Prosty sposób na pyszną fasolkę szparagową
Fasolka szparagowa to nieodzowny element polskiej sztuki kulinarnej - bez niej nie można sobie wyobrazić większości obiadów serwowanych w naszych domach. Okazuje się jednak, że klasyczny przepis na ten dodatek, może zostać jeszcze bardziej usprawniony.
W fasolce znajduje się mnóstwo witamin i minerałów, które potrzebne są do odpowiedniego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Jeśli chcesz raczyć się delikatniejszą fasolką, wybierz jej żółty kolor. Zielona fasolka jest z kolei intensywniejsza w smaku.
Fasolka szparagowa smażona z czosnkiem
Co ciekawe, kolory fasolki wskazują jakie substancje odżywcze się w nich znajdują. Żółta fasolka jest świetnym źródłem potasu i fosforu. Potas dba o dobrą pracę serca, obniża ciśnienie krwi i zapobiega obrzękom. Fosfor odpowiada za silne i mocne kości, jest również bardzo ważnym składnikiem biorącym udział w pracy układu nerwowego.
W zielonej fasolce znajdziemy za to znacznie więcej kwasu foliowego oraz witaminy A. Dzięki obecności kwasu foliowego, zaleca się ją kobietom w ciąży, a duża zawartość witaminy A sprzyja zachowaniu dobrego zdrowia przez chorych na cukrzycę.
Dużym atutem fasolki są flawonoidy, czyli silne przeciwutleniacze. Chronią one organizm przed działaniem wolnych rodników, przez co opóźniają proces starzenia i zmniejszają ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe. Duża ilość błonnika poprawia pracę układu trawiennego, a także pozwala zachować uczucie sytości po zjedzonym posiłku na znacznie więcej czasu.
Na naszej stronie zamieściliśmy mnóstwo informacji kulinarnych, które mogą przypaść tobie do gustu. Przeczytaj ten artykuł, w którym pokazujemy przepis na sałatkę warzywną z pieczonych warzyw. W tym tekście zdradzamy najlepszą recepturę na pyszną kiszoną fasolkę szparagową ze słoika.
Źródło: Scena z filmu zamieszczonego na YouTube na kanale Gotuj to sam !!!
Przepis na podsmażaną fasolkę szparagową z czosnkiem
Składniki:
fasolka szparagowa 1 kg
masło 100 g
pół pęczka kopru
bułka tarta 100 g
3 ząbki czosnku
sól
pieprz
Zacznij bardzo dokładnego umycia fasolki szparagowej pod bieżącą wodą. Gdy strąki będą czyste, przełóż je na deskę do krojenia. Przy użyciu ostrego noża lub nożyczek, odetnij końcówki, które są łykowate i nie nadają się do jedzenia.
W sporym garnku wlej wodę i wsyp łyżkę soli. Do wody możesz dodać również odrobinę cukru, dzięki czemu fasolka nie straci koloru. Wrzuć do wody fasolkę i gotuj ją do miękkości. Odcedź ją i odstaw na bok. Teraz czas na przygotowanie bułki tartej.
Bułkę tartą wsyp na suchą patelnię i zacznij ją prażyć. Gdy stanie się złota, dodaj do niej masło oraz przeciśnięty przez praskę czosnek. Wrzuć na patelnię fasolkę, dodaj koperek i smaż przez 2 minuty. Smacznego.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: youtube.com/Gotuj to sam !!!