Zaskakujące w każdym kęsie gołąbki z dodatkiem sera feta. Lepsze niż tradycyjne
Gołąbki są tak często przez nas gotowane w taki sam sposób, że łatwo można poczuć znużenie. Aby urozmaicić sobie to danie, polecamy wykonać je wedle poniższej receptury. Gołąbki z serem feta i kaszą jęczmienną są idealne w każdym kęsie, a mnogość przypraw nadaje im wyjątkowego aromatu.
Gołąbki z serem feta i kaszą jęczmienną są niecodzienną propozycją, która przypadnie do gustu poszukiwaczom nowych smaków. Mało kto miał bowiem szansę spróbować tak ciekawie smakującej wersji.
Przepis na gołąbki z serem feta i kaszą jęczmienną
Składniki:
1 kapusta włoska
100 g ryżu
100 g kaszy gryczanej
100 g kaszy jęczmiennej
250 g pieczarek
150 g fety
400 g kurczaka
1 cebula
2 ząbki czosnku
po jednej łyżeczce tymianku, oregano i pieprzu kolorowego
sól
olej
500 ml bulionu
Zacznij od oporządzenia kapusty. Oberwij z niej wierzchnie liście i wykrój głąb. W dużym garnku zagotuj wodę z solą i włóż do niej całą kapustę. Powoli odrywaj liście, które wystarczająco zmiękły i odkładaj je na talerz do ostudzenia.
Ryż i obie kasze włóż do osolonego wrzątku i ugotuj wedle instrukcji na opakowaniu. Cebulę obierz i pokrój w kostkę. Pieczarki opłucz i również posiekaj. Podsmaż je na oleju, aż większość wody wyparuje z patelni.
Kurczaka zmiel w maszynce do mięsa, dopraw tymiankiem, oregano, pieprzem oraz solą, a następnie podsmaż na oleju. Po usmażeniu przełóż je do ostudzenia. Ser feta pokrój w kostkę. Do mięsa dodaj ryż, kasze, cebulę z pieczarkami, ser i przeciśnięty przez praskę czosnek. Mieszaj masę, aż stanie się jednolita.
Na każdy liść połóż porcje farszu i zawiń je na kształt gołąbków. Przełóż je do naczynia żaroodpornego wyłożonego wierzchnimi liśćmi, podlej rosołem i wstaw do piekarnika nagrzanego do 200 stopni Celsjusza na 30 minut. Smacznego.
Jeśli masz ochotę na więcej ciekawych informacji ze świata kulinariów, zajrzyj na naszą stronę. Z tego artykułu dowiesz się, jak zrobić jarskie gołąbki według Magdy Gessler. Ten tekst wyjawia przepis na gołąbki z farszem ziemniaczanym.
Źródło zdjęcia: canva/manyakotic, Getty Images
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Jak długo gotować brokuły, żeby się nie rozpadały i zachowały piękny, zielony kolor?
Niesamowite naleśniki bez mleka i wody na bazie soku pomarańczowego
Jak smażyć wątróbkę, żeby tłuszcz nie pryskał na patelni? Mamy sprytny patent
Źródło: ugotuj