Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Poszedł do baru mlecznego i zamówił kotleta. Po 1 kęsie od razu powiedział, co myśli
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 02.07.2024 14:24

Poszedł do baru mlecznego i zamówił kotleta. Po 1 kęsie od razu powiedział, co myśli

kotlet i Książulo
Fot. YouTube/KSIĄŻULO

Znany z YouTuba krytyk kulinarny - Książulo - odwiedził bar mleczny Poranek w Słupsku. Zamówił kotleta, który nie pozostawia złudzeń. Sprawdź, co myśli o nim youtuber i przekonaj się, czy warto odwiedzić ten lokal. 

Książulo w barze mlecznym

Bar mleczny Poranek, który znajduje się w Słupsku, jest jednym z najstarszych lokali gastronomicznych tego typu. Działa nieprzerwanie od 71 lat i między innymi dlatego postanowił odwiedzić go Książulo. Youtuber od lat sprawdza jakość dań serwowanych w rozmaitych przybytkach, a później dzieli się swoją relacją na YouTubie.

Choć lokal słynie z dania, które przypomina pizzę, nie ono wywołało u odwiedzającego tyle emocji. Wzbudził je kotlet mielony, o którym krytyk wyraził opinię już po pierwszym kęsie. Ni to mielony, ni to schabowy, zaintrygował youtubera. Poniżej przekonasz się, jak wypadła ta degustacja.

mielony .jpg
Fot. YouTube/KSIĄŻULO 
Ten sernik na zimno robię z dodatkiem mleka skondensowanego. Nie ma lepszego deseru na ciepłe dni

Zamówił kotleta z dodatkami

Książulo w barze mlecznym zamówił swój typowy zestaw testowy, czyli dwie zupy, dwa dania obiadowe i naleśniki. Jednak jego uwagę zwrócił kotlet mielony z mięsa drobiowego z ziemniakami i mizerią. Wyglądał nieco inaczej niż zwykle, bo był przygotowany bardziej na płasko i przypomniał schabowego. Czy pomimo wszystko był smaczny?

Bardzo fajny ten, ciekawa odmiana. Jest to naprawdę smaczne, świeże i tutaj do przyprawienia nie mam się do czego przyczepić. Wszystko jest w punkcik - wymieniał zalety Książulo.

Uwadze youtubera nie uszedł także fakt, że kotlet był przygotowany z mięsa drobiowego, a nie jak zazwyczaj - wieprzowego. 

Taki drobiowy ma zdecydowanie mniej tłuszczu niż wieprzowy. Myślę, że to jest spoko opcja czasami - zauważył youtuber. 

Czy smak wart jest ten ceny?

Bary mleczne słyną z niskich cen i dobrej jakości serwowanych potraw. A jak jest w tym przypadku? Koszt samego kotleta to 7 złotych 67 groszy, mizeria kosztowała 4 złote i 62 grosze, a najtańsze okazały się ziemniaki, za które trzeba zapłacić 3 złote i 9 groszy. Koszt takiego zestawu jest naprawdę niewielki, bo wynosi tylko 15 złotych i 38 groszy. Cena nie uszła uwadze youtubera.

Za pomidorówkę i taki zestaw to wychodzi nam dwie dyszki tak naprawdę, więc uważam, że to niezły deal - podsumował ceny Książulo. 

Można stwierdzić, że niskie ceny mogą iść w parze ze smakiem, dlatego ten bar mleczny wart jest odwiedzenia. A czy ty jadasz w barach mlecznych? Sprawdź, jak przyrządzić szybki obiad oraz poznaj przepis na doskonałe kotlety mielone

kotlet ksią.jpg
Fot. YouTube/KSIĄŻULO