Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Wlewam do rosołu zamiast maggi. Jest pyszny i niesamowicie aromatyczny
Monika Dec
Monika Dec 21.07.2024 10:31

Wlewam do rosołu zamiast maggi. Jest pyszny i niesamowicie aromatyczny

rosół
fot.Shutterstock/ Julia Ahanova

Rosół króluje na naszych stołach niemal co niedzielę. Z roku na rok mamy coraz większą świadomość - nie doprawiamy go chemicznymi składnikami. Zamiast tego wybieramy zdrowsze i równie aromatyczne alternatywy m.in sos sojowy.

Dlaczego warto dodać do rosołu sos sojowy?

Kostki rosołowe i przyprawa maggi budzą sporo emocji. Ich skład pozostawia wiele do życzenia. Nic dziwnego, że szukamy zdrowszych i często smaczniejszych alternatyw. Jedną z nich jest wspomniany wyżej sos sojowy. Zazwyczaj składa się on jedynie z czterech składników: wody, soi, pszenicy oraz soli. W sklepach są jednak dostępne wersje tego produktu z mniejszą ilością tego ostatniego składnika. Dlatego, przy wyborze sosu sojowego mimo wszystko zalecamy dokładnie przeczytać jego skład.

Jak wybrać dobry sos sojowy? Odpowiedź poniżej!

sos sojowy.jpg
fot.canva
Co się dzieje z organizmem, gdy jemy borówkę amerykańską? Mało kto ma świadomość

Sos sojowy do rosołu

Kuchnia azjatycka cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Widać to choćby po sklepowych półkach, gdzie możemy znaleźć coraz więcej zagranicznych produktów. 

Przy wyborze tego produktu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na zawartość soli oraz jakość soli, oraz brak takich zbędnych składników jak glutaminian sodu (E 621), sztuczne barwniki, regulatory kwasowości oraz konserwanty. Warto podkreślić, że produkty o takim składzie nie mają nic wspólnego z prawdziwym sosem sojowym. Nie dajmy się nabrać, uważnie czytajmy składy i cieszmy się smakiem tego produktu. Z powodzeniem zastąpi on cieszącą się złą sławą maggi do rosołu. Czym jeszcze warto podkręcić smak tej potrawy?

Nie tylko sos sojowy. Co warto jeszcze dodać do rosołu?

Aromatyczny rosół wymaga nie tylko starannie dobranego mięsa i warzyw, ale również przypraw. Dobrym pomysłem jest samodzielne przygotowanie kostek rosołowych (przepis podawaliśmy w tym artykule). Smak zupy podkręcą również takie przyprawy jak: kurkuma, imbir, curry oraz goździki. Szczególnie docenimy je zimą, gdy dodatkowo potrzebujemy rozgrzania oraz pomocy w walce z infekcjami.

rosół
fot. Canva