Gołąbki jak za dawnych lat? Właśnie takie przygotujecie z ponad stuletnią recepturą. Pochodząca z książki kucharskiej z 1917 roku metoda znacznie dobiega od znanej nam techniki nadziewania kapusty mięsem i ryżem. Sprawdźcie ją koniecznie.Większość smakoszy przygotowuje gołąbki z mięsno-ryżowym nadzieniem, choć i wersje bezmięsne — np. ta z pieczarkami — są wyjątkowo smaczne. Receptura z 1917 roku zaskakuje brakiem węglowodanów — farsz robi się z samego mięsa, pomijając ryż czy kaszę.
Jeśli chcesz przygotować pożywny, ale dość lekki obiad możesz zrobić kotlety mielone. Jednak nie takie klasyczne, pełne mięsa, tylko nieco delikatniejsze. Poznaj przepis na obłędnie soczyste kotlety mielone z ryżem. Dzięki dodatkowi ugotowanego ryżu kotlety będą dość miękkie, ale też wilgotne w środku.Kotlety mielone rzadko robi się wyłącznie z mięsa. Zwykle dodaje się do nich namoczoną bułkę, po to by zwiększyła ich soczystość i dodała im lekkości. Niektórzy wzbogacają je też startymi warzywami czy posiekaną zieleniną. Niewątpliwie te dodatki wpływają też na ostateczny smak dania. My postanowiliśmy połączyć mielone mięso z ugotowanym ryżem. Za jego sprawą, kotlety stają się lżejsze, ale zachowują swój smak. Ryż jest bowiem dodatkiem dość neutralnym smakowo. Zwiększa natomiast soczystość kotletów.
Lubisz mięsne kulki z sosem? A jak je nazywasz — pulpetami czy klopsami? No właśnie, wiesz, czym się różnią pulpety od klopsów? Odpowiedź zaskakuje, bo to nie jest do końca to samo danie. Ale nie przejmuj się, bo problem z ich odróżnieniem ma wiele osób. Potrawy z mielonego mięsa cieszą się u nas dużym zainteresowaniem. Chętnie je przyrządzamy, bo są proste, szybkie i smaczne. Największą popularnością cieszą się kotlety mielone. Jednak lubimy też pulpety i klopsy. Kojarzą się nam z sosem, którym od razu można polać ziemniaki, kluski czy ryż. Czy jednak rzeczywiście jedne i drugie są tym samym daniem i czy te nazwy możemy stosować wymiennie?
Przyrządzacie mielone, lecz za każdym razem wychodzą wam zbite i rozpadają się? Zamiast jajek użyjcie majonezu. Jego dodatek sprawi, że mielone będę delikatne i tak soczyste, jak nigdy wcześniej. Zdziwicie się, jak wiele zmieni użycie go zamiast jaja. Zdradzaliśmy wam już pyszne receptury na mielone z musztardą i śmietaną czy kotlety przyrządzane z dodatkiem marchewki i karmelizowanej cebuli. Tym razem wracamy z prostym sposobem na delikatne mielone z dodatkiem jajecznego majonezu, które zachwycą smakiem i konsystencją. Skusicie się?
Jedzenie typu fast food nie jest zdrowe, ale mało kto potrafi go sobie odmówić. Chociażby okazjonalnie, w podróży czy na wypadek dużego głodu. W ostatnim czasie zapadła ważna decyzja w sprawie uwielbianej w Polsce sieci restauracji. Może ona wpłynąć na mniejszą dostępność do uwielbianych kanapek. Czy Burger King zniknie z Polski?Choć każdy wie, że jedzenie fast foodów nie wychodzi na zdrowie, to na całym świecie restauracje oferujące tego typu jedzenie, radzą sobie naprawdę dobrze. U nas prym wiodą z pewnością McDonald's, KFC i Burger King. Ten ostatni podjął jednak decyzję, która może zaskoczyć wielbicieli słynnych hamburgerów.
Kotlety mielone mają ogromną zaletę - poza chwilą spędzoną nad garnkami, większość czasu gotują się bez naszej pomocy. Niżej pokazujemy jak przygotować kotlety z płatkami ryżowymi, które są zdrowe i delikatne. Takie mielone posmakują wszystkim mięsożercom, a przy okazji dostarczą im wielu wartości odżywczych. Kotlety mielone nie kojarzą się ze zdrową i zróżnicowaną dietą, która ułatwia chudnięcie, a wręcz przeciwnie. Uznawane są za ciężkostrawny posiłek, po którym jedyne, na co ma się ochotę to drzemka. Dlatego mamy przepis na zdrowe mielone, które są znacznie delikatniejsze dla organizmu. Kotlety mielone z płatkami ryżowymi przygotowuje się tak, jak klasyczne kotlety. Takie mielone można zjeść na obiad lub wziąć ze sobą do pracy czy szkoły w formie drugiego śniadania.
Kotlety mielone bez dwóch zdań można zaliczyć do klasyków naszej rodzimej kuchni. Pyszny mięsny specjał potrafi przyprawić o autentyczny zachwyt. Zwłaszcza jeśli jest odpowiednio miękki i soczysty. Właśnie takie były kotlety przyrządzane przez nasze babcie. Okazuje się, że sekret idealnych mielonych tkwi w czasie wyrabiania mięsnej masy.Nie da się ukryć, że kotlety mielone są uwielbiane przez liczne grono smakoszy. Nie bez powodu tak często goszczą na polskich stołach. Dziś zaprezentujemy babciny przepis na soczyste i miękkie mielone. Nikt nie będzie w stanie się im oprzeć.
Mielone są jednym z częstszych obiadowych wyborów w wielu domach. Są proste w przygotowaniu, a ich smak można urozmaicić na wiele sposobów. Tym razem proponujemy, by do mięsnej masy dodać startej marchewki. Kotlety nabiorą delikatnej słodyczy i będą przyjemnie soczyste. Skusicie się? Zawsze warto wzbogacić kotlety o warzywny dodatek. Niekoniecznie natomiast musi to być podana w ich towarzystwie surówka, choć i ona będzie smakować fenomenalnie, gdy połączymy swoje ulubione smaki. Wrzucenie nieco wilgotnych marchewek do mięsa mielonego sprawi, że kotlety zyskają na smaku i będą zdecydowanie zdrowsze.
Polacy kochają wszelkie rodzaje kotletów - smażone mięsne lub warzywne kulki w bułce tartej są bowiem smaczne i sycące. Poniżej pokazujemy przepis na doskonałe kotlety z kalafiora, które szybko podbiją twoje codzienne menu. Wewnątrz pełne są wilgotnej masy, a z zewnątrz zachwycają chrupiąca, brązową skórką. Kotlety z kalafiora to świetny sposób, aby urozmaicić sobie codzienne żywienie. Choć mięso jest bardzo popularne wśród Polaków, nie należy jeść go zbyt często. Kalafior stanowi jego idealny wręcz zamiennik. Z tego warzywa można sporządzić najróżniejsze potrawy, o których mnóstwo osób nie ma nawet pojęcia. Kalafior sprawdzi się, chociażby jako spód do pizzy czy ryż. Ogromną zaletą kalafiora jest jego niska kaloryczność - jeśli jesteś na diecie, dzisiejsze kotlety są wręcz stworzone z myślą o tobie.
Kotlety mielone mają jeden duży problem - są wyjątkowo tłuste, kaloryczne i ciężkostrawne. Dzisiaj zajmiemy się sposobem, dzięki któremu można wyeliminować te negatywne cechy. Zamiast smażyć je na patelni z dużą ilością oleju, upiecz je w piekarniku. Nie zapomnij dodać do nich odrobiny czosnku, który nada daniu niesamowitego aromatu. Kotlety mielone sprawiają ogromną radość każdemu fanowi klasycznej polskiej sztuki kulinarnej. Niestety z powodu ogromnej ilości kalorii, pochodzących głównie z tłuszczu do smażenia, nie powinno się jeść je zbyt często. Trzeba przyznać, że smak mielonych nie ma sobie równych, więc mnóstwo osób chce znać przepis na dietetyczną wersję. Poniżej pokazujemy najlepszą metodę na lekkie kotlety mielone. Aby ich smak był równie silny co klasycznych kotletów, dodaj do mięsnej masy kilka ząbków czosnku.
Marzą wam się wyjątkowe w smaku i cudownie soczyste kotlety mielone? Do mięsa dodajcie musztardy i śmietany, a właśnie takie uzyskacie. Przepis jest prosty, a efekty zaskoczą nawet najbardziej wybrednych. Spróbujecie? Mielone z dodatkami to doskonały pomysł na odświeżenie kulinarnej klasyki. Z pewnością wypróbowaliście już przepisy na te kotlety z pieczarkami czy żółtym serem. Dodając do mięsa musztardy i śmietany, także wzbogacicie ich smak. Jednocześnie korzystnie wpłyniecie na konsystencję mielonych. Sprawdźcie ten patent koniecznie.
Roladki wołowe z mięsem mielonym to wyraźne, mięsne danie o wyczuwalnym smaku i aromacie czosnku i świeżego tymianku. Roladki z wkładką mięsną to prawdziwa uczta dla wszystkich miłośników mięsa. Poznaj przepis na roladki wołowe z mięsem mielonym.Roladki wołowe to świetny pomysł na obiad dla całej rodziny. Aromatyczne, duszone w czosnku i tymianku roladki wołowe z farszem z mięsa mielonego mają genialny smak. Całe danie uzupełnione jest mięsnym sosem, który przygotujesz na wodzie z duszonego mięsa.Do roladek wołowych z mięsem mielonym podaj ogórki kiszone- tu poznasz przepis na wyśmienite ogórki z liśćmi dębu, wiśni i innymi składnikami, dzięki którym ogórki zyskają niepowtarzalny smak. Roladki podaj z ziemniakami lub kluskami śląskimi, są idealne do mięsnych dań. Przed smażeniem zabezpiecz roladki, aby nie rozleciały się pod wpływem wysokiej temperatury. W tym celu wykorzystaj wykałaczki lub nitkę, osobiście polecam nitkę, ponieważ łatwiej usmażysz rolady i bez problemu zdejmiesz ją zaraz po ugotowaniu mięsa.Z wołowiny przygotujesz również wiele wyśmienitych dań- tu poznasz prosty przepis na policzki wołowe jak z najlepszej restauracji.
Niektórzy z pewnością łapią się na tęsknocie za latem, ciepłymi promieniami słońca i świeżych, orzeźwiających smakach - takich, jak w poniższych kotletach mielonych z koperkiem i pietruszką. Taki pomysł na obiad sprawdzi się wtedy, kiedy domownicy mają ochotę na odmianę od zimowych sezonowych potraw. Kotlety podaj z ziemniakami i ulubioną surówką. Kotlety mielone z koperkiem i pietruszką mają wyjątkowo intensywny ziołowy smak, którego w zimowych potrawach mocno brakuje. Siadając do takiego obiadu, można się poczuć tak, jakby było lato. Obowiązkowo z zapasów wyciągnij kompot, który świetnie będzie komponował się z posiłkiem. Podstawą dobrych mielonych jest oczywiście mięso najwyższej jakości, dlatego eksperci odradzają kupowanie zmielonej wieprzowiny w sklepie. Dla pewności zalecamy własnoręczne mielenie lub poproszenie sprzedawcy o zmielenie przed kupnem - dzięki temu dokładnie wiemy, co się w nim znajduje.
Mielone kotlety stwarzają wiele możliwości odmieniania ich smaku. Wystarczy dodać nowy składnik, inną przyprawę, a już powstaje zupełnie nowa potrawa. Tak właśnie zrobimy dzisiaj, przygotowując kotlety mielone z tartymi pieczarkami. Wychodzą obłędnie soczyste i pełne aromatu.Do kotletów mielonych można dorzucić różne dodatki. Trochę startej marchewki, cukinii, posiekanej papryki czy zieleniny. Zmieni się nie tylko smak, konsystencja, ale i wygląd potrawy. Jednak dodatek grzybów jest czymś wyjątkowym. Grzyby mają bowiem niezwykle silny aromat. Za jego sprawą kotlety nabierają pełnego smaku.
Jeśli szukacie sposobów na odmienienie mielonych, mamy pewien pomysł. Przygotujcie kotlety mielone bez bułki tartej i jajka. Wyjdą bajecznie puszyste, a wy zużyjecie nieco mniej składników. To taka propozycja na nieco oszczędniejszą wersję tradycyjnych kotletów. Klasyczne kotlety mielone oprócz mięsa zawierają też bułkę i jajko. Dzięki tym dodatkom masa staje się pulchniejsza i bardziej zwarta. Jak się jednak okazuje, można pominąć te składniki, a dodać trochę mąki i wody, które dobrze je zastąpią.
Kotlety mielone są w Polsce potrawą znaną i lubianą. Można je przygotować na wiele sposobów, wzbogacając je w różne składniki. A wiecie, dlaczego do kotletów mielonych warto dodać bułkę namoczoną w mleku? Jeśli nie, koniecznie przeczytajcie nasz materiał, a już zawsze wasze kotlety będą pyszne. W tradycyjnych kotletach mielonych z całą pewnością powinno znaleźć się mięso. Pozostałe składniki zależą już od inwencji osoby je przygotowującej. Zwykle jednak dodaje się do nich cebulę, jajko i bułkę. Jeśli chodzi o tę ostatnią, niektórzy dodają bułkę tartą, inni namoczoną w wodzie. Jednak najlepiej dodać do kotletów bułkę namoczoną w mleku.
Mimo iż spożycie mięsa z roku na rok staje się coraz mniejsze, cały czas spożywa się go duże ilości, dlatego warto znać skuteczną metodę, na sprawdzenie jego świeżości. Jedną z najlepszych, jeśli nie można otworzyć opakowania z mięsem, jest prosty test palca. Po naciśnięciu jego powierzchni powinno szybko powrócić na swoje miejsce - w innym wypadku nie jest już świeże. Już po kilku godzinach poza lodówką mięso zaczyna być dosłownie pożerane przez bakterie i grzyby, które doprowadzają do jego zepsucia. Nieodpowiednie przechowywanie na pierwszy rzut oka nie jest łatwo rozpoznawalne - z tego powodu polecamy stosowanie poniższego triku. Trzeba mieć na uwadze, że nawet delikatnie nadpsute mięso, które po ugotowaniu nie wykazuje oznak gnicia, może doprowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych. Szczególnie w przypadku osób o obniżonej odporności, które na takie czynniki są wyjątkowo czułe.
Kotlety mielone są daniem prostym, szybkim i smacznym. Mielone mięso wystarczy wymieszać z kilkoma składnikami, uformować kotlety i je usmażyć. Jak się okazuje, dodatek jajka wcale nie jest konieczny. Przekonajcie się zresztą sami, testując przepis na kotlety mielone bez jajka. Zobaczycie, że wyjdą soczyste i dobrze sklejone. Wystarczy, że sięgniecie po jeden produkt. Do przygotowania kotletów mielonych oczywiście niezbędne jest mielone mięso. Pozostałe składniki, tak naprawdę można używać lub nie. Niektórzy dodają do nich namoczoną bułkę, inni wsypują bułkę tartą. Dla niektórych niezbędna jest podsmażona cebulka, inni dodają surową, a jeszcze inni ją pomijają. Podobnie jest z dodatkiem jajka — choć niektórzy uważają, że zapewnia kotletom zwięzłość, jego dodatek wcale nie jest niezbędny. Można bowiem bez problemu zastąpić jajko np. mąką ziemniaczaną. Ona również sprawi, że mięsna masa będzie zwarta.
Kotlety mielone zwykle zawdzięczają swoją soczystość cebuli, która podczas smażenia puszcza soki wprost do mięsa. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz dodawać do nich cebuli, zamień ją na cukinię. Warzywo sprawdzi się równie dobrze, a przy okazji nada gotowym kotletom bardziej zbitą konsystencję i delikatniejszy smak. Kotlety mielone są klasyką, bez której większość Polaków nie wyobraża sobie nawet jednego tygodnia. Soczyste i miękkie kotlety z chrupiącą skórką, podane z puree ziemniaczanym i mizerią stanowią wszak obiad wyjątkowo smaczny i sycący. Choć cebula stanowi tradycyjny dodatek do mielonych, z powodzeniem można zastąpić ją zwykłą cukinią. Po starciu i podsmażeniu na patelni z odrobiną czosnku skutecznie nawilża mięsną masę, a także ułatwia utrzymanie kształtu przez kotlety.
Kotlety mielone należą do grona podstawowych polskich potraw, które pojawiają się praktycznie cały czas w naszym menu. Jedzenie ciągle tego samego może wywołać znudzenie, dlatego mamy na to najlepsze rozwiązanie. Wystarczy nadziać mielone żółtym serem, który pięknie roztopi się podczas smażenia. Takie danie zrobi wyjątkowe wrażenie, a także nasyci praktycznie każdego. Kotlety mielone je się tak często, że niektórzy z pewnością odczuwają już znużenie ich smakiem - w takiej sytuacji zostają dwa rozwiązania. Albo zrobić sobie na jakiś czas przerwę od mielonych, albo zrobić je w nowy sposób. Dzisiaj wybieramy drugą metodę, a niżej zamieściliśmy przepis krok po kroku, z którego wszystkie kotlety wychodzą idealnie. Do kotletów polecamy podawać klasyczne dodatki. Świetnie komponują się tłuczone ziemniaki z odrobiną masła, mleka i świeżych ziół, a także mizeria, lekko zakwaszona sokiem z cytryny bądź kilkoma kroplami octu jabłkowego. Taki obiad z pewnością nasyci każdego fana polskiej kuchni.
Jeśli lubicie kotlety mielone, dziś zaprezentujemy wam ich lepszą wersję. Przygotujcie wraz z nami mielone bez namoczonej bułki, za to z wyjątkowym dodatkiem. Będą równie soczyste, ale o wiele zdrowsze, bo bogatsze w błonnik. A zatem do dzieła.Do przygotowania kotletów mielonych oprócz mięsa używa się zwykle namoczonej bułki, jajka i przypraw. Bułka dodaje kotletom soczystości i miękkości, jajko lepiej wiąże masę, a przyprawy dodają jej smaku. My postanowiliśmy jednak zwiększyć wartość odżywczą tradycyjnych mielonych. W jaki sposób? Otóż zamiast namoczonej bułki, dodaliśmy do nich płatki owsiane. One pełnią w kotletach podobną funkcję, jak bułka, jednak są o wiele zdrowsze. Zawierają bowiem dużo błonnika, a także witamin z grupy B i soli mineralnych.
Niezależnie czy smaży się wieprzowinę, ryby czy drób, chrupiąca panierka zawsze jest ich bardzo ważną częścią. Można sporządzić ją na wiele sposobów, w zależności do czego ma się zamiar ją wykorzystać. Podstawą jest panierowanie mięsa tuż przed smażeniem, co pozwala uzyskać chrupiącą teksturę, a także zapobiega się jej odpadaniu. Idealna panierka nie jest wcale tak prosta do zrobienia, jak mogłoby się wydawać. Nie wystarczy jedynie obtoczyć w niej kawałek mięsa czy warzywa. Wyjątkowo istotne są zabiegi, jakimi poddano produkt przed panierowaniem. Źle sporządzona panierka z łatwością odkleja się podczas smażenia w oleju, szybko nasiąka tłuszczem, a w najgorszym przypadku ulega błyskawicznemu spaleniu, co niszczy smak potrawy. Niżej zdradzamy, co należy zrobić, aby uniknąć takich wpadek.
Kotlety mielone to jedna z tradycyjnych potraw polskiej kuchni. Odpowiednio przygotowane kotlety są soczyste, delikatne, pulchne i mają pyszną, lekko chrupiącą skórkę. To teoretycznie proste danie nie zawsze jednak wychodzi idealnie. Jak zrobić najlepsze kotlety mielone? Czym je doprawić, ile smażyć i z czym podawać?Kotlety mielone były twarde, nie miały smaku, ugotowały się na patelni lub były surowe w środku, ale spalone z zewnątrz i przykleiły się do patelni? Koniecznie przeczytaj więc ten artykuł i dowiedz się, gdzie popełniłeś błąd i jak zrobić najsmaczniejsze kotlety, które zawsze będą znikać z talerzy w oka mgnieniu.Kotlety mielone to jedno z moich ulubionych, tradycyjnych dań. Pulchne, dobrze wyrobione i usmażone mięso rozpływa się w ustach. Mielone mają również wyczuwalny smak ziół, cebuli, są bardzo delikatne, a ich skórka jest lekko przypieczona i chrupiąca. Kotlety mielone to również bardzo proste danie, dlatego też często pojawia się na moi stole jako pyszna propozycja obiadowa dla całej rodziny.
Jakie powinny być kotlety mielone? Chrupiące z wierzchu, soczyste w środku i po prostu smaczne. Dziś przypomnimy wam znany od pokoleń trick, dzięki któremu kotlety mielone zawsze wychodzą soczyste. Na smak kotletów wpływ ma też tłuszcz, na którym je smażycie. Kotlety mielone w każdym domu znajdują się na liście ulubionych dań obiadowych. Nic dziwnego, łatwo i szybko się je przyrządza i są bardzo smaczne. Na dodatek lubią je wszystkie pokolenia, bo kotlety te stanowią połączenie tradycji i nowoczesności. Tradycji, bo są znane od wielu lat, nowoczesności, bo od kiedy bez problemu można kupić mielone mięso, stały się ulubionym daniem ludzi zabieganych.Smaczne kotlety mielone powinny być soczyste. Tę właściwość gwarantuje im znany od pokoleń trick, a mianowicie dodatek bułki namoczonej w mleku. Niektórzy uważają ją za wypełniacz, ale kotlety bez dodatku bułki są po prostu niesmaczne. Mięso jest zbyt zwarte i suche, a kotlety twarde i mało soczyste. Tajemnicą naszych babć było też to, że smażyły kotlety mielone na smalcu. Tłuszcz zwierzęcy bowiem lepiej pasuje smakowo do mięsa.
Kotlety mielone z tłuczonymi ziemniakami i mizerią lub buraczkami to już tradycyjne danie, które często gości na naszych stołach. Miękkie w środku z chrupiącą skórką są zawsze świetnym pomysłem na obiad. Jak zrobić idealne kotlety? Jak długo smażyć kotlety mielone?Próbowałeś usmażyć kotlety, ale były mało doprawione, przypalone lub panierka odchodziła od mięsa i zostawała na patelni? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się w nim, jak doprawić i smażyć kotlety, aby były perfekcyjne.Kotlety mielone robi się ekspresowo. Potrzebne jest mięso mielone, jajko, kajzerka, bułka tarta, cebula, zioła prowansalskie, pieprz, sól. Najsmaczniejsze kotlety przygotujesz, kiedy dodasz do mięsa startą na drobnych oczkach cebulę, dzięki czemu każdy kawałek mięsa nabierze odpowiedniego smaku. Mielone dopraw według następującej proporcji: na 500 g mięsa wsyp pół łyżeczki soli i płaską łyżeczkę ziół prowansalskich. Kotlety mielone podaj tłuczonymi ziemniakami, mizerią, burakami tartymi lub ogórkiem kiszonym, a błyskawicznie znikną z talerzy. W tym artykule dowiesz się również, jak przygotować i ile smażyć schabowe, aby były smaczne i chrupiące.
Wielbiciele kotletów mielonych z pewnością nieraz zastanawiają się, jak można odmienić ich smak. Czym je doprawić, by były jeszcze lepsze. Czasami w takich kwestiach warto odwołać się do kulinarnych autorytetów. Jednym z nich z pewnością jest Magda Gessler. Wiecie, czym znana restauratorka doprawia kotlety mielone? Będziecie zaskoczeni.Magda Gessler jest postacią kontrowersyjną, jednak właśnie za to ją lubimy. I co by nie mówić, jej przepisy zawsze spotykają się z dużym zainteresowaniem. Słynna restauratorka potrafi bowiem zaskoczyć smakiem i niezwykłym dodatkiem. Jednak nie w kotletach mielonych. Tu Magda Gessler stawia na klasykę — jeśli chodzi o przyprawy do mięsa na kotlety, stosuje jedynie sól i pieprz.
Mielone z dodatkiem ziemniaków pochodzą z Podlasia. Starte warzywo nadaje mięsnej masie przyjemnej soczystości i sprawia, że kotlety wychodzą niesamowicie miękkie. Jeśli więc macie dość suchych zbitych klopsów, koniecznie wypróbujcie ten przepis. Sposobów na wilgotne w środku i chrupiące z zewnątrz kotlety z mięsa mielonego jest wiele. Gdy do masy dodamy śmietany, majonezu czy cukinii, po smażeniu zachwyci nas przyjemną konsystencją. Podobny efekt uzyskamy, ścierając świeże ziemniaki. Patent wprost ze wschodniej Polski sprawi, że kotlety będą lekkie, jak nigdy dotąd.
Myślicie, że kotlety mielone nie mają przed wami żadnych tajemnic i niczym już was nie zaskoczą? Dzisiejszy przepis może nieco zmienić wasz pogląd. Zaserwujemy wam bowiem kotlety mielone ze śledziem. Są one znane na Górnym Śląsku pod nazwą karminadle, więc jego mieszkańców pewnie nie zaskoczymy. Jednak pozostali koniecznie powinni spróbować tej oryginalnej potrawy. Dodatek śledzi sprawi, że mielone mogą świetnie odnaleźć się w towarzystwie innych świątecznych potraw.Niektóre regionalne potrawy zna już cała Polska. Inne nie zyskały, aż tak dużej popularności, choć jak najbardziej na to zasługują. Do tej drugiej grupy należą właśnie karminadle. Bo i owszem, kochamy kotlety mielone, jednak połączenie ich ze śledziem brzmi mało zachęcająco. A tak naprawdę śledzia dodaje się do karminadli niedużo i zmielonego. Nie jest więc zbyt wyczuwalny w potrawie. Nadaje jej tylko wyrazu i sprawia, że nie trzeba już dodawać do mięsnej masy soli.