Dlaczego warto dodać anyż do rosołu? Korzyści są ogromne
W chłodny jesienny wieczór nie ma nic lepszego, niż talerz rozgrzewającego rosołu. Kiedy za oknem niesprzyjająca aura, można odrobinę sobie dogodzić i przygotować rosół w wyjątkowej, bogatej wersji. Magicznym składnikiem w tym przypadku jest anyż gwiaździsty. Nadaje on zupie nie tylko wspaniałego posmaku, ale także wspomaga pracę układu pokarmowego.
Korzenny, nieco słodkawy posmak anyżu to nie jedyna korzyść, jaką daje dodanie go do rosołu. Przyprawa ta dodatkowo usprawnia trawienie, dzięki pobudzeniu do pracy soków żołądkowych. Rosół z anyżem jest więc nie tylko wyjątkowo smaczny, ale także ustrzega nas przed nieprzyjemnymi skutkami przejedzenia.
Przepis na aromatyczny rosół z dodatkiem anyżu
Składniki:
2 ćwiartki z kurczaka
ok. 400 g mięsa wołowego z kością (np. szponder)
2 marchewki
1 korzeń pietruszki
1 kawałek korzenia selera
1 por
4-5 ziarenek ziela angielskiego
2-3 listki laurowe
4 gwiazdki anyżu
3-4 goździki
1 szklanka sosu sojowego
Jak uwarzyć wyjątkowy korzenny rosół
Mięso na rosół opłucz i włóż do garnka. Zalej ok. 5 litrami zimnej wody i zagotuj. Trzymaj na ogniu do momentu, aż na powierzchni pojawią się szumy z mięsa. Usuń je za pomocą łyżki cedzakowej.
Do garnka z rosołem dołóż umytą włoszczyznę. Następnie dodaj wszystkie przyprawy i dolej szklankę sosu sojowego. Zmniejsz ogień i gotuj wywar pod przykryciem przez ok. 4-5 godzin.
Po upływie tego czasu część wody powinna odparować, pozostawiając intensywny aromatyczny bulion. Sprawdź smak, w razie konieczności dopraw za pomocą sosu sojowego. Rosół podawaj z paseczkami mięsa kurczaka i drobnym makaronem ugotowanym osobno. Niezwykły rosół Ewy Wachowicz niejednemu przypadnie do gustu. Babciny sposób na krajankę to rosołowy hit.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Dodaj do mielonych składnik dobrze znany z gołąbków. Kotlety będą sycące i bosko soczyste
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama