Surówka z ogórków zazwyczaj utożsamiana jest z dobrze znaną wielu smakoszom mizerią. Tymczasem surowego ogórka można podać również w stylu azjatyckim — na ostro i z dodatkiem chrupiącego sezamu. Koniecznie wypróbujcie nasz pełen charakteru sos. Jest wyśmienity. Przygotowanie surówki z ogórków nie musi kończyć się podaniem klasycznej mizerii. Zamiast zalewać warzywo śmietaną, dodajcie do niego sos składający się z octu ryżowego, oleju sezamowego i papryki chilli w dowolnie wybranej formie. Będzie pysznie i z charakterem.
Mizeria z ogórków gruntowych z pęczkiem koperku i pieprzem to doskonały pomysł na zimowe przetwory. Ogórki są jędrne, soczyste i pełne smaku, zimą wystarczy dodać do nich kwaśną śmietanę i mamy przepyszny dodatek do kotletów schabowych i innych potraw.Mizeria przygotowana latem z ogórków gruntowych dojrzewających w pełnym słońcu smakuje rewelacyjnie. Zimą niestety kupimy już wyłącznie szklarniowe ogórki, które nie są już tak soczyste i praktycznie nie mają smaku. Jest na to jednak skuteczny sposób- mizeria do słoików na zimę.Przed przygotowaniem mizerii musimy dokładnie umyć i oczyścić ogórki, następnie muszą poleżeć przez dwie godziny w zimnej wodzie. Ten krok jest absolutnie konieczny, ponieważ wtedy ogórki będą najsmaczniejsze i zachowają jędrność aż do następnego sezonu.Bardzo ważne jest również dokładne umycie i wyparzenie słoików i zakrętek. Jeśli tego nie zrobimy, najprawdopodobniej wszystkie przetwory będą do wyrzucenia, ponieważ namnożą się w nich bakterie, które były w nieumytych słoikach.
Babcie zawsze dodawały je do ogórków kiszonych. Dzięki nim wychodziły chrupkie. Chodzi oczywiście o liście czarnej porzeczki, które nadawały ogórkom także ciekawego smaku. Warto więc poeksperymentować z mniej pospolitymi dodatkami, bo przetwory tylko na tym zyskają. Kiszone ogórki od lat są najpopularniejszym przetworem robionym na zimę. Uwielbia je większość Polaków, a kupić takich, jak domowe w zasadzie nie sposób. Na dodatek ich przygotowanie jest całkiem proste. Trzeba tylko wybrać odpowiedniej jakości surowiec, dorzucić kilka składników, zalać solanką i odstawić do ukiszenia. Tradycyjnymi składnikami dodawanymi do kiszonych ogórków są: czosnek, koper i korzeń chrzanu. Niektórzy sięgają też po liście chrzanu, a można także po liście dębu, winorośli, wiśni i czarnej porzeczki. Te ostatnie chętnie wykorzystywały nasze babcie, bo zapewniały ogórkom doskonały smak i lepszą trwałość. Podobnie zresztą działają pozostałe liście.
Ogórki po indyjsku to propozycja na zimowe przetwory w niezwykłym wydaniu. Cebula, gorczyca i aromatyczna zalewa z dodatkiem orientalnej przyprawy curry sprawią, że ogórki będą absolutnym hitem. Ogórki w zalewie curry pokocha cała rodzina.Ogórki po indyjsku pojawiły się w mojej spiżarni kilka lat temu i od tej pory ciągle do nich wracam. Zimą ogórki w aromatycznej zalewie wykorzystuję do sałatek, zimnej płyty lub dodatek do drugiego dania. Ogórki są również pyszną przekąską w chłodne, zimowe wieczory.Przed przygotowywaniem ogórków po indyjsku pamiętajmy o dwóch bardzo ważnych zasadach: po pierwsze, ogórki gruntowe po umyciu i wyszorowaniu zalewamy zimną wodą i odstawiamy na dwie godziny, dzięki czemu będą jędrne i soczyste. Do przetworów wybierajmy mniejsze i średnie ogórki.Po drugie- musimy dokładnie umyć i wyparzyć wszystkie słoiki razem z zakrętkami. To konieczny krok, bez którego w przetworach namnożą się bakterie, które zepsują ogórki po indyjsku i każde inne warzywa. Słoiki muszą być sterylnie czyste, wtedy będziemy cieszyć się naszymi przetworami przez wiele długich miesięcy.
Tomasz Strzelczyk na swoim kanale na YouTube podzielił się swoim przepisem na kultową sałatkę gyros z kurczakiem. Sałatka jest niezwykle smaczna i aromatyczna, sekretem jest marynata do mięsa i aksamitny sos. Tomasz Strzelczyk na swoim kanale na YouTube podzielił się ostatnio przepisem na sałatkę gyros. Robi ją jednak zupełnie inaczej niż wszyscy, to nie jest sałatka warstwowa z ketchupem, majonezem i kukurydzą. To zupełnie nowy, rewelacyjny smak i sposób podania, rodzina i goście będą zachwyceni.Sałatka gyros przepisu Tomasza Strzelczyka jest najsmaczniejszą sałatką tego typu jaką jadłam. Rewelacyjnie doprawione mięso, świeże warzywa, sałata lodowa i roszponka polane pikantnym sosem czosnkowym na bazie majonezu, jogurtu i śmietany to doskonałe połączenie.Aby mięso dobrze naszło przyprawami, przygotuj je wcześniej i wstaw do lodówki. Sos przed doprawieniem solą i pieprzem również wstaw na chwilę do lodówki, żeby wszystkie składniki dobrze się przegryzły. W ten sposób wydobędziesz najlepszy smak.
Pomysł na pyszną, kolorową, pożywną sałatkę? Przygotuj kultową sałatkę jarzynową w niecodziennej, letniej odsłonie. Do sałatki dodaj fasolkę szparagową, majonez natomiast zamień na lekki, kremowy i gęsty jogurt grecki, każdy będzie prosił o przepis.Sałatki jarzynowej nikomu nie trzeba przedstawiać. Była hitem PRL-u i do tej pory trzyma wysoką pozycję w rankingu ulubionych sałatek Polaków. Klasyczną sałatkę jarzynową przygotowujemy zwykle na święta i większe uroczystości, sałatka jarzynowa inaczej sprawdzi się idealnie na kolację w upalny dzień.Sałatka jarzynowa inaczej to letnia wersja kultowej potrawy z dodatkiem fasolki szparagowej i jogurtu greckiego. Sałatka z dodatkiem sezonowych, wygrzanych w pełnym słońcu warzyw i lekkiego zamiennika majonezu dosłownie rozpływa się w ustach.Sałatka jarzynowa inaczej to nie tylko pomysł na pyszną kolację. Sałatka będzie idealna na lunch do pracy i drugie śniadanie. Możemy podać ją również jako dodatek do zimnej płyty podczas spotkania z rodziną lub przyjaciółmi, każdy będzie zachwycony jej wyjątkowym smakiem.
Chłodnik z ogórka i botwinki jest prostym w przygotowaniu i niezwykle orzeźwiającym daniem. Sprawdzi się idealnie, gdy pogoda nie zachęca do spędzania czasu w kuchni. Nie wymaga gotowania, a jeżeli odpowiednio wcześnie umieścimy składniki w lodówce, chłodny posiłek powstanie niemalże ekspresowo. Koniecznie spróbujcie.Chłodniki to pyszne zimne zupy przygotowywane na bazie sezonowych warzyw i nabiału, które doskonale sprawdzają się jako obiad w upalny dzień. W większości przypadków ich przyrządzenie jest szybkie, a tym razem nawet nie wymaga włączania kuchenki. Skusicie się?
Kupiliście ogórki do kiszenia, a okazały się gorzkie? Nie wyrzucajcie ich. Okazuje się, że taki smak warzywa nie świadczy o jego zepsuciu. Nadal można je ukisić, a goryczka z czasem znika. Wystarczą dwa tygodnie, by przyprawy sprawiły, że ogórki będą smaczne. Gorzkie ogórki nie są smaczne. Nic więc dziwnego, że jeśli takie przypadkiem kupimy, myślimy, że są zepsute. Często je wtedy wyrzucamy. Niestety jest to niepotrzebne marnotrawstwo żywności. Takiego warzywa na surowo nie zjemy, lecz nadal możemy go ukisić, uzyskując zadowalające efekty.
Polecamy świeżą mizerię z rzodkiewkami. Będzie ona przepysznym dodatkiem do letniego obiadu. Pamiętaj tylko o jednej zasadzie, a mianowicie, by obierać ogórek, zaczynając od jaśniejszego końca. Inaczej mizeria może mieć nieprzyjemny, gorzkawy posmak.Mizeria jest jedną z najpopularniejszych surówek znanych nie tylko w naszej kuchni. Jej przygotowanie jest bardzo proste, bo wystarczy pokroić ogórek w plasterki, a potem przyprawić i wymieszać ze śmietaną. My polecamy jednak nieco inną wersję mizerii — mizerię z rzodkiewkami. Wyróżnia się apetyczniejszym wyglądem i ostrzejszym smakiem, a jest tak samo łatwa do zrobienia. Zwróćcie tylko uwagę na to, od której strony obieracie ogórki. Pamiętajcie, by zaczynać od ich jaśniejszej strony. Ciemniejsza jest gorzkawa i gdy zaczniecie obieranie, właśnie od tego końca, rozprowadzicie goryczkę po całym ogórku.
Ogórki po amerykańsku są znakomitą i prostą w przygotowaniu przekąską. Marynowane wraz z papryką zielone warzywo z pewnością spodoba się amatorom domowych przetworów z octu. Koniecznie spróbujcie — ten smak was zachwyci. Sezon na ogórki trwa i warto wykorzystać ten czas na przyrządzenie frykasów, które umilą długie zimowe dni. Jedną z ciekawszych propozycji może być prosta przekąska z dodatkiem papryki. Połączenie marynowanych w soli warzyw z aromatyczną jest niezwykle satysfakcjonujące. Spróbujecie?
Ogórki po kaszubsku kocha cała Polska. Są chrupiące, jędrne i mają rewelacyjny smak, który zawdzięczają kminkowi, marchewce i papryce. Ogórki będą gotowe już po dwóch miesiącach, a ich przygotowanie zajmie Ci kilka chwil.Lato to idealna pora na domowe przetwory. Ogórki po kaszubsku zachwycają swoim niecodziennym smakiem. Są doskonale doprawione, chrupiące i soczyste, będą idealnym dodatkiem do dań mięsnych i innych potraw.Przed przygotowywaniem ogórków po kaszubsku dokładnie umyj i sparz słoiki. W przeciwnym razie przetwory po kilku miesiącach mogą się zepsuć. Bardzo ważna jest również pasteryzacja, dzięki której ogórki będą świeże i smaczne aż do następnego sezonu.Ogórki po kaszubsku będą gotowe po dwóch miesiącach marynowania w zalewie. Do ogórków koniecznie dodaj marchew, paprykę, czosnek, koper, gorczycę i kminek, dzięki któremu przetwory mają wspaniały smak.
Sprawdź, co zrobić, żeby ogórki kiszone nie spleśniały w słoiku. Uratuje je jeden szczegół, którym jest zalewa. Powinna dokładnie przykrywać ogórki, aby powietrze nie miało do nich dostępu. Zobacz, na co jeszcze zwrócić uwagę, żeby kiszone ogórki były w tym roku udane. Kiszone ogórki są jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych przetworów. Zimą smakują wyjątkowo dobrze. Wystarczy otworzyć słoik, by odmienić smak kanapek, sałatek czy przygotować pyszną zupę. Choć nastawienie kiszonych ogórków nie jest trudne, to jednak nie za każdym razem możemy się cieszyć prawdziwym sukcesem. Nie zawsze bowiem ogórki wychodzą smaczne, chrupiące i odpowiednio kwaśne. Co gorsza, czasami pojawia się na nich pleśń, która całkowicie je dyskwalifikuje. Sprawdź, co może powodować pleśnienie kiszonych ogórków.
Zapraszamy was na najlepszą mizerię z ogórków kiszonych. Będzie ona idealnym dodatkiem do obiadu, a zwłaszcza do mięsnych dań. Dzięki temu, że nie jest zrobiona ze świeżych ogórków, tylko z kiszonych, jest pełna smaku i o wiele lżejsza dla żołądka. Klasyczną mizerię robi się ze świeżych ogórków. Po obraniu ogórki kroi się w cienkie plasterki, oprósza solą i pieprzem, a na końcu miesza ze śmietaną. Oczywiście jest to przepis podstawowy, bo niektórzy dodają też do mizerii szczyptę cukru czy odrobinę octu, posypują ją koperkiem, a śmietanę zastępują jogurtem naturalnym. A wiecie, że w podobny sposób można zrobić mizerię z kiszonych ogórków?Jak smakuje mizeria z kiszonych ogórków? Ma pełniejszy smak, bo ogórki są kwaśne. Nie trzeba więc już zakwaszać sałatki octem czy sokiem z cytryny. Jest też lżej strawna, ponieważ ogórki kiszone są łagodne dla żołądka, a dodatkowo korzystnie wpływają na przewód pokarmowy. Także naprawdę warto zainteresować się tą wersją mizerii.
Wiecie, które ogórki są najlepsze do kiszenia? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości, dzięki czemu od teraz ogórki kiszone będą wam wychodziły, jak należy. Będą jędrne, chrupiące i pełne smaku. Ogórki przeznaczone do kiszenia nie powinny być świeże i niezbyt duże. Sprawdźcie, na co jeszcze warto zwrócić uwagę. Na straganach i w sklepach pojawiają się już pierwsze ogórki gruntowe. Oczywiście do sezonu ogórkowego jeszcze daleko, ale już można nastawić pierwszą partię małosolnych. Warto też dowiedzieć się, na co zwracać uwagę, wybierając ogórki do kiszenia.
Zostały ci obierki z ogórków? Możesz zrobić z nich niesamowity przysmak. Przygotuj go raz, a już nigdy nie wyrzucisz obierek po ogórkach. Octu z obierek po ogórkach, bo o nim mowa, możesz używać jako zamiennika na przykład octu jabłkowego, ale nie tylko.Gdy robisz mizerię, zwykle zostają ci obierki po ogórkach. Są piękne, zielone i mają orzeźwiający zapach. Aż szkoda je wyrzucać. Jednak na szczęście można zrobić z nich coś przydatnego, a mianowicie ocet.Ocet ogórkowy ma przyjemny, zielonkawy kolor i ładny zapach. Można go używać do sałatek czy sosów zamiast octu winnego, czy jabłkowego. Jednak doskonale sprawdzi się też w roli toniku do twarzy. Odświeży i oczyści cerę jak mało który środek.
Sprawdźcie, jak kisić ogórki, żeby nie były puste w środku. Kluczowa jest tu jedna zasada, a mianowicie jakość ogórków. Wiadomo przecież, że ze słabej jakości surowca, nie uda się otrzymać dobrego produktu. Najlepiej więc kupić ogórki u zaufanego sprzedawcy. A jeśli takiego nie macie, podpowiemy wam, na co zwrócić uwagę wybierając ogórki do kiszenia. Ile razy wam się zdarzyło, że nastawiliście kilkanaście słoików ogórków do kiszenia, a gdy otworzyliście je zimą, ogórki były puste w środku? To bardzo przykre uczucie, bo włożyliście w ich przygotowanie sporo serca, czasu i pieniędzy, a teraz nadają się co najwyżej do zupy. O chrupaniu ogórków na przekąskę nie ma mowy, bo te po prostu są miękkie. Dlaczego kiszone ogórki nie wyszły? Przecież staraliście się, jak mogliście — ogórki i słoiki były dobrze umyte, dodaliście do nich sporo przypraw. Najprawdopodobniej zaważyło najważniejsze, czyli jakość ogórków. Bo tak, jak nie z każdej mąki będzie chleb, tak nie z każdych ogórków gruntowych będą ogórki kiszone. Sprawdźcie więc, jak wybrać najlepsze ogórki do kiszenia.
Poznajcie przepis na hitowe ogórki w keczupie do słoików na zimę. Będą one z pewnością przebojem wśród przetworów i zachwycą was niecodziennym smakiem. Zimą będą jak znalazł do obiadu czy na przekąskę. Przygotujcie sobie kilka małych słoiczków, a z pewnością nie pożałujecie.Wśród przetworów z ogórków królują ogórki kiszone i konserwowe. Jednak z tego warzywa można też zrobić przeróżne sałatki. Dziś jednak proponujemy ogórki w pikantnej zalewie z dodatkiem keczupu. Będą miały wyrazisty smak i pyszny, gęsty sos.
Ogórki kiszone po koreańsku są świetnym dodatkiem do dań obiadowych, mięsa z grilla i sałatek. Ogórki z dodatkiem chili, imbiru, szczypiorku i sosu sojowego są słone, pikantne, aromatyczne i bardzo chrupiące. Poznaj prosty przepis na ogórki kiszone w koreańskim stylu, palce lizać.Ogórki po koreańsku to prawdziwa gratka dla każdego miłośnika wyraźnych i pikantnych potraw i dodatków do dań głównych. Ogórki przygotujesz błyskawicznie, będą gotowe już po 3 dniach, przechowuj je w lodówce lub spiżarni, a zachowają smak na wiele miesięcy.Przed przygotowywaniem ogórków, dokładnie je umyj i namocz w zimnej wodzie przez godzinę, dzięki czemu będą bardzo chrupiące i jędrne. Do ogórków po koreańsku nie musisz gotować zalewy, wystarczy, że wszystkie składniki dokładnie wymieszasz i przełożysz do słoiczków.Ogórki po koreańsku są świetnym dodatkiem do grillowanej karkówki i innych dań z grilla, dań obiadowych i lekkich sałatek. Są bardzo smaczne i aromatyczne- każdy składnik wyczuwalny jest osobno, a całość tworzy fenomenalną potrawą z orientalną nutą.Przygotuj również ogórki w przyprawie curry. Aromatyczny dodatek sprawi, że ogórki błyskawicznie znikną z talerzy.
Ogórki w plasterkach w zalewie curry to prawdziwa gratka dla każdego smakosza. Ogórki są lekko pikantne i wyraźne w smaku. Są doskonałym dodatkiem do grillowanego mięsa, dań obiadowych i zimnej płyty.Lato to idealny czas na przygotowywanie przetworów. Oprócz ogórków kiszonych i małosolnych przygotujmy również wyśmienite ogórki w zalewie curry. Ich orientalny smak z pikantną nutą zachwyci całą rodzinę.Do ogórków w zalewie curry wybierzmy średnie ogórki gruntowe, koniecznie świeże i jędrne. Ogórki nie mogą być również uszkodzone i nie mogą mieć żadnych przebarwień, w przeciwnym wypadku przetwory mogą się zepsuć. Ogórki moczymy przez godzinę w zimnej wodzie, zanim je pokroimy i przełożymy do słoików.Ogórki w zalewie curry musimy pasteryzować do góry dnem w dużym garnku przez około 5 minut. Dzięki pasteryzacji ogórki zachowają smak, chrupkość i świeżość aż do następnego sezonu. Gdy ogórki ostygną, przełóżmy je do spiżarni lub w zacienione, chłodniejsze miejsce.
Klaudyna jest mistrzynią robienia ogórków kiszonych. Wyjawiła, co dorzuca do słoika. Dorzućcie i wy do nastawianych ogórków liście porzeczki lub wiśni oraz po listku dębu, a zwiększy się szansa, że i wasze kiszone wyjdą idealne. A z pewnością zyskają na smaku i trwałości. Co jest podstawą udanych ogórków kiszonych? Oczywiście jakość samych ogórków. Nie ma co ukrywać, że ze słabej jakości surowca, wyjdzie dobry produkt. Tak więc wybierajcie twarde i jędrne ogórki najlepiej od zaufanego sprzedawcy. Przenawożone ogórki nie tylko nie wychodzą smaczne, ale też szybko robią się w kiszonce miękkie. Zwróćcie również uwagę, by ogórki były dość małe i miały regularny kształt. Nie chodzi tu o walory estetyczne, ale o możliwość lepszego upchania ogórków w słoiku. A tylko ścisło ułożone ogórki nie będą pływać po powierzchni zalewy. Od tego bowiem już tylko chwila do pojawienia się na ich powierzchni pleśni. Do nastawianych, kiszonych ogórków dodajcie też czosnek, koper i chrzan, a także kilka liści, o których wspomina Klaudyna. Są to liście porzeczki i wiśni, które nadają ogórkom kiszonym ciekawego smaku, a także liście dębu, zwiększające trwałość przetworów.
Co podać do obiadu? Dobrym uzupełnieniem może być obłędna mizeria z dodatkiem octu. Mamy na nią najlepszy, prosty przepis. Przygotuj ją raz, a jej wyraźny smak z pewnością zachwyci cię na tyle, że wrócisz do tej receptury. Oczywiście przeciwnicy octu mogą go zastąpić sokiem z cytryny, który jest nieco łagodniejszy w smaku.Mizeria jest jednym z najbardziej klasycznych dodatków do obiadów. Szczególnym powodzeniem cieszy się latem, gdy są dostępne ogórki gruntowe. Wtedy jest niezwykle chrupiąca i smaczna. Jednak z ogórków sałatkowych czy węży, też wychodzi smaczna. Mizerię lubimy za jej orzeźwiający smak, który dają ogórki. Jednak można go też podbić innymi dodatkami, np. świeżym koperkiem, świeżo zmielonym pieprzem, czy octem. Ten ostatni składnik przyjemnie zaostrza smak mizerii, ale lepiej nie przesadzać z jego ilością. Ocet traktujmy bardziej jako przyprawę.
Siostra Anastazja wyjawiła swój najlepszy przepis na ogórki kiszone. Ma złotą zasadę, którą kieruje się, gdy myśli o ich nastawieniu. Ogórki na przetwory zawsze kupuje u zaufanych i sprawdzonych sprzedawców. Wtedy ma pewność, że nie będą przenawożone i z większym prawdopodobieństwem wyjdą chrupiące i smaczne. Ogórki kiszone to jeden z tych przetworów, który nadal robi się w wielu domach. Dlaczego? Trudno kupić tak smaczne ogórki, jak te nastawione własnoręcznie. Oczywiście czasami nie wychodzą idealne, ale na to siostra Anastazja ma kilka rad. Przede wszystkim ogórki na przetwory, podobnie zresztą, jak i inne warzywa i owoce, warto kupić u zaufanego sprzedawcy. Takiego, który zwykle ma towar wysokiej jakości, nie nadużywa nawozów i przestrzega karencji po opryskach. Dobry surowiec daje dużą szansę na udany produkt. Oczywiście ważne jest też, by słoiki, w których umieszczamy ogórki do kiszenia, były czyste i nieuszkodzone. Trzeba je dokładnie umyć i wyparzyć, a wcześniej przejrzeć, by nie miały wyszczerbień i pęknięć. Pokrywki również powinny być nieuszkodzone, bez śladów rdzy i wyparzone. Teraz wystarczy skorzystać ze sprawdzonego przepisu i ogóreczki powinny wyjść, jak trzeba.
Poznajcie przepis na najlepsze kultowe ogórki po warszawsku do słoików na zimę. Będą one z pewnością największym hitem wśród przygotowanych przez was przetworów. Zachwycą doskonałą chrupkością i słodko-kwaśnym smakiem. Świetnie sprawdzą się jako przekąska, zakąska i dodatek do sałatek. Ogórki po warszawsku to wersja ogórków konserwowych. Wyróżniają się dodatkiem marchewki, czosnku i innych przypraw dodawanych tak naprawdę do ogórków kiszonych. Zalewa się je lekką marynatą z dodatkiem octu, soli i cukru. Dzięki temu mają dość łagodny smak i są niezwykle chrupiące.
Przepis na ogórki małosolne na sucho podbija Internet. Ogórki przygotujemy błyskawicznie, a już po 10 godzinach będą chrupiące i pełne smaku. Ogórki małosolne są pysznym dodatkiem do sałatek, obiadu i do kanapek.Koniec z myciem, wyparzaniem słoików, przygotowywaniem zalewy i moczeniem ogórków. Ogórki małosolne na sucho przygotujemy w kilka minut, a potrzebne nam będą jedynie przyprawy i foliowy worek strunowy. Do ogórków małosolnych na sucho wykorzystajmy mniejsze i średnie ogórki gruntowe. Ogórki muszą być jędrne, świeże i bez ciemnych plamek. Jeśli mamy większe ogórki, przekrójmy je, żeby lepiej naszły czosnkiem, koprem i innymi dodatkami.Jeśli lubimy ogórki małosolne w wersji pikantnej, dodajmy do nich również posiekaną papryczkę chili. Jeśli wolimy natomiast łagodniejsze smaki, możemy ją pominąć. Ogórki już po 10 godzinach będą smakować wybornie, ponieważ dobrze przejdą czosnkiem, gorczycą, koprem.
Jak zrobić idealnie chrupkie ogórki kiszone bez dodatku chrzanu? W sumie nie ma problemu, bo zastąpisz go wyjątkowym składnikiem, którym jest gorczyca. Poznaj też inne, skuteczne zamienniki chrzanu, które doskonale sprawdzą się w kiszonkach i są łatwo dostępne. Nastawienie ogórków do kiszenia jest bardzo proste. Wystarczy nimi napełnić słoik, dodać czosnek, koper i chrzan i zalać wszystko solanką. Co, jednak jeśli nie mamy jednego z tych składników, np. chrzanu? Czy kiszonka ma szansę wyjść dobra, czy jednak zrezygnować z jej robienia?
Ogórek jest jednym z bardziej orzeźwiających warzyw, które często trafia na nasze talerze surowy — najczęściej jako obiadowy dodatek ze śmietaną. Nie każdy jednak wie, że świetnie smakuje na ciepło. Zdradzamy prosty sposób na ogórki duszone z cytryną i koperkiem. Spodobają się wam bardziej niż mizeria. Koniecznie spróbujcie. Ogórki znamy i lubimy. Często sięgamy po nie pod postacią mizerii czy pysznej kwaśnej zupy. Surowe warzywo również można zjeść na ciepło. Podduście je z dodatkiem soku z cytryny i posypcie koperkiem. Dodając nieco jogurtu, uzyskacie niesamowicie aromatyczną kompozycję. Skusicie się?
Znudziły Ci się tradycyjne ogórki kiszone? Przygotuj kozackie ogórki w zalewie musztardowej. Przetwory przygotujesz błyskawicznie, a już po 10 dniach będą soczyste i pełne smaku. Ogórki w musztardzie są prawdziwym hitem i podbiją każdy stół.Kozackie ogórki w musztardzie przygotujemy naprawdę szybko i z kilku prostych składników. Do słoików koniecznie dodajmy po ząbku czosnku, listku laurowym i dwóch ziarnach ziela angielskiego, ponieważ dobrze podkreślają smak.Zalewę musztardową przygotujmy z soli niejodowanej, ostrej musztardy, cukru i octu. Musztarda w zalewie musi być ostra, dzięki czemu kozackie ogórki nabiorą charakteru i wyraźnego smaku. Ogórki musimy pasteryzować i oczywiście wkładać je do umytych i sparzonych słoików.Sekretem idealnych przetworów, są świeże, jędrne ogórki. Do słoików wybierajmy warzywa małe lub średniej wielkości. Ogórki musimy najpierw dokładnie wyszorować, a następnie zalać zimną wodą i odstawić na godzinę- dwie, aby przetwory były świeże i smaczne.
Sezon na małosolne trwa. Aleksandra wyjawiła rodzinny przepis na ogórki małosolne. Jej mama dodaje na wierzch słoja skórkę chleba. Dzięki temu ogórki szybciej zaczynają kisnąć. Może i wy przetestujecie ten patent? Sprawdźcie, bo dzięki niemu szybciej będziecie mogli się cieszyć smakiem tego letniego przysmaku.Ogórki małosolne w niektórych domach nastawiane są regularnie, gdy tylko pierwsze ogórki gruntowe pojawią się w sprzedaży. Wiadomo, najsmaczniejsze małosolne są 3-4 dnia po nastawieniu. Potem robią się już mocniej kwaśne. Dlatego najlepiej nastawiać je w takich ilościach, by dość szybko zostały zjedzone. Na małosolne każdy ma z pewnością już jakiś swój sposób. Niektórzy zalewają je zimną solanką, inni letnią, a jeszcze inni gorącą wodą. Każdy bowiem chce, by były jak najszybciej i jak najsmaczniejsze. Mama Aleksandry w tym celu kładzie na wierzchu ogórków skórkę chleba. Dzięki niej szybciej zaczynają fermentować.