Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Restauracje > Zamówił schabowego w najstarszym barze mlecznym. Widok paragonu zwala z nóg
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 10.05.2023 18:40

Zamówił schabowego w najstarszym barze mlecznym. Widok paragonu zwala z nóg

bar mleczny „Rodzynek" w Olsztynie
YouTube/ @WOJEK

Bar „Rodzynek” istnieje w Olsztynie już od wielu lat. Ten znany bar mleczny chwali się wyjątkowo smacznymi daniami i niskimi cenami. Ofertę i ceny tego popularnego baru postanowił sprawdzić YouTuber Wojek. Ile zapłacił za kotlet schabowy?

Kuchnia polska w barze „Rodzynek”

YouTuber Wojek odwiedził Olsztyn, a w nim najstarszy bar mleczny w mieście. W „Rodzynku” było bardzo dużo klientów i trudno było o wolne miejsce. To zwykle świadczy o smacznej kuchni. Klienci wracają tam, gdzie mogą dobrze zjeść.

 W „Rodzynku” można skosztować takich zup jak: szczawiowa, grochowa, pomidorowa czy flaki. Klienci polecili Wojkowi karkówkę z grzybami. Jednak ta była chyba wyjątkowo smaczna, bo już jej niestety zabrakło w lokalu. Jednak duży wybór dań zachęcał do degustacji. 

Pracownica Żabki pokazała szokujące nagranie. Nie uwierzysz co robią klienci

Do baru mlecznego na kotlet schabowy

YouTuber WOJEK zamówił kotleta mielonego z ziemniakami i surówką, naleśniki, zupę pomidorową oraz szczawiową. Zupa pomidorowa była pełna mięsa i świeżych pomidorów. Za to danie trzeba zapłacić 8 zł. Szczawiowa, choć nie jest ulubionym daniem Wojka, została przez niego pochwalona. Cena była równie przystępna, jak zupy pomidorowej.

Jednak największe oczekiwania były, co do kotleta schabowego. I tu Wojek nie zawiódł się. Kotlet był bardzo duży, dobrze rozbity, a panierka była pyszna. Opiekane ziemniaki doskonale pasowały do kotleta schabowego. Kotlet był tak duży, że śmiało mogą go zjeść dwie osoby i się najeść.

Ile kosztuje kotlet schabowy w barze mlecznym?

Paragon zaskoczył Wojka, jednak jak najbardziej pozytywnie. Za kotlet schabowy YouTuber zapłacił 12 zł, za ziemniaki 5 zł, do tego surówki za 5 zł. 22 zł za tak pożywny i smaczny obiad jest rozsądną ceną. Warto wydać takie pieniądze w barze mlecznym.

Porcje w barze mlecznym w Olsztynie są duże, a surówki kupujemy na wagę. Wszystko jest świeże i bardzo smaczne. Cena 22 zł za kotleta schabowego z ziemniakami i surówkami jest jak najbardziej do zaakceptowania w czasach inflacji. Jednak za całe zamówienie, które zawierało zupy, pierogi, naleśniki, kotlety mielone z ziemniakami i surówkami oraz z kompotem, YouTuber zapłacił ponad 80 zł, co widać za zaprezentowanym screenie z kanału YouTube @WOJEK. Jakiś czas temu pisaliśmy o parze YouTuberów, która odwiedziła bar mleczny w Zakopanem. Ceny ich zaskoczyły. 

paragon Olsztyn bar
Screen z filmu zamieszczonego na YouTube na kanale @WOJEK

Źródło: YouTube/ WOJEK