Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Wiesz, do czego służy przedmiot ze zdjęcia? Mało kto zna poprawną odpowiedź

Wiesz, do czego służy przedmiot ze zdjęcia? Mało kto zna poprawną odpowiedź

Tajemniczy przedmiot kuchenny
Źródło własne

Czy wiecie, do czego wykorzystuje się tajemniczy przedmiot ze zdjęcia? Jeśli nie odmawiacie sobie dobrego mięsa, może wam się przydać przy kolejnym gotowaniu. Wyjaśniamy, jak go używać i dlaczego warto.

Tajemniczy przedmiot usprawni gotowanie

W kuchni wykorzystuje się wiele nietypowych utensyliów. Internet obfituje w zdjęcia takich cudów jak nożyce do odciskania torebek po herbacie, pojemniki na herbatniki czy miseczki do oddzielania żółtka od białka. My trafiliśmy na urządzenie, które wciąż może zmienić wasze gotowanie.

Wygląda trochę jak pędzelek z metalowym, sztywnym i bardzo grubym włosiem, a na końcu zainstalowane ma kółko z dziurkami. Na pierwszy rzut oka trudno sobie wyobrazić jaką czynność można wykonać przy pomocy tego urządzenia. Niektórzy amatorzy dobrze przyrządzonych mięs mogą już mieć pomysł, jak użyć tego narzędzia.

Nie zmarnuj okazji, bo właśnie kwitnie. Sprawdź, co warto zrobić z kwiatów czarnego bzu

Nakłuwacz do mięsa poprawi konsystencję steków

Pokazane na zdjęciu urządzenie to nakłuwacz, który może być pomocny przy zmiękczaniu mięsa. Wołowina, którą najczęściej wybiera się na steki, jest dość twarda i potrzeba odpowiedniego działania, by stała się krucha, soczysta i smaczna.

Pokazane na zdjęciu urządzenie działa podobnie do pieczątki. Należy przyłożyć je do kawałka mięsa, a następnie naciskać, powodując wysuwanie się ostrzy poza obudowę i nakłuwanie powierzchni produktu. Potem już można zanurzać je w aromatycznych mieszankach i przyrządzać wg uznania.

Zalety stosowania tajemniczego przedmiotu

Głównym zadaniem nakłuwacza do mięs jest skrócenie czasu obróbki termicznej. Producenci tego typu gadżetów deklarują, że dzięki użyciu ich wyrobu czas grillowania steka można skrócić nawet o połowę. Twierdzą też, że poddanie porcji produktu działaniu ostrzy umożliwi lepsze wnikanie marynaty i przypraw oraz uchroni go przed utratą objętości podczas pieczenia.

Koszty nie są wysokie, więc warto przetestować. Na naszej stronie znajdziecie pomysły na pyszne dania z grilla. Karkówka na pewno zmięknie po zastosowaniu tajemniczego przedmiotu. Podajcie ją ze szparagami i ziemniakami, a uzyskacie niesamowicie smaczny posiłek.

Tajemniczy przedmiot ułatwi zrobienie steka.png
canva/Ruslan Khmelevsky, Pexels

Źródło: morele, mediaexpert