Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Czy fasolkę szparagową trzeba obierać? Wszystko zależy od 2 szczegółów
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 07.06.2022 12:55

Czy fasolkę szparagową trzeba obierać? Wszystko zależy od 2 szczegółów

Czy fasolkę szparagową trzeba obierać? Wszystko zależy od 1 szczegółu
canva/EdCorey

Fasolka szparagowa jest pysznym dodatkiem do obiadu. Jak przygotować fasolkę szparagową? Czy fasolkę szparagową trzeba obierać? Wszystko zależy od dwóch szczegółów, czyli rodzaju fasolki i świeżości strączków.

Zarówno fasolka zielona, jak i żółta są rewelacyjnym dodatkiem do dań obiadowych i zup. Przygotujemy z nich również błyskawiczną przekąskę- wystarczy, że ugotujemy strączki i podamy je prosto z wody lub polejemy np. masełkiem i bułką tartą.

Doskonałą alternatywą dla bułki tartej są łuskane nasiona konopi, które wzmacniają smak i sprawiają, że strączki są jeszcze zdrowsze- tu poznasz przepis na fit fasolkę szparagową. Strączki możemy również przygotować do słoików na zimę i możemy je spokojnie mrozić, aby poza sezonem cieszyć się ich wyjątkowym smakiem.

Fasolkę szparagową po usunięciu końcówek i ewentualnym obraniu, wrzućmy na gorącą, osoloną wodę z dodatkiem cukru. Proporcje są następujące: na 1 kg fasolki potrzebujemy 1 l wrzącej wody, jedną łyżeczkę soli i jedną łyżeczkę cukru.

Fasolka żółta będzie gotowa po około 10-15 minutach, zielona natomiast musi gotować się nieco dłużej, około 15-20 minut. Strączki podajmy z ulubionym mięsem, rybą lub daniem wegetariańskim. Gotowana fasolka zawsze smakuje obłędnie.

Jeśli szukasz pomysłu na pyszne przetwory na zimę- tu poznasz przepis na fasolkę szparagową w słoiku. Będzie świeża i pyszna aż do następnego sezonu.

Czy fasolkę szparagową trzeba obierać?

Zielona fasolka jest o wiele delikatniejsza od żółtej i nie musimy jej obierać. Wystarczy, że odetniemy twarde końcówki i już możemy ją ugotować.

O ile młoda fasolka żółta jest równie delikatna, co zielona i postępujemy z nią w ten sam sposób, tak w przypadku starszych strączków sprawa wygląda nieco inaczej.

Starsza fasolka żółta jest łykowata, najlepiej zalać ją wrzącą wodą i odstawić na chwilę. Następnie przelejmy ją zimną wodą i pozbądźmy się łykowatych włókien. Gorąca woda sprawi, że łyka łatwo odejdą od strączków.

Fasolka szparagowa w koszyku

Źródło zdjęcia: canva/ Shaiith

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: gotujmy.pl, newsy.gotujmy.pl