Sernik na zimno z serków homogenizowanych to rewelacyjny deser dla całej rodziny. Zrobimy go bez żelatyny, bez śmietany, bez fixów. Wystarczą nam jedynie serki, galaretki, owoce i biszkopty. Sernik bez pieczenia będzie gotowy błyskawicznie.Do zagęszczenia masy z serków homogenizowanych dodajmy galaretki rozpuszczone w mniejszej ilości wody. Do masy najlepiej sprawdzą się galaretki cytrynowe, dzięki którym sernik na zimno z serków homogenizowanych będzie miał orzeźwiającą nutę.Do sernika na zimno z serków homogenizowanych dodajmy sezonowe owoce. Doskonale sprawdzą się maliny, wiśnie, truskawki, porzeczki, borówki, jagody. Owoce możemy również dowolnie mieszać i stworzyć doskonały deser dla całej rodziny.Sernik na zimno z serków homogenizowanych to doskonała alternatywa dla tradycyjnych ciast. Jest również o wiele tańszą wersją tradycyjnego sernika bez pieczenia. Zimą możemy przygotować sernik z owoców z puszki lub owoców mrożonych.
Kluski śląskie to rewelacyjny dodatek do obiadu. Doskonale smakują z pieczenią, roladami wołowymi, żeberkami wieprzowymi w sosie własnym. Kluski śląskie możemy zamrozić, jednak warto zblanszować je wcześniej, aby były smaczne, elastyczne i świeże. Jak mrozić kluski śląskie?Kluski śląskie to absolutnie genialny dodatek do mięsnych dań. Ciężko jednak idealnie obliczyć produkty na ciasto w taki sposób, aby klusek nie zostało po obiedzie. Jak mrozić kluski śląskie? Na początku należy je zblanszować.Wiele osób popełnia duży błąd, mrożąc surowe kluski w jednym woreczku. Taki sposób mrożenia sprawia, że kluski po wyjęciu z zamrażalnika są zbite w jedną, twardą bryłę, a po ugotowaniu są twarde i gumowate, nie smakują już jak przygotowane wcześniej. Jak mrozić kluski śląskie?Oprócz blanszowania bardzo ważne jest mrożenie klusek etapami. Prosty trik sprawi, że kluski się nie zlepią i będą sprężyste i smaczne nawet po kilku tygodniach. Kluski mrożone muszą gotować się nieco dłużej niż te, przygotowane ze świeżego ciasta.<div id=”onnetworkPlayer”></div><script async type="text/javascript" src="https://video.onnetwork.tv/embed.php?sid=MkUxLDNlU2osMA==&cid=onnetworkPlayer"></script>
Galaretkowiec bez pieczenia skradnie serce niejednego smakosza. Prosty w przygotowaniu deser na bazie nabiału jest orzeźwiający i delikatny — wprost idealny na lato. Tak lekkiej i pełnej smaku słodyczy dawno nie doświadczyliście. Koniecznie spróbujcie. Smakowity galaretkowiec bez pieczenia będzie idealny na rodzinne przyjęcie czy popołudnie spędzone ze znajomymi. Lekki niczym pianka deser wypełniony jest pełnymi smaku, galaretkami owocowymi. Nie możecie tego przegapić.
Chleb z patelni uratuje nas, gdy nie mamy w domu pieczywa, a szybkie jego kupienie będzie niemożliwe. Prosty i zaskakująco smaczny wypiek przygotujecie niemalże ekspresowo. Będzie chrupiący i aromatyczny. Spróbujecie? Przyrządzony w domu chleb nierzadko smakuje lepiej niż niejeden bochenek zakupiony w piekarni. Czasami jednak pieczywo kończy się, nim zdążymy je przygotować, a sklepy też nie zawsze są otwarte. W takiej sytuacji z pewnością przyda się nasza receptura na pieczywo z patelni.
Ciasto pietruszkowe jest nietypowym wypiekiem, którego warto spróbować. Z recepturą Ewy Wachowicz zrobicie je szybko i sprawnie, a oryginalny smak na długo zapadnie wam w pamięć. Spróbujecie koniecznie — takiego ciasta nie znajdziecie w żadnej cukierni.Ciasta wypiekane z dodatkiem warzywnych purée są delikatne i charakteryzują się unikalnym smakiem. Propozycja Miss Polski nie jest wyjątkiem. Dodatek pietruszki i imbiru nadaje deserowi niezwykłego smaku i sprawia, że po upieczeniu jest ono niezwykle wilgotne. Skusicie się?
Zapraszamy na obłędne kopytka z bobu. Są o niebo lepsze od klasycznych, ziemniaczanych i wyglądają bardzo apetycznie. Można je podać z duszonym mięsem, sosem grzybowym lub okrasić i zjeść, jako letnie danie obiadowe. Robi się je podobnie do kopytek ziemniaczanych — prosto i szybko.Kopytka najczęściej pojawiają się na naszych stołach, gdy zostały nam ziemniaki z wczorajszego obiadu. Wtedy wystarczy wytłuc ziemniaki, dodać kilka składników, zagnieść ciasto i pokroić je na kluski. W sumie tak samo robi się kopytka z bobu.Kopytka można robić z przeróżnych warzyw, najlepiej nieco mączystych po ugotowaniu. Oprócz ziemniaków doskonale nadają się bataty, dynia czy właśnie bób. Kopytka z bobu charakteryzują się zielonym kolorem i niepowtarzalnym smakiem. Przekonajcie się o tym sami.
Szukacie prostego przepisu na szybki sernik z 3 składników? Przychodzimy z pomocą w postaci dwóch sprawdzonych receptur na ten smakowity deser. Każda z nich wymaga jedynie trzech produktów i 15 minut przygotowań. Potem wystarczy już tylko włożyć ciasto do piekarnika i czekać na efekty. Delikatny, lekki i puszysty sernik z 3 składników spodoba się każdemu. Jego zrobienie wcale nie musi wymagać wiele czasu. Dwa sposoby, które dziś dla was przygotowaliśmy, co prawda wymagają, by ciasto piec nieco dłużej niż kwadrans, ale łączenie składników będzie dziecinnie proste.
Nie macie pomysłu na słodkie co nieco? Przygotujcie ekspresowe ciasto bez pieczenia na herbatnikach według przepisu Ewy Wachowicz. Ten przebojowy deser dla całej rodziny zrobicie szybko i prosto. I nigdy was nie zawiedzie, bo zawsze się udaje. Najsmaczniejsze jest, jednak gdy postoi trochę w lodówce. Co łasuchy powinny mieć w swoich zapasach? Może nie koniecznie gotowe ciasto czy paczkę cukierków, ale z pewnością opakowanie herbatników, budyniu i jakiś dżem. Gdy najdzie ochota na coś słodkiego, wystarczy ugotować budyń, przełożyć nim posmarowane dżemem ciastka i w zasadzie gotowe. Można dodać jeszcze warstwę masy śmietanowej, orzechy, migdały, czekoladę. To już zależy od waszej inwencji i upodobań smakowych. I mniej więcej z takich składników doskonałe ciasto bez pieczenia przygotowała Ewa Wachowicz. Dziś zdradza wam dokładny przepis na ten przysmak.
Karol Okrasa zdradził, jak zrobić idealne ciasto na pierogi. Sekret tkwi w jednej czynności, a mianowicie w odpowiednio długim jego wyrabianiu. Dzięki temu ciasto staje się gładkie i elastyczne i bez trudu można je wałkować, zlepiać i formować. Koniecznie przetestujcie przepis Okrasy.Podstawą udanych pierogów jest odpowiedniej jakości ciasto. Powinno być gładkie, niezbyt twarde i sprężyste. Takie ciasto daje się cienko rozwałkować, bez nadmiernego podsypywania mąką. Jest to niezmiernie ważne, bo nadmiar mąki na powierzchni wykrojonego krążka utrudnia potem dokładnie zlepienie pierogów. A czym się to kończy, wiecie sami. Farsz wypływa w czasie gotowania i z pierogów nici.
Sprawdźcie, jak ciocia Urszula robi puszyste naleśniki z dwóch składników. Co ciekawe, nie używa nawet mleka, tylko jajka i budyń. Ciasta nie spulchnia proszkiem do pieczenia ani pianą z białek, a wychodzą wyjątkowo smaczne. Wy też możecie takie przygotować na śniadanie, czy podwieczorek.Naleśniki mają wiele zalet. Są bardzo smaczne, robi się je szybko i z niewyszukanych składników. Zwykle wystarczy mąka, jajka i mleko. Dziś jednak powiemy wam, jak zrobić puszyste naleśniki nawet z dwóch składników. Będą nimi jajka i proszek budyniowy. Jesteśmy przekonani, że puszyste naleśniki cioci Urszuli z dwóch składników przypadną wam do gustu. Wyróżniają się bowiem nie tylko pulchnością, ale też smakiem. Jakim? To już zależy, po jaki budyń sięgniecie. Najbardziej uniwersalne w smaku będą naleśniki zrobione z budyniem śmietankowym lub waniliowym. Jeśli jednak marzycie o różowych naleśnikach, sięgnijcie po budyń malinowy albo wiśniowy. A może macie ochotę na ciemne naleśniki? Nic trudnego — wystarczy użyć budyniu czekoladowego i gotowe.
Domowe jagodzianki są znakomite. Delikatne ciasto drożdżowe wypełnione słodkimi owocami przygotujecie bez problemu, a zachwytom nie będzie końca. Warto się skusić, bo samodzielnie przyrządzony wypiek będzie o nieco lepszy niż kupiony w cukierni. Jagodzianki są nieodłącznym elementem wakacji. Nie ma chyba smakosza, który jest w stanie oprzeć się delikatnemu drożdżowemu wypiekowi wypełnionemu pysznymi sezonowymi owocami. Puszyste ciasto drożdżowe na maśle i jajkach idealnie uzupełnia słodycz jagód. Spróbujecie?
Chcecie zrobić blok czekoladowy jak za dawnych lat? Z naszym prostym przepisem pyszne ciasto bez pieczenia przygotujecie w zaledwie kwadrans. Z pewnością zachwyci każdego, kto go spróbuje. Blok czekoladowy jest znakomitym deserem bez pieczenia, który spodoba się nie tylko dzieciom. Aromatyczny smakołyk będzie idealny, gdy potrzebujecie słodyczy, by podjąć gości, a nie macie zbyt wiele czasu, by je przygotować. Skusicie się?
Wiecie, że siostra Anastazja wkłada suszone śliwki do sernika? Owoce te są wielką konkurencją dla rodzynek, bo mają intensywniejszy smak i są przyjemnie wilgotne. Poznajcie dokładny przepis na ten przysmak, a najlepiej od razu go przygotujcie. Z pewnością się nie zawiedziecie. Lubicie serniki? My też, bo ten rodzaj ciasta jest nie tylko smaczny i przyjemnie wilgotny, ale też bardzo pożywny. Można zrobić sernik na zimno lub pieczony. Dziś proponujemy wam sernik siostry Anastazji z dodatkiem suszonych śliwek. Ciekawi jesteśmy, czy wy też się nim zachwycicie.
Nie ma lepszego dodatku do rosołu i sosów, od domowego makaronu. Wegański makaron bez jajek przygotujesz w bardzo prosty sposób z trzech składników: mąki, wody i soli. Poznaj szybki przepis na wyśmienity wegański makaron bez jajek.Domowy makaron bez jajek posmakuje każdemu domownikowi. Aby makaron był idealny, elastyczny i delikatny, dodaj do mąki gorącą wodę, a całe ciasto wyrabiaj najpierw przy pomocy łyżki, później ręcznie. Ciasto przygotujesz z 3 składników, które na pewno masz pod ręką.Ciasto na makaron bez jajek wstaw do lodówki na 20 minut, aby odpoczęło i łatwiej się rozwałkowało i kroiło. Ciasto pokrój nożem na cienkie paski i zawiń w gniazda - taki makaron będzie idealny do zupy. Do sosu natomiast przygotuj odrobinę grubszy makaron.Makaron bez jajek będzie gotowy w niecałą godzinę. Makaron gotuj partiami, żeby się nie posklejał. Na wrzątek z dodatkiem łyżeczki soli wkładaj gniazda makaronu i gotuj do wypłynięcia, około 3 minuty.
Pierogi potrafią zachwycić smakiem. Do ich przygotowania wybierzcie mąkę pszenną z młyna Szymanowskiego, a ciasto będzie przyjemnie lekkie i elastyczne. Kupicie ją w każdej Biedronce. Warto spróbować - tak dobrego rarytasu dawno nie jedliście.Pierogi z serowo-ziemniaczanym farszem będą smaczne, jeśli nadzienie zamkniemy w delikatnym i rozpływającym się w ustach cieście. Wykorzystując do jego przygotowania mąkę pszenną typu 480, uzyskamy najlepsze rezultaty. Skusicie się?
Biszkopt jest lekkim i pełnym smaku ciastem, które doskonale smakuje z wieloma dodatkami. Przepis Ani pomoże wam przygotować pyszną czekoladową wersję tego rarytasu. Wystarczy wsypać trzy łyżki kakao, by odmienić ten prosty deser. Spróbujecie?Biszkopt czekoladowy, podobnie jak klasyczny, może stanowić bazę do przyrządzania tortów. Podany solo z sezonowymi owocami i bitą śmietaną też będzie smaczny. Przekonajcie się sami, jak proste i satysfakcjonujące jest to ciasto.
Ciasto drożdżowe zna i lubi wielu smakoszy. Sekretem delikatnego i lekkiego wypieku jest dodanie topionego masła na sam koniec wyrabiania masy. Koniecznie sprawdźcie ten patent. Będziecie zaskoczeni, jak puszysty smakołyk uzyskacie. Ciasto drożdżowe jest jednym z dobrze znanych wypieków domowych. Z odrobiną sera i kruszonka będzie jeszcze smaczniejsze. Przygotowanie wcale nie będzie trudniejsze, zwłaszcza jeśli skorzystacie z naszych wskazówek. Spróbujecie?
Z wczorajszych naleśników możemy przygotować wyśmienity obiad dla całej rodziny. Krokiety z farszem podane z domowym barszczem czerwonym smakują genialnie. Jak zwijać krokiety z naleśników, żeby się nie rozleciały? Mamy najlepszy sposób.Krokiety to nie tylko danie na święta lub większe uroczystości. Przygotujemy je błyskawicznie w domu, wykorzystując naleśniki, które zostały po wczorajszym obiedzie. Krokiety podamy z ulubionym farszem, np. z mięsem, pieczarkami, kapustą. Jak zwijać krokiety?Naleśniki zawsze smaż na specjalnej, niskiej patelni teflonowej, dzięki czemu się nie przypalą. Na patelnię wlewaj małą ilość ciasta i rozlej je równomiernie po całej powierzchni- sekretem pysznych naleśników, a później krokietów, które łatwo się zawija, jest właśnie cienkie ciasto.Krokiety to naprawdę szybkie danie. Skorzystaj z naszego krótkiego poradnika, w którym dowiesz się, jak zwinąć krokiety, jak je panierować i smażyć, aby były smaczne w środku, chrupiące z zewnątrz i nie rozleciały się na patelni.
Pierogi, niezależnie od tego, czy na słodko, czy wytrawnie, są rewelacyjnym daniem obiadowym. Wiele osób popełnia jednak duży błąd podczas odgrzewania potrawy, przez co pierogi są ciężkie i tłuste. Jak odgrzać pierogi?Nie ma lepszego dania od domowych pierogów. Delikatne, cienkie, elastyczne ciasto z farszem w środku dosłownie rozpływa się w ustach. Odgrzewane pierogi będą równie smaczne, jak świeże, jeśli zastosujemy jeden sprawdzony sposób. Jak odgrzać pierogi?Wiele osób podgrzewa pierogi na dużej ilości oleju lub masła. Fakt, pierogi z chrupiącą skórką są równie smaczne, jednak są bardzo ciężkostrawne i kaloryczne. Jak odgrzać pierogi? Pierogi najlepiej odgrzać na rozgrzanej patelni niewielką ilością wody, wtedy będą równie delikatne i elastyczne, jak w dniu, w którym były lepione.Do pierogów możemy również podać wiele smacznych dodatków, które wzmocnią aromat i doskonale połączą się z resztą składników. Poniżej dowiesz się, jak odgrzać pierogi i z czym je podawać, żeby były najsmaczniejsze.
Szukasz pomysłu na wyjątkowy deser do kawy? Przygotuj kultowy tort waflowy przepisu babci Ani Starmach. Piszinger z masą kajmakową i masą kakaową z dodatkiem koniaku to ciasto bez pieczenia, które rozpływa się w ustach.Ciasta bez pieczenia to świetna alternatywa dla tradycyjnych wypieków. Przygotujemy je błyskawicznie, a efekt zawsze zachwyci wszystkich gości. Jednym z moich ulubionych deserów jest kultowy piszinger. Piszinger przepisu babci Ani Starmach jest deserem perfekcyjnym i prostym. Torcik waflowy wychodzi za każdym razem, a przełożony dwiema pysznymi masami smakuje obłędnie. Masę kajmakową przygotujmy tradycyjnie z mleka skondensowanego.Masę kakaową również zróbmy według tradycyjnego przepisu, z dodatkiem żółtek, masła i oryginalnego kakao. Do ciemnej masy dodajmy odrobinę koniaku, który wzmocni smak czekolady i sprawi, że torcik będzie jeszcze lepszy.
Poznajcie recepturę na przepyszny i puszysty biszkopt bez dodatku jajek. By taki wyszedł, wystarczy użyć jednego banalnego tricku, a mianowicie zalewy z ciecierzycy. Zachwyty nad ciastem są gwarantowane, tak samo jak i to, że nikt się nie zorientuje, z jakich składników przygotowaliście biszkopt. Kiedy jest potrzeba przygotowania biszkoptu bez jajek? Ano wtedy, gdy zaplanowaliście sobie przygotowanie biszkoptu, ale zapomnieliście kupić jajka. Albo wtedy, gdy z powodów zdrowotnych, np. alergii, nie możecie jeść jajek lub z racji na swoje przekonania, nie spożywacie produktów pochodzenia zwierzęcego. Gdy więc znajdziecie się w takiej sytuacji, sprawdźcie, czy w waszych zapasach nie ma ciecierzycy w puszce lub słoiku. Jeśli tak, jesteście uratowani. Możecie bowiem użyć zalewy z ciecierzycy, podobnie jak białek. Jak smakuje biszkopt zrobiony bez jajek, lecz z dodatkiem ich zamiennika, czyli aquafaby? Aquafaba ma posmak ciecierzycy, jednak gdy upieczemy z jej dodatkiem ciasto, jego intensywność zmaleje. A wziąwszy pod uwagę fakt, że do biszkoptu dodamy np. trochę cukru wanilinowego, a tort poprzekładamy różnymi masami, smak ten zostanie niemal zupełnie zneutralizowany.
Szybkie ciasto bez pieczenia przygotujesz w zaledwie 5 minut. Kruchy spód z herbatników i masła, masa z kremem mascarpone i czekoladą to połączenie, którego trzeba spróbować. Ciasto przygotujesz z kilku składników, bez piekarnika, bez mąki, bez żelatyny. Przepisy na szybkie ciasta bez pieczenia podbijają Internet. Nic dziwnego, są proste w przygotowaniu i smakują rewelacyjnie. Ciasta bez pieczenia doskonale sprawdzą się w upalne dni jako pyszny deser do kawy. Jednym z moich ulubionych jest właśnie ciasto z masą mascarpone.Szybkie ciasto bez pieczenia po przygotowaniu wstaw do lodówki na 3 godziny, żeby wszystkie masy dobrze stężały. Ciasto zrobione jest na spodzie z herbatników i masła. Masę z mascarpone oraz masę czekoladową przygotujesz w zaledwie 5 minut, a już po kilku godzinach będzie gotowe do jedzenia.Do przełożenia szybkiego ciasta bez pieczenia potrzebujesz również banana skropionego sokiem z cytryny. Banan rewelacyjnie łączy się z resztą składników, a sok z cytryny delikatnie złagodzi słodycz. Ekspresowe ciasto bez pieczenia jest tak smaczne i tak proste, że będziesz je przygotowywał częściej.
Racuchy na maślance jak u babci to pomysł na pyszny podwieczorek lub obiad na słodko dla całej rodziny. Racuchy są doskonale puszyste i delikatne, a do ich przygotowania nie potrzebujesz ani mleka, ani świeżych drożdży. Wystarczy kilka podstawowych składników.Babcia Marysia zdradziła swój przepis na wyśmienite i puszyste racuchy bez grama drożdży. Zamiast mleka dodaje do ciasta maślankę, dzięki czemu racuchy po usmażeniu są lekkie jak chmurka i doskonałe w smaku. Racuchy na maślance jak u babci będą hitem w Twojej kuchni.Do przygotowania racuchów na maślance jak u babci potrzebujesz maślanki, jajek, cukru wanilinowego, odrobiny oleju, jajka i mąkę. Te wszystkie produkty niemal zawsze są w domu, więc podwieczorek lub obiad przygotujesz za grosze, a efekt zachwyci każdego łasucha.Racuchy na maślance jak u babci smaż partiami w taki sposób, żeby nie stykały się na patelni i nie posklejały. Ciasto urośnie delikatnie, dzięki czemu racuchy będą bardzo puszyste. Po usmażeniu przełóż na chwilę na ręcznik papierowy, żeby oddały nadmiar tłuszczu i podaj z ulubionymi dodatkami.
Masz dość wyrabiania ciasta drożdżowego? Przygotuj ciasto drożdżowe bez wyrabiania. Ciasto jest proste w przygotowaniu i bardzo puszyste. Ciasto zapiecz z ulubionymi owocami i słodką kruszonką, a cała rodzina będzie zachwycona.Sekretem ciasta drożdżowego bez wyrabiania jest zachowanie odpowiedniej kolejności dodawania składników. Składników nie mieszamy, a całą miskę wstawiamy na całą noc do lodówki. Następnego dnia wystarczy zmiksować masę, przygotować kruszonkę, owoce i mamy pyszne ciasto.Szybkie ciasto drożdżowe możemy zapiec z rabarbarem, truskawkami, śliwkami, wiśniami, porzeczkami, jagodami, możemy dowolnie łączyć owoce i stworzyć doskonały deser dla każdego łasucha. Moją ulubioną propozycją jest ciasto z wiśniami i kruszonką, to jedno z lepszych ciast do kawy.Kruszonka do szybkiego ciasta drożdżowego jest jeszcze szybsza w przygotowaniu. Wystarczy, że ręcznie utrzemy wszystkie składniki i ciasto wstawimy do lodówki na 15 minut, wtedy będzie się lepiej kruszyć.
Ciasto drożdżowe bez wyrabiania Ewy Wachowicz zachwyca wszystkich swoim wyjątkowym smakiem i pięknym wyglądem. Ciasto zapieczone z kruszonką i owocami sezonowymi to pyszny dodatek do kawy w leniwy, upalny weekend.Ciasta drożdżowe zwykle są czasochłonne i dość wymagające- najpierw musimy przygotować zaczyn, następnie wyrabiać ręcznie przez kilkanaście minut i znowu czekać, aż ciasto urośnie. Ewa Wachowicz pokazała jednak patent na ciasto drożdżowe bez wyrabiania.Sekretem doskonale wyrośniętego ciasta drożdżowego bez wyrabiania jest wsypanie do miski składników w odpowiedniej kolejności i odstawienie jej na 3 godziny w suche, ciepłe miejsce. Ciasto po wyrośnięciu wystarczy przełożyć na blachę, dodać owoce i kruszonkę i zapiec.Do ciasta drożdżowego bez wyrabiania możemy dodać ulubione owoce, mogą to być truskawki, śliwki, maliny, wiśnie, porzeczki, agrest. Możemy również wymieszać wszystkie owoce, ciasto będzie smakować rewelacyjnie i zniknie w ciągu jednego dnia.
Jak zrobić ciasto na naleśniki? Niektórzy robią je na samym mleku, inni dodają proszek do pieczenia. Okazuje się jednak, że sekretem idealnych naleśników jest kolejność dodawania składników. Poznaj przepis na najlepsze naleśniki. Naleśniki to pomysł na pyszny obiad na słodko, przekąskę, śniadanie i kolację. Idealnie przygotowane naleśniki są puszyste i delikatne, a podane z owocami, musem, konfiturą lub innymi, ulubionymi dodatkami, błyskawicznie znikają z talerzy. Jak zrobić ciasto na naleśniki?Ciasto na naleśniki teoretycznie jest banalne w przygotowaniu, jednak wystarczy chwila nieuwagi, a ciasto będzie za gęste, za rzadkie i będzie dość zbite. Najlepsze naleśniki przygotujemy, kiedy zastosujemy wyłącznie jedną, prostą zasadę.Jak zrobić ciasto na naleśniki? Sekretem puszystych, delikatnych i smacznych naleśników jest odpowiednia kolejność- najpierw ucieramy jajka z solą, dodajemy cukier. Wodę i mleko natomiast mieszamy osobno i dopiero później dodajemy do reszty. Tak przygotowane ciasto na naleśniki wychodzi za każdym razem.
Sernik jest jednym z lepszych ciast, niestety często opada lub pęka podczas pieczenia, lub studzenia. Mariola pokazała jednak skuteczny patent na sernik, który nie opada i wychodzi za każdym razem. Podaj go z polewą czekoladową i wiórkami kokosowymi, będzie przepyszny.
Pomysł na słodkie przetwory na zimę? Przygotuj domowe brzoskwinie w syropie przepisu babci Ewy. Brzoskwinie będą pyszne i zachowają świeżość aż do następnego sezonu. Przygotujemy z nich wiele świetnych dań i ciast.Najwięcej owoców dojrzewa latem, a my możemy cieszyć się ich najlepszym smakiem. Lipiec to czas na dojrzałe, wygrzane w słońcu brzoskwinie, które smakują rewelacyjnie na surowo, ale możemy przygotować z nich również pyszne przetwory na zimę.Brzoskwinie w syropie możemy kupić w każdym sklepie, jednak owoce przygotowane samodzielnie są o wiele smaczniejsze i zdrowsze. Babcia Ewa zdradziła przepis na przepyszne brzoskwinie, które będą idealnym dodatkiem do domowych wypieków.Pamiętajmy, aby przed przygotowywaniem brzoskwiń w syropie dokładnie umyć i wyparzyć słoiki. Jeśli tego nie zrobimy, brzoskwinie mogą się zepsuć i będziemy musieli je wyrzucić. Bardzo ważna jest również pasteryzacja, aby brzoskwinie zachowały smak i świeżość aż do następnego sezonu.