Już od kilku lat tylko tak robię ogórki na zimę do zupy. Przepis dostałam od zaprzyjaźnionej kucharki
Ogórki do zupy na zimę będą jak znalazł. Jednak jak je zrobić, by się udały i miały ten smak i aromat? Już od kilku lat ogórki do zupy na zimę robię tylko w jeden sposób. Przepis dostałam od kucharki. Polecam tę doskonałą recepturę.
Ogórki do zupy na zimę, czyli samo zdrowie
Ogórki do zupy na zimę będą idealne do zupy ogórkowej, ale przydadzą się też do sałatek i przekąsek. Warto przyrządzić je na zimę, a potem tylko otworzyć słoiczek i dodać je do zup lub innych potraw. Ogórki są bardzo zdrowe i zawierają wiele cennych witamin.
Warto je jeść, bo pomagają w walce z przeziębieniami i infekcjami, a te lubią atakować nas szczególnie jesienią lub zimą. Ważne jest właściwe przygotowanie ogórków do zupy na zimę. Korzystam ze sprawdzonego przepisu od zaprzyjaźnionej kucharki. Polecam go, bo dzięki niemu przyrządzam wyśmienite ogórki do zupy na zimę.
Nikt nie robił kartaczy jak moja babcia. Zawsze przestrzegała jednej zasady, chodzi o ziemniakiJak przygotować ogórki do zupy na zimę?
Składniki:
- 3 kg ogórków
- 2 łyżki soli
- korzeń chrzanu
- czosnek
- koper
Ogórki trzemy lub mielimy w maszynce do mielenia mięsa, która ma przystawkę do ścierania. Z ogórków odcinamy wcześniej końcówki, ale nie obieramy ich. Starte ogórki zasypujemy w misce solą. Zostawiamy na godzinę, by puściły wodę.
Możemy użyć przyprawy do kiszenia ogórków. Wsypujemy ją do startych ogórków. Wszystko dokładnie mieszamy. Przygotowujemy słoiki i wkładamy do nich ogórki. Słoiki zakręcamy i trzymamy 3 dni w ciepłym miejscu. Potem przekładamy do piwnicy.
Jakich ogórków użyć?
Ogórki do zupy na zimę przydadzą się oczywiście do przygotowania zupy, ale można dodawać je też do innych potraw. Pamiętajmy, że do przygotowania takich ogórków możemy użyć ogórków, które nie mają idealnych kształtów. Mogą być mniejsze, większe, pokręcone, czy kuliste.
Te ogórki będziemy później ścierać ręcznie lub przy pomocy maszynki do mielenia. Jednak warto pamiętać, by odciąć końcówki, bo w nich może być gorzka substancja, która potrafi zepsuć smak. Ogórki w ciągu trzech dni powinny już się ukisić. Potem zanieśmy je do piwnicy lub innego chłodnego miejsca. Pisaliśmy o patencie na chrupiące ogórki kiszone. Radziliśmy, co zrobić, by ogórki nie były puste w środku.