Grzyby obrodziły. W ostatnim czasie amatorzy wypraw do lasu publikowali nagrania ze swoich wypraw. Jeden z nich pokazał, jak w niedługim czasie wypełnił nimi cały bagażnik. Powiedział, gdzie można znaleźć najlepsze grzyby.
Grzyby już zaczynają pojawiać się w lesie. Jeden z nich w pierwszej chwili może nie zwrócić naszej uwagi, choć rozmiary ma imponujące. Podobna do piłki czasznica jest niesamowicie smaczna. Wiemy jak ją rozpoznać i co dobrego można z niej przygotować.
Grzyby są cenione przez wielu smakoszy. Ich zbieranie wymaga jednak sporo doświadczenia, a pomyłka może być kosztowna. Obecnie w lasach znaleźć można okazy, które stanowią doskonałe potwierdzenie tego stwierdzenia. Do złudzenia przypominają kanie, ale ich zjedzenie wcale nie będzie przyjemne.
Koniec lipca to wysyp borowików w wielu miejscach w Polsce. Jeden z grzybiarzy ujawnił, gdzie znalazł 30 pięknych okazów- od najmniejszych grzybków, aż po okazałe prawdziwki. Warto jego wskazówki wziąć pod uwagę- może i Ty zbierzesz borowiki i przygotujesz z nich smaczne potrawy.
Nie musisz spędzać całego dnia w kuchni, by przygotować pyszny posiłek. Z pomocą zawodowego kucharza w łatwy sposób przyrządzisz obiad w 15 minut. Filety z kurczaka podane z aksamitnym sosem z dodatkiem ryżu zadowolą nawet najbardziej wymagające podniebienia. Wszystko to powstaje w dosłownie kwadrans.
Kurki są grzybami, które często goszczą na stołach Polaków. Smaczne i lubiane mają wiele zastosowań kulinarnych. Jednak jak je mrozić, by zachowały jędrność, smak i nie miały goryczy? Sposób gospodyń jest wart wypróbowania.
Grzyby świetnie smakują w wielu odsłonach, jednak ich zebranie może nie być proste. Odkąd jednak za radą dziadka rozsypałam na mojej działce korę sosnową, co jakiś czas zbieram piękne podgrzybki. Polecam spróbować — dalekie wycieczki przestaną być konieczne.
Kotlety schabowe wychodzą z mody. Teraz obiad robi się z czegoś zupełnie innego. Zamiast schabu usmaż doskonałe kotlety z boczniaków. W prosty sposób uzyskasz pyszny i lekki posiłek.
Kurki to jedne z najpopularniejszych grzybów w Polsce. Dodajemy je do mięs, makaronów, a nawet jajecznicy. Oczyszczanie ich potrafi być żmudne i czasochłonne, ale ja mam na nie sposób prosto od wytrawnego grzybiarza. Wystarczy przed przepłukaniem wodą obsypać kurki mąką.
Kurki należą do jednych z najbardziej lubianych grzybów. Smakują wyśmienicie jako dodatek do jajecznicy. Są też smaczne z sosami, makaronami, czy z zapiekankami. Jednak te grzyby musimy najpierw oczyścić. Koleżanka przesłała mi film, który pokazuje skuteczny sposób na czyszczenie kurek. Dzielę się nim z wami.
Kalendarz podpowiada, że właśnie teraz jest szczyt sezonu grzybowego. W lasach powinny rosnąć grzyby na potęgę, a skupy grzybów powinny dosłownie pękać w szwach. Jednak tak się nie dzieje. Grzybiarze załamują ręce i twierdzą, że jeszcze tak źle to nigdy nie było. Co jest powodem takiej sytuacji?
Grzyby marynowane to prawdziwy przysmak. Wiele osób czeka na sezon grzybowy, a potem na przygotowywanie marynowanych grzybków. Potem można już cieszyć się wyrazistym i tak wyjątkowym smakiem przygotowywanych grzybków. Siostra Anastazja ma na nie niezły patent- spróbuj koniecznie.
Lubicie sezonowe smaki? Nowy pomysł Strzelczyka jest więc w sam raz dla Was. Uwielbiany kucharz wziął 2 sezonowe produkty i połączył je w jedno danie. Smak i aromat nie pozostawiają złudzeń, to jest pyszne.
Pieczarki to najpopularniejsze grzyby w naszej kuchni. Są dostępne przez cały rok i po przystępnych cenach. Przygotowanie z nich potrawy kuszą niepowtarzalnym aromatem. Tak też jest z moją zupą, którą przygotowuję od kilku lat. Wcześniejsza jej odsłona nie była aż tak dobra, ta znika z talerzy w mgnieniu oka.
Choć mamy pełnię lata, sezon na grzyby trwa. Wiele gatunków pojawia się w lasach już na wiosnę i cieszy zbieraczy do późnego lata. Wśród nich kryją się jednak także te, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Od lipca podczas grzybobrania możesz spotkać groźnego muchomora sromotnikowego.
Przełom czerwca i lipca przywitał nas dość wysokimi temperaturami i miejscowo obfitymi deszczami. To sprawiło, że w niektórych regionach Polski pojawiło się mnóstwo grzybów. W Internecie grzybiarze chwalą się swoimi pokaźnymi zbiorami. Wielu z nich bierze urlop z pracy i jedzie do lasu, by nie przepuścić doskonałej okazji.
W Cieszynie dokonano niezwykłego odkrycia. Poszukiwacze z psami znaleźli niezwykle cenne grzyby. Mowa o czarnych truflach, za które otrzymać można nawet 3 tys. zł za kilogram. Miejsca zbiorów z oczywistych względów trzymane są w tajemnicy.
Marzy ci się udane grzybobranie? Wyprawa do lasu i powrót z koszem pełnym grzybów? Dzięki naszym informacjom to marzenie da się zrealizować. Podajemy, w których regionach Polski występuje teraz najwięcej grzybów.
Jest bardzo ciepło, a w niektórych regionach Polski spadły obfite deszcze. Nic więc dziwnego, że już w czerwcu w lasach pojawiły się grzyby. W niektórych regionach jest ich naprawdę dużo. Warto więc wybrać się na pierwsze zbiory.
Zupa grzybowa kojarzy się z czasem jesieni. To jednak właśnie lato jest idealną porą na aromatyczna zupę kurkową. Magda Gessler podpowiada jak sprawić, by potrawa była absolutnie przepyszna. Kluczem do sukcesu jest wybór właściwych grzybów.
Kurki należą do jednych z najbardziej lubianych grzybów w Polsce. Dodajemy je do jajecznicy, przyrządzamy również w sosach i omletach. Posolone i z dodatkiem pieprzu smakują wyśmienicie. Jednak jak się okazuje - nie należy ich w taki sposób przyrządzać. Lasy Państwowe wyjaśniają dlaczego.
Polacy uwielbiają chodzić na grzyby. Niektórzy z nich robią sobie z tego zacnego hobby sposób na dodatkowy zarobek. Aby móc w spokoju handlować zebranymi grzybami, trzeba spełnić jednak szereg formalności. Na tych, którzy ich nie dopilnują, czekają surowe kary.
Grzyby wkrótce pojawią się w lasach. Już teraz warto zapoznać się z ograniczeniami związanymi z ich zbieraniem. Nieznajomość prawa nie zwolni nas bowiem z ponoszenia konsekwencji jego nieprzestrzegania. W przypadku leśnych skarbów mogą być one bardzo nieprzyjemne.
Grzyby mają rzesze amatorów. W polskich lasach można znaleźć wiele ciekawych okazów, które, ku zaskoczeniu wielu, są jadalne. Jednym z nich jest siedzuń sosnowy, który do złudzenia przypomina kalafiora.
Grzybobranie w czerwcu? Jak najbardziej! W polskich lasach zaczynają już pojawiać się grzyby. Ta informacja zapewne ucieszy grzybiarzy. Wśród leśnych okazów znajdziemy jeden z najpyszniejszych grzybów, który świetnie sprawdzi się w kuchni.
Pierwsze kurki właśnie pojawiły się w Biedronce. Amatorzy grzybów mogą jednak się rozczarować. Ich cena jest bowiem dość wysoka. Sprawdziliśmy, ile trzeba zapłacić za przyjemność skosztowania rarytasu przed sezonem.
Grzyby świetnie nadają się do suszenia. Zamiast jednak inwestować w specjalne urządzenia, wystawiać je na słońce czy korzystać z piekarnika, można je zabezpieczyć przy pomocy znacznie tańszej metody. Konieczne będzie włożenie zebranych okazów do lodówki. Wyjaśniamy jak przeprowadzić proces krok po kroku.
Grzybobranie w maju? Jak najbardziej! Grzybiarzowi z Wielkopolski udało się dwa dni temu nazbierać cały kosz grzybów. Mężczyzna znalazł koźlarze, a swoim zbiorem pochwalił się w sieci. Co ciekawe koźlarze zwyczajowo pojawiają się w lipcu, ale już w maju można się natknąć na pierwsze okazy.