Racuchy z pieczarkami stanowią pyszną wytrawną wersję placków, wprost idealną na obiad czy wczesną kolację. Odpowiednie smażenie, podczas którego wyrób tylko raz obracamy, sprawia, że przysmak staje się puszysty i delikatny, a przy tym zachowuje piękny złocisty kolor. Musicie spróbować.
Szukasz pomysłu na szybką i pyszną przekąskę? Proponujemy niezwykle smaczne pieczarki faszerowane. Nadzienie do nich zrobisz z 4 prostych składników, a efekt przerośnie najśmielsze oczekiwania. Takie małe danie sprawdzi się nawet na domówce. Przygotuj je wcześniej i wstaw do piekarnika na 15 minut. Pieczarki faszerowane są pyszną przekąską dla całej rodziny, a także dla gości. Możesz podać je również do obiadu, zimnej płyty, sałatki lub potraw z grilla. Pieczarki posmakują każdemu. Są miękkie, pełne smaku i aromatu.Do przygotowania najlepszego nadzienia na pieczarki faszerowane potrzebujesz trzonków z pieczarek, cebuli, bułki tartej i sera żółtego. To podstawowe składniki, dzięki którym całe danie nabierze fantastycznego smaku.Kluczowe są również dodatki do farszu, które podkreślają aromat całej potrawy. Czosnek, natka pietruszki i masło są absolutnie niezbędne, aby wydobyć ze składników nadzienia to, co najlepsze. Poznaj przepis na pieczarki faszerowane. Przygotujesz je błyskawicznie.
Bigos można przygotować na wiele sposobów. Jednak ten z dodatkiem grzańca będzie niezwykle aromatyczny. Proste danie z kapusty kiszonej, mięs i grzybów Tomasz Strzelczyk wzbogaca o pełen przypraw napój, nadając mu wyjątkowego charakteru. Musicie spróbować. Dobrego bigosu nie odmówi żaden smakosz. Zaproponowane przez Tomasza Strzelczyka danie pełne niezwykle aromatycznych przypraw pochodzących z grzańca, z pewnością przypadnie do gustu domownikom. Jego wykonanie jest proste, a smak wcale nie przytłacza — alkohol zdąży odparować podczas przyrządzania.
Ciemniejące na patelni pieczarki potrafią skutecznie zepsuć humor kucharza i prezencję samego produktu. Czy można temu zjawisku jakoś zaradzić? Znamy na to skuteczną metodę. Z pomocą przyjdzie niewielka ilość soku z cytryny.Estetyka dań jest niemal tak samo ważna, jak ich walory smakowe. Nic nam po pysznych pieczarkach, jeśli straszą one nieprzyjemną ciemną barwą. Na szczęście kilka prostych wskazówek wystarczy do wzorowego usmażenia tych popularnych grzybów. Od dzis nie będzie to stanowiło dla Ciebie żadnego problemu.
Kto to słyszał iść na grzyby zimą? Dla wielu osób taki pomysł może wydawać się niedorzeczny. Pani Ewa z facebookowego profilu "Leśne Wojaże" ma na ten temat zgoła odmienne zdanie. Wystarczy odrobina wiedzy na temat tego jakich grzybów warto szukać w panujące chłody i gdzie najprościej je znaleźć.Na grzybobranie najchętniej wybieramy się w okresie od września do pierwszych przymrozków. Wtedy właśnie możemy natknąć się na borowiki, podgrzybki czy złociste kurki. Okazuje się, że w zimowe miesiące nasz koszyk możemy zapełnić równie skutecznie. Poznajcie płomienicę zimową, uszaka brzozowego oraz dobrze nam znanego boczniaka ostrygowatego.Pani Ewa Podzieliła się wiedzą na temat jadalnych grzybów zimowych. Zachwala nie tylko ich smak, ale również właściwości zdrowotne. Podpowiada również, gdzie poszczególne gatunki najchętniej występują. Baczne oko przyda się na terenach podmokłych i bagiennych.
Omlet jest jedną z potraw jajecznych, które świetnie sprawdzają się o poranku. Pyszna wersja Roberta Makłowicza, która zaprezentował podczas spotkania z Karolem Okrasą — z pieczarkami, cebulka, natka pietruszki i odrobiną sera — jest aromatyczna i sycąca, a prezentuje się tak pięknie, że nie sposób się oprzeć. Spróbujecie?Śniadania z jajkami bardzo często goszczą na naszych talerzach. Wśród nich omlet nie pojawia się zbyt często, a przynajmniej nie w wersji wytrawnej. Robert Makłowicz w materiale zaprezentowanym na kanale YouTube KuchniaLidla.pl zdradza, że świetne francuskie danie tradycyjnie nie jest słodkie. Pokazuje też znakomity patent na usmażenie rarytasu. Receptura nie jest skomplikowana.
Andrzej Grabowski podzielił się swoim przepisem na bigos staropolski. Sekretem smaku jest duża ilość mięsa, kapusty i aromatycznych dodatków. Aktor podpowiada, że bigos jest najlepszy na drugi i trzeci dzień po ugotowaniu.Andrzej Grabowski bardzo lubi gotować. Niedawno zdradził przepis na jedno z jego ulubionych dań, czyli bigos staropolski z grzybami i suszonymi śliwkami. Danie jest proste w przygotowaniu i zachwyca niepowtarzalnym smakiem.Do przygotowania bigosu potrzebujemy sporej ilości mięsa: kiełbasy, boczku wędzonego i wędlin. Aktor radzi, aby danie gotować z białej i kiszonej kapusty w proporcji 1:1. Do bigosu dodajemy również marchewkę, korzeń pietruszki i jabłka. Doskonały smak uzyskamy dzięki aromatycznym przyprawom i dodatkom, jak suszone śliwki, suszone grzyby, jałowiec, gorczyca i czerwone wino. Wino dolewamy pod sam koniec gotowania i dusimy bigos około 40 minut, dopiero później doprawiamy solą, pieprzem i odstawiamy na 2 dni. Wtedy bigos jest najsmaczniejszy.
Czy smaczny i tani obiad można przygotować w pół godziny? Okazuje się, że tak. Tomasz Strzelczyk pokazał, jak z kilku prostych produktów można w krótkim czasie zrobić sycące danie dla całej rodziny. Musicie spróbować — zachwyci od pierwszego kęsa. Tani obiad dla całej rodziny można przygotować sprawnie i bez większego wysiłku. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka składników — m.in. makaron, pieczarki i śmietankę. Sycące danie z polędwiczką przyrządzone według receptury Tomasza Strzelczyka spodoba się nawet wybrednym.
Pasztet nie musi być przyrządzany z mięsa. Przysmak na bazie fasoli, grzybów i kaszy również będzie smaczny i pełen aromatu. Ze świeżym pieczywem idealnie sprawdzi się podczas śniadania czy kolacji. Musicie spróbować. Znakomity pasztet z fasoli, grzybów leśnych i kaszy gryczanej świetnie pasuje do kanapek. Jest kremowy, aromatyczny i niezwykle smaczny dzięki wykorzystaniu suszonych skarbów lasu i odpowiedniej ilości przypraw. Zioła podkreślają wyjątkowość podgrzybków i borowików, a wędzona papryka dodaje znanego z mięsnych przysmaków umami. Mało kto się oprze.
Syn Magdy Gessler zdecydowanie odziedziczył kulinarny talent po matce. Co i raz zaskakuje swoimi oryginalnymi pomysłami. Tym razem zaprezentował nowatorską surówkę z pora. Jej wyjątkowy charakter kryje się w niecodziennych dodatkach, chrupiącym chruście i aromatycznym sosie.W wizjonerskiej surówce Tadeusza Mullera znaleźć możemy ugotowaną fasolę Jaś. Przyznać trzeba, że nie na co dzień widuje się takie połączenie. Dodajcie do tego podsmażone kurki i sos z pikantną musztardową nutą. Brzmi obłędnie, a jak smakuje!
Mimo, że na Ziemi występuje ponad 5 mln różnych grzybów, tylko niewielki ich procent nadaje się do spożycia. Wśród gatunków jadalnych, wiele grzybów jest ciężkostrawnych lub posiada znikome wartości odżywcze. Są jednak wyjątki, które warto włączyć do diety ze względu na ich właściwości. Zaliczają się do nich grzyby reishi, shitake, a także znane nam lepiej boczniaki.Niezwykłe gatunki grzybów odmładzają nasz organizm, obniżają cholesterol i ciśnienie. Ponadto wspomagają procesy pamięciowe, a nawet mogą chronić nas przed chorobami cywilizacyjnymi. Wszystko to za sprawą zawartych w nich cennych antyoksydantów oraz innych korzystnych składników. Koniecznie dowiedz się więcej na temat tych wyjątkowych darów natury.
Pieczarki są najpopularniejszymi grzybami, dostępnymi przez cały rok. Chętnie po nie sięgamy i jak się okazuje mają wielką zaletę, bo nie musimy ich obierać. Oczywiście niektórzy skrupulatnie ściągają z nich skórkę, tracąc swój cenny czas. Jednak tak naprawdę wystarczy je umyć pod bieżącą wodą. Wyjątkiem jest jedzenie pieczarek na surowo - wtedy faktycznie lepiej je obrać. Grzyby leśne musimy bardzo dokładnie oczyścić i pokroić, żeby sprawdzić, czy nie mają robaków. Niektórzy w podobny sposób chcą też traktować pieczarki. Jednak w przypadku tych grzybów, sytuacja wygląda nieco inaczej. Trzeba przyznać, że są szybsze i wygodniejsze w przyrządzaniu. Pieczarki, w przeciwieństwie do leśnych przysmaków, są grzybami hodowlanymi. Oznacza to, że rosną w szklarniach i halach produkcyjnych, w których musi być zachowana odpowiednia higiena i zasady bezpieczeństwa. Pieczarki nie mają robaków i nie musimy ich obierać, jeśli chcemy je poddać obróbce cieplnej.Pieczarki warto jednak obrać, kiedy chcemy zjeść je na surowo, np. w sałatce. Obierki z grzybów hodowlanych, warzyw i owoców zwykle trafiają do kosza. Wykorzystajmy je w naszej kuchni do przyrządzenia chipsów, aromatycznego bulionu i domowych kostek rosołowych.
Pieczeń z pieczarek jest znakomitym pomysłem na smakowity posiłek dla całej rodziny. Zaproponowany przez Tomasza Strzelczyka przysmak jest tani, smakowity i niesamowicie aromatyczny, a nie ma w nim ani grama mięsa. Posmakuje nawet wybrednym. Wegetariańskie dania wcale nie są mniej smaczne od mięsnych. Tomasz Strzelczyk dowiódł tego, przyrządzając smakowitą pieczeń z pieczarek, w której wykorzystał niemal same produkty roślinne. Warto przetestować jego prosty patent na tanie i niesamowicie aromatyczne danie.
Zostały Ci obierki z pieczarek po przygotowaniu obiadu? Przenigdy ich nie wyrzucaj. Obierki będą świetnym dodatkiem do wielu dań. Ugotujesz na nich również niezwykle aromatyczny wywar na zupę i wzbogacisz nimi smak rosołu.O ile wszyscy wykorzystujemy w kuchni mięso i warzywa z rosołu lub z innej zupy, tak obierki z pieczarek zwykle lądują w koszu. Z mięsa i warzyw przyrządzamy pastę kanapkową, pasztet, farsz na pierogi czy do krokietów. Z obierek po pieczarkach możemy ugotować zaś wyśmienitą zupę i wzbogacić nimi wiele dań.Nie lubię wyrzucać żywności, więc staram się ją maksymalnie wykorzystać w kuchni. Obierki po pieczarkach są dla mnie totalnym hitem. Odkąd ugotowałam na nich pierwszy wywar, zawsze dodaję je do zup, rosołu i innych potraw.Pieczarki do obiadu dokładnie myję i czyszczę, żeby pozbyć się piasku. Obierki z pieczarek również muszą być idealnie czyste, żeby można było dodać je do dań. Jeśli zostanie mi wywar z obierek, którego nie wykorzystam w najbliższych dniach, przecedzam go przez sito, przelewam do woreczków na lód i mrożę. W ten sposób otrzymuję domowe kostki rosołowe bez grama chemii.
Flaczki w wersji bezmięsnej skuszą każdego. Pyszne i sycące danie przygotowane na bazie boczniaków jest niesamowicie aromatyczne. Zapomnicie o charakterystycznym przykrym zapachu towarzyszącym przygotowaniu potrawy, a rodzina zje ze smakiem. Spróbujecie? Nie ma nic smaczniejszego niż delikatne flaczki z boczniaków. Danie o głębokim aromacie jest przesycone smakiem umami i z pewnością spodoba się niejednemu zdeklarowanemu mięsożercy. Bogato doprawiony rarytas podajcie z kaszą jęczmienną — będzie znakomity.
Smażone pieczarki w złocistej panierce stanowią smakowity kąsek. Doskonale sprawdzą się podczas sylwestrowej imprezy. Smakowite grzybki z dodatkiem ciągnącego sera po prostu rozpływają się w ustach. Spróbuj, a nie zawiedziesz się.Przygotowanie smażonych pieczarek jest bardzo proste. Wystarczy nadziać je serem, opanierować i usmażyć. Do tego przepisu potrzebne są jedynie kapelusze grzybów. Nóżki możesz wykorzystać do zupy, sosu lub zapiekanki.
Paszteciki drożdżowe z farszem z bigosu posmakują nawet wybrednym smakoszom. Pozostałe po wigilijnej uczcie danie doskonale sprawdzi się w roli nadzienia do puszystych, wytrawnych bułeczek. Przygotowanie rarytasu jest bardzo proste — każdy sobie poradzi. Nie wiecie, co zrobić z nadmiarem świątecznego bigosu, a w zamrażalniku już brakuje miejsca? Upieczcie paszteciki. Delikatne ciasto drożdżowe z kapuściano-grzybowym farszem będzie smakowało obłędnie, a goście zjedzą przysmak w mgnieniu oka. Warto spróbować.
W niektórych domach po świętach zostały zapasy suszonych grzybów. Wiemy doskonale jak je spożytkować. Jajecznica z ich dodatkiem będzie idealnym początkiem dnia. Zachwycisz się jej smakiem.Do przygotowania jajecznicy według tego przepisu nie musisz używać tłuszczu. Możesz z powodzeniem zastąpić go wodą pozostałą po moczeniu suszonych grzybów. Tym sposobem danie będzie miało mniejszą zawartość tłuszczu, a także intensywny grzybowy aromat. Czy można chcieć czegoś więcej?
Borykasz się z wodnistymi pieczarkami z patelni? 1 błąd powoduje, że możemy zapomnieć o chrupiących i rumianych grzybach z patelni. Zbyt wczesne dodanie soli sprawia, że pieczarki wydzielają bardzo dużą ilość płynu, przez co duszą się, zamiast smażyć. Smakiem pieczarek można cieszyć się przez cały rok. Łatwo dostępny i niedrogi produkt z chęcią dodajemy do rozmaitych potraw. Dowiedz się jak sprawić, by zawsze wychodziły apetyczne i chrupiące. Po momentem solenia jest kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę.
Paszteciki z ciasta francuskiego doskonale sprawdzą się jako sylwestrowa przekąska. Ich przygotowanie jest niezwykle proste, a smak wyśmienity. Paszteciki można podawać zarówno na ciepło, jak i na zimno. Przekonaj się, jak szybko znikają z półmisków.Aromatyczne paszteciki z ciasta francuskiego kryją w sobie nadzienie z kapusty i pieczarek. Dzięki temu przypasują zarówno osobom jedzącym mięso, jak i wegetarianom. Oczywiście skład farszu możesz modyfikować według własnych upodobań. Przekąska wychodzi obłędnie pyszna za każdym razem.
Chrupiące pieczarki smażone w cieście wyśmienicie sprawdzą się na rozmaite okazje. Jako danie bezmięsne, bez trudu odnajdą się również na świątecznym stole. Najlepiej smakują podane na ciepło. Z tego względu warto przyrządzić je tuż przed zaserwowaniem lub przygotować z wyprzedzeniem, a następnie odgrzać w piekarniku.Do przygotowania świątecznych chrupiących pieczarek potrzeba zaledwie kilku składników. Najprawdopodobniej większość, o ile nie wszystkie, masz już w swojej lodówce. Ten przepis jest bardzo prosty w wykonaniu, a smakuje wyśmienicie. Koniecznie daj się skusić.
Jak prawidłowo zaplanować moczenie suszonych grzybów? Pozornie proste pytanie kryje w sobie kilka haczyków. Zbyt długie moczenie, lub kąpiel w nadmiernej ilości wody sprawi, że cenny produkt straci swój wyjątkowy aromat. W naszym krótkim poradniku rozjaśniamy tę kwestię raz na zawsze.Na moczenie suszonych grzybów nie ma uniwersalnej metody. Wszystko zależy od gatunku, stopnia wysuszenia, a nawet czasu, w którym grzyby były zbierane. Najważniejsze, to kontrolować proces na bieżąco i dostosować go pod siebie.
Kapusta z grzybami jest tradycyjną, wigilijną potrawą. W wielu domach stanowi punkt obowiązkowy, jeśli chodzi o świąteczną wieczerzę. Co zrobić, jeśli kapusta z grzybami wyszła zbyt kwaśna? W łatwy sposób zniwelujesz niepożądany smak za pomocą miodu. Jednak z pomocą przyjdą też inne produkty.Świąteczna kapusta z grzybami jest potrawą łatwą do przygotowania. Przepis na to danie przewiduje zaledwie kilka składników. Jeśli uważasz, że efekt finalny jest za kwaśny, zrównoważ go słodkim dodatkiem. Poza miodem sprawdzi się też suszona żurawina lub śliwki.
Wigilijny barszcz nie może obejść się bez aromatycznych uszek. Nie masz pod ręką suszonych grzybów? Nic straconego. Pyszne uszka do barszczu możesz przygotować również z nadzieniem z pieczarek.Przygotowanie farszu z pieczarek jest proste i bezproblemowe. W przeciwieństwie do grzybów suszonych, pieczarki nie wymagają wielogodzinnego namaczania. Dzięki temu uszka do barszczu możesz przyrządzić nawet na ostatnią chwilę. Ich smakowi nie sposób niczego zarzucić.
Łazanki z kapustą i grzybami z pewnością pojawią się na niejednym wigilijnym stole. Pyszne i aromatyczne danie można przygotować również na patelni. Wystarczy wcześniej ugotować makaron i zmiękczyć grzyby. Spróbujecie?Pyszne łazanki z dodatkiem kapusty kiszonej i grzybów zrobicie w zaledwie kilka chwil. Wystarczy, że wcześniej namoczycie grzyby i ugotujecie makaron. Danie łatwo też zrobicie, jeśli macie w planach przygotowanie kapusty z grzybami. Mając jednak te dwa produktu ugotowane, wystarczy już tylko przesmażyć wszystko razem z kapustą i można zajadać. Efekt będzie tak dobry, jak na zdjęciu z kanału Menu Dorotki, gdzie znajdziecie podobny przepis. Bliscy zachwycą się tym daniem.
Wigilijna zupa grzybowa jest, obok barszczu czerwonego, najpopularniejszą zupą podawaną podczas wigilijnej wieczerzy. Wiele osób czeka na nią cały rok, bo smakuje wyśmienicie. Dziś podamy Wam jeden z najłatwiejszych przepisów na tę potrawę. Przygotujecie ją dosłownie w godzinę. Wcześniej oczywiście trzeba namoczyć grzyby.Tradycyjna, wigilijna zupa grzybowa jest klarowna i esencjonalna. Niektórzy wolą jednak zabielaną wersję zupy. Do jej przyrządzenia najlepiej wybrać mieszankę suszonych borowików i podgrzybków. Wykonanie zupy jest bardzo proste i wymaga zaledwie kilku składników. Smak tej potrawy Twoi domownicy zapamiętają na długo.
Pierogi ruskie z grzybami będą absolutnym hitem na wigilijnym stole. Postne pierogi z farszem z ziemniaków, twarogu i suszonych grzybów są niezwykle aromatyczne i pełne smaku. Cała rodzina będzie zachwycona.Pierogi ruskie, z makiem, z kapustą i grzybami to klasyka, która gości na naszych stołach podczas uroczystej kolacji wigilijnej. Pierogi ruskie będą o wiele smaczniejsze, kiedy przygotujemy je z dodatkiem grzybów leśnych. Poznaj przepis na pierogi ruskie z grzybami.Niektórzy ciasto na pierogi przygotowują z letniej wody. Inni dodają olej, roztopione masło lub żółtko. Najlepsze ciasto przygotujesz wyłącznie z mąki, odrobiny soli i gorącej wody. Wyrobione ciasto jest elastyczne, delikatne i łatwo rozwałkujesz je na cienki placek. Do przygotowania pierogów ruskich z grzybami wykorzystaj półtłusty twaróg. Chudy ser nie połączy się dobrze z resztą składników, a farsz będzie suchy. Tłusty twaróg również nie jest dobrym wyborem, ponieważ farsz będzie ciężki. Pierogi ruskie z grzybami ugotuj i podaj z okrasą z masła i cebuli. Pierogi możesz dodatkowo przesmażyć na patelni z niewielką ilością tłuszczu. W ten sposób ciasto lekko się przyrumieni i będzie chrupiące.
Kiedy po wielogodzinnym gotowaniu bigos okazuje się gorzki, jest to mała kuchenna katastrofa. Na szczęście w łatwy sposób można ją zażegnać. Wystarczy zniwelować goryczkę jednym ze słodkich dodatków. Doskonale nada się do tego miód, cukier lub suszone śliwki.Przyczyn gorzkiego smaku w bigosie jest wiele. Winna może być zarówno surowa kapusta jak i gatunek dodanych grzybów. Niezależnie od źródła goryczki, metoda zaradzenia jej pozostaje taka sama. Dzięki niej smak każdego bigosu można bez większych problemów uratować.