakuje wybornym smakiem, który na długo pozostaje w pamięci.Smakowity suflet można przygotować bez najmniejszych problemów. Przepis jest banalnie prosty. Wystarczy pamiętać o kilku istotnych detalach. Dzięki nim deser zachwyci najbliższych fantastycznym płynnym wnętrzem.