Województwo lubuskie może pochwalić się niezwykłym szczęściem. To właśnie tam, w niewielkiej wsi pod Zieloną Górą w lasach znaleziono uwielbiane grzyby. Mowa o koźlarzach, które zazwyczaj zaczynają pojawiać się dopiero w okolicach lipca. Czy można je znaleźć także w innych częściach kraju?
Tani obiad na bazie chleba tostowego jest sycący i prosty w przygotowaniu. Kromki pieczywa uformowane w sakiewki i wypełnione znakomicie doprawionym farszem z grzybów i sera zachwycą waszych najbliższych. Musicie spróbować.
Tegoroczna wiosna sprzyja grzybobraniom. W lasach pojawiły się borowiki ceglastopore. Nie każdy zna ten gatunek grzybów i sporo traci. Mają bowiem ciekawy smak i z powodzeniem można je wykorzystać jako składnik zupy lub aromatycznego sosu.
Pieczarki są najpopularniejszymi grzybami w naszej kuchni. Cenimy je za aromat, niską cenę i duże możliwości przyrządzenia. Wiele osób nie wie jednak, jak należy je przechowywać. Zwykle są sprzedawane w ofoliowanych pojemnikach i tak wstawiane przez nas do lodówki. Ten błąd jednak może być kosztowny.
Na bazarze Olimpia na warszawskiej Woli sprzedawano trujące grzyby. Niebezpieczne piestrzenice kasztanowate opisane były jako smardze. Po wielu dniach poszkodowana kobieta doczekała się w końcu reakcji Sanepidu. Mogłoby jej się nie udać, gdyby nie post w internecie.
Kotlety z pieczarek są tanie i niesamowicie smaczne. Wykonane z aromatycznych grzybów i jajek danie z pewnością spodoba się rodzinie i nasyci wszystkich na długo. Przygotowanie zajmuje niewiele czasu — musicie spróbować.
W Polsce odnotowano obecność grzybów niezwykle cennego gatunku. Ostatni raz widziano je u nas ponad 100 lat temu. Gąska sosnowa, bo o niej właśnie mowa, należy o najbardziej cenionych grzybów na świecie. Koszt ich zakupu osiąga nawet 2 tysiące euro za kilogram.
Wszyscy znamy smak klasycznych kotletów mielonych. Czy wiesz jednak, jak łatwo sprawić, by były jeszcze pyszniejsze? Do mięsnej masy dodaj aromatyczne, podsmażone pieczarki. Gotowe kotlety nabiorą dzięki temu wyjątkowego smaku oraz staną się bajecznie wilgotne.
Uważajcie podczas wiosennego grzybobrania. W lasach czai się trujący i niebezpieczny gatunek. Piestrzenica kasztanowata, bo o niej właśnie mowa, jest łudząco podobna do lubianych i smacznych grzybów. Jej spożycie niesie za sobą poważne konsekwencje.
Grzyby zbiera się przede wszystkim jesienią. Jednak kilka gatunków w lasach i parkach pojawia się już w kwietniu. Smardze należą do tej grupy i zdecydowanie warto skusić się na spacer w ich poszukiwaniu. Smakują znakomicie, a są trudnodostępne, co czyni je nie lada rarytasem.
Kluski na parze są znakomitym pomysłem na sycący obiad. Smakowita wersja z dodatkiem grzybów nie jest już bardzo popularna, a potrafi zachwycić smakiem. Musicie spróbować — aromatyczne nadzienie idealnie pasuje do lekkiego ciasta.
Lubicie chodzić na grzyby? Już niedługo w polskich lasach będzie można natknąć się na prawdziwy skarb. Mowa o rzadko spotykanej gąsce sosnowej, której cena na rynku osiąga zawrotne kwoty. Znalezienie jej jest nie lada przeżyciem w karierze każdego grzybiarza.
Grzyby można zbierać także w kwietniu. Jeden z grzybiarzy pokazał, co znalazł w pobliskim mu lesie, do którego wybrał się na początku miesiąca, tuż po opadach deszczu. Mało znany gatunek jest wart bliższej uwagi amatorów leśnych skarbów.
Sezon na grzyby kojarzymy z miesiącami jesiennymi. Tymczasem już wczesną wiosną można natknąć się w lasach na rozmaite okazy. Jeden z mieszkańców województwa podkarpackiego znalazł pierwsze w tym roku maślaki. Komentarze pod jego zdjęciem z grzybami pełne były ekscytacji i niedowierzania.
Grzyby zaczynają pojawiać się w lasach. Choć najpopularniejsze gatunki znajdziemy tam dopiero w lecie i na jesieni, już w kwietniu podczas spacerów można natknąć się m.in. na smardze. Częściowo chroniony grzyb jest nie lada rarytasem i warto się za nim rozejrzeć.
Sezon na grzyby właśnie się rozpoczął. Choć taka nowina może niektórych zadziwić, na łąkach zaroiło się od prawdziwego skarbu. Amatorzy grzybobrania tłumnie ruszyli na poszukiwanie smardzy. Kto znajdzie je na swojej działce może się uważać za prawdziwego szczęściarza.
Magda Gessler po raz kolejny udowodniła, ze jak nikt zna się na gotowaniu. Przyrządziła żurek, do którego żaden inny nie ma startu. Tajemnicą wybornego smaku jej zupy jest dodatek aromatycznych grzybów. Dorzućcie kilka do garnka z zupą i sami przekonajcie się, jak obłędnie to smakuje.
Sałatka jarzynowa z pewnością zagości na niejednym wielkanocnym stole. Magda Gessler przyrządza ją tak, jak to robiła jej babcia. Dlatego też nie wyobraża sobie tego specjału bez dodatku marynowanych grzybów. Aromatyczny składnik sprawia, że danie ma jeszcze ciekawszą teksturę. Musicie spróbować.
Nie mielone, nie schabowe. Na obiad przygotuj kotlety w zupełnie nowej odsłonie. Wieprzowinę mieloną zapiecz w piekarniku z pieczarkami, cebulą i aromatycznym cheddarem. Każdy będzie prosił o przepis i dokładkę
Bitki w sosie grzybowym są znakomitym pomysłem na niedzielny obiad dla całej rodziny. Proste w przygotowaniu soczyste danie z mięsa wieprzowego będzie o niebo lepsze niż klasyczne schabowe. Nawet wybredni się nim zachwycą. Musicie spróbować.
Szukacie niezwykłego dodatku do gotowanych jaj, zimnych mięs i wędlin? Sięgnijcie po sos tatarski. Robi się go na bazie majonezu, ale wzbogaca kilkoma składnikami, które z pewnością każdy z Was ma pod ręką. Taki sos warto postawić na stole z wielkanocnym śniadaniem, ale jego przygotowanie jest na tyle proste, że można się nim raczyć i na co dzień.
Zapomnij o frytkach i chipsach. Mamy sposób na znacznie zdrowszą chrupiącą przekąskę. Obtocz pieczarki w panierce i przemień je w złociste apetyczne kuleczki. Idealnie smakować będą podane z ulubionymi sosami lub zwyczajnie ketchupem.
Polska kuchnia pełna jest pysznych, tradycyjnych przepisów. Niektóre z nich, jak prezentowana przez nas dziś zupa zaproska na przestrzeni lat zostały nieco zapomniane. Na szczęście o tym regionalnym specjale przypomniała restauratorka Ewa Wachowicz. Kilka prostych, ale niezwykle aromatycznych składników gwarantuje doskonały smak potrawy.
Wątróbka w sosie śmietanowym z pieczarkami i cebulą jest świetnym pomysłem na sycący i pyszny posiłek dla całej rodziny. Usmażona, a następnie podgotowana ze słodką śmietanką wychodzi miękka i niezwykle soczysta.
Siostra Anastazja na dobrze zadomowiła się w świadomości Polaków. Tysiące osób odtwarza jej proste, aczkolwiek pomysłowe przepisy. Nie stroni od nieoczywistych połączeń, które trafiają bez pudła w gusta wielu smakoszy. Dziś przedstawiamy jej pomysł na sałatkę ziemniaczaną.
Obierasz pieczarki przez ich użyciem? Popełniasz wielki błąd. Przez to niepotrzebne działanie tracisz dużo czasu i energii. Grzyby wystarczy jedynie oczyścić.
Zachęcamy do ostatnich kulinarnych rozkoszy przed Wielkim Postem. Niezapomnianych wrażeń smakowych dostarczy przepyszna sałatka jarzynowa. Jej skład wzbogaca mięso z kurczaka oraz marynowane pieczarki. Każdy zapyta o przepis.
Pieczarki smażone są świetnym dodatkiem do wielu dań. Ich właściwe przyrządzenie potrafi jednak sprawić problem. Jednym z popularniejszych błędów jest zbyt wczesne solenie grzybów, które sprawia, że uwalniają się z nich duże ilości płynu. Podpowiadamy, jaka jest właściwa metoda.