Ewa Wachowicz dodaje do kalafiorowej wyjątkowy składnik. Dzięki temu zupa jest niezwykle smaczna i kremowa. Chodzi o mascarpone, które potrafi podnieść walory nie tylko deserów i sosów, ale jak się okazuje, także i zupy. Przetestujcie tę recepturę, a raczej nie będziecie zawiedzeni. Zupa kalafiorowa zdecydowanie częściej pojawia się na naszych stołach latem niż zimą. Co prawda można ją ugotować z dodatkiem mrożonego kalafiora, ale ze świeżym smakuje o niebo lepiej. Poza tym w sezonie kalafiory mają dość przystępną cenę. Szkoda wręcz, by nie przerobić ich na coś pysznego. Zupa kalafiorowa Ewy Wachowicz zaskakuje kremową konsystencją. Jest to zasługą dodanego serka mascarpone. Składnik ten zawiera dużo tłuszczu, który dodaje smaku potrawom, a także sprawia, że stają się aksamitne.
Dziś polecamy obiad za kilka groszy. Będzie nim najtańsza zupa z niczego, a dokładnie z cebuli, którą każdy z pewnością ma w swoich kuchennych zapasach. Warzywo trzeba tylko pokroić, podsmażyć i ugotować z przyprawami. Gdy podacie ją z grzankami, zamieni się w efektowne danie. Zupa cebulowa jest jednym z najprostszych dań, które z pewnością każdy z was może przygotować w dowolnym momencie. Do jej ugotowania potrzebna jest w zasadzie tylko cebulą, którą zazwyczaj macie w domu. Będzie to więc obiad za kilka groszy. Oczywiście im więcej składników dorzucicie do tej zupy za kilka groszy, tym jej smak będzie bogatszy i stanie się pożywniejsza. Nieodzownym dodatkiem jest kilka przypraw, które też z pewnością znajdziecie w kuchennej szufladzie. Do ugotowania tej zupy za grosze możecie wykorzystać rosół z poprzedniego dnia czy bulion. Podajcie ją najlepiej z grzankami.
Jak zrobić rosół? To pytanie często pojawia się na forach kulinarnych. Babcia Stasia wyjaśniła, jak gotuje rosół, który za każdym razem smakuje rewelacyjnie. Sekret doskonałego rosołu tkwi przede wszystkim w mięsie.Rosół jest idealnym pomysłem na niedzielny, rodzinny obiad, a także podczas świąt i ważnych uroczystości. Wywar mięsno- warzywny podany z makaronem i świeżą natką pietruszki rozpływa się w ustach, kiedy jest odpowiednio długo gotowany i przygotowany z odpowiedniej ilości składników.Jak zrobić rosół? Niektórzy gotują go wyłącznie na udkach z kurczaka lub na indyku. Nie jest to błędem, jednak nie uzyskamy wtedy pełnego smaku tej pysznej zupy. Do rosołu koniecznie dodajmy całą porcję rosołową z kury i solidną porcję wołowiny, a każdy będzie prosił o dokładkę.Nigdy nie dodawajmy kostek rosołowych do wywaru. Rosół smak uzyska wyłącznie dzięki kawałkom mięsa, warzywom, ziołom i przyprawom. Z mięsa z rosołu możemy przygotować pierogi, krokiety, a nawet mielone. Sam wywar możemy zamrozić w pojemnikach na lód i w ten sposób uzyskamy domowe, zdrowe kostki. Jak zrobić rosół?
Chłodnik pomidorowy jest pełnym smaku i niezwykle orzeźwiającym pomysłem na letni obiad. Przygotowany z dodatkiem arbuza ochłodzi was jeszcze skuteczniej, a przy tym będzie przyjemnie słodki. Spróbujecie? Chłodnik jest jednym z szybkich w przygotowaniu dań, które sprawdzają się w upalne dni. Nieoczywiste połączenie pomidorów i arbuza jest naszą kolejną propozycją na smakowity letni posiłek. Podajcie go zamiast rosołu, a rodzina będzie zachwycona.
Zupa kalafiorowa jest lekka i pożywną potrawą, której warto choć raz spróbować. Przyrządzona według receptury Ani, która dodaje do niej nieco kurkumy, będzie niezwykle aromatyczna i będzie miała piękny złocisty kolor. Spróbujecie? Zupę kalafiorową w sezonie letnim można przygotować ze świeżego młodego kalafiora. Smaczne danie robi się niemalże samo. Wasza rodzina będzie zachwycona obiadowym urozmaiceniem. Zwłaszcza jeśli dodacie nieco złocistej i pełnej charakteru kurkumy.
Rosół lubi wielu z nas. Zupa na nasze stoły najczęściej trafia z makaronem. Magda Gessler proponuje jeszcze smaczniejsze uzupełnienie. W przygotowaniu jest równie proste, co dobrze znany dodatek, a jego smak zachwyci całą rodzinę. Skusicie się? Rosół według Magdy Gessler jest pełnym smaku i sycącym daniem, które z pewnością spodoba się niejednemu amatorowi tradycyjnych smaków. Warto je urozmaicić serwując aromatyczny posiłek z dodatkiem smakowitych klusek z parmezanu. Nie wymagają żmudnych przygotować, a wprost rozpływają się w ustach. Spróbujecie?
Zdradzamy przepis na pyszną zupę sałaciankę. Jest mało popularna, a o tej porze roku smakuje najlepiej. Bez problemu i niezbyt drogo można kupić różne rodzaje młodej sałaty. Jest pyszna, choć mało wyrazista i niskokaloryczna. Przygotowana z niej potrawa będzie w sam raz na upał. Sałatę wykorzystujemy zwykle do przygotowania sałatki lub kładziemy ją na kanapkach. Tymczasem można ją też wykorzystać do przyrządzenia dań na ciepło. Sałata dobrze bowiem nadaje się do smażenia, duszenia i gotowania. Jest co prawda delikatna w smaku, ale często jest to zaletą. A z całą pewnością dostarcza niewiele kalorii.
Rosół jest świetnym pomysłem na rodzinny obiad. Gotowany na wolnym ogniu przez prawie 3 godziny ma doskonały smak, kolor i aromat, które zawdzięcza wszystkim niezbędnym składnikom. Bardzo wiele osób popełnia jednak błąd, który powoduje, że rosół nie jest już tak smaczny.Rosół to już nasza tradycyjna potrawa, którą gotujemy zwykle na niedzielny obiad, święta i ważniejsze uroczystości. Rosół, mimo że nie jest trudny w przygotowaniu, nie zawsze jest pełen smaku i aromatu. Wystarczy popełnić jeden błąd, a rosół straci to, co najlepsze.W rosole, oprócz mięsa, nie może zabraknąć oczywiście warzyw: opalana nad ogniem cebula, marchew, korzeń i natka pietruszki, seler i por to składniki, bez których zupa nie będzie tak smaczna. Czasem rosół mętnieje podczas gotowania, ale jest na to skuteczny sposób- dodajmy do wywaru 2 kurze białka. Podczas gotowania, białka zetną się razem z tłuszczem. Po chwili wyjmijmy je łyżką, a rosół będzie klarowny.
Kiedy solić rosół? Wystarczy, że za wcześnie posolimy zupę, a nie będzie miała ani koloru, ani tym bardziej smaku i aromatu. Mimo, że rosół jest prosty w przygotowaniu, jeden błąd może zepsuć całe danie. Wielu smakoszy dodaje sól w nieodpowiednim momencie.Rosół zwykle gotujemy na niedzielny obiad, a także na święta i większe uroczystości. Wywar z mięsa i warzyw jest niezwykle aromatyczny, smaczny i działa rozgrzewająco. Jest więc również świetnym, domowym sposobem na przeziębienie i grypę.Czasem jednak rosół, mimo, iż gotowany na drobiu, wołowinie i sporej ilości warzyw, wygląda i smakuje jak woda, ponieważ za wcześnie go posolimy i za krótko gotujemy. Kiedy solić rosół? Na samym końcu. Rosół musi się również pyrkać minimum 2,5 godziny, inaczej nie będzie smaczny.W rosole bardzo ważne są również przyprawy. Zapomnijmy o sztucznej kostce rosołowej, która zawiera wyłącznie sztuczne substancje. Zupę doprawmy solą, ziołami i innymi przyprawami, które wzmocnią smak, aromat i sprawią, że rosół będzie miał piękny, złoty kolor.
Lato jest sezonem na przetwory na zimę. Przygotujmy ogórki kiszone według receptury naszych babek, a zachwycą wszystkich niepowtarzalnym smakiem, jędrnością i świeżością. Ogórki kiszone domowej roboty nie mają sobie równych, poznaj przepis babć.Sekretem babć na doskonałe ogórki kiszone jest dodanie do słoika liści wiśni i dębu. To właśnie one sprawiają, że kiszonki są jędrne, chrupiące i soczyste. Moja babcia dodawała również liście czarnej porzeczki i liście chrzanu, które wzmacniały smak, a ogórki były przepyszne.W ogórkach nie może oczywiście zabraknąć czosnku, korzenia chrzanu, liści laurowych, baldachów kopru i soli, koniecznie niejodowanej. Wszystkie przyprawy nadadzą kiszonkom odpowiedniego smaku.Jakie ogórki wybrać do kiszenia? Najlepsze będą bardzo świeże i nie za duże. Świeże, jędrne ogórki dokładnie wyszorujmy, a następnie przełóżmy do miski, zalejmy zimną wodą i odstawmy na godzinę. Zabieg ten sprawi, że ogórki będą jędrne i pyszne.
Jak zrobić najłatwiejszą, a zarazem najsmaczniejszą zupę kalafiorową? Zadanie jest łatwe, a sekretem smaku tej potrawy jest prosty trik szefów kuchni. Składniki zupy wystarczy wrzucić do garnka i odpowiednio długo je gotować. Dzięki temu warzywa będą miękkie i uwolni się z nich pełen smak oraz aromat. Zupę kalafiorową można gotować przez cały rok, bo bez problemu można kupić kalafior mrożony. Jednak potrawy przyrządzone ze świeżych warzyw zawsze są smaczniejsze i mają pełniejszy aromat. Dlatego nie ma jak zupa kalafiorowa przyrządzana sezonowo ze świeżego kalafiora. Zupę kalafiorową niektórzy zagęszczają mieszaniną mąki i śmietany, jednak wtedy robi się bardziej kaloryczna i trudniej strawna. Zamiast więc zagęszczać zupę, wystarczy ją odpowiednio długo gotować. Wtedy uzyska nie tylko pożądaną konsystencję, ale też smak.
Chłodnik ogórkowy jest idealną propozycją na pyszny letni obiad. Orzeźwiająca i pełna chrupiących warzyw zupa na zimno nabierze charakteru, jeśli dodacie do niej kilka rzodkiewek. Tak smacznego dania dawno nie jedliście. Spróbujecie? Chłodnik ogórkowy z dodatkiem rzodkiewki spodoba się każdemu. Aromatyczna kompozycja sezonowych warzyw i nabiału będzie idealna na ciepłe dni, kiedy jedzenie ciepłych potraw stanowi wyzwanie. Przygotowanie jest niezwykle proste — każdy sobie poradzi.
Rosół często gości na naszych stołach. Tradycyjnie zupę serwuje się z makaronem jajecznym lub ryżem. Niektórzy podają ją także z ziemniakami. Kasza jaglana jest mniej popularna, choć jej dodatek sprawia, że danie staje się niezwykle sycące i przyjemne. Podpowiadamy jak przygotować ulubiony wywar w tej nietypowej odsłonie. Rosół z kaszą jaglaną spodoba się każdemu amatorowi kuchni polskiej. Dobre przygotowane ziarno jest delikatne w smaku i wprost rozpływa się w ustach. Warto skusić się na talerz smakowitej i sycącej zupy z jej dodatkiem.
Ogłaszamy, że popularny chłodnik litewski został właśnie zdetronizowany. Jego miejsce zajął chłodnik ogórkowy, który zachwyci nawet sceptyków. Jego podstawowymi składnikami są mleczny napój fermentowany oraz świeże ogórki. Smak całości dopełnia czosnek i koperek. Przygotowanie tego dania jest proste i szybkie. Przekonajcie się o tym sami.Chłodniki to zupy idealne na upał. Są lekkie i serwuje się je na zimno, dzięki czemu w gorący dzień po prostu chce się je jeść. Najpopularniejszym chłodnikiem jest niewątpliwie litewski. Przygotowuje się go z dodatkiem botwinki lub buraka, dzięki czemu ma apetyczny, różowy kolor. Jeśli jednak nie przepadacie za buraczanym smakiem lub po prostu chcecie przygotować chłodnik szybciej, zróbcie chłodnik ogórkowy. Tu nie trzeba nic gotować, chyba że dodatki, które oczywiście nie są obowiązkowe.
Sprawdźcie, jak siostra Anastazja robi bajeczną zupę z truskawek. Potrawa ma smak jak za dawnych lat, więc z pewnością zachwycą się nią ci, którzy pamiętają ją z dzieciństwa, jak i najmłodsi. Zupę truskawkową możecie podać na lekki, letni obiad, a także na podwieczorek. Zupy owocowe latem cieszą się dużą popularnością. Przyciągają swoim orzeźwiającym smakiem i lekkością. Są wprost idealne na upał, bo wtedy nie mamy ochoty na sycące potrawy. Jedną z bardziej lubianych zup owocowych jest zupa truskawkowa.Zupę truskawkową można zrobić na kilka sposobów. Niektórzy zupą nazywają kompot truskawkowy podany na ciepło z makaronem. Jednak siostra Anastazja proponuje przygotować zupę truskawkową na zimno.
Doprawianie rosołu do najłatwiejszych nie należy. Oprócz bogatego wyboru dodatków, z których nierzadko trudno wyłonić te najsmaczniejsze, pamiętać należy o odpowiednim użyciu przypraw. Część z nich może zmienić smak dania, jeśli zbyt długo pozostanie w wywarze. Tak jest w przypadku liścia laurowego, który należy usunąć tuż po przyrządzeniu zupy. Odpowiednie doprawianie rosołu jest sztuką. Nie wystarczy wsypanie wybranych przypraw w ilości podanej w przepisie. Warto dowiedzieć się jak używać poszczególnych dodatków i jakich efektów możemy spodziewać się po ich zastosowaniu. Podpowiadamy, co sprawi, że rosół będzie pyszny.
Szukacie pomysłu na szybki i pożywny obiad? Doskonale w tej roli sprawdzi się banalna zupa z soczewicy od Ewy Wachowicz. Przy tej potrawie nie ma dużo pracy, a jej smak i aromat zachwycają. Proponowane danie stanowi też doskonałą odmianę od tradycyjnych, polskich zup. Warzywa strączkowe są nie tylko bardzo zdrowe, ale też sycące. W ich składzie znajdują się bowiem wartościowe białka, które są w stanie zastąpić nawet mięso w naszej diecie. Nic więc dziwnego, że po zjedzeniu potrawy z roślin strączkowych mamy zaspokojony apetyt na dłuższy czas. Jednym ze smaczniejszych warzyw strączkowych jest soczewica. Występuje ona w 5 rodzajach — żółta, czerwona, brązowa, zielona i czarna. Najszybciej gotuje się soczewicę żółtą i czerwoną. Nie wymagają one też namaczania.
Zupa z bobu i młodych ziemniaków z dodatkiem sera feta jest świetnym pomysłem na pożywny i zdrowy obiad dla całej rodziny. Gęsty krem jest pyszny i pełen aromatu, a podany z pokruszonym, greckim przysmakiem zachwyci każdego.Sezon na bób właśnie się rozpoczyna. Wykorzystajmy go więc jak najlepiej i zafundujmy sobie pyszne i zdrowe posiłki z dodatkiem tych niezwykłych strączków. Jedną z moich ulubionych potraw jest zupa z bobu i młodych ziemniaków.Danie jest bardzo aromatyczne, pożywne i sprawdzi się zarówno na obiad, jak i kolację na ciepło lub podwieczorek. Zupę gotuję zawsze na wywarze warzywnym lub rosole, który został z obiadu z poprzedniego dnia, dzięki czemu nic w mojej kuchni się nie marnuje, a krem ma doskonały smak.
Nigdy nie wyrzucaj liści kalafiora. Nie dość, że są bardzo smaczne i wykorzystasz je w kuchni na wiele sposób, to również są bardzo zdrowe. Z liści przygotujesz wiele wyśmienitych dań, które zaskoczą wszystkich niepowtarzalnym smakiem.Liście kalafiora są delikatne, jędrne i w smaku przypominają połączenie sałaty z różyczkami kalafiora. Zawierają również wiele składników, które są niezbędne do prawidłowej pracy naszego organizmu.W liściach kalafiora znajdziemy przede wszystkim błonnik, który reguluje przemianę materii i wspiera pracę całego układu trawiennego. Liście, podobnie jak kalafior, są również bogatym źródłem witamin z grupy B, magnezu, wapnia, potasu i żelaza.Kupując świeżego kalafiora, wykorzystajmy go więc w całości. Dzięki temu nie będziemy marnować jedzenia i zafundujemy sobie i najbliższym solidną porcję witamin i minerałów oraz wspaniałe doznania smakowe.
Gotujesz rosół na dwa dni? A wiesz, co zrobić, żeby nie skwaśniał? Wystarczy zastosować jedną sztuczkę najlepszych gospodyń, a mianowicie wyjąć z wywaru ugotowaną cebulę i pora. Dzięki temu prostemu trikowi rosół dłużej pozostanie smaczny i świeży. Przekonajcie się o tym sami. Rosół to jedna z tych zup, którą chętnie gotujemy na dwa dni. Wszyscy go lubią, a gdy nam się znudzi, następnego dnia łatwo można go przerobić na zupę pomidorową. Jednak z przechowaniem rosołu do jutra może być problem. Wywar ten często bowiem kwaśnieje. Czy można jakoś zapobiec tej kuchennej katastrofie?
Chłodnik jest smaczną zupą, która idealnie sprawdza się w upalne dni. Staropolski przepis na ten specjał na bazie maślanki pomoże wam przygotować ją w krótkim czasie. Danie zachwyci was niebagatelnym smakiem i przyjemnym aromatem świeżych ziół. Koniecznie spróbujcie. Chłodniki występują w wielu smakowitych wersjach. Często spotykaną jest litewska, przygotowywana z aromatycznej botwiny. Nieco mniej znany jest pochodzący z Hiszpanii specjał z pomidorów, czyli gazpacho. My tym razem proponujemy wam staropolską recepturę na wyjątkowo pyszną i aromatyczną chłodną zupę z maślanką, świeżymi rzodkiewkami i sporą porcją ziół. Niezwykle sycące połączenie powstanie, jeśli podamy ją ze smażonymi ziemniakami i skwarkami z dodatkiem cebuli. Spróbujecie?
Szukasz pomysłu na pyszny i tani obiad w letnim stylu? Ugotuj zupę z sezonowych warzyw z dodatkiem zasmażki, danie smakuje jak u babci. Do przygotowania zupy potrzebujesz wyłącznie świeżych warzyw i kawałka mięsa z kością. Poznaj przepis na tanią zupę jarzynową z kurczakiem.Zupa jarzynowa z zasmażką to smak dzieciństwa, smakuje, jak u babci. Zupa z warzyw sezonowych jest lekka, pożywna i bardzo aromatyczna. Do ugotowania zupy wykorzystaj groszek, fasolkę, kalarepę i inne warzywa, które również masz w lodówce.Zupa z warzyw to doskonały pomysł na porządki w lodówce. Do zupy naprawdę możesz dodać wszystko, włącznie z kawałkiem kapusty, papryką, pomidorem. Dzięki temu danie będzie pyszne, a Ty nie wyrzucisz jedzenia, a więc nic się nie zmarnuje.
Zapraszamy was na niedzielny rosół z kurkumą i imbirem. Jest aromatyczny i przepyszny, mimo że nie zawiera mięsa. Wszystko dzięki dużej dawce warzyw i doskonale dobranym przyprawom. Podajcie go z makaronem krajanką lub kluskami lanymi. Momentalnie zniknie z talerzy. Niedzielny obiad w wielu domach kojarzy się z rosołem. Ta tradycyjna zupa wciąż nam smakuje, mimo że jemy ją tak często. Dziś przygotujemy jednak bezmięsną wersję rosołu. Niektórzy powiedzą pewnie, że to nie jest rosół, ale zapewniamy was, że smakiem i wyglądem wcale nie odbiega od tradycyjnej zupy. W dużej mierze jest to zasługą aromatycznych przypraw — imbiru i kurkumy.
Kalafior jest jednym z tych warzyw, które mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie, a przy tym jest pyszny i bardzo uniwersalny- przygotujemy go na wiele sposobów. Aby zachować smak i wszystkie wartości odżywcze, kalafior musi być idealnie świeży. Jak wybrać idealny kalafior? Ważne są 3 zasady.Idealnie świeże, jędrne i zdrowe warzywa to sekret każdego, wyśmienitego dania. Nawet najbardziej starannie przygotowany obiad nie będzie smaczny, jeśli ugotujemy go ze starych składników. W sklepach mamy teraz ogromny wybór wszystkich produktów, jak zatem wybrać idealny kalafior?Kalafior jest warzywem, z którego przygotujemy niezliczoną ilość dań. Dodamy go do zupy jarzynowej, ugotujemy krem z białych warzyw, zupę kalafiorową. Kalafior to również pyszny dodatek do curry, dań mięsnych i ryb. Z kalafiora przygotujemy również pyszne kotleciki wegetariańskie, zapiekanki, zapieczemy w całości w piekarniku, a także zrobimy steki, które są doskonałym zamiennikiem mięsa w gorące, upalne dni- tu poznasz przepis na stek z kalafiora, nie ma nic lepszego.
Rosół zawsze gotuj według zasady- najpierw mięso, później warzywa. Jeśli dodasz warzywa w tym samym momencie, co mięso, będą rozgotowane i będziesz miał większy problem z wybraniem szumowin. Kiedy należy dodać warzywa do rosołu? Czy włoszczyznę dodaje się w całości, czy należy ją pokroić?Rosół jest potrawą o złożonym smaku. Mięso, włoszczyzna i przyprawy to składniki niezbędne do ugotowania aromatycznej zupy. Do wywaru, oprócz porcji rosołowej z kurczaka, dodaj również kawałek wołowiny, np. szpondru oraz mały kawałek mięsa z indyka. Rosół gotowany na trzech rodzajach mięsa smakuje rewelacyjnie.W rosole nie może zabraknąć marchewki, korzenia pietruszki, pora, selera i cebuli. Możesz dodać również kilka ząbków czosnku, pomidora, a także ćwiartkę małej główki kapusty włoskiej- kapusta wzmocni smak całej potrawy i doda jej lekko chrzanowo- orzechowego aromatu.Pamiętaj, aby zawsze opalić cebulę nad palnikiem przed dodaniem jej do rosołu, odda wtedy najlepszy smak. Jeśli masz płytę indukcyjną, przekrój cebulę na pół i podsmaż ją chwilę na suchej patelni teflonowej, a uzyskasz ten sam efekt.Czasem rosół wychodzi mętny i nie wygląda apetycznie, jednak są na to skuteczne sposoby- tu dowiesz się, jak wyklarować mętny rosół, będzie pyszny i bez szumowin.
Gęsta, pożywna, zdrowa i pyszna- taka właśnie jest zupa szczawiowa z resztek. Krem z liści świeżego szczawiu z dodatkiem szpinaku i warzyw, które masz w lodówce, to prawdziwa bomba witaminowa i pomysł na przepyszny obiad dla całej rodziny.Zupa szczawiowa z resztek to świetny sposób na czyszczenie lodówki, żeby żadne warzywo się nie zmarnowało. W ten sposób nie wyrzucisz jedzenia i sporo zaoszczędzisz. Taką zupę ugotujesz z produktów, które masz w domu. Wystarczy, że kupisz świeże liście szczawiu lub zerwiesz je z pobliskiej łąki.Zupę ugotuj na bulionie warzywnym, który wzmacnia aromat całej potrawy. Szczawiową zabiel maślanką, która doskonale łagodzi ostry smak szczawiu i dodaje zupie świeżej nuty. Danie dopraw solą i pieprzem, możesz również dodać szczyptę gałki muszkatołowej.Możesz jednak samodzielnie przygotować szczaw do słoików, dzięki czemu zachowasz jego smak przez całą zimę. Domowy przecier z liści doskonale sprawdzi się do wiosennej zupy szczawiowej- tu dowiesz się, jak zrobić szczaw na zimę do słoików, wychodzi za każdym razem.
Jeśli szukasz pomysłu na szybką, pyszną zupę, właśnie go znalazłeś. Proponujemy zachwycającą zupę z zielonej części pora. Jeśli do tej pory wyrzucałeś ten kawałek warzywa, od dzisiaj już nigdy nie wyląduje on w koszu. Zupa doskonale smakuje o każdej porze roku i można ją podać z różnymi dodatkami.Por to smaczne warzywo, które jednak rzadko odgrywa w naszej kuchni rolę pierwszoplanową. Zwykle dodajemy go do zup i robimy surówkę z pora. Niektórzy jeszcze zapiekają pory w sosie lub dodają go do innych zapiekanek. Tymczasem z pora można zrobić doskonałą zupę-krem. Warto tu wykorzystać zwłaszcza ciemnozieloną część warzywa, bo jest ona uważana za mniej atrakcyjną i często nie mamy na nią pomysłu. Rzeczywiście jest nieco twardsza i ostrzejsza w smaku, ale z tego powodu świetnie nadaje się do zblendowania.
Zupa szczawiowa jest sezonowym daniem, którego przygotowanie nie wymaga wiele wysiłku. Warto się skusić, bo niezwykły smak trudno odtworzyć poza sezonem. Korzystając z niezawodnego patentu, polegającego na dodaniu do zupy nieopłukanych ze skrobi ziemniaków, uzyskamy idealną konsystencję i pozostaniemy syci na długo. Spróbujcie koniecznie. Zupa szczawiowa ma wielu amatorów. Wyjaśnialiśmy już, dlaczego warto podać ją z jajkiem. Podpowiadaliśmy też jak zamienić pozostały szczaw w pyszny placek z cukinią. Tym razem wracamy z niezawodnym patentem na smakowity klasyk z dodatkiem ziemniaków. Aromatyczne danie o przyjemnie gęstej konsystencji jest na wyciągnięcie ręki. Spróbujecie?