Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Restauracje > Poszedł na obiad do Orlenu. Cena schabowego i żurku zwala z nóg

Poszedł na obiad do Orlenu. Cena schabowego i żurku zwala z nóg

Orlen i propozycje obiadowe
Screen z filmu na kanale YouTube Sprawdzam Jak

Cena żurku na stacji Orlen potrafi zaskoczyć. Jeden z YouTuberów postanowił sprawdzić, jak smakuje dość tanie danie z oferty prowadzonej tam restauracji. Zamówił również kotleta schabowego. Czy był zadowolony z wyboru?

W podróży często decydujemy się na zjedzenie obiadu w restauracji typu fast food. Twórca kanału YouTube Sprawdzam Jak postanowił przełamać „tradycję” i na obiad wybrał się do prowadzonej przez Orlen restauracji. Zamówił dobrze znane dania kuchni polskiej. Ceny były niższe, niż można by się spodziewać.

Ile kosztuje i jak smakuje żurek na stacji Orlen?

Tradycyjna polska zupa na stacji paliw kosztuje 9,99 zł, a z bułką 11,50 zł. Jak wypada to danie? Na pewno nie brakuje mu smaku i dodatków:

Bardzo bogaty [...] mamy szpyrkę [słoninę — przyp. red.], białą kiełbasę, [...]ćwiartkę jajka. Smak jest okej. [...] naprawdę w porządku żurek — ocenia danie twórca kanału Sprawdzam Jak.

Dodaje również, że za podobną cenę nie kupimy równie smacznego posiłku w popularnych lokalach z segmentu fast food.

Czy Orlen serwuje smacznego schabowego?

Schabowy, którego możemy spróbować na popularnej stacji benzynowej, wcale nie jest bez smaku. Choć mięso jest dobrze rozbite, panierka nie dominuje, co YouTuber uznaje za zdecydowaną zaletę dania. Jego cena nie jest aż tak niska, jak w przypadku żurku — za kotlet z dodatkami przyjdzie nam bowiem zapłacić prawie 24 złote — ale jest to wszakże danie główne.

Ogólne wrażenie testera jest średnie:

Cieniutki płatek mięsa, [...] panierki o dziwo nie ma dużo. [...] Myślałem, że to będzie dużo gorsze, bo z wyglądu [...] raczej taki zwyczajny schaboszczak. [...] chyba wolałbym wziąć coś innego — opowiada w nagraniu.

Trudno się dziwić. Mało który restauracyjny schabowy będzie tak smaczny, jak domowa soczysta odsłona. Także żurek przygotowany samodzielnie z pewnością smakiem przebije wszelkie gotowce. Warto jednak zauważyć, że ceny są niezwykle kuszące i mocno konkurencyjne.

Żurek na Orlenie jest pyszny
canva/trutenka

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: YT/ Sprawdzam Jak