Polacy wyrzucają je do kosza, a Wachowicz gotuje na nich rosół. Ten patent to hit
Rosół w każdym domu robi się nieco inaczej. Ewa Wachowicz stawia na wykorzystywanie nietypowych składników. Jej bulion gotowany jest bez mięsa i zawiera podpiekane ziemniaczane obierki. Smakuje tak dobre, że trzeba spróbować.
Przepis na rosół na ziemniaczanych obierkach
Choć zupa wykonana na obierkach może brzmieć absurdalnie, warto pokusić się o wykorzystanie łupin z bulw. Zawierają w sobie jeszcze sporo smaku i są skarbnicą wartości odżywczych. Przygotowanie nie jest skomplikowane i każdy sobie poradzi.
Składniki na rosół:
- obierki z 6 większych ziemniaków
- 2 średnie marchewki
- pół niedużego selera
- 1 spora cebula
- 1 ząbek czosnku
- 2-3 gałązki natka pietruszki
- 1 gałązka lubczyku
- 1 łyżka suszonych ziół
- sól i pieprz w ilości do smaku
- oliwa z oliwek
Składniki na knedelki wątrobiane:
- 300 g wątroby drobiowej
- 1 duże jajo
- 1 bułka, moczona w mleku
- 1 nieduża cebula
- 2 ząbki czosnku
- około 50 g bułki tartej
- pół łyżeczki majeranku
- posiekana natka pietruszki
- 10 g masła, najlepiej klarowanego
Jak zrobić rosół na ziemniaczanych obierkach? Patent Wachowicz jest niezawodny
Zaczynamy od pieczenia obierek ziemniaczanych na blasze z wyposażenia piekarnika. Przyrządzamy je w temperaturze 200 stopni Celsjusza przez 30 minut, przed wstawieniem skrapiając oliwą z oliwek i przyprawiając solą oraz pieprzem.
Cebulę kroimy w ćwiartki, marchew oraz selera w dość grube kawałki. Wszystkie warzywa przenosimy do dużego garnka i zalewamy wodą. Wrzucamy natkę pietruszki oraz czosnek.
Doprowadzamy całość do wrzenia i gotujemy przez 60 minut. Odcedzamy, doprawiamy ziołami i wrzucamy lubczyk oraz wyjęte z pieca obierki. Gotujemy przez 20 minut, po czym ponownie usuwamy stałe elementy.
Jak podać rosół Ewy Wachowicz?
Miss Polski proponuje serwowanie zupy z knedelkami wątrobianymi. Wykonuje je ze zmielonej wątróbki, do której wrzuca zeszkloną cebulę i czosnek, natkę pietruszki, majeranek, bułkę namaczaną oraz tartą i jajo. Sycące kulki wielkości orzecha włoskiego gotuje w osolonym wrzątku.
Na naszej stronie znajdziecie więcej pomysłów na przygotowanie rosołu. Polecamy znakomitą wersję bez mięsa. Sprawdźcie też koniecznie, jak zrobić tradycyjne danie z dodatkiem ziemniaków.
Źródło: ewawachowicz