Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Dieta > Wystarczy jedno kiwi dziennie, a zmiany są nieuniknione. Nie każdy ma świadomość
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 12.04.2024 17:28

Wystarczy jedno kiwi dziennie, a zmiany są nieuniknione. Nie każdy ma świadomość

pokrojone kiwi
Fot. Canva/ignartonosbg

Koniecznie poznaj niesamowite właściwości kiwi. Wystarczy jedno dziennie, aby poprawić funkcjonowanie organizmu. Poznaj właściwości tego owocu i stosuj go w swojej diecie, a nie zawiedziesz się. Efekt zdrowotny przyjdzie bardzo szybko. 

Owoc nieznany

Kiwi to jeden z niedocenionych i tajemniczych owoców. Mało kto wie, że ten owoc występował kiedyś pod nazwą chiński agrest, ale postanowiono ją zmienić, bo prawie nikt nie kupował tego owocu. Być może klienci obawiali się, że produkt z Chin będzie jakiś wadliwy lub niesmaczny.

Kiedy zamieniono nazwę, rozpoczął się na ten niedoceniony wcześniej owoc boom. Dzisiaj kiwi cieszy się znacznie większą popularnością, ale wciąż nie każdy zna i wie o prozdrowotnych właściwościach tego owocu. Poznaj je, a gwarantuję ci, że będziesz jadła kiwi znacznie częściej. 

kiwi 2.jpg
Fot. Canva/BarbarosKARAGULMEZ
W każdy piątek smażę takie kotlety rybne. Smakują 100 razy lepiej od zwykłych mielonych

Prozdrowotne właściwości

Kiwi posiada wiele właściwości prozdrowotnych przez zawarte w nim witaminy i składniki odżywcze. W tym owocu znajduje przede wszystkim:

  • witamina C
  • witamina E
  • błonnik
  • potas.

To właśnie te składniki sprawiają, że przez spożywanie tego owocu wzmocnisz odporność organizmu, utrzymasz poprawne funkcjonowanie jelit. A w dodatku poprawisz także funkcjonowanie oraz pracę jelit. 

Wystarczy jedno kiwi na dzień

Wymienione wyżej właściwości nie są jedynymi, które wpływają na funkcjonowanie twojego organizmu. Spożywanie jednego kiwi dziennie sprawi, że poprawisz funkcjonowanie układu krwionośnego. Dzięki niemu obniżysz ciśnienie krwi i obniżysz ryzyko powstawania zakrzepów.

Badania udowodniły także, że spożywanie kiwi pozytywnie wpływa na odbudowywanie uszkodzonego przez komórki nowotworowe DNA. Jak widzisz, zalet spożywania kiwi jest wiele i wszystkie działają pozytywnie na zdrowie. Tylko od ciebie zależy, czy będziesz spożywać kiwi częściej. Efekt jest gwarantowany. 

krojenie kiwi.jpg
Fot. Canva/Professor25