Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Nagrał, co jego mama robi z cebulą i wrzucił to do sieci. W komentarzach same zachwyty. „Dziękuję za tę cenną wskazówkę"
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 31.08.2023 10:42

Nagrał, co jego mama robi z cebulą i wrzucił to do sieci. W komentarzach same zachwyty. „Dziękuję za tę cenną wskazówkę"

sztuczką z cebulą
Materiał YouTube z kanału infouprawa

Pewien mężczyzna wrzucił do internetu ciekawy filmik. Pokazuje na nim sztuczkę z cebulą, którą stosuje jego mama. Dzięki 1 prostemu działaniu krojenie warzywa jest proste, jak nigdy wcześniej. Po materiałem pojawiły się komentarze pełne zachwytu.

Sztuczka z cebulą zdobyła wśród ludzi uznanie

Na filmie z profilu infouprawa (z którego pochodzi powyższe zdjęcie) widzimy kobiece ręce trzymające cebulę. Od narratora dowiadujemy się, że prezentacji dotyczącej warzywa dokonywać będzie jego mama. Przedstawiany w filmie trik może jest banalny, ale na pewno ułatwia życie. 

Krojenie cebuli z pewnością nie jest uwielbianą czynnością w kuchni. Okazuje się jednak, że można go znacznie uprościć. Drobne szatkowanie nie nastręcza żadnych trudności dzięki tej prostej metodzie. Wypróbuj ją koniecznie w swojej kuchni.

proste krojenie cebuli.jpg
Canva / rodrigobark
Tylko dziś w Biedronce kupisz ten produkt za bezcen. Nie obyło się bez wprowadzenia limitów. Sieć kusi licznymi promocjami

Krojenie cebuli nigdy nie buło tak proste

Sztuczka pokazana w filmie jest naprawdę pomysłowa. Kobieta zaczyna od przekrojenia warzywa na pół. Końcówka od strony korzonków jest odcięta, natomiast ta od strony szczypioru pozostawiona. Właśnie w tamtą część wbijane są zęby widelca.

Od tego momentu krojenie cebuli idzie błyskawicznie. Warzywo nacinane jest najpierw wzdłuż, a następnie w poprzek. Tym sposobem powstaje na nim charakterystyczna kratka, z której potem uzyskamy drobną kosteczkę.

Kobieta kroi cebulę na drobne plasterki. Dzięki nacięciom momentalnie rozpadają się one na pożądane kawałki. Jeśli używalibyśmy do krojenia jedynie dłoni, cebula szybko zaczęłaby się ślizgać i rozpadać. Wbity w warzywo widelec skutecznie trzyma je w całości.

Komentujący zachwyceni sposobem na cebulę

W komentarzach pod filmem nie zabrakło głosów zadowolenia. Okazuje się, że niewiele osób miało pojęcie o tym pomysłowym sposobie. Dzięki prostej wskazówce mogą pożegnać „odwieczny problem z krojeniem cebuli".

Dziękuję bardzo za tą cenna wskazówkę .Takie to proste się okazało w Pani wykonaniu

-napisał Jacek.

Inny poszli w jego ślady.

Dziękuję. Nie sądziłam, że z pomocą widelca idzie to tak łatwo i szybko. No i palce całe

-wypowiedział się ktoś pod materiałem.

O, niby taka drobnostka a jaka przydatna

-zachwyca się kolejna internautka.

Ten widelec rozwiązuje problem, kupuje ten patent

-dziękuje za wskazówki jeszcze jeden komentujący.

Koniecznie i ty przekonaj się, jak proste może być krojenie cebuli z pomocą widelca. Sztuczka z pomidorem przyda się w niejednej kuchni. W zanadrzu mamy niejedną podpowiedź, jeśli chodzi o cebulę.

przekrajanie cebuli nożem.jpg
Canva / Patrick T. Power

Źródło: YouTube infouprawa