Sałatka ziemniaczana ze śledziem jest prostą sałatką, którą błyskawicznie przygotujesz w domowym zaciszu. Sałatka składa się z kilku składników, ale jej smak zachwyci wszystkich. Sałatka ziemniaczana sprawdzi się zarówno na zdrowy lunch, kolację, a także jako zimna płyta na święta lub spotkania w rodzinnym gronie. Poznaj przepis na sałatkę ziemniaczaną ze śledziem.Śledzie to najczęściej jedzone przez Polaków ryby. Kupimy je w każdym sklepie, są wyjątkowo smaczne, aromatyczne i zdrowe. Śledzie to bogate źródło kwasów omega-3, bez których nasz organizm nie może prawidłowo funkcjonować. Kwasy te odpowiedzialne są za wszystkie procesy zachodzące w naszym ciele, dlatego też dieta bogata w omega-3 jest tak istotna.Śledzie doskonale łączą się z cebulką i ziemniakami, czego najlepszym przykładem jest przepyszna sałatka ziemniaczana. Oprósz ją koperkiem i dodaj domowy majonez, a smak potrawy zachwyci wszystkich domowników. Przygotuj również śledzie w nowej odsłonie, na słodko. Tu poznasz przepis na doskonałe śledzie w śmietanie z gruszką.
Z ziemniaków przygotujecie wiele więcej niż tylko pyszne purée, które podacie do schabowego. Mogą one z powodzeniem zastąpić obiadowe kotlety. Nasz nowy przepis zachwyca smakiem ciągnącego się sera, któremu niewielu będzie w stanie się oprzeć. Będziecie zaskoczeni delikatnością tego dania.Ziemniaki są pysznym warzywem, z którego z łatwością wyczarujecie wyjątkowo smaczne dania. Warto po nie sięgnąć i zrobić tradycyjne czarne kluski czy babcine pyzy. Możemy też wykorzystać je jako bazę do podobnych mielonym, postnych kotletów. W tej roli sprawdzą się świetnie, a my zyskamy pomysł na piątkowy obiad. Spróbujcie koniecznie.
Kluski śląskie są popularne nie tylko na Śląsku. Chętnie jada je cała Polska i większość z nas, gdy do wyboru będzie mieć właśnie kluski i ziemniaki, to wybierze te pierwsze. A wiesz jakie ziemniaki wybrać do klusek śląskich? Z jakich zawsze się udają i wychodzą najsmaczniejsze? Posłuchaj naszych podpowiedzi. Smakowi klusek śląskich trudno się oprzeć. Szczególnie gdy zaserwuje się je z gulaszem czy roladą wołową. Bo oczywiście najlepsze są w zestawie z mięsnym sosem. Jednak dobrze też smakują polane masłem czy zrumienioną na oleju cebulką. Tajemnicą udanych klusek śląskich są odpowiednio dobrane ziemniaki i oczywiście przepis, według którego je przyrządzamy. Ważna jest proporcja mąki do ziemniaków, bo gdy jest jej za dużo, będą zbyt twarde, a gdy za mało mogą się rozpadać.
Puree ziemniaczane to doskonały dodatek do dań mięsnych i ryb. Ziemniaki utłuczone z masłem i mlekiem mają gęstą konsystencję i rewelacyjny smak. Przygotuj danie jak z najlepszej restauracji i podaj mięso lub rybę na aromatycznym, maślanym puree. Jak zrobić puree ziemniaczane?Puree ziemniaczane jest świetnym dodatkiem do wieprzowiny, wołowiny, kurczaka, jagnięciny i każdego rodzaju ryby. Puree jest gęste, ma delikatny, maślany smak, który świetnie łączy się z całym daniem, sprawiając również, że potrawa wygląda bardzo estetycznie, jak z najlepszej restauracji.Puree ziemniaczane jest naprawdę proste w przygotowaniu, a efekt zachwyci wszystkich domowników. Do puree wykorzystaj ziemniaki mączne typu B lub C, takie jak Irys, Orlik, Sante, ponieważ po ugotowaniu łatwo je utłuczesz razem z masłem i mlekiem. Ziemniaki mączne zawierają dużo skrobi i mało wody, dzięki czemu puree będzie miało idealną konsystencję.Puree przygotujesz nie tylko z ziemniaków. Wypróbuj również puree chrzanowe oraz słodkie, zielone puree z groszku konserwowego.
Szare kluski są uwielbianym daniem, które wywołuje ogromną ilość wspomnień, szczególnie wśród starszych Polaków. Dawniej podawane były dzieciom, jako zamiennik obiadu czy kolacji. Ewa Wachowicz ma swój własny przepis na te pyszne ziemniaczane kluski. Jeśli chcesz powrócić do tamtych lat, niżej prezentujemy recepturę na jej wersję. Jak sama wspomina Ewa Wachowicz, w jej rodzinnym domu szare kluski bardzo często gościły na stole. Wtedy przygotowywała je mama Wachowicz, która najczęściej podawała je ze skwarkami lub z mlekiem na słodko. Jak wy preferujecie jeść szare kluski?Dzięki niewielkiej ilości łatwo dostępnych składników, a także wyjątkowo szybkiemu przygotowaniu, kluski stanowią idealny wręcz sposób na błyskawiczny obiad. W kilka minut można zrobić ciasto, dzięki czemu nie marnuje się zbyt wiele czasu na zbędną pracę w kuchni.
Jak praktycznie codziennie spokojnie gotujesz zupę i nagle stajesz przed trudnym wyborem - dodać ziemniaki teraz, czy ugotować je osobno? Wiele osób instynktownie decyduje się na pierwsze rozwiązanie, jednak wcale nie jest najlepsze. Po kilku godzinach ugotowane kartofle zmieniają swój smak na gorszy, co może negatywnie wpłynąć na całą przyjemność z jedzenia. Wiele zup bez ziemniaków nie byłoby tak satysfakcjonujących podczas pałaszowania. Kartofle, po należycie długiej obróbce termicznej, rozpadają się i uwalniają dużą ilość skrobi. W taki sposób zagęszcza się zupę bez konieczności dodawania kalorycznej śmietany czy niezdrowej zasmażki.U niektórych pojawia się jednak ciekawe pytanie: Czy kartofle należy gotować ze wszystkimi innymi składnikami, czy może osobno i dodawać je na sam koniec? W poniższym artykule postaraliśmy się rozwiązać ten poważny kulinarny problem.
Wiele osób nie wyobraża sobie świąt bez jarzynowej. Tradycyjne danie kuchni polskiej nie będzie nudne, jeśli dodamy do niego marynowanych kurek. Grzyby pysznie wzbogacą kompozycję smakową i podniosą jej walory odżywcze. Skuście się na ten rarytas i zaskoczcie gości. Wariantów jarzynowej jest wiele. Przedstawialiśmy wam już wersję z koperkiem i z ogórkami konserwowymi. Podpowiadaliśmy również jak skutecznie przechować ją w lodówce. Tym razem mamy dla was przepis z dodatkiem pysznych marynowanych grzybów. Wybraliśmy kurki, ale inne też się sprawdzą.
Uwielbiasz ziemniaki? A lubisz ziemniaki pieczone w ognisku? Jeśli tak, możesz poczuć ich smak nawet zaraz. Przygotuj zachwycające w każdym kęsie ziemniaki z piekarnika. Dzięki sprytnemu trickowi będą smakowały jak te z ogniska. Koniecznie przetestuj nasz przepis.Ziemniaki pieczone z ogniska doskonale smakują i przywodzą wiele wspomnień. Jedząc je, możemy poczuć się tak, jak w dzieciństwie albo jak na letnim ognisku w gronie znajomych.Okazuje się, że niemal identyczne w smaku ziemniaki można przygotować, nie wychodząc z domu i nie rozpalając ogniska. Upieczesz je bowiem w piekarniku. Wcześniej tylko obtocz je w mące.
Śledzie są rarytasem, po który sięga wielu smakoszy. Już wkrótce, będziemy je jeść częściej podczas wigilijnych kolacji czy świątecznych śniadań. Dlatego też sprawdziliśmy, jak tę tradycyjną rybę podaje Robert Makłowicz. Kucharz stawia na nieoczywisty dodatek — gotowane ziemniaki. Połączenie śledzia z ziemniakami może wydawać się niesmaczne. O wiele lepiej przecież smakuje on z jabłkiem i porem czy z buraczkami. Polecamy jednak spróbować. Znany kucharz-podróżnik często zaskakiwał pomysłami, ale zawsze były to dania smaczne i sycące.
Puree chrzanowe jest doskonałym dodatkiem do dań mięsnych, wegetariańskich i ryb. Ziemniaki z mlekiem, śmietanką, czosnkiem i chrzanem wprost rozpływają się ustach, a puree wygląda bardzo estetycznie, dzięki czemu możesz przygotować potrawę jak z najlepszej restauracji. Poznaj przepis na wyśmienite puree chrzanowe.Puree chrzanowe to genialny dodatek do obiadu, jest gęste, wyjątkowo smaczne i doskonale łączy się wieloma potrawami, takimi jak karkówka pieczona z warzywami, comber, polędwiczki wieprzowe i wołowe. Puree świetnie łączy się również z rybami i pieczonymi warzywami, nadając im wyraźnego, chrzanowego smaku.Przed przygotowaniem puree koniecznie upiecz czosnek w piekarniku, dzięki czemu warzywo będzie miękkie i bez problemu utrzesz je na gładką masę. Puree chrzanowe z ziemniakami i czosnkiem ma wyjątkowy smak i aromat. Do puree możesz dodać również szczypiorek, koperek lub pietruszkę, według uznania.
Wielu smakoszy lubi kluski przyrządzone z ziemniaków. Kopytkom o aksamitnej konsystencji naprawdę trudno się oprzeć. Aby łatwo i szybko przyrządzić je w domu, skorzystajcie z naszego przepisu. Receptura — zgodnie z radami naszych babć — pomija dodatek jajka. Dzięki temu kluseczki są wyjątkowo smaczne i wprost rozpływają się w ustach. Spróbujcie, a smak zostanie z wami na długo. Nie każde ziemniaki nadają się na kopytka. W przypadku tego przepisu sprawdza się odmiany mączyste o żółtym miąższu. Spróbujcie podać je ze szpinakiem lub w sosie pomidorowym. Zachwycą najbardziej wybrednych zjadaczy ziemniaków.
Sposobów na placki ziemniaczane jest wiele. Można przyrządzić je klasycznie, lecz warto zadbać o dodatki. Tym razem skład ciasta proponujemy uzupełnić o odrobinę majonezu. Sprawi on, że placki będą miały bardziej aksamitną konsystencję, pozostając przyjemnie chrupiącymi. Koniecznie sprawdźcie ten patent. Nie ma chyba osoby, która nie lubi placków ziemniaczanych. Smażone ziemniaki występują w tak wielu wariantach, że każdy znajdzie coś dla siebie. Z dodatkiem sera i pieczarek lub na słodko — to tylko wybrane opcje, na jakie się możemy skusić. Tym razem proponujemy wam smaczną wersję z majonezem, dzięki któremu placki będą rozpływać się w ustach.
Ziemniaki po szwedzku, na całym świecie znane jako ziemniaki hasselback, są jednym z najlepszych sposobów na przygotowanie tego warzywa. Nacięte kartofle są nadziane czosnkiem, masłem, świeżym rozmarynem, a w niektórych wersjach także boczkiem. Wspaniale komponują się z daniami jako dodatek, lecz równie dobrze można jeść je jako samodzielny posiłek. Ziemniaki po szwedzku wyróżniają się nie tylko ciekawym i mocno ziołowym smakiem - największe wrażenie bez dwóch zdań robi sam wygląd warzywa. Nie do końca przecięte plastry wywołują w końcu zachwyt, a także gromadzą znacznie więcej smaku niż ziemniaki w całości. Najczęściej nazywa się je ziemniakami hasselback z języka szwedzekiego "Hasselbackspotatis". Są stosunkowo świeżą formą podawania ziemniaków, gdyż opracował je w 1953 roku uczący się kuchennego fachu Leif Elisson w restauracji Hasselbacken.
W chłodne dni nic tak nie rozgrzeje, jak swojski i sycący obiad. Takim daniem jest z pewnością zapiekanka pasterska. Wywodząca się z Anglii potrawa składa się z mięsa mielonego i ziemniaczanego purée, które razem smakują wybornie. Ziemniaki są aksamitne dzięki dodatkowi masła i czosnku. Spróbujcie koniecznie. Zdradzaliśmy wam już wcześniej receptury na pyszne dania zapiekane. Wystarczy wspomnieć warzywną kompozycję z papryką czy ten pyszny sposób na zapiekankę ala gołąbki. Tym razem sięgamy po klasyczne danie kuchni angielskiej łączące w sobie delikatność mięsa i aksamitność ziemniaczanego purée. Jesteśmy przekonani, że przypadnie wam do gustu.
Szare kluski są kultowym daniem, które swoją nazwę zawdzięczają charakterystycznemu szaremu kolorowi, uzyskiwanemu dzięki dodaniu ziemniaków. Aby urozmaicić ich smak, warto podaż je z duszoną kiszoną kapustą oraz chrupiącymi skwarkami. Przepis na kluchy jest banalnie prosty, więc dosłownie każdy może zabrać się za jego przygotowanie w domowym zaciszu.Szare kluski są niczym innym jak ciastem z ziemniaków, jajek oraz mąki. Szara barwa jest zasługą właściwości kartofli, które przy kontakcie z powietrzem utleniają się i ciemnieją - im dłużej więc starte ziemniaki będą stały na blacie, tym ciemniejszy kolor będą miały kluski.Tradycyjnie podawane były właśnie z duszoną kiszoną kapustą, dzięki czemu wraz z poniższym przepisem można powrócić do kulinarnych korzeni tej potrawy. Nie można także zapomnieć o posypaniu całości skwarkami z wierzchu, co nada chrupkości oraz znacznie intensywniejszego smaku.
Puree ziemniaczane z chrzanem to elegancki i wyborny dodatek do dań mięsnych i ryb. Obiad podany na aksamitnym, wyraźnym w smaku puree wygląda jak z najlepszej restauracji. Poznaj prosty przepis na puree ziemniaczane z chrzanem i zaskocz wszystkich doskonałym smakiem i wyglądem potrawy. Puree ziemniaczane z chrzanem to doskonały pomysł na ciekawy dodatek do wielu dań. Ziemniaki utarte z chrzanem na gładką masę smakują rewelacyjnie w towarzystwie pieczonego schabu, policzków wołowych, sandacza, dorsza, a także combru jagnięcego. Każdy rodzaj mięsa będzie dobrze łączył się z wyjątkowym ziemniaczano-chrzanowym smakiem.Do puree najlepiej sprawdzą się ziemniaki mączne, jak Orlik, Sante, Irys, ponieważ nie są wodniste, ale też nie za sypkie. Ziemniaki te po odparowaniu dobrze połączą się zarówno z chrzanem, jak i masłem i śmietaną, tworząc gładkie puree.Puree przygotujesz również z innych warzyw, np. z marchewki, groszku, brokuła. Tu poznasz przepis na wyśmienite puree z dyni, idealne jako dodatek do jesiennych obiadów.
Babka ziemniaczana wywodzi się z kuchni białoruskiej, która silnie wpływa na kuchnie podlaską - dlatego w tym regionie Polski babka jest najbardziej popularna. Klasycznie piecze się ją z dodatkiem mięsa, jednak niżej pokazujemy jej jarską wersję. Dzięki temu można zmniejszyć jej kaloryczność, a także nadaje się do jedzenia dla osób niechcących jeść mięsa. Przed rozpoczęciem pieczenia koniecznie pamiętaj, że oprócz wysmarowania foremki masłem należy oprószyć ją bułką tartą. Babka ziemniaczana stanowi idealny sposób na przygotowanie taniego i pożywnego obiadu, który może nasycić głodnych ludzi na długie godziny. Ziemniaki stanowią do dzisiaj podstawę kuchni białoruskiej i podlaskiej, dlatego nie jest niczym dziwnym, że babka ciągle jest regularnie pieczona. Oryginalnie do jej sporządzenia potrzeba było specjalnego naczynia o nazwie czyhun, który miał stożkowy kształt rozszerzający się ku górze. Teraz na szczęście nie trzeba się tak wysilać, w końcu praktycznie każdy ma dostęp do piekarnika, w którym babka udaje się w równie dużym stopniu, co czyhunie.
Placki ziemniaczane są wysoko na liście ulubionych potraw u wielu smakoszy. Nie są jednak najzdrowszym daniem, ze względu na sporą zawartość tłuszczu. Dlatego też polecamy przygotować je w piekarniku. Wyjdą lżejsze, a my nie spędzimy zbyt wiele czasu w kuchni. Co więcej, po upieczeniu będą bardziej chrupiące. Dajcie się skusić, a nie pożałujecie. Pyszne placki ziemniaczane można przygotować na wiele sposobów. W wersji słodkiej będą idealne na śniadanie, a przyrządzone po węgiersku sprawdzą się na obiad. Wykorzystajcie piekarnik i wykonajcie je bez dodatku tłuszczu, a nabiorą wyjątkowej chrupkości.
Topinambur, choć jego nazwa może brzmieć trochę egzotycznie, jest stosunkowo łatwym w zakupie produktem. Roślina nazywana także słonecznikiem bulwiastym jest spokrewniona ze słonecznikiem zwyczajnym i pochodzi z Ameryki Północnej. Korzystnie wpływa na pracę praktycznie całego organizmu człowieka. Niżej zdradzamy, jakie ma właściwości i co można z tego korzenia przygotować. Topinambur jest sprzedawany najczęściej jako korzeń, który wyglądem przypomina nieco świeży imbir oraz kurkumę. Przed spożyciem, tak jak w przypadku powyższych korzeni, również należy go dokładnie oczyścić i obrać. Z początku topinambur służył ludziom jako zwykły pokarm, gdyż zawiera wiele wartości odżywczych, a przy okazji nie jest wybitnie kaloryczny. Obecnie coraz więcej osób stosuje go jako lekarstwo oraz suplement diety.
Placki ziemniaczane są świetnym pomysłem na szybki obiad dla całej rodziny. Delikatne w środku i chrupiące na zewnątrz podbijają serca wszystkich smakoszy. Placki ziemniaczane możesz również przygotować z młodych ziemniaków, jednak należy je wtedy odpowiednio przygotować, aby placuszki miały doskonałą konsystencję i smak. Sprawdź, jak przygotować placki ziemniaczane z młodych ziemniaków.Placki ziemniaczane zwykle przygotowujemy z zeszłorocznych ziemniaków, ponieważ zawierają mało wody, dzięki czemu placki nie rozlatują się podczas smażenia. Placki najlepiej przygotować z odmian mącznych typu B lub C, takich jak Orlik, Irys, Sante, ponieważ zawierają dużo skrobi, nie są ani za wodniste, ani za sypkie. Placki ziemniaczane najlepiej smakują z jogurtem, śmietaną i szczypiorkiem.Im młodsze ziemniaki, tym mniejsza zawartość skrobi i większa wodnistość bylin. Jeśli chcesz przygotować placki z młodych ziemniaczków, najpierw je zetrzyj, następnie odstaw na pół godziny, a później przeciśnij jeszcze przez tetrę lub ręcznik papierowy, aby oddały jak najwięcej wody. Do masy ziemniaczanej dodaj więcej mąki pszennej i mąkę ziemniaczaną, która bogata jest w skrobię i odpowiednio zagęści ciasto.Przygotuj również placek z mięsem i papryką, czyli placek po węgiersku w gęstym i aromatycznym sosie.
Placki ziemniaczane z piekarnika smakują równie dobrze jak placki smażone, jednak zawierają dużo mniej tłuszczu. Placki z piekarnika są miękkie w środku i mają chrupiącą skórkę, są idealne na obiad lub kolację. Sprawdź, jak przygotować placki ziemniaczane z piekarnika.Odpowiedni rodzaj ziemniaków jest kluczowy, aby otrzymać wyśmienite placki ziemniaczane. Do przygotowania dania zawsze wybieraj odmiany mączne, typu B lub C, takie jak: Sante, Gustaw, Tajfun, Orlik, Flaming. Dzięki dużej zawartości skrobi, ziemniaki nie będą wodniste, a placki miękkie w środku i jednocześnie chrupiące na zewnątrz.Placki po upieczeniu przełóż na ręcznik papierowy, aby oddały nadmiar tłuszczu. Jeśli chcesz przygotować placki na słodko z cukrem, nie dodawaj cebuli i czosnku. Placki doskonale smakują z jogurtem naturalnym, śmietaną i szczypiorkiem.Z placków ziemniaczanych przygotujesz również doskonałą potrawę z mięsem, czyli placek po węgiersku. Tu poznasz bezbłędny przepis Magdy Gessler na obiad lub kolację dla najbliższych.
Placki ziemniaczane mogą wielu osobom jawić się jako bardzo powszednie danie, w końcu przygotowuje się je wyjątkowo często. Aby urozmaicić sobie codzienny jadłospis, warto sporządzić je w odrobinę inny sposób, dzięki któremu placki będą wyjątkowo puszyste i chrupiące. Wystarczy dodać do ciasta ubitą na sztywno pianę z białek. Niżej pokazujemy krok po kroku, jak łatwo wykonać ten przepis. Placki ziemniaczane towarzyszą nam od wielu lat, gdyż są potrawą szybką i łatwą w gotowaniu, a duża ilość metod podania sprawia, że każdy może dostosować ich smak pod swoje preferencje. Ich największym mankamentem może być dla niektórych brak puszystości - na szczęście można łatwo rozwiązać ten problem. Ubita na sztywno piana z białek jaj wykorzystywana jest w wielu wypiekach, jako naturalny spulchniacz. Pęcherzyki powietrza sprawiają, że placki osiągają znacznie większą grubość, przy jednoczesnej delikatności oraz puszystości.
„Żelazne” kluski, znane też jako kluski szare są potrawą, którą wielu z nas kojarzy z domu rodzinnego. Nasze babcie często przyrządzały to proste, a przy tym wyjątkowo sycące i tanie danie. Smakowało ono pysznie z sosem z pieczarek lub okrasą. Przenieście się w dawne czasy i zróbcie je w waszych domach. Będziecie zachwyceni. Wielokrotnie polecaliśmy wam pyszne receptury na potrawy z ziemniaków. Podpowiadaliśmy np. jak przyrządzić tradycyjne kluski śląskie, będące doskonałym towarzystwem dla zrazów wołowych. Dawaliśmy też wskazówki, dzięki którym kupowaliście idealne do zrobienia pyz ziemniaki. Te same sprawdza się w przygotowaniu żelaznych klusek. To smaczne i proste w wykonaniu danie z pewnością wam zasmakuje.
Ziemniaki pieczone to doskonała alternatywa dla tradycyjnych, tłuczonych ziemniaków. Charakteryzuje je wyraźny, ziołowo- czosnkowy smak, miękki środek i chrupiąca, przyrumieniona skórka. Ziemniaki są genialnym dodatkiem do dań obiadowych i z grilla. Poznaj przepis na ziemniaki pieczone z ziołami.Ziemniaki pieczone są świetnym dodatkiem do głównych dań mięsnych i wegetariańskich i przygotujesz je na wiele sposobów: z jogurtem, w mundurkach, z ziołami, w formie talarków, ćwiartek, połówek, frytek. Ziemniaki pieczone z ziołami mają rewelacyjny, ziołowo- czosnkowy smak, są miękkie w środku i mają chrupiącą skórkę. Do pieczenia wykorzystaj folię aluminiową. Wyłóż ją na blachę, aby ziemniaki się nie przypaliły. Jeśli chcesz, aby ziemniaki były miękkie, bez przypieczonej skórki, przykryj je drugim kawałkiem folii. Ziemniaki piecz w piekarniku bez termoobiegu, jeśli lubisz mocno przypieczone, włącz termoobieg 5 minut przez końcem pieczenia.
Znudziły Ci się tradycyjne ziemniaki? Szukasz pomysłu na niecodzienny dodatek do obiadu? Przygotuj czerwone ziemniaki, które pieczone w piekarniku z ziołami będą delikatne i słodkie. Czerwone ziemniaki w smaku przypominają bataty, jednak są bardziej kremowe, kleiste i wprost rozpływają się w ustach. Poznaj przepis na pyszne i zdrowe ziemniaki, czyli pieczone czerwone ziemniaki z ziołami.Czerwone ziemniaki charakteryzują się mocno czerwoną skórą, białym miąższem i doskonałym smakiem. Pieczone w piekarniku są słodkie i kremowe o dość kleistej konsystencji. Czerwone ziemniaki wciąż są mało popularne w Polsce, jednak możesz je kupić w każdym większym markecie. Zawierają duże ilości fosforu i witaminy C, są więc znacznie zdrowsze od tradycyjnych ziemniaków. Ziemniaki czerwone są świetnym dodatkiem do ryb, mięsa pieczonego i dań z grilla. Możesz wykorzystać je również do sałatek lub aromatycznego, wegetariańskiego curry, dodając je zamiast batatów. Ziemniaki czerwone pieczone w piekarniku mają ładny wygląd i są bardzo smaczne i aromatyczne.
Ziemniaki pieczone w rękawie z majonezem to wyjątkowo smaczny dodatek do dań mięsnych, surówek oraz jako samodzielne danie, np. na kolację na ciepło. Ziemniaki pieczone w rękawie są miękkie i niezwykle delikatne. Majonez nadaje im genialnego smaku i chroni przez wysuszeniem. Poznaj prosty przepis na ziemniaki pieczone w rękawie z majonezem.Ziemniaki z majonezem są miłą odmianą dla tradycyjnych, tłuczonych ziemniaków do obiadu. Świetnie komponują się z grillowanym i pieczonym mięsem i rybami i surówkami ze świeżych warzyw. Ziemniaki przygotowuję również jako samodzielne danie, kiedy mam ochotę na delikatne ziemniaczki z czosnkiem, cebulką i innymi przyprawami. Ziemniaki pieczone w rękawie będą bardzo delikatne i bez chrupiącej skórki. Jeśli jednak chcesz je bardziej przypiec, rozerwij rękaw na ostatnie 10 minut pieczenia. W ten sposób skórka się przyrumieni i będzie lekko chrupiąca. Do ziemniaków z majonezem koniecznie dodaj dużo posiekanego koperku. Ziemniaki możesz przygotować na wiele sposobów. Upiecz ziemniaki w ostro-słonej marynacie, idealne do pieczonych, smażonych i grillowanych dań.
Ziemniaki często goszczą na naszych stołach, w związku z czym produkujemy duże ilości obierek. Co z nimi zazwyczaj robimy? Wyrzucamy do śmieci. A to ogromny błąd, bo obierki podobnie jak ziemniaczany miąższ są jadalne. Zobacz, jak wykorzystać obierki po ziemniakach. Jeśli dbasz o środowisko albo przynajmniej o swój portfel, nie pozbywaj się obierek z ziemniaków. Są one tak samo, a nawet bardziej wartościowe niż wnętrze ziemniaków. W skórce i tuż pod nią zawsze znajduje się najwięcej wartościowych składników. By jednak ziemniaczane obierki dały się wykorzystać w kuchni i nie tylko, muszą być czyste. Dlatego ziemniaki przed obraniem dokładnie wyszoruj szczoteczką i starannie opłucz.
Ziemniaki faszerowane pieczarkami i serem są doskonałym pomysłem na kolację lub obiad. Są delikatne, a aromatyczny, grzybowy farsz wprost rozpływa się w ustach. Ziemniaki przygotujesz w godzinę, a efekt zachwyci całą rodzinę i przyjaciół. Poznaj przepis na proste i szybkie faszerowane, pieczone ziemniaki.Pieczone ziemniaki przygotuj jako samodzielne, bardzo pożywne i smaczne jadanie, a także jako dodatek do mięsa pieczonego lub grillowanego. Pieczarki zapieczone z cebulką, serem i szczypiorkiem smakują obłędnie w towarzystwie delikatnych ziemniaków w mundurkach.Do przygotowania ziemniaków pieczonych wykorzystaj te o średnim stopniu mączności, np. Irga, Orlik, Irys. Ziemniaki te nie są ani zbyt sypkie, ani wodniste, dzięki czemu będą dobrze łączyć się z całym farszem. Ziemniaki przed pieczeniem ugotuj w mundurkach, co wzmocni ich walory smakowe. Jeśli szukasz pomysłu na oryginalny pomysł na ziemniaki- tu znajdziesz przepis na ziemniaki pieczone ze szpinakiem, doskonałe jako dodatek do dań mięsnych i ryb.