Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Weź kawałek sera i nakłuj go widelcem. Za tę sztuczkę ktoś powinien dostać medal

Weź kawałek sera i nakłuj go widelcem. Za tę sztuczkę ktoś powinien dostać medal

ser
YouTube/@WebspoonPL

Ser chętnie jadamy z pieczywem i dodajemy go do wielu innych potraw. Wzbogaca on smak nawet zwykłej przekąski, dlatego lubimy po niego sięgać. Czy wiesz, co się stanie, gdy nakłujemy go widelcem? Wkrótce wszystko pójdzie w kuchni jak z płatka.

Ser jedz na zdrowie!

Ser żółty znajdziemy niemal w każdej kuchni. Stanowi smaczny dodatek do kanapek, zapiekanek, sałatek i sosów. Cenimy go za smak i doceniamy jego wartości odżywcze. Ser żółty dostarcza nam witamin A, D i wspiera odporność. Warto pamiętać, że jest też źródłem wapnia i wspomaga pracę układu nerwowego. 

Zawiera białko, które buduje mięśnie i wapń, który odpowiada za zdrowie kości i zębów. Pewne sztuczka z użyciem widelca może też ułatwić nam nieco pewne czynności w kuchni. Podobną znajdziesz na kanale YouTube Webspoon PL. Stamtąd też pochodzą zdjęcia wykorzystane w artykule. 

ser
YouTube/@WebspoonPL
To pewne! Picie herbaty wydłuża życie. Ile filiżanek dziennie?

Weź kawałek sera i nakłuj go widelcem

Co się stanie, gdy weźmiemy kawałek sera żółtego i nakłujemy go widelcem? Ta prosta czynność ułatwi nam życie w kuchni. Dzięki niej krojenie plastrów pójdzie łatwo, szybko i tak jak chcemy. Bywa przecież tak, że krojone plastry są za grube lub za cienkie.

Dzięki tej sztuczce plastry sera żółtego będą tak idealne, jak sobie tego życzymy. Po nakłuciu sera widelcem bierzemy nóż i w miejscach nakłucia kroimy. Zyskujemy plasterki takie, jakie chcemy. Nie ma już problemu ze zbyt grubymi lub cienkimi plastrami. Dzięki tej sztuczce kuchenne czynności stają się prostsze.

Sztuczka warta wypróbowania

Teraz do pokrojenia sera żółtego w plasterki potrzebujesz widelca i noża. Wszystko pójdzie jak z płatka. Plasterki wyjdą po prostu takie jak powinny. Dlatego wykorzystaj tę sztuczkę w swojej kuchni. Ułatwi ona krojenie sera i sprawi, że plasterki wyjdą idealne.

Warto sięgnąć po sprawdzone sposoby w kuchni. Dzięki nim oszczędzisz sobie pracy i czynności kuchenne pójdą szybciej. Teraz plasterki sera ukroisz tak, jak nigdy wcześniej. Pisaliśmy o tym, jak upiec pyszne bułeczki gyros. Podawaliśmy też przepis na najlepszy sernik od babci. 

ser
YouTube/@WebspoonPL
Tagi: Ser Dieta Kuchnia