Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Przepisy > Wrzuć kilka produktów do miski i odpal blender. Ten chłodnik zrobisz w 5 minut
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 10.06.2023 12:34

Wrzuć kilka produktów do miski i odpal blender. Ten chłodnik zrobisz w 5 minut

chlodnik
YouTube/@DAMIANKUCHNIAODKUCHNI

Upały mają wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie, ale też dietę. Podczas gorących dni nie w głowie nam tłuste potrawy i zawiesiste sosy. Mamy ochotę na coś lekkiego i orzeźwiającego. Chłodnik z ogórków małosolnych będzie doskonałym wyborem. Jest smaczny i szybki w przygotowaniu.

Chłodnik- idealny podczas upałów

Chłodnik jest orzeźwiającą zupą na bazie kefiru czy maślanki. Ta chłodna zupa dostarczy nam błonnika i witamin. Dodatkowo orzeźwi i zaspokoi głód, gdy temperatura na zewnątrz wciąż rośnie. Warzywa, które wykorzystujemy do przygotowania chłodnika wzmocnią naszą odporność, poprawią też stan włosów i skóry. 

Chłodnik jest zupą polecaną osobom, które dbają o linię. To danie niskokaloryczne, ale zarazem sycące. Atutem jest błyskawiczne wręcz przygotowanie chłodnika. My polecamy wersję z ogórków małosolnych. 

Obierasz ogórki? Poważny błąd, kucharz wyjaśnił wszystkim co i jak

Jak przygotować chłodnik z ogórków małosolnych?

Składniki:

  • 4 ogórki małosolne
  • koperek
  • 6 niedużych pomidorów 
  • 1 ½ l kefiru

Ogórki przygotowujemy w blenderze, nie obieramy ze skóry. Dorzucamy koperek, 2 ząbki czosnku. Na koniec dodajemy pomidory i ½ łyżeczki soli, pieprz oraz oliwę. 

Całość miksujemy, uzyskujemy gęstą konsystencję i dolewamy kefir. Znów miksujemy. Możemy dodatkowo dosolić. Możemy dołożyć też rzodkiewki. 

Chłodnik orzeźwi i doda zdrowia

Taki chłodnik z ogórków małosolnych jest bardzo smaczny i orzeźwiający. Przed podaniem możemy posypać porcję dodatkowo koperkiem. Warto podawać go schłodzony, wówczas najlepiej chłodzi i orzeźwia. Chłodniki są przygotowywane na bazie produktów mlecznych i są doskonałym źródłem białka.

Zawierają też fosfor, magnez, niacynę oraz witaminę A, C, B1, B2 i dużo wapnia. Chłodnik warto jeść po kuracji antybiotykowej, żeby odbudować florę bakteryjną jelit. Można przygotować też chłodnik na słodko. Owoce będą pyszną propozycją dla niejadków. Pisaliśmy o chłodniku Katarzyny Bosackiej. Podawaliśmy też przepis na chłodnik z botwinki. 

chłodnik
YouTube/@DAMIANKUCHNIAODKUCHNI

Źróło: YouTube/@DAMIANKUCHNIAODKUCHNI