Od lat robię kluski leniwe z tego przepisu. O jednym dodatku powiedziała mi babcia, mało kto o nim wie
Kluski leniwe kojarzą się ze smakiem dzieciństwa. Często je przyrządzam. Korzystam wtedy z przepisu mojej babci. Najważniejszy jest jeden dodatek. Zróbcie kluski leniwe tak, jak ja i cieszcie się ich doskonałym smakiem.
Kluski leniwe najlepsze z kaszą manną
Czy jadacie kluski leniwe? Ja często je robię, bo uwielbia je moja rodzina. Dla mnie to smak dzieciństwa i beztroski. Najlepsze robiła moja babcia i właśnie smak jej leniwych pozostał ze mną na lata. Od dawna przyrządzam to danie właśnie z przepisu babci.
Ta receptura jest wyjątkowa, bo oprócz twarogu, mąki i jajka, zawiera coś jeszcze. Ten dodatek sprawia, że leniwe są bardziej delikatne. Jest nim kasza manna.
Jesienią często się zajadam tą zupą. Cudownie rozgrzewa i syci na długie godzinyJak zrobić leniwe z kaszą manną?
Składniki:
- 400 g białego sera
- ⅔ szklanki kaszy manny
- 1 jajko
- 4 łyżki masła
- 2 łyżki maki pszennej
Robienie klusek leniwych zaczynamy od utarcia masła z żółtkiem. Następnie dodajemy ser i dokładnie mieszamy. Białko ubijamy na sztywną pianę i dodajemy je do masy serowej. Dosypujemy też mąkę i kaszę mannę.
Wszystkie składniki dokładnie mieszamy. Na stolnicę wysypujemy odrobinę mąki i zagniatamy ciasto. Jeśli ciasto bardzo się klei, to dosypujemy mąkę. Teraz z ciasta formujemy wałek, spłaszczamy go i kroimy na ukos.
Jak podawać kluski leniwe?
Kluski leniwe wrzucamy do wrzącej wody i gotujemy na wolnym ogniu. Gdy wypłyną na powierzchnię, to po minucie je wyjmujemy łyżką cedzakową. Leniwe są bardzo delikatne i mięciutkie. Smakują najlepiej z bułką tartą podrumieniona na masełku.
Do tego odrobina cynamonu, cukru i pyszny obiad mamy gotowy. Przyrządzamy go w prosty sposób, a danie smakuje wyśmienicie. To smak dzieciństwa, do którego możecie wrócić dzięki temu przepisowi. Pisaliśmy o leniwych robionych ze specjalnej mąki. Podawaliśmy przepis na to danie z pysznym sosie.