Smakosze.pl
Paragon w nadmorskiej knajpie

canva.com/Suzy Hazelwood, Pexels; screen paragonu z platformy dziejesie.wp.pl

Niesamowita cena obiadu dla pięciu osób

26 Lipca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Jesteśmy przyzwyczajeni, że ceny jedzenia w turystycznych lokacjach są często dość wygórowane. Użytkowniczka platformy dziejesie.wp.pl pokazała, że nie zawsze tak musi być. Za obiad dla pięciu osób turystka zapłaciła jedynie niecałe 75 zł.

Restauracje w nadmorskich miejscowościach są oblegane przez tłumy wygłodniałych klientów, którzy za porcje frytek z rybą czy kotletem są w stanie zapłacić duże pieniądze.

Taka sytuacja została wymuszona przez restauratorów, którzy z sezonu na sezon dyktują coraz większe ceny za ich dania. Niektórzy klienci mogą mieć jednak szczęście, co udowodniła turystka, publikując w sieci paragon za obiad dla 5 osób.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Niska cena za obiad nad morzem

Pani Gosia wybrała się na wakacje do miejscowości Trzęsacz w woj. zachodniopomorskim nad morzem. Wraz z 4 innymi członkami rodziny udała się do jednego z tamtejszych lokali na szybki obiad.

Dostając rachunek za zamówione dania, czyli 5 zestawów kotleta schabowego z ziemniakami i surówkami, napojem, dwoma piwami i lemoniadą, zaskoczyła się ceną. Na paragonie widniała suma jedynie 77,40 zł.

Wyrabianie ciasta

Jak zrobić nieziemsko chrupiące kruche ciasto?

CZYTAJ DALEJ

Opinia klientki

- Wielosmakowa w Trzęsaczu! Ziemniaki, schabowy i surówki za 8,90 zł....a jakie przepyszne. Polecam - napisała pani Gosia w swojej wiadomości ze zdjęciem paragonu, zamieszczonej na portalu dziejesie.wp.pl

Chcesz poznać więcej kulinarnych ciekawostek? Sprawdź nasze inne newsy, w których zdradzamy mnóstwo smacznych informacji. W tym artykule wyjawiamy recepturę na prosty i przepyszny dżem z brzoskwiń. Jeśli zastanawiasz się co zrobić w kuchni z dojrzałymi bananami, ten tekst wszystko wyjaśnia.

Dodatkowo kobieta stwierdziła, że z przystępnymi cenami idzie w parze również dokonała jakość. Mając więc możliwość zjedzenia taniego i dobrego posiłku, można uważać się za szczęściarza.

Koszty obiadu w innych restauracjach

Niestety ciężko liczyć na tak niskie ceny wszędzie. W większości lokali za obiad dla jednej osoby nierzadko trzeba zapłacić ponad 30 zł, co dla mnóstwa osób jest zbyt wysokim wydatkiem.

Według restauratorów wyjątkowo wysokie rachunki są wypadkową wcześniejszych miesięcy, kiedy gastronomia była praktycznie całkowicie zamknięta - pomijając możliwość wydawania posiłków na wynos. Obecnie właściciele chcą odbić sobie straty, jakie ponieśli wcześniej.

Paragon

Źródło: screen paragonu z platformy dziejesie.wp.pl

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: o2.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam Moskal

Redaktor portalu Smakosze.pl. Pasję do gotowania rozpalił w nim Makłowicz. Swoje życie postanowił poświęcić kulinariom i dziennikarstwu. Pracował na wielu stanowiskach gastronomicznych. Prywatnie fan muzyki folkowej oraz sportów rowerowych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Okropne zachowanie kelnera

Restauracje

Okrutne zachowania kelnera w restauracji

Czytaj więcej >
Nastolatek nie spodziewał się ataku

Restauracje

Nagły atak ptaka na jedzącego nastolatka

Czytaj więcej >
Kelnerka uratowała dziecko

Restauracje

Bohaterskie zachowanie kelnerki w restauracji

Czytaj więcej >

Restauracje

Szef kuchni trafił na wyjątkowego homara

Czytaj więcej >

Restauracje

Niezwykła sytuacja w restauracji

Czytaj więcej >
Zatrucie jedzeniem

Restauracje

Grupowe zatrucie jedzeniem w hotelu w Rewalu

Czytaj więcej >