Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Nie do wiary ile kosztuje sałatka jarzynowa od Gessler. Ceny zwalają z nóg
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 17.03.2023 08:15

Nie do wiary ile kosztuje sałatka jarzynowa od Gessler. Ceny zwalają z nóg

sałatka jarzynowa
Canva / fpwing ; Instagram @magdagessler_official

Magda Gessler przesadziła. Ceny świątecznych dań w jej delikatesach są wyższe, niż kiedykolwiek wcześniej. Hitem jest sałatka jarzynowa, która kosztuje ponad 130 złotych za kilogram. Przed poznaniem pozostałych cen lepiej usiąść…

Bajońskie sumy za sałatkę jarzynową Magdy Gessler

Sałatka jarzynowa nie jest złożoną potrawą. Choć potrzebne jest na nią kilka składników, to należą one raczej do tych przyjaznych dla portfela. Tym bardziej szokuje cena wywindowana przez Magdę Gessler, której powyższe zdjęcie pochodzi z jej oficjalnego konta w portalu Instagram. Kogo obecnie stać na takie wydatki?

Szybka pasta z makreli. 1 składnik doskonale podkręci jej smak

Co znajdziemy w sałatce jarzynowej Magdy Gessler?

Sałatka jarzynowa Magdy Gessler nie grzeszy szczególnie ekstrawaganckim składem. Z tak klasyczną potrawą raczej trudno eksperymentować. Co sprawia zatem, że w Delikatesach u Fukiera kosztuje ona krocie? Raczej nie są to produkty użyte do jej zrobienia.

U Gessler w sałatce jarzynowej znajdziemy proste składniki. Pietruszka, marchew, seler i ziemniaki to nie są towary luksusowe. Nawet dodatek marynowanych grzybów nie usprawiedliwia w naszej ocenie kwoty, jaką trzeba wybulić za sałatkę. Ile bowiem nawet tych droższych składników znajdziemy w proponowanej porcji?

Słoiczek o pojemności 300 g to koszt 41 złotych. Aby zaspokoić apetyt całej rodziny potrzebujemy znacznie więcej. Czy znajdą się chętni na sałatkę jarzynową w tej cenie? Czas pokaże, my jednak przyrządzimy własną w domu.

Co poza sałatką jarzynową proponuje Magda Gessler?

Na sałatce jarzynowej oferta Magdy Gessler się nie kończy. Niestety pozostałe pozycje w delikatesach również do tanich nie należą. Obowiązkowa wielkanocna zupa, czyli żur wyceniona została na 75 złotych za 900 ml. Kwota wydaje się mocno wygórowana.

Na wielkanocnym stole chętnie kładziemy aromatyczną kiełbasę. Tę również można kupić w zarządzanych przez Gessler delikatesach. Cena na stronie podana jest za 500 g i wynosi 34,50 złotych. Łatwo policzyć, ile wychodzi za kilogram…

Jeszcze drożej wychodzi kiełbasa biała. Za 500 g zapłacimy 37,50 złotych. Czy ktoś zdecyduje się na ten produkt za 75 złotych za kilogram? W innych miejscach można go nabyć nawet 2 razy taniej.

Wyobrażacie sobie Wielkanoc bez zimnych nóżek? Lepiej złapcie się za portfele. Słoiczek o pojemności 200 g wyciągnie z nich aż 45 złotych. Ciężko zgadnąć z czego bierze się taka kwota.

U Fukiera znajdziemy wybór wędlin i pieczonych mięs. Baleron czy schab za 500 g kosztują powyżej 40 złotych. Jeszcze drożej wychodzi pieczyste, przekraczające 70 złotych za tę samą wagę. Rekordzistą jest boczek, kosztujący 158 złotych za kilogram.

Wysokich cen nie osłodzą ciasta. Wielkanocna baba z bakaliami wydrenuje nas na 88 złotych. Mazurek z białą czekoladą i kardamonem to 60 złotych, a taki z konfiturą różaną nawet 65 złotych. W obliczu takich cen już chyba lepiej zrezygnować z wypieków.

Propozycja przedstawiona w Delikatesach u Fukiera nie rozpieszcza. Strach podliczyć, ile kosztowały by święta urządzone przez Magdę Gessler. Cena samej sałatki jarzynowej poważnie nadwyręża budżet. Wkrótce przekonamy się, czy znaleźli się chętni ponieść taki wydatek. Ile w tym roku kosztować będzie zrobienie sałatki jarzynowej w domu? Jeszcze do jutra dzięki atrakcyjnej promocji możecie co nieco zaoszczędzić na przedświątecznych zakupach.

robienie sałatki jarzynowej.png
Canva / bozhdb

Źródło: delikatesy.ufukiera