Lane kluski są idealnym dodatkiem do zup i gulaszów. Uzyskanie wyrobu o delikatnej konsystencji, który będzie rozpływał się w ustach, wymaga odpowiedniego dobrania składników. Jeśli ciasto będzie wystarczająco rzadkie, uzyskany mączny specjał zachwyci nas smakiem.Wielu smakoszy lubi rosół podany z delikatnymi kluskami, które gotuje się bezpośrednio w zupie. Klasyczne lane będą równie smaczne, gdy podamy je z innymi dodatkami. Warto nauczyć się przyrządzać ten pyszny rarytas, bo to niezwykle szybki sposób na wyczarowanie bazy do wielu dań. Nasza receptura ułatwi wam to zadanie.
Zaśniedziałe sztućce? Popękana porcelana? Matowe kieliszki, szklanki i talerze? Dowiedz się, jak dobrze dbać o zastawę stołową. Będzie lśniła i służyła Ci przez wiele lat. Wystarczy odpowiednio ją przechowywać i pielęgnować.Zastawy stołowe mogą służyć nam bardzo wiele lat, o ile są odpowiednio myte, pielęgnowane i przechowywane. Inaczej zachowuje się srebrno, inaczej szkło, a jeszcze inaczej porcelana. Dowiedz się, jak je przechowywać i pielęgnować.Zmywarka jest rewelacyjnym urządzeniem, które znacznie ułatwia sprzątanie po obiedzie i innych daniach. Zmywarka niestety przyczynia się również do stopniowej degradacji materiałów, z których zrobiona jest zastawa, chyba, że znajduje się na nich znak, który informuje o możliwości mycia w zmywarce.Często jednak, mimo oznaczeń, szkło i inne elementy zastawy zaczynają matowieć. Dzieje się tak, ponieważ mycie w zmywarce, nawet przy użyciu specjalnych soli i nabłyszczaczy, jest zmywaniem dość agresywnym i w wysokiej temperaturze.Dowiedz się również, jak czyścić tarkę do warzyw i sera z trudnych, zaschniętych plam. Nie ma nic prostszego. Kuchenna akcesoria drewniane również wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby wyglądały jak nowe przez wiele lat- sprawdź, jak dbać o drewniane akcesoria kuchenne.
Zupa owocowa jest specjałem, który potrafi wywołać skrajne emocje. Słodki rarytas ma wielu zwolenników, z chęcią sięgają po niego szczególnie w sezonie wiosenno-letnim, kiedy świeże owoce można znaleźć w każdym sklepie spożywczym. Jest zaskakująco prosty w przygotowaniu. Zupa owocowa jest jednym z tych specjałów, które przywołują wspomnienia z dzieciństwa. Rarytas ten — obok racuchów czy ciastek z maszynki — z pewnością posmakował niejednemu z was. Podpowiadamy jak zrobić go w domu. Będziecie zaskoczeni jak niewiele trzeba, by się nim nacieszyć.
Zupa ogórkowa jest jednym z klasyków kuchni polskiej. Lekko kwaśny wywar warzywny w wersji Ewy Wachowicz zaskoczy was kremową konsystencją i głębokim smakiem uzyskanym dzięki podsmażeniu warzyw na maśle. Koniecznie sprawdźcie ten przepis — wasi bliscy będą zachwyceni. Zupa ogórkowa na naszych talerzach gości niemal równie często co rosół czy pomidorowa. Nic dziwnego — jest wyjątkowo smaczna. Tym razem proponujemy wam przygotowanie jej w nieco inny niż zazwyczaj sposób. Podsmażcie warzywa, ugotujcie je do miękkości w bulionie i zblendujcie, a przekonacie się, że odrobina inwencji w kuchni czasem pomaga uzyskać znakomite efekty.
Zupa kalafiorowa jest smacznym i lekkim daniem, które spodoba się całej rodzinie. Podajcie ją z proponowanym i przez Karola Okrasę dodatkami, a odkryjecie to danie na nowo. Nietypowo przyrządzony twarogu i wyrazisty olej podkreślą delikatny smak letniego warzywa. Warto spróbować — smak pozytywnie zaskakuje. Karol Okrasa zupę kalafiorową podaje z wyrazistym szczypiorkowym olejem oraz samodzielnie wędzonym twarogiem. Nietypowa kombinacja sprawia, że danie zyskuje na wyrazistości i nabiera charakteru. Jest też bardzo sycące. Skusicie się?
Zupa z cukinii jest pyszną sezonową propozycją obiadową. Danie jest proste w przygotowaniu, a koszty są niewielkie. Warto się skusić zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy cukinia jest łatwo dostępna. Rodzina będzie zachwycona.Cukinia jest idealnym materiałem na zupę. Nie ma wyrazistego smaku, więc można ją dodać do każdego pożywnego kremu. Tym razem proponujemy przyrządzić ją z czosnkiem, cebulką i śmietanką. Prosta kombinacja jest wyjątkowo smaczna. Skusicie się?
Poznajcie sprytny sposób babci Zosi na zabielanie zupy. Dzięki niemu w jej pomidorowej ani ogórkowej nigdy nie ma zwarzonej śmietany. Zupa jest kremowa i jednolita, a dzięki temu na tyle apetyczna, że błyskawicznie znika z talerzy. Jeśli też chcesz osiągnąć taki efekt, skorzystaj z porad pani Zofii i sięgnij po szczyptę cukru. Zupy mogą być czyste lub zabielane. Pierwsze z pewnością są mniej kaloryczne i zdrowsze, drugie zaś smaczniejsze. Nie ma co ukrywać, że większość osób stawia właśnie na smak. Dla nich niezabielona pomidorówka czy zupa ogórkowa to nieskończone potrawy. Jeśli więc chcesz dogodzić swoim domowym smakoszom, zabiel im czasami zupę. Przy zabielaniu zupy czasami pojawia się jednak problem. Wlana do zupy śmietana warzy się w niej, zamiast elegancko połączyć w aksamitny płyn. Jak uniknąć takiego przypadku? Babcia Zosia ma na to swój sprytny sposób.
Tomasz Strzelczyk zdradza swój znakomity przepis na esencjonalny rosół. Nie zgadniecie, z czym go podaje. Nie z gotowym makaronem, nie z domową krajanką, a z kluskami lanymi. Rosół gotowany na dwóch rodzajach mięs, włoszczyźnie i z kilkoma aromatycznymi dodatkami smakuje wybornie. Uraczcie nim rodzinę. Rosół to nasza ukochana, polska zupa. Choć tyle razy już go jedliśmy, mamy ochotę na jeszcze. W sumie jego smak można nieco odmieniać, gotując go na różnych rodzajach mięs, wzbogacając mniej oczywistymi warzywami czy przyprawami. Tomasz Strzelczyk proponuje przygotować iście królewski rosół gotowany na kaczce i wołowinie. Oprócz włoszczyzny i cebuli dodaje do niego też suszone grzyby, kawałek gałki muszkatołowej, kilka goździków i jeszcze parę przypraw. Rosół jest przepyszny, zwłaszcza że serwuje go z wyśmienitym, domowym dodatkiem, a mianowicie z kluskami lanymi.
Młodą kapustę można podać na wiele sposobów. Daria Ładocha zaprezentowała smakowity przepis na kapuśniak. Celebrytka dodaje do niego komosę ryżową, która znakomicie pasuje do lekko słodkiej przyjemnie pomidorowej zupy. Danie posypuje orzechami pinii, które nadają zupie niesamowitego aromatu. Koniecznie spróbujcie.Przyrządzanie młodej kapusty nie musi ograniczać się do serwowania jej w postaci zasmażanego dodatku do drugiego dania. Zaproponowany przez Darię Ładochę nietuzinkowy pomysł na kapuśniak z dodatkiem komosy ryżowej i pinioli spodoba się amatorom kulinarnych urozmaiceń. Jest pełen aromatu i bardzo sycący. Warto spróbować.
Pomysł na wegański obiad? Gęsty gulasz grzybowy z papryką i pomidorami. Gulasz jest niezwykle sycący, sprawdzi się więc idealnie podczas bardziej wymagających dni. Poznaj doskonałą alternatywę dla mięsa, czyli rozgrzewający i gęsty gulasz grzybowy.Pełen smaku gulasz nie musi być gotowany na mięsie- najsmaczniejszą, bezmięsna wersja dania jest gulasz grzybowy. Danie przygotowane z dużą ilością grzybów, najlepiej leśnych, ale możesz również wykorzystać pieczarki i suszone grzyby, będzie równie smacznie.Gulasz dopraw solą, pieprzem, suszonym tymiankiem, papryką mieloną i maggi, która dodaje ciekawy posmak wszystkim potrawom. Zupę podaj z kromką świeżego chleba- gulasz jest tak smaczny, że inne dodatki są zupełnie zbędne.
Wyrzucasz liście pora? To spory błąd. Zielona część warzywa jest pełna smaku i witamin i znajdzie niejedno zastosowanie w kuchni. Podpowiadamy, jak użyć jej podczas przygotowania zupy, sałatki, a nawet dania obiadowego. Już nigdy się jej nie pozbędziecie.Do sałatki czy bulionu wielu z nas dodaje jedynie białą część warzywa. A szkoda, bo liście pora mają nie tylko wyrazisty kolor, ale też smak. Przyjemnie pikantne, podobnie jak cebula, mogą pasować do różnych dań. Warto mieć świadomość i ich nie marnować.
Smaczny rosół spodoba się każdemu. Znana telewizyjna prezenterka, Dorota Szelągowska ostatnio podzieliła się przepisem swojego współpracownika, który gotuje zupę z dodatkiem anyżu. Nietypowy dodatek nadaje zupie aromatu i sprawia, że nabiera charakteru. Spróbujecie? Do rosołu można dodać wiele przypraw, a wybór mięsa jest równie szeroki. Przepis zaprezentowany przez Dorotę Szelągowską pozwoli wam przygotować pełen charakteru bulion, który z pewnością spodoba się wszystkim, którzy lubią kulinarne eksperymenty. Skusicie się na taki nietypowy rosół?
Poznajcie przepis na aromatyczny rosół z lubczykiem. Niby jest tradycyjny, ale pachnący latem. A wszystko za sprawą magicznego zioła. Jeśli więc macie lubczyk w ogródku, w doniczce na parapecie lub udało się wam go kupić, koniecznie dorzućcie go do rosołu. Wywar nabierze orzeźwiającego, przyjemnego smaku. Rosół chętnie gotujemy przez cały rok. Gdy jest zimno, doskonale rozgrzewa. Gdy jest ciepło, też nie potrafimy go sobie odmówić, bo po prostu uwielbiamy tę zupę. Latem warto jednak pokusić się o dorzucenie do wywaru dodatku, który podniesie jego walory smakowe i zapachowe. Koniecznie przygotujcie rosół z lubczykiem.Lubczykowi dawniej przypisywano funkcję afrodyzjaku. Wierzyć, nie wierzyć, ale z pewnością zioło to ma ciekawy smak i zapach. Warto więc wykorzystać go w kuchni, zwłaszcza że bez problemu rośnie w ogródkach i wiele osób ma go pod ręką. Ugotujcie z jego dodatkiem uwielbiany wywar, a sami przyznacie, że rosół z lubczykiem pachnie latem.
Czy wiecie, jak zrobić zasmażkę? Z pozoru prosta metoda zagęszczania potraw potrafi przysporzyć nieco trudności. Najważniejsze w jej przygotowaniu są bowiem proporcje i jeśli będą zachwiane, uzyskanie odpowiedniej konsystencji może nawet stać się niemożliwe. Warto wiedzieć jakimi zasadami się kierować.Jeśli zastanawialiście się już kiedyś jak zrobić zasmażkę, która skutecznie zagęści danie, nie psując jego smaku, mamy dla was kilka cennych wskazówek. Dzięki nim wasze zupy i sosy będą zachwycać.
Zastanawiacie się, co przygotować na obiad? Dobrym pomysłem w sam raz na letni obiad będzie lekka i prosta zupa jarzynowa. Jest łatwa do zrobienia, bo warzywa wystarczy zalać bulionem i ugotować. Nie zapomnijcie też o koperku, który doda zupie doskonałego orzeźwiającego smaku. Zupę jarzynową można gotować przez cały rok z sezonowo dostępnych warzyw. Jednak teraz jest doskonały czas na jej przyrządzenie, bo do wyboru macie mnóstwo świeżych i pysznych warzyw. Ich dobór jest też dosyć dowolny, więc jeśli nie macie pod ręką podanego w przepisie warzywa, możecie z niego zrezygnować lub zastąpić je innym. Na zupę jarzynową najlepiej nadają się jednak warzywa o delikatnym smaku, np. marchewka, ziemniak, cebula, cukinia. Wyrazista papryka, podobnie jak pomidor mogą zdominować smak potrawy. Warto też pamiętać o zieleninie, a najlepiej o koperku, który doskonale podkręca smak tej zupy i ją orzeźwia.
Zupa z kalafiora z pieczonych warzyw to pomysł na wyśmienity, rodzinny obiad. Zupa gotowana na bulionie z dodatkiem mleka kokosowego, podana z aromatycznymi kurkami i oliwą z oliwek to absolutny hit, koniecznie musisz jej spróbować.Latem mamy dostęp do najsmaczniejszych warzyw i niektórych grzybów. Połączenie pieczonych warzyw sezonowych z kurkami, mlekiem kokosowym i przyprawami daje rewelacyjny rezultat w postaci najsmaczniejszej zupy z kalafiora.Zupa z kalafiora i pieczonych warzyw jest gęsta i pełna smaku. Doprawiam ją kminem rzymskim, suszonym tymiankiem i świeżą natką pietruszki. Zupa podana z podsmażonymi na oliwie kurkami wygląda bardzo apetycznie i elegancko, podaję ją więc na obiad, ale i spotkania w większym gronie, każdy prosi o przepis.Zupę z kalafiora gotuję na bulionie warzywnym. Możesz również wykorzystać rosół z poprzedniego dnia, dzięki czemu nic w Twojej kuchni się nie zmarnuje. Bulion koniecznie musi być naturalny, nie korzystajmy z kostek rosołowych, są niezdrowe i psują smak.
Szukacie przepisu na ciekawą, niebanalną zupę? Zdradzimy wam recepturę na oryginalną zupę prezydencką. Jest pyszna i pełna warzyw. Nie ma dodatku mięsa, a z tłuszczu zawiera jedynie trochę oliwy z oliwek. Jedząc taką zupę, nie musicie się martwić o to, że przytyjecie.Nazwa tej zupy wzięła się stąd, że podobno lata temu przy pomocy tej zupy próbował się odchudzić prezydent Aleksander Kwaśniewski. Tak czy siak, zupa ta jest niskokaloryczna i pełna zdrowych warzyw, więc doskonale wpłynie na każdego. Trudno po niej przytyć, podobnie, jak oprzeć się przed jej zjedzeniem.
Ochazuke, czyli tradycyjna zupa japońska to wyśmienity pomysł na lekki obiad o niezwykłym, orzeźwiającym smaku i aromacie. Zupa z zielonej herbaty z wędzonym łososiem i glonami to prawdziwy frykas z Kraju Kwitnącej Wiśni. Poznaj przepis na niecodzienną zupę z zielonej herbaty.Ochazuke to jedno z najpopularniejszych dań w Japonii. Lekka, delikatna, ale jednocześnie bardzo aromatyczna zupa posmakuje każdemu miłośnikowi orientu, a przygotujesz ją błyskawicznie w swoim domu. Zupę charakteryzuje złożoność smaku- od lekkiej, orzeźwiającej herbaty, po rybę i mocny sos sojowy. Każdy element dania jest idealnie wyczuwalny, a razem tworzą doskonałą całość. Zupę koniecznie oprósz świeżą kolendrą lub szczypiorkiem oraz sezamem.Do przygotowania potrawy wykorzystaj herbatę liściastą, napar z suszonych liści nie będzie już tak aromatyczny. Pamiętaj, aby zieloną herbatę zalewać nie wrzątkiem, a lekko przestudzoną wodą, dzięki czemu oprósz wspaniałego smaku otrzymasz również solidną dawkę antyoksydantów.Antyoksydanty działają przeciwzapalnie, opóźniają procesy starzenia, a także walczą z wolnymi rodnikami i zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych. Ochazuke to nie tylko wspaniały smak, to zdrowie na talerzu.Jeśli szukasz pomysłu na równie niezwykły obiad- tu poznasz prosty przepis na japoński ramen, jest bardzo pożywny i pełen smaku.
Zastanawialiście się kiedyś, czy trzeba zbierać szumowiny z rosołu? Odpowiedź zaskakuje, bo okazuje się, że czynność ta nie jest konieczna. Rozwiewamy więc wszelkie wątpliwości na ten temat. Koniecznie przeczytajcie nasz materiał, a dowiecie się, czym tak naprawdę są szumowiny zbierające się na wywarze. Rosół jest ulubioną, polską zupą. Nie tylko ze względów smakowych, ale też z uwagi na prostotę jego przygotowania. Jednak w całym procesie przyrządzania rosołu można popełnić kilka błędów, które sprawią, że rosół nie będzie tak smaczny i apetyczny, jak oczekujemy. Na smak i aromat rosołu wpływa nie tylko ilość i jakość mięsa oraz warzyw, ale też sposób i czas gotowania. Liczą się też takie czynności jak szumowanie wywaru. No właśnie — czy trzeba zbierać szumowiny z rosołu? Co się stanie, kiedy ich nie zbierzemy?
Magda Gessler robi pomidorówkę inaczej niż wszyscy, jednak to właśnie zupa jej przepisu jest najbardziej aromatyczna i pełna smaku. Gessler nie zabiela pomidorowej i dodaje do niej sok z kiszonej kapusty. Poznaj przepis na zupę pomidorową przepisu znanej restauratorki.Magda Gessler w kuchennych rewolucjach zdradziła swój patent na pełną smaku zupę pomidorową. Zwykle pomidorówkę zabielamy śmietaną, Gessler odchodzi od tego sposobu. Do zupy dodaje jednak niecodzienny składnik i gotuje ją na wywarze z żeberek wieprzowych. Co restauratorka powiedziała o pomidorówce swojego autorstwa?- Oszalałam na punkcie pomidorowej, ale robię ją specyficznie, bo na żeberkach cielęcych i z dużą ilością warzyw. Na kilogram żeberek daję dużego selera, cztery pory, osiem marchewek i sześć pietruszek, ćwierć kapusty włoskiej, pęczek pietruszki i koperku. Gotuję bardzo powoli, rosół jest intensywny i jednocześnie delikatny - powiedziała Magda Gessler w rozmowie z czasopismem Przyjaciółka, przytaczanej na stronie Kuchennych Rewolucji.- Potem go odcedzam i zbieram tłuszcz. Następnie zakwaszam kwasem z kiszonej kapusty i dorzucam uduszone z odrobiną masła świeże pomidory. Nie zagęszczam, broń Boże, śmietaną. Ubijam ją - jest jej wtedy mniej, i łyżkę śmietany kładę na wierzch, do tego sporo kopru - dodała restauratorka. Takie słowa mogą przyprawić o konsternację. Wszakże niemal każdy smakosz stawia na dodatek w postaci śmietany.Zupa pomidorowa przepisu Magdy Gessler ma rewelacyjny smak. Gotujący się ponda godzinę wywar na żeberkach z dużą ilością warzyw rosołowych ma rewelacyjny aromat i jest doskonałą bazą do zupy. Bardzo ważne jest również odpowiednie przygotowanie pomidorów.Nigdy nie dodawajmy koncentratu pomidorowego i pomidorów z puszki. Świeże, soczyste pomidory podsmażone na maśle z czosnkiem to gwarancja najlepszego smaku. Gessler do zupy dodaje również odrobinę soku z kiszonej kapusty, który podkręca aromat całego dania.
Wiecie, kiedy solić rosół? Choć przyrządzanie tej tradycyjnej zupy może wydawać się trywialne, szczegóły mają znaczenie. Zbyt szybkie dodanie soli na przykład poskutkuje uzyskaniem pozbawionego smaku wywaru. Najlepiej bowiem wsypać ją dopiero na 10 minut przed końcem gotowania. Wyjaśniamy dlaczego.Przyrządzenie dobrego rosołu jest sztuką. Niemalże każdy składnik powinien być odpowiednio przygotowany i ma swój, ściśle określony moment dodanie, który pozwoli skorzystać z niego w pełni. Najistotniejsza jest sól.
Chłodnik z ogórka i botwinki jest prostym w przygotowaniu i niezwykle orzeźwiającym daniem. Sprawdzi się idealnie, gdy pogoda nie zachęca do spędzania czasu w kuchni. Nie wymaga gotowania, a jeżeli odpowiednio wcześnie umieścimy składniki w lodówce, chłodny posiłek powstanie niemalże ekspresowo. Koniecznie spróbujcie.Chłodniki to pyszne zimne zupy przygotowywane na bazie sezonowych warzyw i nabiału, które doskonale sprawdzają się jako obiad w upalny dzień. W większości przypadków ich przyrządzenie jest szybkie, a tym razem nawet nie wymaga włączania kuchenki. Skusicie się?
Wiecie, kiedy dodawać ogórki do zupy ogórkowej? Okazuje się, że zbyt wczesne wrzucenie ich do garnka z zupą może spowodować, że ziemniaki pozostaną twarde. Nasze babcie wiedziały, jak uniknąć tej przykrej niespodzianki i dodawały je dopiero pod koniec gotowania. Dzięki temu danie zachwycało smakiem i teksturą. Koniecznie sprawdźcie tę metodę. Zupa ogórkowa jest niedroga, smaczna i pełna cennych składników odżywczych. Przy jej przyrządzeniu możemy natknąć się jednak na pewne trudności. Gotowanie kwaśnych potraw wymaga bowiem zachowania odpowiedniej kolejności podczas dodawania produktów. Babciny przepis zdradza właściwą procedurę.
Nie macie ochoty na gorące potrawy w upał? Sprawdźcie, jak Robert Makłowicz robi zielony chłodnik. W jego składzie pojawiły się największe rarytasy, takie jak czosnek niedźwiedzi, szczaw i koperek. Zobaczcie, do jeszcze Makłowicz dodaje do tej pysznej zupy i z czym ją podaje.W upalne dni apetyty nam nie dopisują. W sumie bardziej chce nam się pić, niż jeść. Ale oczywiście jeść trzeba, można jednak wybierać lżejsze potrawy. Doskonale w letni klimat wpisują się chłodniki, które serwuje się na zimno. Już samą temperaturą potrafią przynieść ulgę, a gdy jeszcze smakują tak, jak chłodnik Roberta Makłowicza, to nic, tylko zajadać.
Rosół zaraz po ugotowaniu skisł? Nasze babcie wierzyły, że burza powoduje szybkie psucie się wywaru i innych zup. Nie jest to do końca prawdą, rosół faktycznie może się wtedy zepsuć, jednak przyczyną są bakterie namnażające się przed burzą w straszliwym tempie.Wiele osób nie gotuje rosołu i innych zup podczas burzy, ponieważ nasze babcie mówiły, że wtedy wszystkie wywary kisną. Żadne badania nie potwierdziły jednak bezpośredniego związku wyładowań atmosferycznych z psuciem zup. Dlaczego więc rosół kiśnie?Z rosołu zaraz po ugotowaniu należy wyjąć mięso i warzywa, a następnie szybko schłodzić i wstawić do lodówki. Przygotowany w ten sposób wywar, nawet podczas burzy, nie skiśnie i się nie zepsuje. Zupy gotowane podczas burzy zabielajmy dopiero później, śmietana również może przyczynić się do szybszego psucia.Jak przyspieszyć gotowanie rosołu podczas burzy? Do mięsa, wody i przypraw wlej łyżkę octu, który dosłownie rozpulchni twarde włókna, dzięki czemu wywar będzie mięsny i wyraźny znacznie szybciej. Rosół zawsze gotuj na najmniejszym ogniu, ma się dosłownie pyrkać, żeby wydobyć z niego cały smak.
Wiesz, dlaczego do rosołu warto dodać kapustę? Raz go spróbujesz i nigdy nie zrobisz inaczej. Nieduży kawałek kapusty wrzucony do garnka nada wywarowi głębokiego, wyrazistego smaku. Zachwycą się nim wszyscy i będą pytać, o twój sekretny przepis. Rosół to nasz polski przebój. Nie obędzie się bez niego żadne rodzinne przyjęcie, czy niedzielny obiad. Gotujemy go często i każdy na swój sposób. Zawsze jednak największą rolę odgrywa w nim mięso, warzywa i sposób gotowania. Najsmaczniejszy rosół gotuje się na kilku rodzajach mięsa, np. na wołowinie i wiejskiej kurze. Obowiązkowo trzeba do niego dodać włoszczyznę i zieleninę. Ciekawym dodatkiem do rosołu jest też kapusta. Sprawdź, jak wpływa na smak tej zupy.
Chłodnik litewski bez gotowania to doskonały pomysł na obiad w upalne dni. Zupa z warzyw sezonowych i kefiru chłodzi i syci, jest również niesamowicie świeża i smaczna. Chłodnik litewski bez gotowania przygotujesz błyskawicznie.Chłodnik litewski jest pyszną zupą, która wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Najpierw gotujemy wywar warzywny, później musimy go mocno schłodzić, dodać resztę składników i zalać maślanką lub kefirem. Chłodnik litewski bez gotowania będzie równie smaczny, a jego przygotowanie trwa dosłownie kilka minut.W chłodniku litewskim bez gotowania nie może oczywiście zabraknąć młodych buraków, botwinki, ogórków, rzodkiewek i koperku. Warzywa zalane kefirem i doprawione solą, pieprzem i sokiem z cytryny smakują obłędnie.Chłodnik litewski bez gotowania możesz podać bez żadnych dodatków, możesz dodatkowo oprószyć go posiekaną natką pietruszki, szczypiorkiem, podać z jajkami ugotowanymi na twardo, kleksem śmietany 18%. Każdy dodatek będzie pasował doskonale do zupy z warzyw sezonowych na zimno.
Jak uratować mętny rosół? Każdy ma swoje sposoby na wyklarowanie mętnego rosołu. Zdradzamy najlepszy patent, ten sposób wykorzystywany jest przez najlepszych kucharzy. Nie ma lepszego sposobu na uratowanie mętnego rosołu od kurzych jajek.