Wachowicz zawsze gotuje krupnik na tym mięsie. Wychodzi idealnie smaczny i sycący
Lubicie krupnik? Ta zupa jest pożywna i pełna smaku. Na jakim mięsie najlepiej gotować krupnik? Ewa Wachowicz wybiera szczególny rodzaj mięsa. Dzięki temu zupa wychodzi, że palce lizać.
Krupnik smakuje i syci
Krupnik najlepiej smakuje jesienią. Ta pożywna zupa gotowana jest na mięsie, kaszy jęczmiennej i warzywach. Będzie idealna na obiad w chłodne dni. Jednak, jakie mięso wybrać na krupnik? Warto sięgnąć po wędzone żeberka.
Dodają one niezwykłego smaku i aromatu tej lubianej zupie. Wie o tym doskonale Ewa Wachowicz, która krupnik gotuje właśnie na wędzonych żeberkach. Zupa posypana natką pietruszki będzie smakować najlepiej. Poniżej prezentujemy przepis znanej restauratorki na krupnik.
Żadna fasolka po bretońsku. Węgierska smakuje 100 razy lepiejJak ugotować przepis na krupnik z przepisu Ewy Wachowicz?
Składniki:
- 400 g żeberek wieprzowych wędzonych
- 3 łyżki kaszy jęczmiennej
- 2 ziemniaki
- 1 marchewka
- 1 pietruszka
- 1 cebula
- 1 ząbek czosnku
- seler
- 1 łyżka masła
- 1 szklanka śmietany
- 1 liść laurowy
- ziele angielskie
- sól
- pieprz
- natka pietruszki
Przygotowanie krupniku zacznij od podzielenia mięsa na mniejsze kawałki, umycia i zalania 2 litrami zimnej wody. Dołóż liść laurowy, ziele angielskie, posól i gotuj na wolnym ogniu, aż mięso będzie całkowicie miękkie.
Następnie żeberka wyjmij z garnka, gdy przestygną, oddziel mięso od kości. Teraz zajmij się warzywami. Cebulę pokrój w drobną kostkę, a pozostałe warzywa zetrzyj na tarce o dużych oczkach. Podsmaż je i przełóż do garnka. Dodaj kaszę i gotuj co najmniej 10 minut.
Krupnik od Ewy Wachowicz na jesienny obiad
Obierz ziemniaki, pokrój w średnią kostkę i dodaj do zupy. Dołóż czosnek przeciśnięty przez praskę. Gotuj, aż ziemniaki będą miękkie. Śmietanę zahartuj i wlej do garnka, dopraw solą, pieprzem i dodaj mięso. Na koniec dołóż natkę pietruszki i od razu podawaj.
Krupnik z przepisu Ewy Wachowicz wychodzi niezwykle smaczny i aromatyczny. To zasługa żeberek wieprzowych, na których zupa została ugotowana. Warto wykorzystać ten przepis i krupnik podać na jesienny obiad. Pisaliśmy o tym, jak przyrządzić parówki jak z czasów PRL. Polecaliśmy przepis na dżem z obierków ziemniaków.
Źródło: ewawachowicz.pl