Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Zachwycający patent na aromatyczny rosół. Prawie nikt o nim nie wie, a działa cuda
Renata Materlińska
Renata Materlińska 23.03.2022 01:00

Zachwycający patent na aromatyczny rosół. Prawie nikt o nim nie wie, a działa cuda

rosół
canva/gbh007

Zdradzimy wam zachwycający patent na aromatyczny rosół. Prawie nikt o nim nie wie, a działa cuda. Na czym polega? Wrzućcie przyprawy na suchą patelnię, a potem do rosołu. Wywar będzie nieziemsko aromatyczny i po prostu przepyszny. Koniecznie przetestujcie ten trik.

Jaki powinien być idealny rosół? Z pewnością esencjonalny i aromatyczny. Dzięki temu nie smakuje jak woda z kluskami, ale jak doskonały, smakowity wywar. Jak zapewnić popularnej zupie taki efekt? Z pewnością trzeba postawić na dobrej jakości składniki i na właściwe ich gotowanie.

Zachwycający patent na aromatyczny rosół

Podstawą dobrego rosołu jest mięso oraz warzywa. Mięso może być drobiowe i wołowe. Dobrze by było dobrej jakości, np. pochodzące z hodowli ekologicznych. Dla dobrego smaku rosołu warto łączyć różne gatunki mięsa drobiowego, np. kurczaka, kurę, indyka, kaczkę.

Jeśli chodzi o warzywa najlepiej postawić na klasyczną włoszczyznę, tzn. na marchewkę, pietruszkę, seler i por. Koniecznie też trzeba dodać opieczoną cebulkę, można również kawałek kapusty włoskiej.

Bardzo istotnym dodatkiem do rosołu są przyprawy. Najlepiej, jeśli są to klasyczne i niewyszukane, jak pieprz, sól, a także ziele angielskie i listek laurowy. Maciej Kuroń podpowiada, by przed dodaniem do rosołu listki laurowe i ziarna ziela krótko podprażyć na suchej patelni. Dzięki temu zyskają silniejszy aromat.

Poza tym do rosołu warto dodać natkę pietruszki lub lubczyk. Zielenina nie tylko nada wywarowi orzeźwiającego smaku, ale też wyraźniejszego koloru.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Rosół należy gotować na niedużym ogniu przez ok. 3 godziny. Tylko długie gotowanie pozwoli wydobyć ze składników pełny smak i aromat.

Po zagotowaniu się wywaru zwykle usuwa się szumowiny. Tak naprawdę jest to ścięte białko, które ma wysoką wartość odżywczą. Po posoleniu wywaru szumowiny opadną na dno, podnosząc wartość odżywczą zupy.

Rosół podaje się z makaronem. Najsmaczniejszy jest oczywiście ten własnej roboty. Przed podaniem zupę warto posypać posiekaną zieleniną. Zyska apetyczny wygląd i orzeźwiający aromat.

Na naszym portalu znajdziesz też dokładną recepturę na tradycyjny rosół, a także dowiesz się, jak wyklarować rosół.

przyprawy
przyprawy

Źródło zdjęcia: canva/Aneta_Gu

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: newsy.gotujmy, krolrosolu

Zapraszamy na nasz Instagram