Smakosze.pl
Kurczak

facebook/alquemarie

Zaskakując znalezisko w kurczaku

13 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Smażony kurczak z chrupiącą panierką jest pysznym posiłkiem, którego popularność jest na tyle duża, że jada się go na całym świecie. Niestety pewna kobieta z Filipin znalazła piorunujące znalezisko w swoim daniu. Pod panierką widniał usmażony ręcznik.

Kurczak w chrupiącej panierce nie ma sobie równych. Soczyste mięso, które wręcz rozpływa się w ustach i pyszna panierka z mnóstwem smakowitych przypraw - takie połączenie smakuje zarówno małym, jak i dużym.

Lokale specjalizujące się w przygotowywaniu takiego kurczaka można znaleźć w każdym większym mieście na całym świecie. Pewna kobieta z Filipin z pewnością zastanowi się jednak dwa razy, zanim jeszcze raz posmakuje tego przysmaku.

Smażony kurczak ze ścierką

Alique Perez postanowiła wybrać się z synem do smażalni kurczaka na Filipinach, która należy do największej sieci tego typu fast foodów w kraju. Wraz z dzieckiem wybrała z karty menu pozycję o nazwie "chickenjoy", czyli prostego kurczaka w panierce.

Po odebraniu zamówienia i zajęcia miejsca natychmiast zabrali się do jedzenia. Gdy Alique chciała oderwać kawałek mięsa, jej oczom ukazał się szokujący widok. Pod warstwą panierki znalazł się materiałowy ręcznik - zapewne wykorzystywany w lokalu do ścierania blatów.

kotlety mielone

Prosty sposób na pulchne kotlety mielone

CZYTAJ DALEJ

Ręcznik w panierce

Doświadczenie Perez pokazuje, że jedząc jedzenie przygotowane przez innych ludzi na mieście, nie możemy mieć pewności, co tak naprawdę spożywamy. Aby mieć dowód swojej historii, kobieta nagrała krótkie wideo, które zostało zamieszczone na kanale VESA Channel na platformie YouTube.

Na naszej stronie można znaleźć wiele ciekawych wieści ze świata kulinariów. W tym artykule zdradzamy, co ma do powiedzenia o cenach nad polskim morzem znany youtuber. Ten tekst poświęcony został jajkom z chowu klatkowego, które już niedługo znikną z większości dużych sieci sklepów.

Dokładnie widać na nim, jak spod panierki wyziera kolorowy ręcznik. Spożycie takiego produktu może skończyć się silnym zatruciem pokarmowym czy zadławieniem - wystarczy zbyt szybko żuć, aby nie poczuć czegoś nieodpowiedniego.

Zamawiając jedzenie, dokładnie je zbadaj

Perez ma nauczkę, aby zawsze przed wzięciem kęsa do ust, dokładnie sprawdzić zawartość swojego jedzenia. Gdyby zdecydowała się od razu ugryźć kurczaka, patogeny ze ścierki mogły wniknąć do jej organizmu i wywołać zatrucie.

Kobieta dodaje, że do tej pory jeszcze żadna restauracja nie wywołała w niej tak wielkiego rozczarowania. Oczywiście wcześniej zdarzały się przykre wpadki, lecz były związane z pomylonym zamówieniem lub brakiem jakiegoś składnika.

Kurczak

Kurczak

Źródło: chokmoso, Getty Images

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło webniusy.com

Zapraszamy na nasz Instagram

Tagi:

Adam MoskalAutor

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Ostre słowa dotyczące Kuchennych Rewolucji

Restauracje

Ostra reakcja kucharza na Kuchenne Rewolucje

Czytaj więcej >
Zestawy świąteczne Magdy Gessler zaskoczą ceną

Restauracje

Ile kosztują świąteczne specjały w delikatesach Magdy Gessler?

Czytaj więcej >
Kuchenne Rewolucje

Restauracje

Kuchenne Rewolucje żegnają zmarłą uczestniczkę programu

Czytaj więcej >
Ceny u Magdy Gessler są przytłaczające

Restauracje

Ile trzeba zapłacić za jedzenie w restauracji Magdy Gessler? Ceny zwalają z nóg

Czytaj więcej >
Ceny świątecznych wypieków u Magdy Gessler

Restauracje

Magda Gessler podnosi ceny świątecznych przysmaków

Czytaj więcej >
szef kuchni w pracy

Restauracje

Skandaliczna stawka dla kucharza w restauracji Nusr-Et

Czytaj więcej >