Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Przepisy > Dodaję to warzywo do mizerii zamiast cebuli. Jest 100 razy lepsza
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 12.04.2024 19:32

Dodaję to warzywo do mizerii zamiast cebuli. Jest 100 razy lepsza

mizeria
Fot. Canva

Mizeria na obiad do doskonały wybór. Poznaj przepis, w którym cebulę zastąpisz znacznie lepszym składnikiem. Dowiedz się, czym jest tajemniczy zamiennik i podaj tę znakomitą mizerię na najbliższy obiad. Rodzina oszaleje z zachwytu. 

Najlepsza mizerii jaką znam

Wydawałoby się, że nie można ulepszyć idealnego dodatku do obiadu. Ostatnio znalazłem przepis, który zaprzeczył tej regule. Wypróbowałem go i okazało się, że mizeria może smakować jeszcze lepiej. Domownicy prosili o dokładkę, więc na pewno im smakowało.

Aby mizeria smakowała wybornie, należy zamienić jeden składnik. Ten alternanty nada surówce lekkiej ostrości i pięknego aromatu. W dalszej części zdradzę ci tajemniczy składnik oraz przepis. 

plastry ogórka.jpg
Fot. Canva/GrashAlex
Wystarczy jedno kiwi dziennie, a zmiany są nieuniknione. Nie każdy ma świadomość

Jeden składnik zmienia wszystko

Przepis na mizerię, który znalazłem niedawno, zakłada, że do jej przygotowania nie potrzeba cebuli. Zostanie ona zastąpiona porem, który jest tajemniczym składnikiem. Z nim smakuje wybornie, a obiad staje się prawdziwą ucztą. Poniżej znajdziesz listę ze wszystkimi potrzebnymi produktami oraz ich dokładne gramatury.  

Składniki:

  • 1 duży ogórek szklarniowy
  • biała część pora
  • 60 g śmietany 18%
  • 10 g cukru
  • pieprz
  • sól

Przepis na doskonałą mizerię

Przygotowanie zajmuje dosłownie chwilę. Zacznij od umycia, a następnie obrania ogórka. Następnie posiekaj go w cieniutkie plasterki. Pora przekrój na pół i dokładnie wypłucz zalegający w jego łodygach piasek. Drobno pokrój go w pół plastry. 

Oba pokrojone warzywa włóż do miski. Dodaj śmietanę. Wsyp cukier, pieprz oraz sól. Wymieszaj wszystkie składniki, aby połączyły się ze sobą. Gotową mizerię podawaj do obiadu, a na pewno będzie smakował jeszcze lepiej. 

por.jpg
Fot. Canva/Lightstar59