Czy często zdarza Ci się wylewać coś do zlewu? Lepiej sprawdź, czy nie popełniasz poważnego błędu. Niektóre produkty spożywcze w odpływie mogą spowodować przykre konsekwencje. Podpowiadamy, czego nie wylewać do zlewu pod żadnym pozorem.
Święta, święta i po świętach. W wielu domach zapewne zostało z tej okazji mnóstwo słodkich smakołyków. Katarzyna Bosacka wypowiedziała się na temat mrożenia ciasta, które upiekliśmy w nadmiarze. Szczegółowo wyjaśniła, które desery można mrozić, a które nie zniosą takiego traktowania zbyt dobrze.
Czyszczenie piekarnika może być proste i przyjemne. Wystarczy wykorzystać cytrynę. Owoc zalany wodą po krótkim czasie spędzonym zw rozgrzanym urządzeniu stanie się świetnym środkiem usuwającym zabrudzenia.
Krojenie cebuli nie należy do przyjemnych. Wiele z nas podczas tej czynności boryka się z łzawiącymi oczami. Odpowiednia technika cięcia pozwala uniknąć przykrej niespodzianki. Kluczowe jest usunięcie korzenia warzywa.
Przejedzenie w święta nie jest rzadkością. Ogrom pyszności sprawia, że trudno zachować zdrowy rozsądek. Na szczęście istnieją proste metody, które sprawią, że szybciej wrócimy do formy. Jedną z nich jest wypicie naparu z imbiru.
Po świętach zostały Ci jajka na twardo? Nie martw się, możesz je jeszcze wykorzystać. Prawidłowo przechowywane jajka można bezpiecznie zjeść w ciągu nawet 7 dni. Ich świeżość ulegnie znacznemu przedłużeniu, gdy pozostawimy je w skorupce.
Nie ma nic lepszego niż plaster świeżej wędliny. Aby cieszyć się wybornym smakiem, szynka czy kiełbasa wymaga odpowiedniego przechowywania. Pamiętaj, aby zawsze po zakupie wyjąć produkt z foliowego woreczka. Wędlina przełożona w papier pergaminowy zachowa swoje walory znacznie dłużej.
Przechowujesz jajka na drzwiach lodówki? Popełniasz jeden z największych błędów. Dietetyk ostrzega, że jajka narażone są na gwałtowne zmiany temperatury. Na drzwiach lodówki jest najcieplej, więc jajka szybciej się psują.
Sobotnia promocja w Biedronce trwa od rana. Tylko dzisiaj kupisz kilogram cukru za ułamek ceny. Sieć sklepów dla stałych klientów przygotowała także inne promocje i gigantyczne obniżki. Łosoś wędzony, paprykę i jajka kupisz za grosze.
Jadalne owady nie są nowością. Choć w ostatnim czasie było dość głośno o ich wprowadzeniu, są obecne w żywności od dawna pod postacią dodatków barwiących. Wyjaśniamy, które składniki dodawane do żywności pozyskiwane są z robaków.
Koniecznie sprawdź etykietę suszonego majeranku, zanim dodasz go do żurku i innych dań na Wielkanoc. Sanepid dzisiaj wydał oświadczenie dotyczące skażonej partii. W przyprawie wykryto pałeczki salmonelli.
Babka wielkanocna jest obowiązkową pozycją, jeśli chodzi o świąteczne przysmaki. Wyjątkowy sposób ma na nią Magda Gessler. Restauratorka wzbogaca swój wypiek 3 specjalnymi składnikami. Pierwszy z nich to alkohol, pozostałe 2 spełniają ważną funkcję nie tylko smakową, ale też dekoracyjną.
Chrzan jest ważnym produktem, jeśli chodzi o polską kuchnie. Szczególne miejsce na stole zajmie podczas świat wielkanocnych. Aby żaden kawałeczek się nie zmarnował, należy go przechowywać w odpowiednich warunkach. Warto wiedzieć, że ta roślina nader lubi wilgoć oraz chłodniejsze temperatury.
Zatyczka od oleju służy do kontrolowania strumienia płynu. Dzięki niej już nigdy nie wlejesz go zbyt dużo na patelnię. Zatyczka chroni także przez rozlaniem. Koniec z tłustymi plamami na kuchennym blacie.
Jajka na miękko są najlepszym i najzdrowszym wyborem. Płynne żółtko jest bogatym źródłem witamin i wielu cennych związków odżywczych. Jajka na twardo, omlet, czy jajecznica tracą znaczną część prozdrowotnych właściwości.
Ocet balsamiczny stosowany jest w kulinariach zbyt rzadko. Dodawany zwykle do sosów sałatkowych składnik ma dobroczynny wpływ na układ trawienny. Już kilka kropel poprawi nasz komfort po posiłku.
Biedronka podała godziny otwarcia w okresie przedświątecznym. Zgodnie z przewidywaniami w dni wolne od pracy sklepy sieci pozostaną zamknięte. Sprawdziliśmy, do kiedy będzie można zrobić zakupy.
Malowanie jaj jest wielkanocną tradycją. Wiele osób w tym celu używa takich przyborów, jak flamastry i farby. Po co jednak kupować niepotrzebne narzędzia, skoro całą paletę barw możemy znaleźć w obrębie własnej kuchni? Będziecie zadziwieni, jakie kolory wyczarujecie z pomocą naturalnych produktów.
Obieranie jajek na twardo zajmuje sporo czasu, a i efekt często jest daleki od ideału. Przeważnie uszkadzamy delikatne białko, kiedy chcemy pozbyć się skorupki. Dzięki metodzie 4x3 jajka obierzemy błyskawicznie i bez uszkodzeń. Będą gotowe w sekundę.
Post przed Wielkanocą czy w piątki jest stałym elementem życia katolików. Rezygnują oni wtedy z mięsa na rzecz ryb. Skąd jednak ten wybór pokarmu? Sięgnęliśmy do źródeł i znamy odpowiedź.
Forsycja jest piękna i niesamowicie cenna. Kwitnąca wczesną wiosną roślina, ma jadalne kwiaty, które warto zebrać i włączyć do swojej diety. Wyjaśniamy, jakie są korzyści z sięgania po ten dodatek i jak można go wykorzystać.
Chrzan jest obowiązkowym produktem na wielkanocnym stole. Bez jego ostrego smaku nie wyobrażamy sobie uroczystego posiłku. Jak wybrać najlepszy chrzan w słoiczku spośród wszystkich dostępnych w sklepach? Zdecydowanymi liderami zostały wyrób popularnej marki oraz produkt oferowany przez jedną z sieci hipermarketów.
Zapomnij o soli i soku z cytryny. Jajka na twardo obierzesz w kilka chwil, jeśli zastosujesz prostą sztuczkę najlepszych gospodyń. Sekretem jest potrząsanie ugotowanych jajek. Jak szybko obrać jajka na twardo?
Tłuszcze trans są najgorszym składnikiem produktów spożywczych. Ich nadmierne spożywanie jest przyczyną wielu zgonów rocznie. Odpowiadają za powstawanie bardzo groźnych chorób, w tym nowotworów. Dietetyk ostrzega.
Czytanie etykiet i zwracanie uwagi na nazwę powinno być kluczową czynnością podczas zakupów. Katarzyna Bosacka znalazła w sklepie kolejny produkt, który nie jest pełnowartościowy. Jest jedynie produktem podobnym do oryginalnego. Wzięła pod lupę ser do pizzy. Skład pozostawia wiele do życzenia.
Wyrzucasz wytłaczanki po jajkach? To wielki błąd i marnotrawstwo. Z niepozornego kartonika po zużyciu jajek można uzyskać jeszcze szereg korzyści. Niektóre z nich mogą być naprawdę zaskakujące.
Nie wszystkie wielkanocne potrawy wymagają przygotowania bezpośrednio przed świątecznym śniadaniem. Niektóre można i warto przygotować z większym wyprzedzeniem. Podpowiadamy, jak dobrze zaplanować gotowanie, by nie spędzić w kuchni długich godzin.
Eksperci nie mają dobrych wiadomości. Ze względu na wysokie koszty upraw, kalafior przestaje być opłacalny. Wiele wskazuje na to, że w sezonie letnim o świeżym kalafiorze będziemy mogli pomarzyć. Jest szansa jednak, że warzywo pojawi się w sklepach jesienią, jednak wszystko zależy od cen i kosztów uprawy.