Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Przepisy > Nic nie przebije pierogów babci Strzelczyka. Takich nie ma w restauracjach

Nic nie przebije pierogów babci Strzelczyka. Takich nie ma w restauracjach

Pierogi ruskie babci Tomasza Strzelczyka
Screen z film na kanale YouTube Tomasz Strzelczyk ODDASZFARUCHA

Pierogi ruskie skuszą niejednego smakosza. Tomasz Strzelczyk pokazał, jak przysmak przygotowuje jego babcia. Przepis jest bardzo prosty i nie wymaga skomplikowanych produktów — jedynie nieco cierpliwości. Serwowane ze smażoną śmietaną danie zachwyci waszą rodzinę. Spróbujecie?

W recepturze babci Tomasza Strzelczyka znajdziemy jedynie niezbędne składniki. Ciasto przygotowane jest z mąki wody i odrobiny oleju będzie skrywało w sobie ziemniaki z twarogiem i odrobiną złocistej cebulki. Całość podano z okrasą ze smażonej śmietany. Babcia Tomasza Strzelczyka poleca sięganie po wiejski nabiał — bez zbędnych dodatków. Z nią pierogi smakują najlepiej.

Przepis na pierogi ruskiego babci Tomasz Strzelczyka

Składniki na ciasto:

  • 700 g mąki pszennej

  • 50 ml oleju rzepakowego

  • około 400 ml letniej wody

Składniki na farsz:

  • 1 kg ziemniaków

  • 500 g półtłustego twarogu

  • 1 niezbyt duża cebula

  • masło klarowane do smażenia

  • sól i pieprz do smaku

Jak zrobić pierogi ruskie? Babcia Tomasza Strzelczyka ma świetny przepis

Mąkę wysypujemy na stolnicę lub czysty blat. Łączymy ją z olejem, a następnie stopniowo dodajemy wodę. Wyrabiamy ciasto, aż stanie się gładkie i elastyczne. Przykrywamy i pozostawiamy, by odpoczęło.

W międzyczasie przygotowujemy farsz. Ziemniaki obieramy, myjemy i gotujemy do miękkości w osolonym wrzątku. Studzimy je. Cebulę podsmażamy na dobrze rozgrzanym maśle klarowanym, aż stanie się złocista.

Dodajemy ją do purée, a gdy całość nie będzie już bardzo ciepła, mieszamy z twarogiem. Babcia Tomasza Strzelczyka radzi by wyrabiać masę dłonią — zapewni to dobre połączenie się składników.

Z odłożonego ciasta formujemy cienkie wałeczki. Kroimy je w plastry o grubości 2-4 cm, a następnie każdy z nich rozwałkowujemy na okrąg. W środku umieszczamy niezbyt dużą ilość farszu i starannie zlepiamy.

Pierogi gotujemy w osolonej wodzie przez 3 minuty, licząc od momentu wypłynięcia na powierzchnię. Podajemy z podsmażoną na złocisto śmietaną. Smacznego.

Na naszej stronie znajdziecie też znakomity przepis na pierogi ruskie w wersji wegańskiej, w której twaróg zastąpimy naturalnym tofu. Spróbujcie również prostej i smacznej podlaskiej wersji wyrobu z soczewicą. Również zachwyca niesamowitym smakiem.

Pierogi ruskie babci Tomasza Strzelczyka skuszą niejednego smakosza
canva/Mariha-kitchen

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: YT/ Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA