Smakosze.pl
image (2)

Canva.com / oska25

Co daje picie jednej szklanki rosołu dziennie?

26 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Już jedna szklanka rosołu dziennie może przynieść wiele zdrowotnych korzyści - głównie za sprawą bardzo cennego kolagenu, którego jest źródłem. Substancja ta wspomaga stawy, zapobiega zwężaniu się tętnic, oraz pozytywnie wpływa na stan skóry. Doskonale sprawdzi się także jako przekąska przy diecie ketogenicznej, pozbawionej węglowodanów.

Podczas gotowania składników na rosół, do wody przenika mnóstwo substancji odżywczych, które konieczne są do optymalnego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Dodatkowo zupa ta doskonale smakuje i nigdy się nie nudzi.

Poza świetnym pomysłem na obiad ten mięsny wywar ma jeszcze jedną zaletę. Ogromna zawartość kolagenu, wypłukanego z tkanek łącznych mięsa, chrząstek i kości sprawia, że wypicie jego jednej szklanki doskonale wpływa na zdrowie.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Rosół pomocą na chore stawy

Osoby skarżące się na bóle kolan, łokci czy kostek często mogą mieć spore niedobory kolagenu - substancji bardzo potrzebnej dla należytej pracy całego układu kostnego. W jednej szklance dobrego rosołu znajduje się go bardzo dużo.

Oprócz stawów jego działanie można odczuć także zewnętrznie na skórze. Kolagen ujędrnia, wzmacnia komórki skóry, nawilża i chroni przed powstawaniem zmarszczek, co sumarycznie daje efekt odmładzający.

Projekt bez tytułu - 2021-06-26T170905.525

Fundacja Biedronka wspiera starsze osoby kwotą 150 zł na zakupy

CZYTAJ DALEJ

Kolejnym korzystnym efektem spożywania tego białka, jest ochrona naczyń krwionośnych. Kolagen w naczyniach krwionośnych sprawia, że są one o wiele bardziej wytrzymałe na mikropęknięcia, co zabezpiecza je przed urazami.

Rosół w diecie ketogenicznej

Dieta ketogeniczna polega na prawie całkowitym wyeliminowaniu węglowodanów z diety, co pozwala wejść w stan ketozy - w wielkim skrócie, organizm przestaje pobierać energię z cukrów i zamienia je na tłuszcze.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia, po których zmarło niemowlę w niemieckim szpitalu. Ten tekst poświęcony został doskonałej recepturze na zapiekanego w serowo-śmietanowym sosie kalafiora.

Na początku tego żywienia odczuwa się spory dyskomfort związany z przyzwyczajaniem się organizmu do nowego funkcjonowania, a szklanka rosołu może ukoić głód i zwiększyć pokłady energii.

Po kilku dniach od rozpoczęcia keto człowiek przyzwyczaja się i odczuwanie głodu jest znacznie zmniejszone. Rosół jest jednak na tyle zdrowy, że zawsze warto mieć zamrożone w zamrażalniku przynajmniej kilka litrów, aby móc co jakiś czas raczyć się tym pysznym daniem.

Projekt bez tytułu - 2021-06-26T201623.337

Źródło: ALLEKO, Getty Images Pro

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: tvp.info; jaw.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Porady

Czy powinno się obierać ogórki na mizerię?

Czytaj więcej >
czy można pić jajka

Porady

Czy można pić surowe jajka?

Czytaj więcej >

Porady

Jak drylować wiśnie lub czereśnie bez drylownicy?

Czytaj więcej >
naleśniki ciasto

Porady

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki?

Czytaj więcej >

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >

Porady

Jak wykorzystać liście chrzanu w kuchni?

Czytaj więcej >