Placki ziemniaczane to pomysł na szybki, smaczny i tani obiad. Z przepisu usmażysz 20 chrupiących placuszków, bez jajka, bez dużej ilości mąki, dzięki czemu placki są lekkie, zwarte i wyglądają bardzo apetycznie. Poznaj przepis na chrupiące placki ziemniaczane.Ziemniaki starte na tarce o dużych oczkach z odrobiną mąki i bez jajka mają mocno chrupiącą, złocistą skórkę i są miękkie w środku. Placki możesz doprawić wyłącznie solą, możesz również dodać do nich pieprz i ulubione zioło, osobiście polecam majeranek, ponieważ świetnie podbija smak placuszków.Aby placki nie były ciężkie i nie zawierały dużej ilości mąki, przygotuj je z zeszłorocznych ziemniaków mącznych, jak np. Orlik, Sante, Irys. Ziemniaki te zawierają mało wody i dużo skrobi, dzięki której placki będą zwarte, chrupiące i nie rozwarstwią się podczas smażenia. Tego typu ziemniaki świetnie sprawdzą się również do przygotowania klusek śląskich i pyz z mięsem.Jeśli szukasz pomysłu na pyszne danie, idealne na zimę- tu poznasz przepis na placki ziemniaczane po zbójnicku, czyli duże placki z mięsnym gulaszem.
Chrupiące i delikatne placki ziemniaczane bez dodatku jajek? To możliwe. Należy jednak pamiętać o istotnym detalu. Podczas zakupów koniecznie wybierzcie odpowiednie ziemniaki. Zły wybór może znacząco odbić się na jakości specjału. Najlepsze placki wyjdą, gdy kupicie bulwy typu mączystego. Będą bez porównania lepsze niż te z dodatkową porcją mąki. Przepisów na pyszne placki ziemniaczane prezentowaliśmy wam już wiele. Dodawaliśmy do nich m.in. sera czy ostrej papryki. Zawsze wychodziło pysznie. Tym razem radzimy co zrobić, by bez użycia jaj uzyskać chrupiące i przyjemne w smaku placuszki. Spróbujcie koniecznie, a smak zostanie z wami na długo. Nie od dziś wiadomo, że za sukces podczas przygotowywania placków ziemniaczanych odpowiadają w znacznej mierze bulwy, których używamy. Najlepiej, jeśli w sklepie sięgniemy po ziemniaki typu C lub BC. Dlatego podczas zakupów wybierajmy je z rozwagą.
Sałatka jarzynowa jest najpopularniejszą sałatką w Polsce. Trudno wyobrazić sobie bez niej święta, chętnie ją też zjemy w dzień powszedni. Każdy ma na nią swój przepis, ale nie ma to, jak klasyczna sałatka jarzynowa. Jest najlepsza i najsmaczniejsza. Dziś przygotujemy ją według przepisu siostry Anastazji.W sałatce jarzynowej zawsze muszą się znaleźć ugotowane warzywa korzeniowe. Ziemniaki, marchewka, pietruszka i seler to jej podstawa. Dodatkami może być zaś groszek konserwowy, cebula, jabłko, jajko, marynowane grzyby, kiszony ogórek. Rozdrobnione składniki miesza się z majonezem, który dodaje sałatce doskonałego smaku.
Kiszka ziemniaczana w dzisiejszych czasach odeszła odrobinę w zapomnienie, choć tradycja jej przygotowywania dalej jest żywa na Podlasiu. Można ją oczywiście kupić w sklepie, jednak nie wiadomo co dokładnie zostało do niej dodane, a także nie zawsze wpasowuje się w nasze gusta. Dlatego zalecamy zrobienie jej własnoręcznie w domu wedle poniższej receptury - będzie rumiana, chrupiąca i przepyszna. Kiszka ziemniaczana wywodzi się z kuchni białoruskiej, która miała ogromny wpływ na tradycje kulinarne Podlasia. Do dzisiaj w wielu domach kiszka ziemniaczana uważana jest za prawdziwy przysmak, choć jej genezą jest kuchnia prostych ludzi, których nie stać było na duże ilości mięsa czy wykwintne przyprawy. Dzisiaj oczywiście dostęp do świeżego mięsa ma praktycznie każdy w Polsce, lecz kiszka może być ciekawym i smacznym urozmaiceniem codziennego jadłospisu, czy pomysłem na sycący obiad, który zimą daje mnóstwo przyjemności. Przepis nie jest wymagający, potrzeba jednak do niego odrobiny czasu.
Ruskie bez sera? Tak, to możliwe. Zamiast nabiału użyjemy tofu, które ma bardzo podobną konsystencję i neutralny smak. Farsz z jego dodatkiem wyjdzie aksamitny i tak delikatny, jak nigdy wcześniej. Przekonajcie się sami jak smakują w pełni roślinne pierogi. W sklepach kupić można coraz więcej zamienników produktów odzwierzęcych. Tofu jest doskonałym przykładem takiego wyrobu. Z powodzeniem zastąpi wam mięso oraz ser. Spróbujcie przygotować z niego tradycyjne ruskie, a zobaczycie jak pysznie smakować może kuchnia roślinna. Wybierzcie tylko tofu miękkie — wtedy farsz wyjdzie bardzo delikatny.
Tradycyjnie przygotowane placki ziemniaczane są pyszne, jednak jedzenie ich cały czas może doprowadzić do znużenia. Dodając do nich mięso z tuńczyka i podając z sosem czosnkowym, na nowo odkryjesz ich wspaniały smak. Prezentowany przez nas dzisiaj przepis jest banalnie prosty - wystarczy wykonywać po kolei podane kroki, a z pewnością wszystko się uda. Placki ziemniaczane z tuńczykiem wcale nie posiadają intensywnego rybnego aromatu, lecz delikatną nutę smakową. Kawałki ryby przyjemnie kontrastują z chrupiącą skórką na zewnątrz placka, przez co podczas jedzenia możemy się pozytywnie zaskoczyć. Tuńczyk dodaje również sporą ilość białka, więc zwiększa wartości odżywcze całej potrawy.Aby placki nie nasiąkły zbyt duża ilością tłuszczu, należy smażyć je na dobrze rozgrzanym oleju. Wysoka temperatura nie pozwoli mu wniknąć w ciasto, które natychmiast się ugotuje. Takie placki będą również o wiele bardziej chrupiące niż zwykle.
Frytki są doskonałym dodatkiem do obiadu lub jako szybka przekąska na ciepło. Smażone na oleju ziemniaki są miękkie w środku i mają złocistą, chrupiącą skórkę. Smażenie frytek wymaga odpowiedniej temperatury i ilości oleju, a także czasu smażenia, uzależnionego od ich rodzaju. Ile smażyć frytki na oleju?Frytki są pysznym dodatkiem do dań głównych. Świetnie smakują z mięsem, rybami i obiadem w amerykańskim stylu, czyli burgerami. Frytki w prosty sposób przygotujesz samodzielnie w domu, możesz kupić również gotową, mrożoną porcję karbowanych ziemniaków. Frytki, niezależnie od tego, czy domowe, czy kupione, wymagają smażenia na dużej ilości oleju, jeśli chcesz usmażyć dużą porcję frytek, możesz zużyć nawet 1l tłuszczu. Do przygotowania frytek potrzebny jest olej o wysokiej temperaturze dymienia, np. olej rzepakowy.Frytki zrobisz również z batatów- tu poznasz przepis na smażone frytki z batatów, doskonałe na przekąskę lub dodatek do obiadu.
Ziemniaki są naszym ulubionym, obiadowym dodatkiem. Zwykle je gotujemy, jednak doskonale smakują też upieczone lub usmażone. Dziś podamy wam przepis na ziemniaki pieczone z boczkiem. Jest to doskonały patent na szybki i tani obiad. Przekonajcie się o tym sami. Pieczone ziemniaki mają zupełnie inną konsystencję niż gotowane. Zwłaszcza jeśli upiecze się je w skórce. Kto próbował, ten wie. Są bardziej wilgotne i zwarte. Zachowują też więcej składników odżywczych, bo nie wymywa ich woda. Jeśli zaś wzbogacisz je o dodatki smakowe, takie jak wędzony boczek, czosnek i cebulę, nabiorą doskonałego smaku i aromatu. Boczek sprawi też, że ziemniaki ładnie się przyrumienią i staną się chrupiące.
Sałatka jarzynowa jest klasycznym daniem goszczącym na naszych stołach przy wielu okazjach. Sprawdzi się też podczas świąt. Zaskoczcie gości wyjątkowym dodatkiem — marynowanymi grzybkami. Taka jarzynowa spodoba się on nie amatorom leśnych skarbów. Liczne wersje jarzynowej na pewno już przetestowaliście. Polecaliśmy tę sałatkę z dodatkiem ogórków oraz w wersji bez jajek. Tym razem zdradzamy jak specjał przyrządzić z pysznymi marynowanymi grzybkami. Będziecie zachwyceni jego smakiem.
Placki ziemniaczane z kapustą kiszoną to pomysł na szybki, smaczny i zdrowy obiad dla całej rodziny. Delikatne, chrupiące z zewnątrz i miękkie w środku placki z kapustą z marchewką i kminkiem smakują wybornie i dodatkowo wzmacniają nasz organizm i dodają energii. Poznaj przepis na placki ziemniaczane z kapustą kiszoną.Do przygotowania placków wykorzystaj zeszłoroczne ziemniaki, najlepiej typu B lub C, czyli typu mącznego, ponieważ zawierają mniej wody, dzięki czemu placki będą miękkie w środku, chrupiące na zewnątrz i nie rozpadną się podczas smażenia. Przykładowymi ziemniakami mącznymi są: Irys, Sante, Orlik.Kapustę kiszoną dokładnie odciśnij z wody i drobno posiekaj, aby dobrze połączyła się z masą ziemniaczaną. Do kapusty zawsze dodaję startą marchewkę i kminek, aby dodatkowo podbić jej smak. Ze względu na dużą zawartość wody w kapuście, do ziemniaków dodaję również mąkę ziemniaczaną, aby masa była zwarta.Kapusta kiszona działa zbawiennie na cały nasz organizm. Wzmacnia naszą odporność, dodaje energii, działa detoksykująco i przyspiesza regenerację flory bakteryjnej jelit po antybiotykoterapii. Kapusta jest jednak dość ciężka, jeśli natomiast dodasz do niej kminek, unikniesz wzdęć i innych problemów trawiennych.Przygotuj również doskonały i zdrowy dodatek do kotletów schabowych- tu poznasz przepis na zasmażaną kapustę kiszoną z kminkiem.
Na hasło kotlet myślisz z pewnością o mielonym lub schabowym. I tu cię zaskoczymy, bo dziś przygotujemy kotlety ziemniaczane. Będą miękkie i puszyste, choć zrobimy je bez dodatku jajka. Podaj je z sosem grzybowym i surówką, będą wówczas doskonałą odmianą od mięsnych dań. Składniki na pyszny piątkowy obiad są niedrogie, a efekt zachwyca.Polska kuchnia ziemniakami stoi. Są naszym ulubionym dodatkiem do dań obiadowych, wrzucamy je do zup, robimy z nich placki, frytki i zapiekanki. Dziś jednak ziemniaki nie będą u nas dodatkiem, a zagrają główną rolę. Przygotujemy z nich bowiem smaczne kotlety. Danie to jest proste i tanie i co ważne, nie ma w nim cholesterolu, bo nie wzbogacamy go nawet jajkiem.
Lubisz pożywne śniadania? Masz ziemniaki z poprzedniego dnia i jajko? Przygotuj zapiekankę śniadaniową z ziemniaków. Tak naprawdę możesz do niej dodać jeszcze inne składniki, które masz pod ręką. Dzięki temu powstanie kolorowa i bardzo sycąca kompozycja. Ziemniaki może nie koniecznie kojarzą się ze śniadaniem, ale jajko już z pewnością tak. Jednak jedno z drugim doskonale idzie w parze, a przy okazji dobrze harmonizuje też z innymi dodatkami. Takie śniadanie najlepiej przygotować, gdy zostaną ci ziemniaki z poprzedniego dnia albo, gdy ugotujesz je wieczorem dzień wcześniej.
Placki ziemniaczane wymagają wyjątkowo niewiele składników, aby usmażyć pyszne i sycące danie. Tak naprawdę wcale nie potrzeba do nich ani mąki, ani jajek - skrobia w ziemniakach doskonale radzi sobie z wiązaniem całego ciasta. Aby ją wspomóc, można dodać odrobinę płatków owsianych, które można znaleźć w każdym domu. Placki ziemniaczane najczęściej są wybierane wtedy, kiedy nie ma się zbyt wiele czasu na gotowanie. Zrobienie ciasta i usmażenie go na patelni zajmuje zaskakująco mało czasu, a niska cena i łatwa dostępność wszystkich składników są kolejnymi atutami. Czasem zdarza się, że w kuchni nie mamy zbyt wiele dostępnych produktów. Jeśli chcesz przygotować obiad, a przy okazji nie musieć wybierać się do sklepu, spróbuj poniższych placków ziemniaczanych. Bez mąki i jajek możesz cieszyć się smacznymi plackami, które chrupkością nie odbiegają od tradycyjnych.
Jajka sadzone z ziemniakami i kiełbasą lub salami to nowa odsłona klasycznych jajek. Danie jest proste w przygotowaniu, usmażysz je na jednej patelni, a efekt zachwyci wszystkich domowników. Poznaj przepis na niecodzienne jajka sadzone z ziemniakami, czyli pomysł na szybki i sycący obiad lub kolację.Jajka sadzone już nie muszą być nudnym daniem przygotowanym z tłuczonymi ziemniakami i kefirem. Z jajek przygotujesz wiele doskonałych posiłków, które smakują i wyglądają rewelacyjnie. Ścięte białko i lejące żółtko, które otula talarki i mięso to prawdziwa uczta dla podniebienia.Jajka sadzone z ziemniakami i kiełbasą to bardzo smaczne i sycące danie dla całej rodziny. Podsmażone talarki ziemniaków z cebulką, kiełbasą lub salami są świetną bazą do sadzenia jajek, które przechodzą ich aromatem i są wyjątkowo smaczne. Całe danie koniecznie oprósz posiekaną natką pietruszki.Z jajek sadzonych przygotujesz również pyszne śniadanie rodem z Bliskiego Wschodu. Tu poznasz przepis na szakszukę, czyli jajka sadzone na pomidorach z orientalnymi przyprawami.
Jeśli zostały ci ugotowane ziemniaki z poprzedniego dnia, możesz je odsmażyć i podać do obiadu. Jednak łatwo zamienisz je też w nową, pyszną potrawę. Przygotuj z nich smażone, chrupiące kopytka z serem. To babciny klasyk, który postanowiliśmy odmienić i zrobić nieco inaczej niż zwykle. Jesteśmy pewni, że zachwycisz się ich smakiem.Kopytka to wersja ziemniaczanych klusek. Zwykle ugotowane ziemniaki po wytłuczeniu zagniata się z mąką i jajkiem, a uformowane kopytka gotuje w osolonym wrzątku. Dziś jednak ulepszymy nieco tę dobrze już znaną wersję. Do środka włożymy trochę żółtego sera — a niech się przyjemnie ciągnie. A całość, zamiast gotować, obtoczymy w tartej bułce i usmażymy na oleju. Takie kopytka są nie tyle dodatkiem do obiadu, ile samodzielnym daniem. Możesz je podać np. z sosem czosnkowym i surówką.
Placki ziemniaczane z cukinią i marchewką to pomysł na pyszne placki w nowej odsłonie. Są chrupiące, ale i miękkie w środku, a majeranek i natka pietruszki nadają im świeżego, ziołowego akcentu. Poznaj przepis na pyszne placki ziemniaczane z cukinią i marchewką.Placki ziemniaczane z cukinią i marchewką to smaczna alternatywa dla tradycyjnych placków. Danie ma ciekawy, nowy i świeży smak, który z pewnością przypadnie do gustu największym miłośnikom tradycyjnych, ziemniaczanych placków. Placuszki podaj z jogurtem greckim lub kwaśną śmietaną.Do placków ziemniaczanych zawsze wybieraj ziemniaki mączne, ponieważ mają więcej skrobi, mało wody i dzięki temu są idealnie wysmażone z zewnątrz i miękkie w środku. Odmiany mączne to typ B i C, np. Orlik, Sante, Irys, które równie dobrze sprawdzą się w przygotowaniu krokietów ziemniaczanych, klusek śląskich, kopytek i pyz z mięsem.Pyszne placki usmażysz również z innych warzyw- tu poznasz przepis na chrupiące i jednocześnie miękkie placuszki z kalafiora, idealne na obiad lub kolację.
Placki ziemniaczane są przysmakiem, któremu nie potrafi się oprzeć wielu smakoszy. Chrupiące, delikatne — po prostu pyszne. Dodajmy do nich delikatnego serka, a będą jeszcze lepsze, choć nieco zmienią swój charakter. Przepis jest prosty, a efekty mile was zaskoczą. Sekret tych placuszków tkwi w układaniu masy serowej na patelni. Dzięki temu dokładnie wypełnia ona ich wnętrze. Jeżeli dotychczas sięgaliście jedynie po tradycyjne placki i podawaliście je z gulaszem, koniecznie spróbujcie. To zupełnie inny, ale bardzo satysfakcjonujący sposób przyrządzania tego klasyka.
Placki ziemniaczane bez mąki to pomysł na błyskawiczny i smaczny obiad dla całej rodziny. Chrupiąca skórka i delikatny, puszysty środek sprawią, że placki błyskawicznie znikną z talerzy, a prośby o dokładkę będą pewne. Poznaj przepis na wyjątkowe placki ziemniaczane bez mąki.Placki ziemniaczane bez mąki to świetna alternatywa dla tradycyjnych placków ziemniaczanych. Kasza manna równie dobrze zwiąże masę, a jest o wiele lżejsza niż klasyczna mąka. Placki z kaszy manny są bardziej miękkie w środku i delikatniejsze w smaku, doskonałe do podania z cukrem, śmietaną lub szczypiorkiem.Do smażenia placków ziemniaczanych wybieraj ziemniaki zeszłoroczne o dużej zawartości skrobi, dzięki czemu placki są chrupiące, ale i delikatne i nie rozpadają się podczas smażenia. Ziemniaki mączne to ziemniaki typu B lub C, z których przygotujesz również kluski śląskie, kopytka, pyzy z mięsem. Jeśli szukasz pomysłu na smaczny, aromatyczny i pożywny obiad- tu poznasz przepis na obłędne placki ziemniaczane z sosem grzybowych.
Kapustę z grzybami tradycyjnie podaje się z makaronem w formie łazanek lub z grochem. Siostra Anastazja zastępuje go ziemniakami. Choć połączenie to wydać się może niecodzienne, smak tego dania z pewnością skradnie serce niejednego smakosza. Wypróbujcie tę pyszną recepturę. Kiszona kapusta uświetni wiele dań kuchni polskiej. Wystarczy wspomnieć tradycyjne wigilijne łazanki czy kultowy kapuśniak, który doskonale sprawdza się jako rozgrzewający obiad. Siostra Anastazja kiszoną miesza z ziemniakami i grzybami, uzyskując tym samym sycące danie, którego z pewnością warto spróbować.
Bez bigosu dla wielu z nas nie ma świąt. Przyrządzenie tego dania wymaga cierpliwości, a sekretem jego smaku jest powolne gotowanie i odpowiednio dobrane składniki. Czasami, mimo starań, potrawa przypala się, wychodzi za słona lub zbyt kwaśna. Są sposoby, by te potknięcia naprawić. Nawet najlepszym kucharzom zdarza się chwila nieuwagi. Dodajemy wtedy zbyt dużo soli, wrzucamy za kwaśną kapustę czy podgrzewamy potrawę na ogniu tak mocnym, że się przypala. W takich sytuacjach pomocne będą sprawdzone triki, które są w stanie wyprowadzić smak dania na prostą.
Z ziemniaków można przyrządzić wiele smacznych potraw. Ich obieranie potrafi jednak nieźle zmęczyć, zwłaszcza wtedy, gdy potrzebujemy ugotować znaczną ich ilość. Istnieje jeden trik, który pozwoli nam znacząco skrócić czas potrzebny do pozbawienia ziemniaków skórki. Wystarczy, że natniemy ją przed gotowaniem. Gotowanie ziemniaków w mundurkach niestety nie jest rozwiązaniem dla każdego. Możemy jednak oszczędzić czas i zachować właściwości odżywcze zawarte w ziemniaku, dzięki prostemu zabiegowi, jakim jest nacięcie skórki.
Placki ziemniaczane to smaczne i pożywne danie dla całej rodziny. Delikatne, miękkie, ale jednocześnie chrupiące placuszki z ziemniaków posmakują nawet największym niejadkom. Placki możesz również przygotować w wersji bezglutenowej. Poznaj przepis na pyszne placki ziemniaczane bez jajka i mąki. Placki ziemniaczane bez jajka i mąki to świetna alternatywa dla tradycyjnych placków. Danie jest o wiele mniej kaloryczne, lżejsze, a dzięki śmietanie bardziej puszyste i delikatne. Placki ziemniaczane bez jajka i mąki to pomysł na pyszny, lekki i bezglutenowy obiad. Placki podaj z kwaśną śmietaną, cukrem lub szczypiorkiem. Placki ziemniaczane przygotuj z zeszłorocznych ziemniaków, ponieważ zawierają dużo skrobi, nie są wodniste, a masa nie rozlatuje się podczas smażenia. Do placków wykorzystaj ziemniaki typu B lub C, czyli ziemniaki mączne, idealne również do przygotowania kopytek, klusek i puree ziemniaczanego.
Krokiety ziemniaczane są świetną alternatywą dla tradycyjnych, zawijanych kotletów z ciasta naleśnikowego. Aromatyczny, pieczarkowy farsz otulony ciastem ziemniaczanym w chrupiącej panierce to danie, którego musisz spróbować. Poznaj przepis na wyśmienite krokiety ziemniaczane z pieczarkami.Krokiety ziemniaczane są smacznym i bardzo pożywnym daniem obiadowym dla całej rodziny. Krokiety smakują podobnie jak placki ziemniaczane, jednak ciasto jest bardziej delikatne, a środek skrywa doskonały, pieczarkowy farsz, który podczas smażenia świetnie łączy się z całym daniem. Krokiety świetnie smakują podane z surówką lub sałatką ze świeżych warzyw. Do przygotowania krokietów, podobnie jak w przypadku placków ziemniaczanych, wykorzystaj ziemniaki zeszłoroczne o stosunkowo wysokiej zawartości skrobi, aby ciasto nie było za rzadkie i nie rozleciało się podczas smażenia. Takimi ziemniakami są odmiany takie jak: Irys, Sante i Orlik.Jeśli szukasz pomysłu na niecodzienne połączenie smaków- tu poznasz przepis od Roberta Makłowicza na krokiety ziemniaczane z orzechami włoskimi, pyszne, chrupiące, doskonałe.
Placki ziemniaczane wywołują wśród wielu osób nostalgiczne wspomnienia związane z dzieciństwem i jedzeniem placków na obiad. Wbrew pozorom do ciasta nie ma potrzeby dodawania jajek, dlatego poniżej prezentujemy przepis na placki z ziemniaków bez jajek. Placuszki wychodzą bardzo chrupiące i pyszne. Placki ziemniaczane to jeden z najlepszych sposobów na przygotowanie szybkiego, a zarazem smacznego obiadu. Można podać je na wiele sposobów, choć ciągle najpopularniejszymi zostają podanie ich ze śmietaną, cukrem lub sosem na bazie grzybów czy mięsa. Niektórzy mogą mieć nietolerancje jajek, przez co wiele przepisów na placki nie są dla nich przeznaczone. Na szczęście usunięcie jajek z masy nie wpływa ani na jej smak, ani na strukturę - odrobina skrobi ziemniaczanej rozwiązuje problem zbyt luźnego ciasta.
Kluski śląskie są jednym z ulubionych dodatków do obiadu. Podajemy je rzadziej niż gotowane ziemniaki, bo wiadomo, ich przygotowanie jest bardziej pracochłonne. Zostajemy jednak za to wynagrodzeni doskonałym smakiem i zadowoleniem domowników. Dziś kultowe, niezastąpione kluski śląskie przygotujemy według przepisu babci Gosi. Klasyczny zestaw to kluski śląskie podane z wołową roladą i modrą kapustą. Jednak te pyszne, ziemniaczane kluski doskonale pasują też do innych dań. Najlepiej, żeby miały sos, bo wtedy napełni się nim dziurka i pysznie obleczony zostanie nim każdy klusek. Kluski śląskie możesz więc podać do gulaszu z dowolnego mięsa, a także do pieczonego drobiu.
Czasem przychodzi ochota na zjedzenie czegoś banalnie łatwego w przygotowaniu, a jednocześnie sycącego i smacznego. Idealnie wpisującą się w te ramy propozycją jest poniższa zupa z ziemniaków, która jest gęsta i intensywna w smaku. Przygotowanie całego garnka nie zajmuje zbyt dużo czasu i jest bardzo tanie. Zupa ziemniaczana pozwala nawet po ciężkim dniu pełnym pracy łatwo i szybko zrobić dużą ilość smacznego i sycącego jedzenia. Brak konieczności ciągłego stania przy garnku jest dodatkowym atutem, pozwalającym zająć się innymi sprawami. Aby zupa ziemniaczana miała należycie głęboki smak, pamiętaj o podsmażeniu części składników. Gdy na ich powierzchni cukier ulegnie karmelizacji, wytworzą się ogromne pokłady smaku, który przejdzie do całej zupy.
Placki ziemniaczane lubi wielu smakoszy. Nie jest to jednak danie dietetyczne. Są sposoby, aby zapobiec nadmiernemu wchłanianiu tłuszczu przez potrawę. Jednym z nich jest dodanie do masy łyżki octu lub spirytusu. Nie wpłyną one na smak, a zachowamy chrupkość i lekkość wyrobu. Sprawdźcie ten oraz inne patenty na to, by placki były smaczne. Przepisów na placki ziemniaczane jest wiele. Można je przyrządzić np. na słodko albo z pysznym węgierskim gulaszem. Żadne jednak nie będą smaczne, gdy będą ociekać tłuszczem. Zastosujcie nasze triki i zapomnijcie o tym koszmarze.
Kluski szare są pysznym daniem z ziemniaków, które zna i lubi wielu z nas. Nasze babcie podawały je z delikatnym twarogiem oraz boczkiem. Spróbujcie wyjątkowego przepisu na ten rarytas i sięgnijcie po nie już teraz. Ciepłe kluski są sycące, aksamitne i niesamowicie satysfakcjonujące w swojej prostocie. Przepisów i pomysłów na kluski jest wiele. Możemy zrobić je na słodko — np. z bananami — lub podać na obiad z mięsnym sosem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by postawić na klasykę i smaki znane z domu. Zróbcie szare kluski i przywołajcie wspomnienia z dzieciństwa.