Rosół jest smaczną i pożywną zupą, która często gości w naszych domach. Niezwykle aromatyczne danie o pięknym złotym kolorze zachwyci każdego. Wystarczy, że podczas gotowania dodacie do niej nieco przyprawy curry. Spróbujecie? Rosół ma wiele wersji. Po rozgrzewającej recepturze babci Tereski czy bogatej i pełnej smaku odsłonie królewskiej przyszedł czas na złocistą i pełną aromatu zupę z dodatkiem przyprawy curry. Specjał zachwyci wszystkich domowników i na długo pozostanie w pamięci. Skusicie się?
Zupa ogórkowa z domowych ogórków kiszonych gotowana na żeberkach wieprzowych jest pomysłem na bardzo aromatyczny i smaczny obiad dla całej rodziny. Poznaj przepis Tomasza Strzelczyka na zupę ogórkową, lepszej nie jadłeś.Zupa ogórkowa gotowana na żeberkach wieprzowych jest jedną z moich ulubionych zup. Jest wyraźna w smaku, kwaśna i idealnie doprawiona, a żeberka są w niej przysłowiową wisienką na torcie. Gotowane w wywarze mięso jest niezwykle delikatne i rozpływa się w ustach.Aby ugotować najlepszą zupę ogórkową, musisz pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze ogórki i wodę po ogórkach kiszonych dodaj do zupy na samym końcu, w przeciwnym razie ziemniaki się nie ugotują. Po drugie- kiszonki zeszklij z cebulką na maśle. Po trzecie- zawsze dodaj odrobinę wody po kiszonych ogórkach do zupy, a będzie bardzo aromatyczna.Tomasz Strzelczyk do zupy dodaje również sporą ilość świeżego, posiekanego koperku i suszony tymianek. Zioła ta rewelacyjnie komponują się z resztą składników i sprawiają, że ogórkowa błyskawicznie znika z talerzy.Zupę ugotuj na domowych kiszonkach- tu poznasz przepis na ogórki kiszone, zachowają świeżość i smak aż do następnego sezonu. Kiszonki są najzdrowszymi przetworami na zimę i powinniśmy włączyć je na stałe do naszej diety.
Dziś specjalnie dla was kultowa zupa szczawiowa według przepisu siostry Anastazji. Patent na nią jest prosty i smaczny, a potrawę robi się dosłownie w 20 minut. Zachwyci wielbicieli zdecydowanych smaków i sezonowych przysmaków. Możecie podać ją również z pokrojonymi w kostkę, ugotowanymi ziemniakami. Zupę szczawiową tak naprawdę można robić przez cały rok, bo pasteryzowany szczaw dostępny jest w słoikach. Jednak wiosna to ta pora roku, kiedy zupa szczawiowa smakuje najlepiej. Można ją bowiem przyrządzić z młodego, świeżego szczawiu. Jak? Najlepiej według przepisu siostry Anastazji.
Sekretem doskonałego rosołu jest odpowiednie mięso, warzywa i przyprawy. To one sprawiają, że danie jest niezwykle aromatyczne i smaczne. Rosół musi się również delikatnie gotować przez około 3 godziny, wtedy będzie najlepszy. Jak doprawić rosół? 1 przyprawa będzie hitem.Rosół jest już naszym tradycyjnym daniem na niedzielny obiad, w święta i ważne uroczystości. Aromatyczna zupa na bazie mięsa, bukietu warzyw i przypraw nie ma sobie równych- jest pyszna, wyraźna i bardzo rozgrzewająca.Moja babcia często gotowała rosół również wtedy, kiedy ktoś z domowników się przeziębił lub był chory. Wywar działa jak naturalne lekarstwo- wzmacnia i rozgrzewa organizm, dodając tym samy sił do walki z drobnoustrojami. Sama do tej pory korzystam z tego sposobu, naprawdę działa.Aby danie miało najlepszy smak, gotuję je na dwóch lub nawet trzech rodzajach mięsa: udku z kurczaka i porcji wołowiny, często dodaję również kawałek indyka. Rosół ma wtedy wyraźny, mięsny, złożony smak i niepowtarzalny aromat.W rosole nie może zabraknąć oczywiście przypraw, o których wspomnę za chwilę oraz bukietu warzyw: marchewki, cebuli (opalonej nad ogniem), czosnku, korzenia pietruszki, selera, pora. Te warzywa z mięsem komponują się rewelacyjnie i również podkręcają smak potrawy.Domowy, aromatyczny rosół aż się prosi o domowy makaron- tu poznasz prosty przepis na makaron nitki do rosołu, wszyscy będą zachwyceni.
Mamy ciekawostkę dla wszystkich wielbicieli pomidorówki. Sprawdźcie, dlaczego warto do zupy pomidorowej dodać majonez. Zastąpcie nim klasyczną śmietanę, a otrzymacie wyjątkowy efekt. Zupa będzie nadzwyczaj aksamitna i pełna smaku. Przekonajcie się o tym sami.Zupa pomidorowa jest królową polskich zup. No może obok rosołu, ale zupy te mają ze sobą dużo wspólnego. Ta pierwsza często powstaje z drugiej, gdy już znudzi nam się rosół. Pomidorówka zachwyca zdecydowanym, kwaskowym smakiem i aksamitną konsystencją. Za jej smakiem stoją przede wszystkim pomidory. W sezonie sięgamy zwykle po świeże, a poza nim wykorzystujemy pomidory z puszki, przecier i koncentrat. Ważnym dodatkiem do pomidorówki jest też śmietana. Zabiela zupę, zagęszcza ją i nadaje jej przyjemnej konsystencji.
Ugotowaliście rosół i wyszedł bardzo tłusty? Zdradzimy wam kilka sprytnych trików na uratowanie zbyt tłustej zupy. Mniej tłuszczu oznacza mniej kalorii i cholesterolu, a także przyjemniejszy smak. Poznajcie proste sposoby na usunięcie nadmiaru tłuszczu z wywaru.Zupy gotowane na mięsie są bardzo smaczne i sycące. Czasem jednak użyjemy zbyt tłustego mięsa, w wyniku czego na powierzchni wywaru będą pływać wielkie, tłuste oka. Wielu osobom nadmiar tłuszczu w zupie odbiera apetyt, bo zamiast smaku potrawy czuć tylko tłuszcz. Jak więc pozbyć się niechcianego tłuszczu z zupy?
Wiosenna zupa krem z kalarepy, marchewki i groszku to pomysł na pożywne, smaczne i zdrowe danie dla całej rodziny. Zupa jest delikatna, aromatyczna i jest prawdziwą bombą witaminową. Poznaj prosty przepis na obłędną zupę z kalarepy. Jej smak zaskoczy każdego.Kalarepa dostępna jest w sklepach niemal przez cały rok, jednak to właśnie w maju i czerwcu jest najsmaczniejsza i najzdrowsza. Z kalarepy przygotujesz wiele pysznych dań, w tym właśnie zupę krem z dodatkiem świeżych warzyw i aromatycznego koperku.Kalarepa jest bardzo zdrowym i niskokalorycznym warzywem. To przede wszystkim źródło błonnika, witaminy C, witamin z grupy B, a także magnezu, potasu, żelaza i wapnia. 100 g kalarepy ma jedynie 27 kcal, to warzywo idealne dla wszystkich dbających o zdrowie i prawidłową masę ciała.Włączenie kalarepy do diety niemal od razu przynosi pozytywne skutki- zwiększa się nasza odporność, reguluje praca serca, obniża się poziom cukru, cholesterolu. Żelazo ma wpływ na prawidłową produkcję i transport krwi, a wapń dba o nasze zęby i kości i chroni przed osteoporozą.Z kalarepy przygotujemy również pyszne kotlety i wiosenne surówki, idealne jako dodatek do mięsa i dań wegetariańskich- tu poznasz przepis na wyśmienite kotlety z kalarepy, są proste w przygotowaniu i pyszne.
Wiemy, ile kosztuje młody bób na rynku hurtowym i detalicznym. Ceny za 1 kg nigdy nie były tak wysokie. Poznaj zaskakujące ceny bobu na samym początku sezonu. Czy jest szansa, abyśmy kupili strączki taniej?Młody bób jest doskonałym dodatek do sałatek, zrobimy z niego pyszne kotlety, farsz do pierogów, ugotujemy pożywną zupę. Bób smażony na maśle z cebulką i czosnkiem to prawdziwy przysmak dla każdego smakosza.Nie mamy jednak dobrych wieści dla miłośników bobu, którzy albo zapłacą krocie za 1 kg strączków, albo będą musieli poczekać na spadek cen. Młody bób niedawno pojawił się na rynku, jednak jego cena nie zachęca do zakupu.Susza, niekorzystne warunki pogodowe, galopująca inflacja to nie jedyne przyczyny coraz wyższych cen wszystkich produktów spożywczych, również świeżych warzyw i owoców. Jeszcze nie tak dawno nowalijki były tanie i mogliśmy kupować je w ilościach hurtowych.Nie tylko bób jest już bardzo drogi- truskawki, czereśnie, chleb, masło to tylko nieliczne z produktów, których ceny wyraźne wzrosły. Ceny mięsa również mogą poszybować w górę.
Zupa szczawiowa jest smakowitym daniem sezonowym. Ma jednak wielu zwolenników. Jeśli macie ochotę wypróbować smakowitą wersję przyrządzoną na rosole, mamy dla was prosty przepis. Będzie idealny, jeśli został wam nadmiar niedzielnej zupy. Sprawdźcie koniecznie. Zupa szczawiowa jest jedną z kilku zup kuchni polskiej o wyrazistym kwaśnym smaku. Jeśli macie już dość ogórkowej, koniecznie wykorzystajcie sezon na to pyszne warzywo i przyrządźcie zielony rarytas. Będziecie zachwyceni jego smakiem.
Posadziłeś cukinie, które mają dużo pięknych kwiatów, ale mało zalążków warzyw? Konieczny jest 1 prosty krok, dzięki któremu uzyskasz ogromne plony z cukinii. Wystarczy, że samodzielnie zapylisz kwiaty, a zalążki pojawią się błyskawicznie. Jak uzyskać ogromne plony z cukinii?Niesprzyjające warunki pogodowe, zimne, deszczowe dni to tylko niektóre przyczyny braku obecności pszczół i innych owadów zapylających, a bez nich z nawet największych i najpiękniejszych kwiatów, owoców i warzyw nie będzie.Jest jednak skuteczny sposób na ogromne plony z cukinii, dyni, bakłażanów, a nawet ogórków- wystarczy, że samodzielnie zapylisz kwiaty. Zalążki warzyw błyskawicznie urosną w ogrodzie, a Ty będziesz cieszył się z owocnych plonów i przygotujesz wiele pysznych dań i przetworów.Z cukinii zrobisz pyszną zupę krem, placki, zapiekanki, dodasz do makaronu, kaszy, ryżu. Cukinia jest świetnym dodatkiem do sałatek i dań z grilla. Cukinię przygotujesz również do słoików- tu poznasz przepis na marynowaną cukinię w słodko- kwaśnej zalewie, jest idealna na zimę.
Zupa ogórkowa to pomysł na proste i pyszne danie dla całej rodziny. Pamiętaj jednak o jednej, bardzo ważnej zasadzie- ogórki dodawaj do zupy na samym końcu, kiedy ziemniaki będą już miękkie. W przeciwnym razie ogórkowa stanie się do niczego. Kiedy dodać ogórki kiszone do zupy ogórkowej? Poznaj prosty przepis na najlepszą ogórkową.Zupa ogórkowa gotowana na udku z kurczaka z dużą ilością warzyw nie ma sobie równych. Jest kwaśna, pożywna, lekka i bardzo aromatyczna. Zupa z kiszonych ogórków to jedna z moich ulubionych zup. Uwielbiam ją za jej wyraźny smak i prozdrowotne właściwości.Ogórki kiszone dodawaj do zupy na samym końcu. Nigdy nie dodawaj ich przed lub w trakcie gotowania ziemniaków. Kiszonki sprawią, że ziemniaki się nie ugotują i będą twarde. Do zupy dodaj również wodę po ogórkach. Ten dodatek znacznie poprawi smak i aromat całej potrawy, będzie przepyszna.Zupa ogórkowa gotowana na wywarze mięso- warzywnym jest bardzo aromatyczna, rozgrzewająca i wzmacniająca. Dodatek kiszonek nie tylko sprawia, że danie jest pyszne, ale i jeszcze zdrowsze. Ogórki regulują pracę całego układu pokarmowego i trawiennego, głównie jelit, a także skutecznie oczyszczają organizm z toksyn.Lato to idealna pora na przygotowanie domowych kiszonek- tu poznasz przepis siostry Anastazji na ogórki kiszone, będą idealnie chrupiące, soczyste i smaczne, a także zachowają świeżość przez wiele miesięcy.
Magda Gessler wyznaje zasadę, że jedzenie ma być dobre, jak u mamy. Restauratorka do rosołu dodaje również kilka goździków, które zdecydowanie wzmacniają smak i aromat całego dania. Dowiedz się, jak zrobić najbardziej kultowy rosół z przepisu Magdy Gessler, błyskawicznie zniknie z talerzy.Rosół to już nasza tradycyjna potrawa. Zupa gotowana na mięsie i warzywach ma rewelacyjny smak, jest bardzo aromatyczna, pożywna i rozgrzewająca. Rosół przygotowujemy na święta, specjalne okazje i większe imprezy okolicznościowe, ale również w niedzielę, kiedy mamy więcej czasu na przygotowanie obiadu dla całej rodziny.Sekret idealnego rosołu? Dwa rodzaje mięsa, duża ilość warzyw i przyprawy- lubczyk i kurkuma. Magda Gessler dodaje do wywaru również kilka goździków, które podkreślają jego smak i nadają zupie przyjemnej, korzennej nuty. Tak przygotowany rosół nie ma sobie równych.Magda Gessler słynie z przepysznej kuchni. Tradycyjne gołąbki, gulasz, bigos, zupa grzybowa i wiele innych dań smakują jeszcze lepiej, kiedy przygotujemy je według przepisu restauratorki. Gessler doskonale wie, jak podkreślić smak i aromat każdej potrawy.
Zupa cebulowa Ani Starmach to pomysł na prosty i smaczny obiad dla całej rodziny. Francuska zupa z cebuli doprawiona świeżym tymiankiem rozpływa się w ustach. Ania Starmach gotowe danie zapieka w piekarniku, dzięki czemu zupa jest jeszcze bardziej aromatyczna. Poznaj przepis na zupę cebulową Ani Starmach, lepszej nie jadłeś.Zupę cebulową uwielbiam za jej wyjątkowy smak. Zupa podawana jest w wielu wersjach, jednak zdecydowanie najlepszą jest francuska cebulowa przepisu Ani Starmach. Danie jest gęste, pożywne i ma niepowtarzalny aromat. Sekretem doskonałej cebulowej jest świeży tymianek, odrobina wytrawnego wina i krótkie zapieczenie dania z bagietką i startym parmezanem. Tak podana zupa to prawdziwa gratka dla każdego smakosza. Jeśli jeszcze jej nie jadłeś, koniecznie musisz spróbować. Prośby o dokładkę są gwarantowane.Zupę ugotuj na bulionie warzywnym lub na rosole, który został z obiadu z poprzedniego dnia. W ten sposób nic się nie zmarnuje, a wywar drobiowo- wołowy będzie idealną bazą do wykwintnej zupy o rewelacyjnym smaku i aromacie.Cebulowa to danie idealne w chłodne, deszczowe dni. Zupa rozgrzewa, walcząc z przeziębieniem, grypą i stanami zapalnymi. Cebula jest bardzo zdrowym warzywem, które na stałe powinno zagościć w naszej diecie - tu dowiesz się, która cebula jest najzdrowsza.
Rosół jest wyśmienitą i sycącą zupą, której przygotowanie wcale nie musi być trudne. Jednym z trików gwarantujących sukces jest wyjęcie warzyw tuż po ugotowaniu dania. Babciny sposób uchroni smak dania. Kwaśniejąca niemalże tuż po przyrządzeniu zupa przejdzie do historii. Gotowanie rosołu wymaga uważności. Podpowiadaliśmy wam, o czym należy pamiętać, by uniknąć zmętnienia dania. Radziliśmy też, jakie przyprawy warto do niego dodać. Tym razem wyjaśnimy zagadkę kwaśniejącego niemalże po ugotowaniu rosołu. Sposób na uniknięcie pogorszenia smaku zupy jest prostszy, niż mogłoby się wydawać.
Zupę kalafiorową lubi wielu smakoszy. Delikatna warzywna kompozycja jest prosta w przygotowaniu, a niewyszukane dodatki takie jak świeży koperek czy szczypiorek sprawią, że nabierze jeszcze więcej smaku. Wykorzystajcie bulion drobiowy lub rosół, a danie zachwyci każdego, kto go spróbuje. Zupę kalafiorową z powodzeniem przyrządzicie zarówno na bulionie drobiowym, jak i pozostałym z niedzielnego obiadu rosole. Jeżeli szukacie pysznej alternatywy dla pomidorówki — właśnie ją znaleźliście. Danie jest smaczne, sycące i pełne warzyw. Spodoba się nawet najbardziej wybrednym domownikom. Spróbujecie?
Zupa szczawiowa jest wybornym daniem przyrządzanym z pysznych, lekko kwaśnych liści. Świetnie smakuje w towarzystwie jajka na twardo, zabielone słodką śmietanką. Przygotowanie go jest bardzo proste. Warto wykorzystać moment, kiedy szczaw jest w sezonie, by cieszyć się jego wyjątkowym smakiem. Spróbujecie? Zupa szczawiowa — choć wybierana rzadziej niż pomidorowa czy ogórkowa — również ma wielu zwolenników. Lekko kwaśny specjał najlepiej przyrządzić ze świeżych warzyw. Sezon na szczaw jest idealnym momentem, by skusić się na ten rarytas. Jego smak na długo zostanie z wami.
Pomysł na wiosenny obiad? Przygotuj kapuśniak z młodej kapusty na bulionie warzywnym z dodatkiem wędzonego boczku i kiełbasy. Zupa jest pożywna, aromatyczna i pełna smaku. Kapuśniak podaj z kleksem kwaśnej śmietany i posiekanym koperkiem, a błyskawicznie zniknie z talerzy. Poznaj przepis na kapuśniak z młodej kapusty.Kapuśniak z młodej kapusty z ziemniakami, marchewką i wkładką mięsną jest jedną z moich ulubionych, wiosennych zup. Jest wyjątkowo aromatyczna, pożywna, ale i lekka. Sekretem doskonałego smaku jest przesmażenie wszystkich składników na odrobinie oleju, koniecznie musisz spróbować. Zupę ugotuj na bulionie warzywnym lub rosole, który został z poprzedniego dnia. Wywar jest idealną bazą dla wszystkich zup i sosów, bez niego kapuśniak nie będzie już tak aromatyczny. Danie dopraw przecierem pomidorowym, solą i pieprzem, nic więcej nie jest potrzebne do uzyskania pełnego smaku.Młoda kapusta jest źródłem wielu cennych witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Te ostatnie skutecznie opóźniają procesy starzenia, usuwają toksyny i wolne rodniki z organizmu i zmniejszają również ryzyko zachorowania na nowotwory.Jeśli szukasz pomysłu na pyszny obiad- tu poznasz przepis na jednogarnkowe danie z młodej kapusty. Jest pożywne i posmakuje nawet największemu niejadkowi.
Wiosenny rosół drobiowy z groszkiem, marchewką, pietruszką i porem to pomysł na pyszny obiad dla całej rodziny. Zupa jest lekka, delikatna i pełna witamin. Poznaj przepis na prosty, rosół wiosenny z kurczakiem i warzywami, idealny na obiad w upalny dzień.Wiosenny rosół gotuję głównie z dodatkiem zielonego groszku, marchewki, pietruszki, jednak dodaję czasem również inne warzywa, również te z mrożonki, np. paprykę, brukselkę, fasolkę szparagową. Zupa jest świetnym pomysłem na pyszny obiad i wykorzystanie warzyw, które mamy w lodówce.Wiosenny rosół ugotuj na przygotowanym wcześniej bulionie warzywnym. Możesz wykorzystać również resztę rosołu mięsnego z poprzedniego dnia. Lekka zupa będzie gotowa w niecałą godzinę. Dopraw ją posiekanym koperkiem i natką pietruszki, a zyska rewelacyjny aromat.Jeśli masz więcej czasu, przygotuj również domowy makaron do rosołu. Makaron przygotujesz naprawdę w prosty sposób, a jest o niebo lepszy od gotowego produktu- tu poznasz prosty przepis na makaron nitki do rosołu.
Macie ochotę na aromatyczną i zaskakującą potrawę? Naszą propozycją jest zupa grzybowa Magdy Gessler. I nie ma w tym chyba nic zaskakującego, że znana restauratorka przyrządza ją w szczególny sposób. Sekretem smaku tego dania jest bowiem dodatek sera korycińskiego. Zupa grzybowa największą popularnością cieszy się w święta Bożego Narodzenia. Jednak jest na tyle pyszna, że chętnie zjemy ją o każdej porze roku. Teraz możemy przygotować ją z aromatycznych grzybów suszonych.Popularna restauratorka, Magda Gessler, proponuje dodać do tej zupy ser koryciński. Jest on pełen smaku, więc będzie idealnym dopełnieniem tej potrawy. A gdy upłynni się pod wpływem gorącej zupy, nabierze doskonałej konsystencji.
Jest wiosna, ale temperatury już wakacyjne. Może więc skusicie się na orzeźwiający i pyszny chłodnik z rzodkiewką? Poczujecie w nim prawdziwy smak lata. Sięgnijcie po chrupiącą, pikantną rzodkiewkę i z jej dodatkiem przygotujcie w 20 minut ekspresową zupę. Chłodniki największym powodzeniem cieszą się w upały. Te zupy są lekkie, a podane na zimno doskonale chłodzą i orzeźwiają. Są więc wprost stworzone na ciepłe dni. Można je jeść na obiad czy na przekąskę.Chłodniki zwykle bazują na mlecznych napojach fermentowanych, takich jak zsiadłe mleko, maślanka, kefir, jogurt naturalny. Poza tym dodaje się do nich botwinkę, rzodkiewki, ogórki, szczypiorek, koperek. Dzięki nim pachną i smakują latem.
Rosół jest zupą, po którą często sięgamy. Tradycyjne danie zazwyczaj powstaje na bazie drobiu i wołowiny. Karola Okrasa stawia jednak na dodatek kaczych ud i pieczonych warzyw. Dzięki temu uzyskuje pełną smaku i niezwykle aromatyczną zupę. Tak Przepis jest bardzo prosty — koniecznie wypróbujcie. Rosół można przyrządzić na wiele sposobów. Niedawno zdradzaliśmy wam sprawdzoną recepturę na wersję warszawską z baraniną. Podpowiadaliśmy też jak przygotować tę pełną głębokiego smaku zupę, wykorzystując prosty, babciny patent. Tym razem mamy dla was wyjątkowo smaczną odsłonę z dodatkiem kaczki i pieczonych warzyw wprost od kulinarnego autorytetu. Skusicie się?
Mamy dla was przepis na doskonałą zupę owocową z dodatkiem kisielu. Dzięki dodatkowi słodkiej niespodzianki potrawa zachwyca niezwykłą konsystencją. Zupa nie jest wodnista jak zazwyczaj, ale gęsta i zawiesista, a przy tym oczywiście lekka i słodka. Dokładnie taka, na jaką masz ochotę w ciepłe dni. W ciepłe dni nie mamy ochoty na ciężkie potrawy. Nawet w porze obiadowej nie chce nam się jeść pożywnych mięs, tłustych sosów czy sycących zup. Wolimy raczej dania lekkostrawne, delikatne, a najlepiej orzeźwiające. Jedną z takich potraw idealną na upał jest zupa owocowa. Lubią ją dzieci i dorośli. Świetnie sprawdzi się nie tylko na podwieczorek, ale też na obiad. Zagęścimy ją jednak kisielem, dzięki czemu zyska niepowtarzalną konsystencję.
Rosół skusi niejednego amatora tradycyjnych smaków. Dobrze przyrządzona zupa jest klarowna, ma intensywny złocisty kolor i jest pełna aromatu. Danie spełniające te kryteria łatwo przygotujemy, jeżeli będziemy trzymać się kilku zasad. Jedną z nich jest zagotowywanie wody wraz z mięsem. Wtedy uwolni ono więcej smaku, a płyn nie będzie obfitował w szumy. Sprawdźcie, co jeszcze warto zrobił, by was rosół zachwycił. Rosół będzie wyjątkowo smaczny, jeśli wybierzemy odpowiednie dodatki. Wyjaśnialiśmy już, dlaczego warto sięgnąć po kapustę włoską i co zyskamy, jeśli wsypiemy nieco kurkumy. Tym razem mamy garść porad, dzięki którym nasza zupa olśni gości swoim wyglądem. Zerknijcie jak zrobić przejrzysty, pełen charakteru domowy rosół.
Macie ochotę na lekką, zdrową zupę? W takim razie podajemy wam prosty przepis na zupę jarzynową. Jest smakowita, idealna na wiosenny obiad. Przygotujcie ją z warzyw, które akurat macie pod ręką. Najlepiej, jeśli będą świeże i młode, jednak z tych zeszłorocznych czy mrożonych zupa również wyjdzie doskonała. Choć zupę jarzynową można gotować przez cały rok, to największą ochotę mamy na nią wiosną i latem. Wtedy bowiem pojawiają się młode warzywa, a i my mamy ochotę na coś lżejszego i delikatniejszego w smaku.Fakt, że zupa jarzynowa jest delikatna, nie oznacza jednak, że mało wartościowa. Wręcz przeciwnie — zawiera dużo warzyw, a w nich mnóstwo witamin, soli mineralnych i błonnika. Taka zupa jest zdrowa i z pewnością posmakuje wszystkim domownikom.
Mycie, obieranie i krojenie pieczarek jest czasochłonnym zajęciem, jednak możesz je znacznie przyspieszyć. Wystarczy, że do krojenia grzybów wykorzystasz urządzenie, które na pewno masz w swojej kuchni- krajalnicę do jajek ugotowanych na twardo. Poznaj ekspresowy sposób na krojenie pieczarek.Pieczarki to całoroczne, hodowlane grzyby, które często pojawiają się na naszych stołach. Nic dziwnego, są smaczne, delikatnie i przygotujemy z nich wiele pysznych dań, w tym makaron z sosem, zupę pieczarkową, sałatki, pieczarki marynowane, dodamy do sosu do mięsa, pizzy itp. Mycie i krojenie grzybów zajmuje jednak sporo czasu. Musimy je dokładnie opłukać z resztek ziemi, obrać w razie potrzeby i pokroić w cienkie plasterki. Dzięki krajalnicy do jajek grzyby będą idealnie pokrojone w dosłownie kilka sekund.Pamiętaj również, aby nigdy nie myć pieczarek, których w danym dniu nie wykorzystasz. Grzyby bardzo szybko wtedy pleśnieją. Pieczarki sprzedawane są głównie w plastikowych pojemnikach. Zanim włożysz je do lodówki, przełóż je, najlepiej do szklanego naczynia, lub na spód plastiku połóż ręcznik papierowy i nie przykrywaj pieczarek folią.W ten sposób grzyby nie spleśnieją i się nie zepsują. Jeśli podczas krojenia pieczarek poczujesz nieprzyjemny, gazowy zapach, od razu je wyrzuć. Zapach ten oznacza, że grzyby nie nadają się już do jedzenie i zepsują całe danie i możesz się nimi zatruć.Pomysł na niecodzienne, pożywne i pyszne danie? Ugotuj zupę pieczarkową z pulpetami mięsnymi, zupa wygląda bardzo apetycznie, a smakuje jeszcze lepiej i błyskawicznie zniknie z talerzy.
Dziś niedziela, więc z pewnością w wielu polskich domach gotuje się właśnie rosół. A wiecie, co zrobić, żeby rosół był złocisty? Mamy garść praktycznych wskazówek, dzięki którym wywar będzie nie tylko smaczny, ale też uzyska wymarzony kolor. Jednym z dobrych sposobów jest dodanie do garnka kawałka buraka. Poznajcie też inne triki.Rosół to prosta zupa będąca wywarem z mięsa i warzyw. Jednak by wyszła smaczna i apetyczna, nie wystarczy po prostu wrzucić składników do garnka i czekać, aż będą miękkie. Trzeba wiedzieć jakich składników użyć, kiedy je dodać i jak gotować. Dziś poruszymy temat barwy rosołu. Bo nie ma co ukrywać, że blady rosół bardziej przypomina wodę niż esencjonalny wywar i nie zachęca do jedzenia. Co więc zrobić, by rosół nabrał apetycznej, złocistej barwy?
Szukasz pomysłu na szybkie, proste i tanie danie? Ugotuj sałaciankę, czyli zupę z sałaty z dodatkiem słoniny i maślanki. Zupa jest idealna na letnie, upalne dni. Jest pożywna, dodaje energii i błyskawicznie znika z talerzy. Poznaj przepis na sałacinkę, czyli pyszną zupę z sałaty.Zupa z sałaty jest rewelacyjnym pomysłem na obiad. Jest lekka i pełna smaku. Niewątpliwym atutem dania jest błyskawicznie przygotowywanie- sałacianka jest gotowa po około 20 minutach gotowania.Do zupy dodaję odrobinę słoninki i maślankę, które świetnie doprawiają całe danie. Jeśli chcesz, aby zupa była bardziej wyraźna w smaku, dodaj do niej ocet jabłkowy. Jeśli wolisz delikatniejszą wersję dania- pomiń ten składnik. Zupę oprósz koperkiem i dopraw do smaku solą i pieprzem, będzie idealna.Sałata jest również doskonałym dodatkiem do kanapek i drugiego dania. Liście sałaty podane z kwaśną śmietaną, odrobiną cukru i octu są lekkie, pełne smaku i pasują do każdego, mięsnego obiadu.Z sałaty zrobisz również napar, który pomoże Ci zasnąć- tu poznasz przepis na napar z liści zielonej sałaty, ułatwia zasypianie.
Pomysł na niezwykły i bardzo aromatyczny i pożywny obiad? Ugotuj flaki po warszawsku według przepisu z dawnych lat. Zupa będzie idealna, kiedy ugotujesz ją na mocnym, wołowo- warzywnym wywarze. Poznaj przepis na flaki po warszawsku jak za dawnych lat, każdy poprosi o przepis i dokładkę.Flaki wołowe są jednym z najbardziej znanych dań PRL-u. Podawane głównie na święta, większe uroczystości i spotkania rodzinne, doskonale sprawdzą się również na zwykły obiad, kiedy mamy ochotę na wyraźne, aromatyczne, mięsne danie.Sekretem idealnych flaków jest dodanie do wywaru również kości wołowych, dzięki którym przygotujemy esencjonalny wywar do zupy. Część warzyw wykorzystajmy na wywar, część dodajmy pod sam koniec gotowania całego dania, a zupa zachwyci każdego smakosza.Pamiętajmy również o odpowiednim przygotowaniu flaków. Musimy je kilkukrotnie przepłukać pod letnią, bieżącą wodą, a następnie kilkukrotnie obgotować, aby były idealnie miękkie i delikatne. Cała zupa musi gotować się około 3 godzin.