Pyszna i tania klasyka, czyli makaron z białym serem. Przysmak sprzed lat
Dawniej wszyscy zajadali się makaronem z białym serem - danie jest w końcu bardzo tanie, a przy okazji pożywne. Dzisiaj prezentujemy sposób naszych babć, aby danie było jeszcze smaczniejsze, a przy okazji wymagało jak najmniej pracy. Ich doświadczenie pozwoliło stworzyć recepturę, która wymaga jedynie 4 składników.
Makaron z białym serem wywołuje często nostalgię, głównie wśród starszych Polaków, którzy mogli raczyć się właśnie takimi obiadami. Jeśli tęsknisz do tamtych czasów, mamy dla ciebie idealny przepis.
Sekretem do uzyskania idealnej konsystencji oraz smaku, jest użycie sera o dużej zawartości tłuszczu. Nabiał musi się bowiem delikatnie roztopić po położeniu na gorący makaron, aby go dobrze pokryć.
Przepis na makaron z białym serem od babci
Składniki:
500 g makaronu świderki
400 g sera białego pełnotłustego
70 g masła
5 łyżek cukru
Zacznij od wlania dużej ilości wody do pojemnego garnka i postawienia go na palniku. Przykryj je pokrywką. Gdy woda zacznie wrzeć, wsyp do niej sól i szybko zamieszaj. Następnie wsyp makaron i ugotuj go do miękkości.
Po ugotowaniu klusek odcedź je z wody, lecz pod żadnym pozorem nie przepłukuj go wodą. Wrzuć go z powrotem do gorącego garnka. Ser rozdrobnij widelcem na talerzu, a masło rozpuść w rondelku.
Do makaronu dodaj rozkruszony ser oraz roztopione masło. Wymieszaj całość, aż ser nieco się roztopi, dodaj cukier i podawaj. Dla dekoracji możesz posypać danie z wierzchu mielonym cynamonem lub kakao. Smacznego.
Jeśli masz ochotę na więcej przepisów, zajrzyj na naszą stronę. Z tego artykułu dowiesz się, jak zrobić elastyczne i miękkie ciasto na pierogi z wodą i mlekiem. Ten tekst wyjaśnia sposób na klasyczne pyzy z mięsem.
Źródło zdjęcia: canva/myasinirik, Getty Images
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Jak zrobić elastyczne ciasto na pierogi? Wystarczy sięgnąć po 1 dodatek
Bób jada się ze skórką czy bez? Odpowiedź zaskakuje, mało kto zdawał sobie sprawę
Kotlety schabowe po chłopsku. Nowa wersja klasycznego specjału
Źródło: smaker