Makłowicz nie robi zwykłej szczawiowej. W prosty sposób zmienia ją w wykwintne danie
Robert Makłowicz jest znanym koneserem dobrej kuchni. Każdą, nawet najprostszą potrawę potrafi zamienić w kulinarne dzieło sztuki. Wiemy, jaki jest przepis na jego ulubioną zupę szczawiową. Pochodzący z Ukrainy „zielony barszcz" wynosi to popularne danie na zupełnie nowy poziom.
Ukochana wersja zupy szczawiowej Makłowicza ma swoje korzenie za naszą wschodnią granicą
Tradycyjna zupa szczawiowa jest bardzo prostą potrawą. Składa się na nią wywar, przyprawy oraz oczywiście liście szczawiu. Zielony barszcz, mimo, że nadal nieskomplikowany, wzbogacony jest pewnymi pomysłowymi dodatkami. Nad finalnym smakiem zupy rozpływa się sam Robert Makłowicz, którego powyższe zdjęcie pochodzi z jego oficjalnego konta na Instagramie.
Co znajdziemy w ukraińskiej wersji zupy szczawiowej. Danie zachwyca posmakiem ziół, takich jak szczypiorek, koperek i botwina. Ponadto przepis ten nie może obejść się bez dojrzałego czerwonego pomidora. Intryguje Was sam opis? Poczekajcie, aż spróbujemy efektu końcowego.
Gessler nie wyobraża sobie jajecznicy bez tego składnika. Gwarancja puszystościPrzepis na zupę szczawiową od Roberta Makłowicza
Składniki:
- ok. 70 dag mięsa z kaczki
- 1-2 łyżeczki masła
- 1 cebula
- 1 marchewka
- 1 pęczek botwiny (liście)
- 1 pomidor
- świeży koperek
- 1 pęczek szczawiu
- świeży szczypiorek
- 100 ml śmietany
- 2 ugotowane na twardo jajka
- Sól
- Pieprz
Jak ugotować zaskakującą ukraińską wersję zupy szczawiowej?
Przygotuj wywar do zupy szczawiowej. W tym celu kacze mięso włóż do dużego garnka i zalej wodą. Doprowadź do wrzenia i gotuj przez ok. 60 minut, zbierając w międzyczasie szumowiny z powierzchni płynu. Po upływie wymaganego czasu wywar odstaw do ostudzenia.
Cebulę posiekaj, a marchew zetrzyj na grubych oczkach tarki. Z zimnego wywaru na zupę szczawiową zbierz nadmiar tłuszczu. Rozgrzej go na patelni i podsmaż na nim przygotowane warzywa na zupę szczawiową. Jeśli uzyskanego tłuszczu jest zbyt mało, uzupełnij jego ilość masłem.
Wywar ponownie podgrzej, a kiedy zacznie się gotować, dodaj do niego podsmażone warzywa. W międzyczasie umyj i pokrój drobno szczaw i botwinę. Składniki te dorzuć do garnka z zupą szczawiową. Dołóż do niej również startego na tarce pomidora, a także sól i pieprz do smaku.
Tuż przed zakończeniem gotowania dodaj do zupy szczawiowej posiekany szczypiorek i koperek. W osobnym garnuszku ugotuj na twardo jajka. Zupę podawaj z kleksem śmietany oraz ćwiartką ugotowanego jajka. Potrawa idealnie smakuje z ciemnym pieczywem oraz soloną słoniną. Czy wiesz, jak skutecznie pozbyć się nadmiaru tłuszczu z rosołu? Takiej szczawiowej z ziemniakami jeszcze nie mieliście okazji kosztować.
Źródło: gotujmy