Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Ogórki Kiszone

Ogórki Kiszone

Jakie liście dodać do kiszenia?
05.08.2021 02:00 Jakich liści użyć do kiszenia ogórków?

Dodatki, których używamy do kiszenia, są niezwykle istotne. Choć wydawałoby się, że pominięcie niektórych składników nie zmieni smaku ogórków - nic bardziej mylnego. Okazuje się, że chociaż bardzo często zapominamy o wrzuceniu do słoików różnorakich liści, ich pojawienie się w kiszonce ma ogromne znaczenie. Kiszenie ogórków to proces, który wymaga od nas sporo czasu, ale i odpowiedniego przygotowania. Aby ogórki wyszły idealne, potrzebne jest nie tylko wybranie odpowiednich warzyw, ale też wyselekcjonowanie przypraw, które maksymalnie podkręcą ich smak. Idealne ogórki kiszone to ogórki chrupiące i twarde. By takie uzyskać, trzeba zastosować się do paru cennych rad, ale też wybrać odpowiednie dodatki, które wpłyną na smak i aromat kiszonek. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Ogórki kiszone i kwestia wody
03.08.2021 02:00 Ogórki kiszone zalewamy zimną wodą czy wrzątkiem?

W każdym domu ogórki kiszone przygotowuje się trochę inaczej. Niektórzy zalewają ją gorącą wodą, jednak część osób stawia na wystudzoną zalewę. W przypadku dodawania wrzątku, ogórki kiszone wolniej fermentują, a szansa na ich kipienie znacząco się zmniejsza. Warto pamiętać, że zalanie ich zimną wodą sprawi, że będą miały więcej składników odżywczych i szybciej się ukiszą.Smakowite ogórki kiszone niejednokrotnie przyprawiały nas o szybsze bicie serca. Nie bez powodu specjał cieszy się takim uznaniem wśród wielbicieli swojskich smaków. Dziś przyjrzymy się temu, czy lepiej dodawać zimną, czy gorącą zalewę.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Jak zrobić fałszywe małosolne?
02.08.2021 02:00 Fałszywe małosolne, czyli surówka z ogórków inaczej

Jeśli masz ochotę na małosolne, ale nie chcesz czekać paru dni na to, aż będą gotowe, sięgnij po przepis na nietypową surówkę z ogórków. Fałszywe małosolne zrobisz w kilkanaście minut, a kolne pół godziny wystarczy, by były gotowe do zjedzenia. Wystarczy parę składników, a efekty są oszałamiające. Ogórki małosolne mają charakterystyczny smak, który doceniają amatorzy kiszonek. Swoim przepisem na te charakterystyczne ogórki podzieliła się z fanami m.in. jurorka "MasterChefa" Ania Starmach. By ogórki odpowiednio się ukisiły, potrzeba paru dni. Niekiedy wystarczy pół dnia, tak jak w przypadku ogórków małosolnych po rosyjsku. Jednak czasem, gdy przyjdzie nam ochota na małosolne, a akurat nie mamy pod ręką słoika z tymi przetworami, można poratować się oszukanymi małosolnymi. Robi się je w parę chwil.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Zupa ogórkowa od mamy Karola Okrasy
01.08.2021 02:00 Bogata w smak, konkretna zupa ogórkowa od mamy Karola Okrasy

Zupa ogórkowa niejednokrotnie przyprawiała nas o autentyczny zachwyt. W każdym domu przyrządza się ją w odrobinę inny sposób. Karol Okrasa zdradził, jak kultowa zupa ogórkowa była przygotowywana przez jego mamę. Kwaskowatość ogórkowej cudownie podkreśla dodatek cukru, dzięki niemu smak jest nie do podrobienia.Smakowita zupa ogórkowa jest kulinarnym szlagierem, obok którego ciężko przejść obojętnie. Już sam aromat zachęca do zajadania. Przepis od mamy Karola Okrasy pozwala na przygotowanie perfekcyjnej zupy ogórkowej. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Ogórki kiszone wyjdą perfekcyjnie
31.07.2021 02:00 Co dodawać do ogórków małosolnych i kiszonych, aby zawsze wychodziły chrupiące?

Zarówno ogórki kiszone, jak i małosolne cieszą się sporym uznaniem wśród wielbicieli swojskich smaków. W każdym domu przygotowuje się je odrobinę inaczej. Większość smakoszy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że niezwykle istotna jest kwestia doboru odpowiednich dodatków. Za sprawą cukru ogórki nie będą mdłe i będą nienagannie chrupiące.Smakowite ogórki kiszone i małosolne niejednokrotnie przyprawiały nas o szybsze bicie serca. Wszystko za sprawą ich walorów smakowych, obok których ciężko przejść obojętnie. Warto wiedzieć, na jakie dodatki do ogórków stawiać, by wyszły perfekcyjnie.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Projekt bez tytułu - 2021-07-30T112325.231
30.07.2021 02:00 Dlaczego ogórki kiszone są puste w środku?

Zdarza się, że nasze ogórki kiszone po przegryzieniu lub przekrojeniu, okazują się puste w środku. Dzieje się tak z uwagi na wybranie zbyt dużych ogórków, które za długo dojrzewały. Aby tego uniknąć, wybieraj okazy małe i jędrne. Ogórki kiszone idealnie sprawdzają się zarówno jako dodatek do obiadu, jak i samodzielna przekąska między posiłkami. Niestety, niekiedy zdarza się, że są one puste w środku. Na szczęście istnieją banalnie proste sposoby, dzięki którym można uniknąć tego typu wpadki. Już nigdy więcej twoje przetwory nie okażą się nieudane, a każdy będzie zachwycony ich chrupkością i jędrnością. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Kiszone ogórki
29.07.2021 02:00 O czym należy pamiętać kisząc ogórki w słoikach?

Kiszenie ogórków może wydawać się proste, trzeba jednak pamiętać szczególnie o jednej rzeczy. Decydując się na długie przechowywanie, po wlaniu gorącej zalewy należy odstawić słoiki pod kocem na 12 godzin. Dzięki temu kiszonka dobrze się zawekuje. Ogórki kiszone należą do tradycyjnych produktów spożywczych, które Polacy darzą wielką miłością. Dlatego w praktycznie żadnym domu nie może zabraknąć przynajmniej jednego słoika. Jeśli produkujesz je samodzielnie i chcesz zakonserwować je na długie miesiące, przykrycie ich kocem. W taki sposób będziesz miał pewność, że proces zakończył się pomyślnie. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Ogórki kiszone
27.07.2021 02:00 Co oznacza biały nalot na ogórkach kiszonych?

Kiszone ogórki często wytwarzają na swojej powierzchni biały nalot, który może przestraszyć niejedną osobę. Widząc go bezpośrednio na kiszonkach, nie ma się czego obawiać. Z kolei biały kożuch na powierzchni kiszonki jest już znakiem, do wyrzucenia przetworu. Ogórki kiszone mogę się zepsuć na wiele sposób, a konsekwencje zjedzenia przetworów z białym nalotem mogą być bardzo opłakane dla zdrowia. Dlatego tak dużą uwagę przykładamy do ich prezencji i zapachu. Mimo wszystko ludzie, którzy dopiero zaczynają przygodę z kiszeniem warzyw, nie mają wypracowanej wprawy i nie są w stanie odróżnić kożucha od nalotu. Warto jednak pamiętać, że różnica jest diametralna. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Pasta jajeczna w przepysznym wydaniu
27.07.2021 02:00 Prosty przepis na zachwycającą pastę jajeczną z ogórkiem kiszonym

Pasta jajeczna idealnie sprawdza się w roli śniadania. Tym razem sięgniemy po prosty przepis, w którym zagoszczą ogórki kiszone. Efekt przyprawi o szybsze bicie serca nawet najbardziej wybrednych spośród smakoszy.Pasta jajeczna z ogórkami kiszonymi jest nie lada specjałem. Mało kto spodziewałby się, że receptura na śniadaniowy smakołyk może być tak prosta. Wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Ogórki kiszone w niecodziennym wydaniu
25.07.2021 02:00 Wyjątkowy przepis na ogórki kiszone po kołobrzesku

Wielu smakoszy regularnie sięga po ogórki kiszone. W każdym domostwie przyrządza się je odrobinę inaczej. Tym razem wypróbujemy przepis na ogórki po kołobrzesku. Ich sekret tkwi w wykorzystaniu solanki.Ogórki kiszone zajmują szczególne miejsce w naszej rodzimej kuchni. Niektórzy traktują je jako dodatek, jednak również dobrze można je zajadać jak niezależną przekąskę. Niezależnie od preferencji, warto wypróbować przepis na ogórki po kołobrzesku.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Słoik domowych kiszonych ogórków
24.07.2021 02:00 Jakie ogórki wybrać do kiszenia?

Dla wielu osób kiszone ogórki mogą wydawać się łatwe w przygotowaniu, lecz prawda jest zupełnie inna. W praktyce należy pamiętać o wielu zagadnieniach, takich jak gatunek ogórków, ich wygląd, rodzaj soli czy dodatków, które nadają kiszonce smak. Nawet niewielki błąd może bowiem sprawić, że cały produkt będzie niesmaczny. Najlepszymi odmianami ogórków do kiszenia są: Borus, Julian, Andrus, Śremianin oraz Octopus. Warto wybierać młode warzywa o jasnej skórce i średniej wielkości. Taki wygląd gwarantuje, że hodowca nie przenawoził ich związkami azotu, które przyspieszają gnicie ogórków w słoikach. Wszystkie składniki powinny być dokładnie oczyszczone, a ewentualne uszkodzenia należy odciąć. Do kiszenia doskonale sprawdza się niejodowana sól kamienna, ponieważ jod spowalnia proces fermentacyjny, a dodatkowe minerały zawarte w soli kamiennej, poprawią smak przetworu. Nie zalecamy korzystania z suszonych przypraw - pod wpływem długiego moczenia wydobywa się z nich goryczka, która następnie przenika do kiszeniaków. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Kiszone ogórki
23.07.2021 02:00 Czego nie dodawać do ogórków kiszonych?

Ogórki kiszone mogą wydawać się banalnie łatwe w przygotowaniu, jednak istnieje sporo możliwości popełnienia błędu. Źle dobrana sól, nieodpowiednie ułożenie ogórków czy złe przyprawy mogą zniszczyć całą twoją pracę. Niżej zdradzamy czego unikać.

Posiłek dla ciężarnej w szpitalu
22.07.2021 02:00 Pacjentka pokazała posiłki ze szpitala

Ciężarne kobiety jedzą za dwie osoby, a wysiłek, jakim jest noszenie dziecka w łonie, wymaga ogromnych pokładów energii. Niestety w polskich szpitalach jedzenie często nie jest najlepszej jakości. Jedna z użytkowniczek portalu Wykop pokazała jak karmią ją na oddziale patologii ciąży. Dostęp do dobrej jakości oraz odpowiedniej ilości jedzenia może wydawać się podstawą w kontekście pacjentów szpitalnych. Szczególnie osoby w ciężkim stanie oraz kobiety ciężarne powinni mieć to zapewnione. W praktyce jednak okazuje się, że szpitale często znacznie odbiegają od standardów żywienia wobec osób, mających specjalne wymagania. Użytkowniczka magdalena-gaska z Wykopu zdecydowała się pokazać jak karmią ją samą w na polskim oddziale patologii ciąży. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Ogórki małosolne przetestowane przez Włocha
21.07.2021 02:00 Włoch skosztował polskich ogórków małosolnych

Ogórki małosolne są uwielbiane przez liczne grono smakoszy. Niektórzy mogliby je zajadać praktycznie nieustannie. Poza granicami Polski nie cieszą się one taką popularnością. Na YouTube znajduje się nagranie, na którym ogórki małosolne są degustowane przez Włocha. Mężczyzna był zachwycony ich smakiem. Jednak przez pomyłkę użył słowa „katastrofa”.Smakowite ogórki małosolne niejednokrotnie wywoływały u nas autentyczny zachwyt. Nie bez powodu cieszą się takim uznaniem wśród polskich smakoszy. Pewna youtuberka postanowiła poczęstować specjałem swojego męża, który jest Włochem.Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:

Ogórki kiszone wyjdą perfekcyjnie
20.07.2021 02:00 Najczęstszy błąd podczas robienia ogórków kiszonych

Nie da się ukryć, że ogórki kiszone są jednym z najsmakowitszych rodzimych specjałów. Nietrudno natknąć się na osoby, które zajadają je regularnie. Podczas przygotowywania ogórków kiszonych łatwo o błędy, które sprawią, że smakołyk będzie daleki od ideału. Najczęściej problem tkwi w dodaniu zbyt małej ilości wody.Ogórki kiszone są kulinarnym szlagierem, obok którego nie sposób przejść obojętnie. W każdym domu przyrządza się je odrobinę inaczej. Niezależnie od obranej receptury, powinniśmy przestrzegać kilku kluczowych zasad.Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:

Marynowane ogórki w keczupie
16.07.2021 02:00 Prosty sposób na marynowane ogórki w keczupie

Ogórki w słoiku można przyrządzić na wiele sposobów. Nie tylko kiszone mogą być smakowitym kąskiem czy przegryzką. Zdecyduj się na drobne eksperymenty. Nawet pozornie zwyczajny keczup może w ciekawy sposób wpłynąć ich smak. Wystarczy je odpowiednio zamarynować. To właśnie latem przygotowujemy pyszne przetwory z ogórków. W tym okresie nie tylko decydujemy się na klasyczne kiszenie, ale też często eksperymentujemy z marynatami. Ogórki w odpowiednim anturażu mogą nabierać nietuzinkowego smaku. Niedawno pisaliśmy o interesującym sposobie na ogórki na słodko, który polecamy przede wszystkim osobom znudzonym klasycznymi przepisami. Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:src="

Ogórki kiszone i kwestia przypraw
14.07.2021 02:00 Jakich przypraw użyć do kiszenia ogórków?

Ogórki kiszone często goszczą na naszych stołach. W każdym domu przygotowuje się je w odrobinę inny sposób. Warto jednak pamiętać o stosowaniu się do pewnych zasad. Ogórki kiszone wyjdą idealnie, jeśli użyjemy odpowiednich przypraw. Mowa między innymi o dodatkach w postaci kopru, czosnku, soli oraz liści wiśni.Pyszne ogórki kiszone są kulinarnym szlagierem, który na stałe wpisał się w naszą rodzimą kuchnię. Słono-kwaśny specjał wyjdzie znacznie lepiej, jeśli wykorzystamy stosowne dodatki. O czym powinniśmy pamiętać podczas przygotowań?

Ogórki na słodko
12.07.2021 02:00 Prosty sposób na ogórki ze słoika na słodko

Ogórki z dodatkiem miodu robią prawdziwą furorę podczas spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Nie od dziś wiadomo, że wspólne biesiadowanie przy stole zaostrza apetyt i warto zaopatrzyć się w odpowiednie przekąski. Lekko słodkawe ogórki idealnie sprawdzą się w takiej sytuacji.Możliwości ich przygotowania ogórków jest ogrom, w związku z tym możemy eksperymentować na najróżniejsze sposoby. Warto jednak wykorzystywać sprawdzone przepisy. Na naszej stronie mogliście już zapoznać się z przepisem na domowe ogórki konserwowe czy też sposobami, na to by kiszone ogórki nie wyszły gorzkie. Teraz skupimy się na zupełnie przeciwstawnych smakach, gdyż na przepisie na ogórki na słodko. To prawdziwa ogórkowa poezja. Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:

Ogórki kiszone w przepysznym wydaniu
11.07.2021 02:00 Jak kisić ogórki, żeby wyszły twarde i jędrne?

Ogórki kiszone często goszczą na naszych stołach. Nietrudno natknąć się na smakoszy, którzy regularnie sięgają po słono-kwaśny specjał. Nasze babcie dodawały do słoików jeden nieoczywisty składnik. Mowa o liściach wiśni. Dzięki nim ogórki kiszone wyjdą twarde i jędrne.Bez wątpienia ogórki kiszone można uznać za jeden z kulinarnych szlagierów Polskiej kuchni. Istnieje wiele metod przygotowywania tych wybornych smakołyków. Najlepiej skorzystać z babcinego przepisu.Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:

Projekt bez tytułu - 2021-07-08T114647.617
08.07.2021 02:00 Jakiej wielkości powinny być ogórki do kiszenia?

Aby przygotować dobre ogórki kiszone, należy wybrać warzywa odpowiedniej wielkości i jakości. Zbyt duże okazy są wypełnione wieloma pestkami, przez co po fermentacji kiszeniaki wyjdą miękkie i mogą wytworzyć się w nich puste przestrzeniem, które nie są przyjemne w jedzeniu. Dlatego najlepszym wyborem są mniejsze ogórki, o maksymalnie średniej wielkości. Ogórki kiszone zdecydowanie królują w kategorii przetworów. Polacy uwielbiają jeść je przez cały rok, a przygotowane własnoręcznie kiszeniaki smakują obłędnie. Wiele osób popełnia jednak podstawowy błąd, myśląc, że im większe warzywa ukiszą, tym uzyskają więcej gotowego produktu. Wbrew pozorom jest zupełnie odwrotnie. Duże sztuki można wykorzystać do zrobienia sałatek lub mizerii, gdyż w tym przypadku najbardziej liczy się spora objętość. Mniejsze plony pozostaw do najróżniejszych przetworów, takich jak korniszony, ogórki po zbójnicku czy właśnie ogórki kiszone. Taka metoda sprawi, że każdy będzie zajadał się nimi ze smakiem. Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:Brakuje ci przepysznych i łatwych przepisów? Zajrzyj do innych naszych tekstów, w których zdradzamy tajniki wielu receptur. W tym artykule opisujemy najlepszy i najprostszy sposób na soczyste kotlety mielone. Ten tekst poświęcony został ogórkom konserwowym - tak prostej receptury nie znajdziesz nigdzie indziej.

Ogórki małosolne po rosyjsku
01.07.2021 02:00 Przepis na ogórki małosolne po rosyjsku

Ogórki małosolne bez zalewy i słoików? Okazuje się, że istnieje przepis, który pozwala na takie rozwiązanie. Efekt powala na łopatki. Wystarczy użyć foliowych woreczków. Ogórki małosolne po rosyjsku zachwycą domowników.Smakowite ogórki małosolne niejednokrotnie przyprawiały nas o szybsze bicie serca. Nietrudno natknąć się na smakoszy, którzy zajadają je z miłą chęcią. Tym razem warto sięgnąć po ogórki małosolne w rosyjskiej odsłonie.Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Projekt bez tytułu - 2021-06-30T200041.570
30.06.2021 02:00 Wyjątkowe zalety wody z ogórków kiszonych

Ogórki kiszone często goszczą na naszych stołach. Nietrudno natknąć się na smakoszy, którzy z miłą chęcią zajadają wyborne kiszonki. Okazuje się, że nawet zalewa może nam pomóc w zatroszczeniu się o zdrowie. Już staropolska medycyna wykorzystywała sok z ogórków kiszonych, jako miksturę na odrobaczanie. Należy go wzbogacić o czosnek.Nie da się ukryć, że ogórki kiszone są nie lada specjałem. Popularny produkt słynie ze swoich prozdrowotnych właściwości. Warto sięgać również po samą zalewę po ogórkach kiszonych. Kiedy zmieszamy ją z czosnkiem, wówczas otrzymamy skuteczny środek na odrobaczanie.Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Czy ogórki konserwowe są zdrowe?
30.06.2021 02:00 Czy ogórki konserwowe mogą zaszkodzić?

Ogórki konserwowe goszczą w jadłospisie wielu osób. Charakteryzują się one wyjątkowym smakiem, który ciężko pomylić z czymkolwiek innym. Mało kto spodziewałby się, że tak popularny produkt może negatywnie wpłynąć na zdrowie.Jakiś czas temu przedstawialiśmy recepturę siostry Anastazji na ogórki kiszone w łagodnej odsłonie. Tego typu smakołyki bardzo często goszczą na stołach smakoszy. Niektórzy traktują je w kategorii przekąski, a inni wykorzystują ogórki konserwowe jako dodatek do kanapek lub dań obiadowych.Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Projekt bez tytułu - 2021-06-13T084012.985
13.06.2021 02:00 Sprawdzony przepis na lekko słodkie ogórki kiszone

Ogórki kiszone są pysznym produktem, który ma wyjątkowo wiele zastosowań. Można z nich przygotowywać zupy, dania, świetnie spisują się także jako zwykła przekąska. Dla tych, którzy chcą trochę poeksperymentować, zalecamy dodanie do zalewy 1 łyżki miodu - smak będzie wyjątkowy. Przygotowanie kiszeniaków może wydawać się bardzo skomplikowanym procesem, podczas którego należy zachowywać szczególną czujność. W praktyce praca potrzebna do sporządzenia kiszonek jest minimalna. Zwykłe ogórki kiszone smakują doskonale, istnieją jednak sposoby, dzięki którym można sprawić, że będą o wiele lepsze. Niżej prezentujemy jedną z możliwych wersji alternatywnych, idealnie pasującą do mięs. Dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Projekt bez tytułu - 2021-06-10T135545.222
10.06.2021 02:00 Łatwy sposób na idealnie twarde i chrupiące ogórki kiszone

Ogórki kiszone są najbardziej uwielbianymi przetworami w Polsce - mogą jedynie konkurować z kiszoną kapustą. Przygotowanie ich samodzielnie w domu może być trudnym zadaniem, dlatego zdradzamy kilka porad, dzięki którym każda kiszonka się uda. Podstawą są ogórki najlepszej jakości oraz doskonały przepis. Ogórki kiszone towarzyszą nam przy wielu posiłkach. Podajemy je jako dodatek do obiadów, stanowią bazę zup i chętnie są jedzone jak zwykła przekąska. Możemy kupować je w sklepach, jednak smak domowych znacznie je przebija. Z tego powodu mnóstwo ludzi próbuje samodzielnie je przygotować - dzięki temu można dostosować pod swoje gusta dodatki aromatyzujące, długość fermentacji, czy rodzaj ogórków, jakie mamy zamiar ukisić. Aby zrobić to najlepiej, wystarczy kierować się poniższymi wskazówkami. Dalsza część artykułu znajduje się poniżej.

Ogórki kiszone pleśnieją?
09.06.2021 02:00 Dlaczego ogórki kiszone pleśnieją?

Ogórki kiszone są nie lada specjałem. Wielu smakoszy decyduje się na ich samodzielne przygotowanie. Czasami mimo naszych starań, ogórki kiszone mogą pokryć się pleśnią. Wszystko przez niedokładne przykrycie ich zalewą.Smakowite ogórki kiszone niejednokrotnie przyprawiały nas o szybsze bicie serca. Nietrudno natknąć się na smakoszy, którzy z miłą chęcią sięgają po wyborny specjał. Dziś przyjrzymy się wskazówkom, dzięki którym ogórki kiszone wyjdą idealnie.

Projekt bez tytułu - 2021-06-07T130802.527
07.06.2021 02:00 Prosty i naturalny sposób na ogromne zbiory ogórków

Ogórki są bez wątpienia jednym z najczęściej hodowanych warzyw w przydomowych ogródkach i grządkach. Jeśli zmagasz się ze słabymi plonami, mamy dla ciebie rozwiązanie. Można w łatwy sposób zrobić nawóz z pokrzywy, który znacznie zwiększy rozwój ogórków. Ogórki ze sklepu nigdy nie smakują tak dobrze, jak te wyhodowane własnoręcznie. Włożona w nich praca i czas sprawiają, że znacznie bardziej doceniamy trud włożony, w uzyskanie doskonałego smaku oraz konsystencji ogórków. Niestety każdemu może się zdarzyć gorszy rok, podczas którego ogórki nie chcą wydawać zbyt dużo plonów. Wtedy możemy sięgnąć po chemiczne sztuczne nawozy lub przygotować je samodzielnie. Domowa odżywka jest znacznie zdrowsza i bezpieczniejsza niż sklepowa chemia.

Projekt bez tytułu - 2021-06-07T115527.673
07.06.2021 02:00 Polak pokazał jak otwiera zakwas z buraków, doszło do wypadku

Zakwas z buraków to jeden z najzdrowszych probiotyków, z którego można zrobić wiele różnych pysznych dań. Pewien internauta kupił gotowy zakwas w butelce i gdy go otwierał, zdarzyła się tragedia. Na udostępnionym przez niego nagraniu widać, jak wzburzony zakwas opryskał całe mieszkanieZakwas z buraków jest jednym z najlepszych sposobów na konsumowanie tych warzyw. Poza właściwościami samych buraków, w zakwasie obecne są bakterie kwasu mlekowego, które korzystnie wpływają na układ pokarmowy czy odpornościowy.Jednak aby czerpać maksymalnie dużo korzyści z picia zakwasu, nie może on być poddany procesowi pasteryzacji - w innym wypadku żywe kultury bakterii przestają funkcjonować. Niepasteryzowany zakwas wymaga jednak odpowiedniej ostrożności podczas otwierania.