Gessler zamiast do ciasta dodaje do wigilijnego barszczu. Przez to ma wyrazisty smak
Barszcz czerwony najlepiej smakuje w Święta Bożego Narodzenia. Wigilijny barszcz Magdy Gessler to dopiero rarytas. Swój smak zawdzięcza wyjątkowemu dodatkowi. Być może znajdziesz go w swojej kuchni.
Barszcz wigilijny, czyli sposób Magdy Gessler
Barszcz czerwony wyróżnia się znakomitym smakiem i rubinowym kolorem. Jest zupą, którą serwuje się podczas kolacji wigilijnej. Każdy, kto zajmuje się kuchnią, ma sprawdzony sposób na gotowanie tej tradycyjnej potrawy wigilijnej. Ma go też znana restauratorka i gwiazda programów kulinarnych, czyli Magda Gessler.
Gwiazda wie, co zrobić, by barszcz wigilijny zyskał głęboki smak. Zupa stanie się wyrazista w smaku i każdy zje ją z prawdziwą przyjemnością. Magda Gessler dodaje do barszczu czerwonego surowe jabłka i odstawia garnek na całą noc. Znana restauratorka radzi, by użyć kwaśnych, winnych jabłek. Idealna będzie tu szara reneta i antonówka. Te jabłka zwykle dodajemy do szarlotki, teraz warto je wrzucić do wigilijnego barszczu.
Kupił pierogi za 54 zł za kilogram. Po spróbowaniu wiedział wszystkoJak ugotować wigilijny barszcz Magdy Gessler?
Składniki:
- 8 buraków
- 4 duże cebule
- 2-3 liście laurowe
- 4 ziarna ziela angielskiego
- 6-10 ziaren pieprzu czarnego
- 2 łyżki octu spirytusowego
- 4 ząbki czosnku
- sól
- cukier
- majeranek
- 6 winnych jabłek
Przygotowanie wigilijnego barszczu Magdy Gessler zaczniemy od obrania buraków i pokrojenia ich w plastry. Warzywa przełóż do wysokiego garnka z cebulami, pieprzem, zielem angielskim i liśćmi laurowymi. Do garnka wlej wodę, powinna ona sięgać 10 cm powyżej składników w garnku.
Gotuj na wolnym ogniu, a gdy wywar zacznie wrzeć, wlej ocet. Barszcz ponownie zagotuj, dodaj roztarty czosnek i sól. Następnie dołóż myte, ale nie obrane ćwiartki jabłek. Zupę odstaw na noc w chłodne miejsce, by przeszła smakiem jabłek.
Wigilijny barszcz Gessler najlepszy
Rano pamiętaj o wyjęciu cząstek jabłek z barszczu czerwonego. Do zupy wsyp roztarty w dłoniach majeranek i odrobinę cukru. Barszcz po podgrzaniu jest gotowy do podania. Dzięki winnym jabłkom zyskuje znakomity, wyrazisty i głęboki smak.
Warto skorzystać ze sposobu Magdy Gessler na gotowanie wigilijnego barszczu. Tak dobrego dawno nie jadłeś. Tajemnica smaku tkwi w jabłkach. Ten sprawdzony patent trzeba wypróbować w kuchni. Pisaliśmy o szkodliwej przyprawie, którą wciąż można kupić w Polsce. Informowaliśmy o voucherach, które rozdaje jeden ze sklepów.
Źródło: mojegotowanie.pl