Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Restauracje > Kupił chleb ze smalcem na jarmarku świątecznym, cena woła o pomstę do nieba. „Jak to może tyle kosztować?”

Kupił chleb ze smalcem na jarmarku świątecznym, cena woła o pomstę do nieba. „Jak to może tyle kosztować?”

Chleb ze smalcem na jarmarku bożonarodzeniowym
YT/Sprawdzam Jak

Jarmark bożonarodzeniowy potrafi zaskoczyć. Jeden z YouTuberów postanowił spróbować chleba ze smalcem na wrocławskim rynku. W zdumienie wprawiła go zarówno cena, jak i smak dania.

Sprawdzam Jak testuje danie na jarmarku bożonarodzeniowym

Sprawdzam Jak często odwiedza popularne miejsca, by sprawdzić, ile kosztują i jak smakują serwowane potrawy. Końcówka listopada była idealnym momentem na spróbowanie rarytasów z jarmarku bożonarodzeniowego.

Twórca wybrał się na wrocławski rynek i zamówił niemal to samo, co 2 lata wcześniej. Porównał ceny i ocenił, jak obecnie smakują proponowane frykasy. Jak wypadł test? W przypadku chleba ze smalcem dość niespodziewanie. O tym, co zaskoczyło recenzenta, piszemy w dalszej części artykułu.

Chleb ze smalcem  wygląda mizernie.jpg
YT/Sprawdzam Jak
Przepis na te pierogi dostałam od babci. Co roku robię je na święta, znikają ze stołu jako pierwsze

Koszt chleba ze smalcem wbija w fotel

Dwa lata wcześniej pajda chleba posmarowana smalczykiem na wrocławskim rynku kosztowała 15 złotych. W ceny dań w takich miejscach są oczywiście wliczone nie tylko produkty, z których je zrobiono, ale też „atmosfera” świąteczna, którą wielu Polaków wciąż lubi.

Ten rok jednak jest wyjątkowo drogi. Sprawdzam Jak wspomina w nagraniu, że prosty przysmak zdrożał o 7 złotych. A jeszcze więcej zapłacimy, gdy skusimy się na dodatki:

Z kiełbasą i ze smalcem kosztowała [dwa lata temu — przyp. red.] 20 złotych. Teraz mamy 27 złotych. [...] Jeszcze jakby był ogórek to 31 złotych — wylicza koszty YouTuber.

Tanio, jak widać, nie jest. A czy chociaż smacznie?

Jak smakuje chleb ze smalcem na jarmarku bożonarodzeniowym?

Ocena pajdy posmarowanej samym smalcem nie jest niestety wysoka:

Nie jest to smalec moich lotów [...]. Skwareczków nie ma. Jest to po prostu sama słonina...I ten chleb. On też nie jest jakiś bombowy. Nawet powiedziałbym, że jest bardzo czerstwy — opisuje pozycję twórca i widać po nim, że jest rozczarowany.

Nieco lepiej wypada wersja z dodatkiem kiełbasy, ale ona kosztuje już prawie 30 złotych:

Ta kiełbasa niesie jakikolwiek smak, coś tutaj czuć. Jest tego trochę [...] lekko chrupiące — opowiada YouTuber.

Podkreśla też, że dzięki dodatkowi smalec jest cieplejszy, a przez to przyjemniejszy w odbiorze. Jednak wciąż nie jest to dla niego pozycja wybitna.

Czy wizyta na jarmarku bożonarodzeniowym będzie przyjemna?

Z wideo Sprawdzam Jak można wysnuć wniosek, że niekoniecznie. Frykasy zdrożały, a smakiem nie wyróżniają się na tle innych. Jeśli więc nie lubimy płacić jedynie za otoczenie, w którym przyjdzie nam zjeść potrawy, lepiej sobie wizytę odpuścić.

Chleb ze smalcem można w końcu robić w domu. Na naszej stronie znajdziecie przepisy zarówno na klasyczny tłusty dodatek, jak i na jego wegańską odsłonę na bazie fasoli.

Chleb ze smalcem i kiełbasą.jpg
YT/Sprawdzam Jak

Źródło: YT/Sprawdzam Jak