To ciasto jest niesamowite, zawsze się udaje i znika niemal od razu. Lepiej zrób 2 blaszki
Ciasto na biszkopcie z malinową masą jest pracochłonne. Zdecydowałam się jednak przygotować je na ostatnie spotkanie ze znajomymi. Wszyscy byli zachwyceni, a ja żałowałam, że zrobiłam tylko jedną formę. Spróbujcie, nim maliny znikną ze sklepów.
Pyszne ciasto malinowa chmurka zachwyci każdego
Maliny jeszcze są dostępne i już planuję, kiedy ponownie wykonam to ciasto. Jestem też ciekawa, czy malinowa chmurka wyszłaby mi z jogurtu sojowego lub tofu. Niewykluczone, że skuszę się na taki eksperyment, bo też chciałabym spróbować.
Składniki:
- upieczony domowy biszkopt
- zaparzona czarna herbata
- około 150 g malin
- 800 ml wrzątku na galaretki
- 2 opakowania galaretki malinowego
- 50 ml wody do żelatyny
- 2 łyżki żelatyny
- 50 g dżemu malinowego
- 400 g gęstego jogurtu naturalnego
- 10 g cukru wanilinowego
- 250 ml śmietany 30%
- 4 łyżeczki cukru pudru
- wiórki z czekolady do dekoracji
Lista składników krótka nie jest, a przygotowanie trzeba rozłożyć na dwa dni. Efekt jednak wart jest wysiłku. Postępując zgodnie z instrukcją zamieszczona w dalszej części artykułu, deser na pewno się uda.
Gdy usłyszałam o tym dodatku do jajecznicy, parsknęłam śmiechem. Spróbowałam i teraz robię tak codziennieJak wykonać malinową chmurkę? Ciasto jest wyśmienite
Upieczony i ostudzony biszkopt przekrawam na pół. Z kawałka, który ma wylądować na górze ciasta, odcinam sam wierzch. To pomoże równo rozsmarować krem.
Blat przeznaczony na spód umieszczam ponownie w wyłożonej papierem do pieczenia formie. Nasączam go herbatą. Galaretki rozpuszczam we wrzącej wodzie. Studzę, a następnie wrzucam do niej mrożone maliny. Tężejącą galaretkę wylewam na spód ciasta.
Wstawiam do lodówki, by zastygł kompletnie. W rondelku łączę żelatynę z wodą. Namaczam przez chwilę, a gdy nasiąknie, podgrzewam do czasu, aż się rozpuści. Dodaję jedną łyżkę jogurtu i mieszamy. Z zahartowana w ten sposób żelatyna łączę resztę nabiału, dżem malinowy oraz cukier wanilinowy.
Gładką masę z owocową nutą wykładam na ciasto i przykrywam drugim blatem. Ten biszkopt też nasączam herbatą. Ponownie wstawiam do lodówki — tym razem na całą noc. Wierzch malinowej chmurki pokrywam śmietaną ubitą z cukrem pudrem i posypuję wiórkami z czekolady.
Jak podać malinową chmurkę?
Ciasto najlepiej smakuje po schłodzeniu. Przed pokrojeniem upewnijcie się, że wszystkie warstwy zastygły. W upalne dni warstwę ze śmietany warto połączyć z odrobiną żelatyny. Wystarczy 1 łyżeczka rozpuszczona w 40 ml wody.
Na naszej stronie znajdziecie inny pomysł na ciasta. Spróbujcie koniecznie drożdżowego ze śliwkami — to jesienny klasyk, który każdemu posmakuje. Zamiast śliwek możecie wrzucić inne owoce, które macie pod ręką. Z dojrzałych bananów jednak lepiej przygotować ten słodki chlebek.