Wachowicz wlewa go do rosołu zamiast maggi. Wychodzi niesamowite aromatyczny
Kto robi rosół na niedzielny obiad? Na pewno przyrządza go Ewa Wachowicz. Jednak do tej tak lubianej przez Polaków zupy nie daje maggi. Stawia na zupełnie inny dodatek. Dzięki niemu rosół zachwyca smakiem i obłędnym aromatem.
Polacy kochają rosół
Rosół to zupa, którą uwielbiają Polacy. Wszystko przez jej smak, właściwości rozgrzewające, a nawet lecznicze. Serwujemy ją podczas przyjęć okolicznościowych, zajadamy się podczas wesel i raczymy, gdy łapie nas przeziębienie. Smak, aromat i to coś, sprawia, że rosół trafia w nasze kulinarne gusta.
Każdy, kto zajmuje się kuchnią, wie, jak ważny jest dobór mięs i czas gotowania tej aromatycznej zupy. Często doprawiamy ją maggi. Jednak Ewa Wachowicz jej nie używa. Robi rosół z dodatkiem sosu sojowego. Pasuje on znakomicie do dań z makaronem, kurczakiem i marchewką. Sos sojowy nadaje wyjątkowego aromatu rosołowi. Zróbcie go tak, jak Ewa Wachowicz.
TVN właśnie potwierdził. Widzów uwielbianego programu czeka ogromna niespodziankaJak ugotować rosół z przepisu Ewy Wachowicz?
Składniki:
- ½ kg szpondra wołowego
- 2 nóżki kurczaka
- 2 skrzydełka kurczaka
- 2 marchewki
- 2 pietruszki
- ½ selera
- 1 por
- 1 cebula
- 1 liść laurowy
- 5 ziaren ziela angielskiego
- 2 ząbki czosnku
- 2 kapelusze suszonych podgrzybków
- 5 łyżek sosu sojowego
- pęczek lubczyku
- 1 pomidor
Mięso wkładamy do garnka, zalewamy zimną wodą i zagotowujemy na dużym ogniu. Potem zmniejszamy moc palnika, zbieramy szumowiny, dolewamy trochę wody i wrzucamy obrane warzywa oraz opaloną cebulę. Dodajemy przyprawy i suszone grzyby. Gotujemy na małym ogniu 2 godziny.
Po upływie tego czasu wlewamy sos sojowy, dokładamy lubczyk i pomidor. Gotujemy pod przykryciem 30 minut. Po upływie tego czasu nasz rosół jest już gotowy. Będzie smakował z makaronem i natką pietruszki.
Rosół Ewy Wachowicz zachwyca aromatem
Ewa Wachowicz do rosołu dodaje sos sojowy oraz lubczyk. Dorzuca też suszone grzyby. Sos sojowy jest zdrowszą alternatywą od popularnej maggi. Nadaje rosołowi wyjątkowego aromatu i smaku. W połączeniu z lubczykiem i innymi przyprawami zupa wychodzi znakomicie.
Ma ciekawy smak, któremu trudno się oprzeć. Przepis na rosół od znanej restauratorki sprawi, że chętnie sięgniemy po dokładkę tej aromatycznej zupy. Taki rosół rozgrzeje nas w chłodne dni i zaspokoi nawet największy apetyt. Pisaliśmy o patencie na złocisty rosół. Podawaliśmy też recepturę na rosół od babci.
Źródło: ewawachowicz.pl