Smakosze.pl

Canva / ildipapp ; screen z filmu na kanale YouTube Maciej je

Odwiedził restauracje w okolicy Zakopanego i wybrał 4 najlepsze. W jednej zapiera dech w piersiach

17 Lutego 2023

Autor tekstu:

Aleksandra Proch

Zimowa stolica Polski podczas ferii przeżywa prawdziwe oblężenie. Jak spośród setek ofert znaleźć miejsce z naprawdę dobrym jedzeniem? YouTuber z kanału Maciej je wytypował 4 najlepsze. Prawdziwą perełką jest lokal z obłędnym widokiem na góry.

Prawdziwie dobre restauracje w okolicy Zakopanego

Wybrane przez Macieja (którego powyższe zdjęcie pochodzi z jego oficjalnego kanału Maciej je na YouTube) lokale oferujące jedzenie zachwycają głównie regionalnymi smakami. Niezwykle udany okazuje się ich mariaż z kuchnią włoską i francuską. Na szczególną uwagę zasługuje restauracja znajdująca się w Kościelisku. Z jej tarasu roztacza się malownicza górska panorama z Giewontem w roli głównej.

pasta z wątróbki

Ekspresowa pasta z wątróbki. 1 detal zapewni jej aksamitność

CZYTAJ DALEJ

Wyjątkowa restauracja w Zakopanem zachwyca nie tylko smakiem

Podczas zimowego wypoczynku rozważcie wizytę w położonym niedaleko Zakopanego Kościelisku. To właśnie w tej miejscowości znajduje się restauracja Giewont. Nazwa jest nieprzypadkowa, albowiem widok na tę właśnie górę uświetni Wasz posiłek. Wizyta tam stanowić będzie ucztę nie tylko dla ciała, ale też dla ducha.

Jakich potraw możemy spodziewać się w Giewoncie? Restauracja niedaleko Zakopanego oferuje połączenie kuchni regionalnej i francuskiej. Dania należą do wykwintnych, wobec czego ceny nie są najniższe. Raz na jakieś czas warto jednak pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i skosztować czegoś wyjątkowego.

Menu w restauracji Giewont zawiera niewiele pozycji. Dzięki temu kucharze każdemu daniu mogą poświęcić należną uwagę. Wśród dań są takie propozycje, jak pstrąg, comber jagnięcy, przepiórka, ale też lepiej znana kwaśnica czy bryndza. Miejsce warto wpisać na swoją listę “do odwiedzenia”.

Jakie jeszcze restauracje warto odwiedzić będąc w pobliżu Zakopanego?

Restauracja Leśniczówka u Zięby znajduje się w niewielkiej miejscowości Witów. Zmierzając do niej, szukajcie klimatycznych, drewnianych domków. Wewnątrz właściciele ugoszczą Was typowym, domowym jedzeniem. Ponoć serwują wybitne wręcz pierogi z jagodami.

Spragnionych nieco innych smaków zaprasza lokal proponujący kuchnię włoską. Prowadzony jest przez włosko-góralskie małżeństwo. Takie połączenie to gwarant doskonałego smaku i najwyższej jakości. Aby się o tym przekonać, koniecznie odwiedźcie Le Chalet w Murzasichlu.

W Bukowinie Tatrzańskiej zjeść można wybitnego pstrąga z patelni. Oferuje go restauracja o nazwie Bigosówka. Poza rybą lokal ma w swojej karcie między innymi barszczyk czerwony, indyka oraz oczywiście bigos. Swojskie jedzenie w rozsądnych pieniądzach to dla turystów idealne połączenie

Właścicielka restauracji ujawniła prawdę dotyczącą cen w lokalach gastronomicznych . Czy przyszpitalna stołówka ma w swojej ofercie coś godnego uwagi ?

pierogi z jagodami.png
Canva / TVK888
sałatka imprezowa

Prosta i szybka sałatka imprezowa. Bije na głowę jarzynową

CZYTAJ DALEJ
pierogi leniwe

Co zrobić, by leniwe nie rozpadały się? 1 szczegół ma największe znaczenie

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Restauracje

Niewiarygodne ile kosztuje schabowy u Lewandowskiego. Ceny z menu zwalają z nóg
Czytaj więcej >

Restauracje

Wybrali się do najstarszej restauracji w Europie. 1 detal uznali za niedopuszczalny
Czytaj więcej >

Restauracje

Poszedł do stacji BP na obiad. Opinia nie pozostawia złudzeń
Czytaj więcej >

Restauracje

Kuchenne Rewolucje znowu wracają. Wszyscy na to czekali, potwierdzono datę
Czytaj więcej >

Restauracje

Jedyny McDonalds w Polsce, w którym są zupełnie inne ceny. Za kawę zapłacisz majątek
Czytaj więcej >

Restauracje

Poszedł na pomidorową i schabowego w USA. Nikt się nie spodziewał takich cen
Czytaj więcej >
Aleksandra Proch

Redaktorka portalu Smakosze.pl. Gotować lubiłam od najmłodszych lat, kiedy to z ochotą pomagałam mamie w kuchni. Nowe smaki chętnie odkrywam w czasie wakacyjnych wojaży. W wolnych chwilach zajmuję się muzyką oraz jeżdżę na rowerze górskim. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]