Oto przepyszna surówka z kalarepy i ogórków kiszonych. Będzie idealnym dodatkiem obiadowym. By ją przygotować, warzywa trzeba rozdrobnić i wymieszać z popularnym sosem. Zapewniamy, że gdy jej spróbujecie, pierwsza zniknie z talerzy. Serwując obiad, nigdy nie zapominajcie o podaniu do niego dużej porcji warzyw. Mogą być to jarzyny, czyli ugotowane warzywa albo surówka przygotowana z warzyw surowych. Ta druga jest o wiele zdrowsza, bo zawiera mnóstwo witamin.Do najpopularniejszych surówek należy ta z marchewki i białej kapusty. Jeśli jednak przejadły wam się ich smaki, możecie spróbować surówki z mało popularnego warzywa, jakim jest u nas kalarepa. Jej smak doskonale podkreśli kiszony ogórek oraz zielenina.
Oto wielkanocna sałatka jarzynowa według siostry Anastazji. Jest idealna na święta, a jej sekretem są dwa nieoczywiste produkty. Jednym z nich jest szynka, która na tę okazję pasuje doskonale, drugim ogórki konserwowe, które zaostrzają smak potrawy. Poznajcie dokładną recepturę siostry i skuście się na przyrządzenie nowej sałatki jarzynowej. Trudno wyobrazić sobie święta wielkanocne bez sałatki jarzynowej. Ona jest zawsze i, mimo że taka oklepana, za każdym razem znajduje wielu amatorów. Siostra Anastazja jednak nieco odmienia jej smak, wzbogacając ją o szynkę, która doskonale komponuje się z konserwowym ogórkiem. Skorzystajcie z jej przepisu.
Prezentujemy jajka nadziewane sosem tatarskim według przepisu siostry Anastazji. Będzie to prawdziwy hit na nadchodzące święta. To cudowne danie łączy bowiem dwa wielkanocne hity w jednej potrawie. Koniecznie musicie je przetestować. Jak Wielkanoc, to jajek moc. Na większości stołów pojawią się z pewnością jajka z majonezem, faszerowane i nadziewane przeróżnymi masami. Ciekawą propozycję ma dla was siostra Anastazja. Jajka faszerowane podaje bowiem z sosem tatarskim. Jest więc bardzo smacznie i soczyście.
Ugotowaliście dziś rosół i zostały wam warzywa? Przygotujcie doskonałą sałatkę jarzynową z warzyw z rosołu. Dzięki temu nic się nie zmarnuje, a wy otrzymacie danie jak z najlepszych restauracji. Koniecznie przetestujcie nasz przepis, a często będziecie do niego wracać.Rosół często gości na naszych stołach. Na tyle często, że niektórym przejadło się już mięso z rosołu, nie mówiąc już o warzywach. Mięso jednak często przerabiane jest na pasztet czy farsz, zaś warzywa lądują w koszu na śmieci. A na to, to już naprawdę nie możemy pozwolić. Warzywa z rosołu są bowiem naprawdę smaczne i szkoda je marnować. Można je dodać do pasztetu lub farszu z mięsa z rosołu, a także przerobić na sałatkę jarzynową.
Proponujemy prostą zupę ogórkową w klasycznym wydaniu. Zapewniamy, że nie ma lepszej. A wiecie, czego brakuje ogórkowej ze zdjęcia? Oczywiście śmietany. Bez tego składnika wasza zupa nie będzie idealna. Dlatego koniecznie pamiętajcie o jej dodatku. Zupa ogórkowa jest sycąca i kwaśna, a więc konkretna pod każdym względem. Trudno jej nie lubić, wszak łączy w sobie wszystkie ulubione, polskie smaki. Ważnym jej dopełnieniem jest śmietana. Bez niej ta zupa nie smakuje, tak jak powinna. Zabielcie więc nią zupę pod koniec gotowania.
Klasyczna ogórkowa smakuje chyba każdemu. Dodając do niej serka topionego, możemy przyjemnie podbić ten kwaśny smak. Przy okazji zupa zyska też aksamitną konsystencję zupy. Wypróbujcie koniecznie. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Przygotowanie kiszonych ogórków jest dość łatwe, jednak trzeba pamiętać, aby ściśle stosować się przepisu. Odpowiednie proporcje uchronią nasze warzywa od zepsucia. Ogórki mają być lekko zakiszone, a nie spleśniałe. Ania Starmach podzieliła się z fanami swoim przepisem na tę kwaśną przekąskę. Zdradziła parę sekretów, dzięki którym, ogórki wychodzą idealne.
Bez sałatki jarzynowej nie obędą się żadne święta ani domowa uroczystość. Doskonale smakuje też na co dzień. Poznajcie słynny przepis Kuronia na sałatkę jarzynową. Jeden dodatek może was zaskoczyć. Pewnie nie każdy, by się zdecydował na jego użycie, ale naprawdę warto. Sałatka jarzynowa to przede wszystkim ugotowana marchewka, pietruszka, seler i ziemniaki. Poza tym kilka dodatków, które dodają jej smaku. Wśród nich kiszone ogórki, jabłko i jajka. Niektórzy wzbogacają smak tej sałatki cebulą. Jakub Kuroń proponuje jednak sięgnąć po por. Jest naprawdę pysznie.
Ogórkowa jest jedną z częściej goszczących na naszych stołach zup. Wyraziste w smaku danie będzie łagodniejsze, jeśli dodamy do niego zblendowanego ziemniaka. W takiej wersji posmakuje nawet największym sceptykom. Sprawdźcie ten patent koniecznie. Choć ogórkową w każdym domu przygotowuje się nieco inaczej, jeden element pozostaje wspólny — kwaśny smak. Można oczywiście zmniejszyć ilość dodanych ogórków kiszonych, lecz wtedy zupa może stać się mdła. O wiele lepiej będzie zmiksować ziemniaka i połączyć go z płynem.
Jesteście wielbicielami sosów majonezowych? Jeśli tak, poznajcie przepis na sos tatarski niezawodnej siostry Anastazji. Jeden jego składnik może budzić zdziwienie. Jednak całość doskonale ze sobą harmonizuje, w wyniku czego powstaje pyszny, apetyczny sos. Idealny do jaj gotowanych na twardo i wędlin.Sos tatarski jest jednym z najpopularniejszych sosów robionych na bazie majonezu. Dzięki wyraźnym w smaku składnikom zamienia się w pełen wyrazu dodatek do wielu potraw. Zwykle dodaje się do niego kiszone ogórki i marynowane grzybki. Jednak siostra Anastazja pokusiła się też o groszek, dzięki czemu, sos nabrał ciekawej konsystencji i apetycznego koloru.
Ogórkowa w klasycznej odsłonie potrafi się znudzić. Proponujemy wam pyszne urozmaicenie tradycyjnego kwaśnego smaku poprzez dodatek chrzanu. Zupa nabierze nowego charakteru i z pewnością spodoba się amatorom ostrzejszych dań. Spróbujecie? Zupa ogórkowa jest jedną z często serwowanym w polskich domach. Zdradzaliśmy wam już jak przygotować ją z dodatkiem żółtka czy kaszą pęczak. Tym razem na tapet bierzemy recepturę na bogaty w smaki, pikantny rarytas z dodatkiem chrzanu. Zachwyci nawet największych sceptyków.
Ogórki kiszone są zdrowym i bardzo smacznym produktem, po który warto sięgać jak najczęściej. Zmieszane z ciecierzycą i cebulką mogą stanowić doskonałe smarowidło do chleba. Kanapki z taką pastą będą niezwykle sycące. Skusicie się? Pasty do kanapek są doskonałym pomysłem nie tylko na śniadanie. Po wegańskim smalczyku z fasoli, który doskonale smakował z ogórkami kiszonymi, przyszedł czas na pastę, w której kiszony specjał zagra pierwsze skrzypce. Lekko kwaśne, sycące i pyszne — spróbujcie koniecznie.
Co dziś na obiad? Nasza propozycja to zupa ogórkowa z dodatkiem kaszy pęczak. Jest sycąca, konkretna i ma nowy, pyszny smak. Spróbujcie jej raz, a będziecie gotować ją częściej. Zupa ta jest wyrazista i bardzo sycąca. Z pewnością posmakuje całej rodzinie.Jest zimno, więc sycąca, konkretna zupa jest miło widziana na wszystkich stołach. A taka z pewnością jest nasza zupa ogórkowa z dodatkiem kaszy pęczak. Ma nowy, niepowtarzalny smak, ale też wysoką wartość odżywczą. Stanowią o niej kiszone ogórki i inne warzywa, a także kasza.
Lubicie kiszone ogórki? Macie w spiżarni zapas ogórków domowej roboty? Nim je schrupiecie czy dodacie do potrawy, sprawdźcie, czy są zdatne do spożycia. A wiecie, jak rozpoznać, kiedy ogórki kiszone są zepsute? Co o tym świadczy? Oto kilka cennych wskazówek.O tym, że ogórki kiszone są bardzo smaczne, nikogo nie trzeba przekonywać. Podobnie jak do tego, że są bardzo zdrowe. Zdrowe i smaczne, pod warunkiem, że nie są zepsute. Na ich kondycję wpływają bowiem warunki przechowywania, ale też jakość ogórków i słoików.
Kotlety mielone są popularnym polskim daniem. Dziś proponujemy wam obłędne kotlety mielone w wyjątkowo rodzimej wersji — z ogórkiem kiszonym i boczkiem. Ich przygotowanie jest proste — ogórki wystarczy pokroić w słupki i obtoczyć mięsną masą. Taka niespodzianka z pewnością przypadnie do gustu waszym bliskim.Do mięsnej masy na kotlety mielone można dodawać przeróżne składniki. Dzięki nim zmieni się smak, aromat czy charakter całej potrawy. Bardzo ciekawym dodatkiem są warzywa. Dzięki nim zwiększa się wartość odżywcza tego dania. Mało co natomiast potrafi tak dodać smaku i aromatu, jak wędzony boczek. Przetestujcie kotlety mielone z dodatkiem kiszonych ogórków i boczku, a z pewnością będziecie je robić częściej.
Pasty kanapkowe idealnie wpisują się w ramy błyskawicznego śniadania - wystarczy posmarować pastą pieczywo i posiłek gotowy. Pasta z tuńczyka i ogórka kiszonego zachwyca kontrastującymi smakami oraz aksamitną konsystencją. Niżej dokładnie krok po kroku wyjaśniamy, jak ją przygotować. Pasta kanapkowa z tuńczyka i ogórka wyróżnia się na tle innych podobnych do niej produktów smakiem. Dzięki wykorzystaniu tuńczyka w oleju całość ma głębie, której brakuje pastom ze sklepu. Jeśli martwisz się o ilość kalorii, zamień tuńczyka w oleju na tuńczyka w sosie własnym, a także zrezygnuj z majonezu. Do takiej pasty należy oczywiście dodać więcej jogurtu, aby ciągle miała gładką fakturę.
Jajka faszerowane szynką i ogórkiem kiszonym to pomysł na szybką i smaczną przystawkę i dodatek do zimnej płyty. Farsz z żółtek, ogórków, szynki z dodatkiem majonezu i musztardy jest aksamitny, gęsty i podany w białku ugotowanym na twardo smakuje wyśmienicie. Poznaj przepis na jajka faszerowane szynką i ogórkiem kiszonym.Szukasz pomysłu na pyszną przystawkę lub dodatek do kolacji? Przygotuj jajka faszerowane, a wszyscy będą zachwyceni smakiem i wyglądem potrawy. Jajka faszerowane sprawdzą się również doskonale podczas większych, uroczystych kolacji i świąt. Jajka faszerowane przygotujesz w niecałe pół godziny ze składników, które z pewnością masz w domu. Jajka do faszerowania muszą być ugotowane zupełnie na twardo, jajka M gotuj 8 minut L 9-10, żółtko musi być całkowicie ścięte i zwarte. Jajka faszerowane przygotujesz na wiele sposobów, w zależności od tego, na jakie smaki masz akurat ochotę- tu poznasz przepis na jajka faszerowane pomidorami suszonymi, w tym artykule natomiast dowiesz się, jak zrobić jajka faszerowane brokułem.
Stogonow z wieprzowiny i pieczarek to pomysł na wyśmienite danie jednogarnkowe, które przygotujesz w bardzo prosty sposób. Mięsny strogonow z pieczarkami, papryką i ogórkami kiszonymi wychodzi za każdym razem i zawsze smakuje wyśmienicie. Poznaj przepis na strogonow z wieprzowiny i pieczarek.Strognow, czyli potrawka z mięsa, warzyw, otulona gęstym, aromatycznym sosem to potrawa, którą wszyscy doskonale znamy i przygotowujemy ją głównie na większe uroczystości i spotkania w dużym gronie. Strogonow to jednak również pomysł na prosty i smaczny obiad w zwykły dzień, kiedy masz ochotę na szybki i aromatyczny posiłek.Danie przygotowuję z wieprzowiny gulaszowej, kroję ją na jeszcze mniejsze kawałki, aby mięso było idealnie miękkie i aż rozpływało się w ustach. Do strogonowa dodaję ogórki kiszone, które wzmacniają smak dania, a także paprykę i pieczarki, które są absolutnie konieczne, żeby zrobić najlepszy strogonow.Jeśli masz ochotę na wyraźny w smaku, mięsny obiad- tu poznasz przepis na soczyste polędwiczki wieprzowe w niezwykłym sosie od Ewy Wachowicz.
Szukasz nietypowej surówki, która będzie zarówna smaczna, jak i wyrazista? Wypróbuj przepis Tomasza Strzelczyka. Kucharz łączy białą kapustą z ogórkami kiszonymi i delikatnie słodką czerwoną cebulką, a całość zwieńcza pysznym miodowo-musztardowym sosem. Sprawdźcie koniecznie. Surówki potrafią być prawdziwymi bombami witaminowymi i o ile warzywa użyte do ich przygotowania nie pływają w majonezie, są też niezwykle zdrowe. Prezentowaliśmy wam już recepturę siostry Anastazji na specjał z buraczków i czerwonej fasoli. Dziś wrócimy do klasyki i zdradzimy patent na słodko-kwaśną surówkę z kapusty i ogórków kiszonych.
Pyszną zupę ogórkową przyrządzicie w kilka chwil. Kwaśny wywar z dodatkiem chrupiących kiszonek w mig was rozgrzeje, a jeśli dodacie do niego żółtko, dostarczy jeszcze więcej cennych składników odżywczych i sprawi, że danie będzie gęstsze. Koniecznie wypróbujcie ten patent. Ogórki kiszone to naturalny probiotyk, który warto włączyć do swojej diety np. w formie pysznej bezmięsnej ogórkowej. Jeżeli mamy dostęp do wysokiej jakości jaj, tradycyjną zupę możemy wzbogacić o żółtko. Zawiera ono wiele cennych składników odżywczych — m.in. wapń, żelazo, magnez czy potas — a jednocześnie pomoże nam zagęścić danie.
Zupa ogórkowa należy do klasyki polskiej kuchni. Dość często gości na naszych stołach, jednak gotując ją, popełniamy zwykle błąd, który nie pozwala docenić jej pełnego smaku. Sprawdźcie, kiedy dodawać ogórki do zupy ogórkowej, tak by za każdym razem otrzymać pyszną potrawę. Kiszone ogórki są bardzo zdrowe. Zresztą podobnie jak i inne kiszonki. Najlepiej jeść je surowe, bo wtedy zachowują najwięcej cennych składników. Tym najcenniejszym są bakterie kwasu mlekowego, które mają pozytywny wpływ na nasz organizm. Najpopularniejszą potrawą, którą przyrządzamy z dodatkiem kiszonych ogórków, jest niewątpliwie zupa ogórkowa. Kiszone ogórki dodają jej smaku i charakteru. Trzeba jednak wiedzieć, w którym momencie gotowania dodać je do zupy, tak by nie straciły swojej wyrazistości.
Zrazy wołowe zawijane z cebulką, boczkiem i ogórkiem kiszonym to wyśmienity pomysł na rodzinny, niedzielny obiad lub większą uroczystość. Roladki wołowe z boczkiem duszone w sosie własnym są idealnie miękkie, soczyste i wyglądają bardzo apetycznie. Poznaj przepis na zrazy wołowe zawijane z cebulką, boczkiem i ogórkiem.Zrazy wołowe to pomysł na wyśmienity, tradycyjny obiad, który w dodatku nie wymaga długiego przygotowywania. Zawinięty w kawałek wołowiny boczek wędzony, ogórek kiszony i cebulka smakują rewelacyjnie i sprawiają, że roladki są w środku soczyste i miękkie. Musztarda natomiast nadaje zrazom świetnego, wyraźnego smaku.Zrazy wołowe po zawinięciu obwiąż mocno nitką, żeby nie rozpadły się podczas smażenia i duszenia. Możesz wykorzystać również wykałaczki, jednak moim zdaniem nitka jest o wiele wygodniejsza do smażenia i obracania roladek.Zrazy podaj z ziemniakami, kluskami śląskimi, kaszą. Danie przygotuj również z burakami ogórkiem kiszonym lub kapustą czerwoną, a roladki błyskawicznie znikną z talerzy i każdy będzie prosił o dokładkę. Roladki przygotujesz również z mięsa wieprzowego- tu poznasz przepis na rolady ze schabu ze szparagami, idealne na wiosenny obiad.
Czym różnią się od siebie ogórki kiszone i kwaszone? Czy różnią się tylko nazwą, czy również składem i sposobem kiszenia? Dlaczego kiszonki są zdrowe? Z czym podawać ogórki kiszone? To pytania, które często pojawiają się na forach kulinarnych, sprawdź, czym różnią się od siebie ogórki kiszone od kwaszonych i dlaczego powinniśmy je jeść.Ogórki kiszone to jedne z lepszych, tradycyjnych kiszonek. Przygotowywane są niemal w każdym domu późnym latem, żeby już zimą cieszyć się ich niepowtarzalnym smakiem- w tym artykule poznasz tradycyjny przepis na chrupiące ogórki kiszone z dodatkiem liści dębu, wiśni i innych składników. Tak przygotowane ogórki nie mają sobie równych.Kiszonki to nie tylko walory smakowe, to również prawdziwa bomba witaminowa, ogórki zawierają między innymi ogromne ilości witaminy C, która wzmacnia naszą odporność, opóźnia procesy starzenia i uszczelnia naczynka i żyły. Ogórki kiszone to naturalne źródło bakterii kwasu mlekowego, bakterie te odgrywają szczególną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu całego układu trawiennego. Ogórki kiszone są więc zalecane osobom w trakcie i po antybiotykoterapii, a także po inwazyjnym leczeniu, np. chemioterapii, aby odbudować naturalną florę bakteryjną i usprawnić procesy trawienne.
Kiszone czy kwaszone? Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, które z ogórków wybrać, spieszymy z pomocą. Wyjaśniamy podstawowe różnice w procesie ich przygotowania i zdradzamy, jak różni się produkt końcowy. Ogórki kiszone są bazą do popularnej kwaśnej zupy. Często też trafiają do uwielbianego przez wielu rarytasu — sałatki jarzynowej. Wyjaśniamy, co odróżnia je od ogórków kwaszonych i po które z nich powinniśmy sięgać.
Zdarzyło wam się, że jecie lub kroicie kiszony ogórek, a on w środku jest pusty? Na dodatek z wnętrza wylewa się płyn, a ogórek nie jest twardy i chrupiący? Takich ogórków z pewnością nie można zaliczyć do udanych i smacznych. A wiecie, dlaczego ogórki kiszone wychodzą puste w środku? Już wyjaśniamy.Wiele osób latem nastawia ogórki, żeby jesienią i zimą cieszyć się ich smakiem i walorami zdrowotnymi. Jeśli jednak parę razy zdarzy się, że po otwarciu słoika ogórki nie są jędrne, a w środku mają dziurę, ochota na robienie domowych przetworów trochę przechodzi. Dowiedz się, dlaczego w kiszonych ogórkach pojawia się dziura i jak jej uniknąć w przyszłości.
Surówki są zdrowe i powinniśmy podawać je do obiadu. Tylko czasami brakuje nam na nie pomysłu. Ale od czego są Smakosze? Służymy wam pomocą i podajemy gotowy przepis na kolorową surówkę na bazie porów. Jest przepyszna i pełna witamin i została przygotowana wg. receptury siostry Anastazji. Surówki są skarbnicą witamin, soli mineralnych i innych wartościowych składników. Dlatego powinniśmy podawać je do obiadu. I co ważne — jeść je na początku, przed mięsem i dodatkami. Wtedy nasz organizm w większym stopniu przyswoi cenne składniki. Przygotowując surówki, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Najlepiej przyrządzać je tuż przed podaniem. Wtedy zachowają najwięcej witamin, bo te szybko się utleniają. Dobrze do nich dodać olej, oliwę lub sos z odrobiną tłuszczu. Dzięki temu lepiej przyswoimy witaminy. Sos dodajemy na samym końcu, bo to też wyjdzie surówce na dobre.
Kapusta kiszona jest smacznym i cennym składnikiem każdej diety, Warto po nią sięgnąć na przykład w postaci smacznej surówki obiadowej. Skorzystajcie z babcinej receptury na słodko-kwaśną surówkę weselną a na długo zapamiętacie ten posiłek. Surówki z kapusty są doskonałym dodatkiem do obiadu. Zdradzaliśmy wam już jak przyrządzić pyszną surówkę z dwóch rodzajów tego warzywa i zdradzaliśmy jak przyrządzić zimową wersję specjału z białej kapusty. Weselna surówka z kiszonej kapusty jest kolejną propozycją łączącą smaki słodki i kwaśny w pysznej kombinacji.