Jedni ją uwielbiają, inni nie znoszą, zupa owocowa to bez wątpienia jedna z zup, którą wszyscy doskonale znamy z czasów dzieciństwa. Do zupy dodaj kisiel truskawkowy, a będzie gęsta i jeszcze smaczniejsza. Poznaj prosty przepis na kultową, gęstą zupę owocową.Zupa owocowa jest smakiem mojego dzieciństwa, mogłam ją jeść codziennie. Zupa przygotowana z sezonowych owoców była idealnym daniem w upalne, wakacyjne dni. Aby zupa owocowa była gęsta, moja babcia dodawała do niej kisiel truskawkowy, który dodatkowo podkreślał smak.Gęstą zupę owocową ugotujemy z owoców sezonowych, np. z truskawek, malin, wiśni, czereśni, jagód. Możemy również dowolnie mieszać owoce. Zimą zupę ugotujmy z mrożonki lub z domowych przetworów, np. truskawek w syropie.Zupę owocową babcia zabielała również śmietaną, dzięki czemu była bardziej sycącą i nie była aż tak słodka. Do zupy wystarczy ugotować ulubiony makaron, np. nitki, kokardki, muszelki. Gęstą zupę owocową ugotujemy w zaledwie kilka minut.
Chłodnik z kiszonych ogórków jest pyszną alternatywą klasycznej ciepłej zupy. Jego smak przyjemnie orzeźwia, a świeży koperek nadaje mu aromatu. Jeśli szukacie prostego przepisu na letni obiad — ta propozycja jest dla was. Przygotowanie chłodnika z kiszonych ogórków nie jest skomplikowane, a lista składników wyjątkowo krótka. Jeżeli jeszcze nie próbowaliście takiej zupy, warto się skusić — pełna aromatu zimna potrawa z pewnością skradnie wasze serca.
Przedstawiamy prosty pomysł na zupę kalafiorową. Jest idealna na lato — lekka i pyszna. Nie zapomnij jednak o wyjątkowym dodatku, który doskonale podkreśli smak tej potrawy. Chodzi o koperek, który wyjątkowo dobrze komponuje się z kalafiorem. Nadaje orzeźwiającego aromatu i sprawia, że kalafiorowa wygląda naprawdę kusząco. Lato to czas świeżych warzyw. Pozwólmy im zaistnieć także w zupach. Zamiast klasycznego rosołu czy krupniku, ugotujmy pomidorówkę na świeżych pomidorach, zupę z młodą kapustą, fasolką szparagową czy krem z karotki. Doskonałą propozycją jest też zupa kalafiorowa. Smakuje naprawdę doskonale, zwłaszcza jeśli doda się do niej trochę masła i koperku. Ten aromat nie ma sobie równych.
Jeśli zastanawialiście się, kiedy solić rosół, znamy właściwą odpowiedź. Tradycyjnie przyrządzana na bazie drobiu zupa powinna być doprawiana jak najpóźniej. Jest kilka powodów — warto wiedzieć, by uniknąć błędów. Nikt nie lubi mało aromatycznych dań.Dobrze doprawiony rosół zachwyci każdego. Część z nas uważa, że sól trzeba dodać już na etapie gotowania mięsa. Moment ten wydaje się odpowiedni zwłaszcza wtedy, gdy chcemy je później wykorzystać. Okazuje się jednak, że takie postępowanie może negatywnie wpłynąć na smak dania.
Zupa ogórkowa jest pomysłem na pyszny, lekki i pożywny obiad dla całej rodziny. Sekretem idealnej zupy jest odpowiednie przygotowanie ogórków i aromatyczne przyprawy. Poznaj przepis na zupę ogórkową bez śmietany. Lepsza nawet niż u Magdy Gessler.Zupę ogórkową zawsze gotuję na kawałku udka z kurczaka, dzięki któremu wywar jest bardzo aromatyczny. Dodaję również włoszczyznę i ziemniaki, nigdy natomiast nie dodaję do zupy kostki rosołowej i nie zabielam jej śmietaną.Zamiast kostki, która jest sztucznym produktem, dodaję suszony majeranek, sól, pieprz, liście laurowe, ziele angielskie i dużą ilość świeżego koperku. Te przyprawy w zupełności wystarczą, aby wywar był niezwykle esencjonalny. Do zupy ogórkowej dodaję również niewielką ilość wody po ogórkach kiszonych, ponieważ genialnie wzmacnia smak.Sekretem doskonałej zupy ogórkowej bez śmietany, jest odpowiednie przygotowanie ogórków- starte ogórki podsmażam na maśle i dodaję do wywaru na sam koniec. Nigdy nie dodawaj ogórków i wody po ogórkach wcześniej, ponieważ ziemniaki się nie ugotują.
Robert Makłowicz zdradził swój patent na idealny rosół. Jego sekretem są dwa konkretne mięsa — kura i wołowy antrykot. Dzięki temu zestawowi mięs wywar wychodzi złocisty, aromatyczny i pełny smaku. Znawca kuchni serwuje go z makaronem i kawałkami mięsa. Jaka zupa pojawi się na waszym stole w niedzielę? Jesteśmy przekonani, że w większości domów będzie to rosół. Dobrze znany, poczciwy i pyszny rosołek. A jeśli nie zawsze wychodzi wam pyszny, to posłuchajcie sugestii Roberta Makłowicza. Ulubieniec telewidzów gotuje rosół na wołowinie i kurze. Dzięki temu wywar ma doskonały smak.
Sprawdź, jak szybko zrobić pożywną grochówkę na wywarze po golonce. Zupa będzie wyjątkowo smaczna, a tym możesz mieć satysfakcję, że w twojej kuchni nic się nie zmarnuje. Dorzuć do wywaru tylko groch, ziemniaki i kilka składników, a po 30 minutach gotowania powstanie nowa potrawa.Gotowałaś dzisiaj golonkę? Nie wylewaj wywaru, który po niej pozostał. Jest bardzo esencjonalny i pożywny, bo długo gotowało się w nim mięso. Wykorzystaj więc wodę z gotowania golonki i przyrządź na niej wyjątkowo smaczną grochówkę. Sprawdź, jak ugotować ją błyskawicznie.
Zupa kalafiorowa jest delikatnym warzywnym specjałem, który lubi wielu smakoszy. Klasyczną wersję warto urozmaicić, dodając sera. Starty na tarce cheddar sprawi, że danie nabierze charakteru oraz stanie się kremowe i niezwykle sycące. Koniecznie wypróbujcie nasz przepis — wasi bliscy będą zachwyceni tym smakiem. Zupa kalafiorowa — podobnie jak pieczarkowa czy ogórkowa — ma wielu zwolenników. Nie wszystkim jednak odpowiada delikatność tego rarytasu. Wzbogacając go o dodatek tartego sera cheddar, uzyskamy danie o niezwykłym aromacie i głębokim, wyrazistym smaku. Skusi każdego i nasyci na długi czas. Spróbujecie?
Tradycyjny przepis na botwinkę nie ma sobie równych. Pełna smaku zupa z młodych buraków jest nie tylko pożywna, lekka, ale i bardzo zdrowa. Botwinka jest zupą idealną na obiad w upalne dni, a jej przygotowanie zajmie dosłownie kilkanaście minut. Latem koniecznie postaw na obiady z warzyw sezonowych. Obiady są proste w przygotowaniu, lekkie, zdrowe i pełne smaku. Jednym z takich dań jest właśnie botwinka gotowana według tradycyjnego przepisu.Botwinka jest pyszną zupą gotowaną na wywarze drobiowym z dodatkiem sezonowych, młodych warzyw. Sekretnym dodatkiem jest śmietana- zabielana botwinka smakuje wyśmienicie. Możemy podać ją dodatkowo z koperkiem i jajkiem ugotowanym na twardo. Poznaj tradycyjny przepis na botwinkę.W botwince bardzo ważna jest kolejność- najpierw podgotuj mięso, następnie dodaj pokrojone w kostkę warzywa i gotuj, aż zmiękną. Na samym końcu dodaj posiekane liście młodych buraczków, jeśli będziesz gotować je za długo, to zwiędną i stracą smak.Tradycyjny przepis na botwinkę Składniki:udko z kurczaka2 pęczki botwinkiduża marchewkorzeń pietruszki4 młode ziemniakimały porkawałek seleraśmietana 18% do zabielenialiść laurowy3 ziarna ziela angielskiegosól, pieprzjajka ugotowane na twardo do podania (opcjonalnie)świeży koperek
Rosół po śląsku jest regionalną odsłoną dobrze znanej zupy, która od klasyki różni się jednym dość istotnym szczegółem. Choć podawane do niej gotowane ziemniaki, nie przez każdego smakosza mogą zostać uznane za dobry dodatek, warto spróbować. Kompozycja zachwyca smakiem. Rosół po śląsku podaje się z ziemniakami. Typowa dla Śląska Cieszyńskiego i Śląska Opolskiego zupa przyrządzana jest na mięsie wołowym lub drobiowym i wołowym. Koperek i ziele angielskie pasują tu doskonale i wraz z sycącą bulwą tworzą znakomite danie. Skusicie się?
Botwinka przepisu Jakuba Kuronia to danie, które musi znaleźć się w Twoim wiosennym menu. Lekka, pożywna i przede wszystkim zdrowa zupa to doskonały smak i prawdziwa bomba witaminowa na talerzu. Poznaj przepis Kuronia na niezapomnianą botwinkę na bulionie drobiowo- warzywnym, palce lizać.Botwinka to jedna z moich ulubionych, wiosennych zup. Danie jest rewelacyjną opcją na obiad dla całej rodziny. Botwinka przepisu Jakuba Kuronia jest doskonale wyważoną zupą- gotowana na bulionie drobiowo- warzywnym jest jeszcze smaczniejsza i bardziej aromatyczna.Botwinkę podaj z jajkiem ugotowanym na twardo, posiekanym koperkiem, posiekaną natką pietruszki. Każdy dodatek świetnie doprawi danie i sprawi, że błyskawicznie zniknie z talerzy. Zupa jest równie pyszna w wersji podstawowej, która przedstawiona jest poniżej.Nowalijki, w tym właśnie młode buraki z łodygami i liśćmi to bogate źródło witamin, minerałów i silnych antyoksydantów. Młode warzywa zawierają duże ilości żelaza, potasu i witamin z grupy B. Regularne spożywanie buraków między innymi skutecznie obniży poziom cholesterolu i cukru, usprawni proces produkcji i transportu krwi, a także obniży za wysokie ciśnienie tętnicze.Szukasz pomysłu na kolację lub lekki i pożywny lunch? Przygotuj sałatkę z buraków z dodatkiem sera feta, rukoli i orzechów, jest przepyszna.
Chłodniki są idealne na letnie dni. Orzeźwiająca bułgarska odsłona przyrządzana jest z ogórków, które łączy się z doprawionym smakowitymi dodatkami gęstym jogurtem greckim. Warto spróbować — tak wspaniałemu specjałowi nikt się nie oprze.Tarator, czyli chłodnik rodem z Bułgarii łączy w sobie ulubione smaki niejednego smakosza. Ogórki gruntowe zatopione w aromatycznym jogurcie z czosnkiem i koperkiem są delikatnie chrupiące i przyjemnie orzeźwiają. Skusicie się?
Kapuśniak z młodej kapusty jest wyśmienitym specjałem. Na ogół zupa kojarzy się z rozgrzewającym zimowym smakołykiem. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie by przygotować go latem. Wystarczy sięgnąć po młodą kapustę. Przepis babci Stasi jest niezwykle prosty, a dodatek cząbru sprawi, że zupa nabierze smaku. Pół łyżeczki wystarczy, by cieszyć się niezwykle aromatycznym daniem. Babciny patent nie ma sobie równych. Spróbujecie? Kapuśniak z młodej kapusty jest pyszną zupą, która z pewnością zagości na niejednym talerzu. Podobnie jak szczawiowa czy botwinka, zyskuje na smaku dzięki starannie dobranym dodatkom. W tym przypadku kluczowy jest cząber, który nie tylko nada zupie charakteru, ale też sprawi, że będzie lekkostrawna. Skusicie się?
Jakub Kuroń zdradził sekretny przepis babci Jadzi na zupę z wędzonymi żeberkami. Potrawa urzeka smakiem i zaskakuje prostotą przygotowania. Będzie wprost idealna na letni obiad. Możecie ją ugotować nawet na dwa dni, bo doskonale nadaje się do odgrzewania. Żeberka doskonale smakują duszone, pieczone lub z grilla. Stanowią też świetny dodatek do zup. Świeże czy wędzone potrafią dodać wywarowi niezwykłego smaku. Przekonajcie się o tym sami, przyrządzając zupę na żeberkach według przepisu Kuronia i babci Jadzi.
Śląski rosół to pomysł na pyszny obiad zarówno bez okazji, jak i podczas świąt i większych uroczystości. Rosół gotowany jest również na wesela, jest bardzo aromatyczny i ma rewelacyjny smak. Sekretem są tradycyjne składniki i prostota.Rosół jest zupą, którą możemy ugotować na wiele różnych sposobów. Na szczególną uwagę zasługuje śląski rosół gotowany na całej kurze, porcji wołowej i podrobach, dzięki czemu zyskuje wyraźny, mięsny smak, jest pożywny i rozgrzewający.Śląski rosół gotowany jest na tradycyjnych warzywach rosołowych, koniecznie z dodatkiem kapusty, która wzmacnia aromat całego wywaru. Do rosołu dodajmy również liście laurowe, ziele angielskie, natkę pietruszki i lubczyk. To zupełnie wystarczy, aby wywar był smaczny.Nigdy nie dodawajmy soli na samym początku gotowania. Przyprawę możemy dodać przed samym podaniem dania. Sól zamyka pory w mięsie, a to właśnie przez nie wydobywa się cały smak i aromat. Gdy posolimy rosół na początku, otrzymamy zupę bez smaku i bez koloru.
Koperek jest bardzo delikatnym ziołem, które wymaga odpowiedniego przechowywania, w przeciwnym razie szybko zwiędnie i się zepsuje. Zapomnij o mrożeniu w pojemniku po lodach, są o wiele lepsze sposoby na przechowywanie koperku, dzięki którym zachowa świeżość aż do następnego sezonu.Nigdy nie mroźmy koperku w opakowaniu po lodach. Pomijając już fakt, że w dzieciństwie otworzenie pojemnika z lodami, w których były mrożone zioła, było jednym z największych rozczarowań, plastikowy pojemnik nie sprawdza się tak dobrze do przechowywania.Koperek mroźmy w specjalnych woreczkach strunowych. Możemy również mrozić go w szklanych słoikach. Do przechowywania koperku możemy wykorzystać również sól kuchenną i pasteryzację. Sposobów jest naprawdę dużo i każdy jest skuteczny. Poznaj sprawdzone triki na przechowywanie i mrożenie koperku.Świeży koperek rewelacyjnie wzbogaca smak dań przygotowanych z sezonowych warzyw. Dzięki odpowiedniemu przechowywaniu i mrożeniu, koperek przez wiele miesięcy będzie smakował tak, jak świeżo zerwane zioło, a my będziemy mogli cieszyć się jego niezwykłym aromatem.
Zupa z jabłek jest słodką alternatywą dla klasycznych obiadowych propozycji. W ciepłe dni przyjemnie nas orzeźwi, a w chłodniejsze dodatkowo rozgrzeje bukietem korzennych przypraw. Jedno jest pewne — warto jej choć raz spróbować. Wielu osobom będzie smakowała, a konsystencją zachwyci każdego. Zupa z jabłek będzie daniem, które pozwoli wam zagospodarować nadwyżki owoców. Słodka i delikatne w smaku propozycja z powodzeniem zastąpi zarówno deser, jak i tradycyjne obiadowe klasyki z warzyw. Przygotowanie jest proste, a smak potrafi skraść niejedno serce. Skusicie się?
Jak zrobić rosół bez mięsa? Rosół bez wkładki mięsnej jest równie aromatyczny i smaczny, co tradycyjny. Wystarczy zastosować jednej prosty trik- przesmażyć na oliwie cebulę, liście laurowe, ziele angielskie i kurkumę, a rosół zyska wspaniały smak.Rosół bez mięsa jest świetną alternatywą dla tradycyjnego wywaru gotowanego na drobiu i wołowinie. Rosół warzywny jest lekki, pożywny i bardzo aromatyczny, idealnie sprawdzi się więc na rodzinny obiad w upalne dni.Rosół bez mięsa jest o wiele szybszy w przygotowaniu, a jego smak zachwyci największego miłośnika mięsnych dań. W rosole najważniejszy jest wyraźny aromat i smak i uzyskasz go właśnie przez odpowiednie przyprawy. Jak zrobić rosół bez mięsa?Do rosołu bez mięsa dodaj pęczek posiekanej natki pietruszki. Natkę dodaj, gdy już warzywa będą miękkie, następnie dopraw rosół do smaku solą i pieprzem i podaj. Jak zrobić rosół bez mięsa? Do przygotowaniu rosołu potrzebujesz podstawowych warzyw rosołowych i przypraw, a po 30- 40 minutach zupa będzie gotowa.
Prezentujemy najlepszą zupę ogórkową według Magdy Gessler. Ten przepis mistrzów jest inny niż wszystkie, bo znana restauratorka nie ściera ogórków, tylko je kroi. Przy zupie jest mniej pracy, a potrawa zyskuje też apetyczniejszy wygląd. Spróbujcie ją przygotować właśnie w ten sposób. Zupa ogórkowa należy do kanonu polskich zup. Bardzo lubimy ją za wyraźny smak i dużą pożywność. Zwykle bowiem zupę tę gotuje się na wieprzowinie i dodaje do niej ziemniaki. Kiszone ogórki ściera się na tarce, ale dziś pokroimy je w plastry, tak, jak zaleca Magda Gessler. Będą ładnie wyglądały w zupie.
Zupa z pora potrafi przyprawić o szybsze bicie serca. Francuski specjał jest niezwykle prostą i aromatyczną kompozycją. Wszystko za sprawą dwóch ziół — majeranku i tymianku — które idealnie podkreślają smak tego warzywa. Warto spróbować — zachwyci najbardziej sceptycznych.Francuską zupę z pora i ziemniaków, czyli crème vichysoisse, zwykle przyrządza się na bulionie drobiowym z dodatkiem cebuli. Ten lekki i aromatyczny krem serwować można zarówno na zimno, jak i na gorącą. Smakuje doskonale w każdej postaci. Skusicie się?
Zupa kalafiorowa z dodatkiem fety doskonale sprawdzi się w cieplejsze dni. Słony ser pysznie kontrastuje z lekko słodkim warzywem, stanowiąc jednocześnie sycące i orzeźwiające urozmaicenie tej klasycznej kompozycji. Przygotowanie jest banalne. Spróbujecie?Zupa kalafiorowa spodoba się wszystkim amatorom smacznych dań sezonowych. Subtelne w smaku warzywo podkręcimy odrobiną kurkumy i połączymy z pysznymi młodymi ziemniaczkami oraz nieco słonym, kojarzonym z kuchnią śródziemnomorską, serem feta. Będzie pysznie.
Chłodnik jest idealnym daniem na upalne dni. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak go dobrze przyrządzić. Magda Gessler za największy błąd podczas przygotowania tego specjału uznaje ścieranie warzyw na tarce. Jak twierdzi, w ten sposób sok z nich uwalniany rozwadnia zupę, a warzywa są pozbawiane smaku. Chłodnik litewski Magdy Gessler będzie smakował wybornie, jeśli pokroimy warzywne składniki. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż rozdrabnianie ich na tarce, bo produkty zachowają przyjemną chrupiącą konsystencję i pozostaną soczyste.
Znudził Ci się już smak tradycyjnego rosołu gotowanego na kurczaku i wołowinie? Ugotuj niezwykły rosół z dodatkiem wątróbek drobiowych, lubczyku i estragonu, a wszyscy będą zachwyceni niepowtarzalnym smakiem. Patent Pani Izabeli nie ma sobie równych.Pani Izabela rosół z dodatkiem wątróbek drobiowych gotuje nieco inaczej - pod koniec gotowania dodaje do wywaru pół łyżki estragonu, który podkreśla smak całej potrawy i nadaje jej korzenną nutę. Rosół staje się więc jeszcze bardziej aromatyczny.W rosole nie może zabraknąć również liści laurowych, ziela angielskiego, lubczyku i natki pietruszki. Nie zapomnijmy także o soli i pieprzu. Sól dodajmy na samym końcu, kiedy rosół już będzie ugotowany. W przeciwnym razie wywar nie będzie smaczny.Sól zamyka pory w mięsie, a to właśnie przez nie wydobywany jest cały smak i aromat. Nigdy nie gotujmy rosołu na kostkach. Kostki rosołowe to sama chemia, która sztucznie ma poprawić walory smakowe wywaru. Najlepszy smak uzyskamy przez dodanie odpowiednich warzyw, ziół i przypraw.
Czy wiesz, że spożywanie niektórych przypraw rozgrzewających podczas upalnych dni może przysporzyć wiele kłopotu? Przyprawy, jak kurkuma, ostre papryczki i imbir zawierają związki aktywne, które między innymi znacznie przyspieszają pracę serca.W upalne dni zwykle nie mamy ochoty na ciężkie, smażone jedzenie. Rezygnujemy również z czerwonego mięsa na rzecz drobiu, ryb i owoców morza. Latem nasza dieta bogata jest głównie w sezonowe warzywa i owoce, które dostarczają energii, nawadniają i są najsmaczniejsze o tej porze roku.Podczas upałów z owoców przygotowujemy soki, lemoniady, pijemy dużo wody. Wiele osób pije również gorącą herbatę, która rewelacyjnie reguluje temperaturę naszego ciała i- mimo tego, że gorąca- naprawdę chłodzi.Nie wszyscy wiedzą jednak, że latem powinniśmy zrezygnować z niektórych przypraw, których związki aktywne rozszerzają żyły, a także znacznie przyspieszają pracę serca, co może okazać się niebezpieczne podczas upałów.
Chłodnik litewski to jedna z najsmaczniejszych zup sezonowych. Chłodnik przygotujemy w zaledwie 20-30 minut i sprawimy bliskim wyśmienitą niespodziankę. Zupa na jogurcie i maślance jest lekka, orzeźwiająca i zdrowa. Poznaj przepis na chłodnik litewski, idealny na obiad w upalne dni.Chłodnik litewski jest jedną z moich ulubionych dań. Jest lekki, orzeźwiający, ale i pożywny i przede wszystkim pełen smaku. Latem maksymalnie wykorzystuję sezon na świeże owoce i warzywa, dlatego też chłodnik litewski jest zupą, którą w upały jem naprawdę często.Chłodnik swój niepowtarzalny smak zawdzięcza botwince, ogórkom, rzodkiewce. To właśnie te warzywa są bazą całego dania, które dodatkowo wzbogacone jest o maślankę, jogurt i solidną porcję koperku. Podczas gotowania wywaru na chłodnik, pamiętajmy o bardzo ważnej kwestii- wywar musi całkowicie ostygnąć, dopiero wtedy możemy dodać do niego jogurt, maślankę, ogórki i rzodkiewkę. Jeśli nie ostudzimy bulionu przed dodaniem nabiałowych produktów, chłodnik się zważy.
Zupa z kalarepy po śląsku, czyli oberiba, jest pomysłem na proste, tanie i przepyszne danie dla całej rodziny. Zupa jest sycąca i pełna smaku, a dzięki kalarepie również zdrowa. Poznaj przepis na śląską zupę z kalarepy.Śląska kuchnia słynie z prostych, ale przepysznych dań. O ile roladę wołową z kluskami śląskimi i modrą kapustą znamy wszyscy, tak nie każdy słyszał o oberibie, czyli zupie z kalarepy, która jest prawdziwym przysmakiem w sezonie.Zupa z kalarepy ma gotowana na bulionie warzywnym lub drobiowym ma genialny smak i jest bardzo aromatyczna. Zupę możemy również ugotować na rosole, który został z obiadu z poprzedniego dnia, dzięki czemu nic się nie zmarnuje.Kalarepa jest warzywem niskokalorycznym i bogatym w błonnik, kwas foliowy, potas, żelazo i wiele witamin, między innymi w witaminę C, K i A. 100 g kalarepy to niecałe 30 kcal, dlatego też możemy ją jeść bez najmniejszych wyrzutów sumienia.
Zupa ogórkowa z młodymi ziemniakami i koperkiem jest idealnym obiadem na lato. Przygotowując ją, pamiętaj tylko o jednym szczególe — nigdy nie dodawaj ogórków kiszonych przed ziemniakami. Inaczej zupa wyjdzie niesmaczna, bo ziemniaki stwardnieją pod wpływem kwasu. Poznaj dokładny przepis na wyborną zupę ogórkową.Zupa ogórkowa jest jednym z przebojów polskiej kuchni. Urzeka wyraźnym smakiem, jest też bardzo pożywna. Zwłaszcza jeśli ugotuje się ją na kawałku wieprzowiny lub indyczego mięsa. Dodaje się też do niej ziemniaki. Trzeba tylko wiedzieć, kiedy to zrobić — z całą pewnością przed dodaniem do zupy kiszonych ogórków.
Planujesz ugotować rosół? Karol Okrasa dodaje do niego niezwykłą przyprawę — kardamon. Prawie nikt nie wpadł na taki pomysł, a efekt jest naprawdę smaczny. Może więc wykorzystasz patent znanego kucharza i też przygotujesz niezwykłą, aromatyczną zupę?W wielu domach rosół pojawia się dosłownie co niedzielę. Może to i trochę nudne, ale mimo wszystko za każdym razem znika z talerzy. A gdyby tak odmienić nieco jego smak? Na przykład dodając do gotującego się wywaru 1-2 ziarna kardamonu? Przetestujcie przepis mistrza, bo z pewnością zna się na rzeczy.