Ciastka z gotowego ciasta francuskiego są prostym i tanim deserem, który przygotujemy w kilka chwil. Ciastka zrobimy z czterech składników, bez żmudnego wyrabiania, wałkowania i bez większego nakładu pracy. Ciasta z serkiem i owocami pokocha cała rodzina.Z ciasta francuskiego przygotujemy wiele wyśmienitych dań, ciast, przekąsek i deserów. Tarta z warzywami, łosoś pieczony, ciasto kremówka, napoleonka, rogaliki z czekoladą i ciastka to tylko niektóre z nich. Ciastka z ciasta francuskiego będą gotowe błyskawicznie.Do przygotowania ciastek z ciasta francuskiego potrzebujemy wyłącznie czterech składników i 30 minut wolnego czasu. Ciastka zrobimy z gotowego ciasta, serka śmietankowego, cukru pudru i ulubionych owoców. Latem postawmy na owoce sezonowe, jesienią i zimą możemy natomiast sięgnąć po owoce z puszki w słodkim syropie.Ciastka z ciasta francuskiego możemy wykrawać dowolnie - nacinać boki, rogi, a następnie je zlepiać, żeby powstały efektowne wzory. Poniżej poznasz jeden z nich, dzięki któremu ciastka wyglądają bardzo apetycznie i zjawiskowo.
Ser żółty spożywamy chętnie zarówno na kanapkach, w sosach czy zapiekankach. Czy zastanawialiście się jednak kiedyś, jak należy przechowywać żółty ser? Wybór właściwej półki w lodówce oraz odpowiednie opakowanie wydłużą żywotność tego produktu i uchronią go przez zepsuciem.Rocznie spożywamy średnio nawet 12 kg sera żółtego. To duża ilość, dlatego ważne jest, aby produkt ten był zawsze świeży i bezpieczny do jedzenia. Wystarczy w tym celu przyswoić sobie kilka prostych zasad. Dowiedz się z poniższego tekstu, jak przechowywać żółty ser.
Pierogi leniwe na słodko z cynamonem i cukrem są daniem w sam raz na lekki i szybki obiad, podwieczorek lub kolację. Delikatne kluski z twarogu podane z korzenną przyprawą i posypane cukrem błyskawicznie znikają z talerzy. Babcia Zosia leniwe robi wyłącznie z 4 składników i zawsze się udają. Wszyscy wiemy, że dania przygotowywane według babcinej receptury smakują najlepiej. Pierogi leniwe są jedną z ulubionych potraw z dzieciństwa. To szybkie kluski z twarogu, które podane na słodko z cukrem, masłem i korzenną przyprawą smakują obłędnie.Babcia Zosia pierogi leniwe przygotowuje wyłącznie z czterech składników: mąki, twarogu (koniecznie półtłustego lub tłustego), jajek i szczypty soli. Babcia oddziela żółtka od białek, z białek ubija pianę i dodaje pod sam koniec, kiedy reszta składników jest już połączona. Tak przygotowane pierogi leniwe są niezwykle delikatne i lekkie. Kluski możemy podać z klasycznym cukrem. Gorąco polecam jednak cukier brązowy lub waniliowy, które podkreślają smak mielonego cynamonu i samych pierogów.
Pomysł na szybką przekąskę dla całej rodziny? Domowe chipsy z dwóch składników, bez soli, bez oleju. Chipsy z tartego parmezanu i słodkiej, mielonej papryki są pyszne, lekkie i bardzo aromatyczne. Podaj je z domowymi sosami, a znikną błyskawicznie.Domowe chipsy zwykle przygotowujemy z ziemniaków, cukinii, batatów lub owoców, np. jabłek, gruszek, pomarańczy. Chipsy z parmezanu doprawione słodką papryką mieloną to rewelacyjna przekąska dla całej rodziny, która zachwyca smakiem. Już nigdy nie kupisz gotowych chipsów.Domowe chipsy z parmezanu i papryki możesz podać z sosami lub dipami. Gorąco polecam sos czosnkowy, pomidorowy, bbq, ziołowy i pikantny. Sosy również możesz zrobić samodzielnie w domu z kilku prostych składników, w ten sposób uzyskasz najlepszy smak. Przykładowo sos czosnkowy zrobisz z jogurtu naturalnego, odrobiny majonezu i wyciśniętych przez praskę ząbków czosnku. Domowe chipsy z aromatycznego sera będą gotowe w kilka minut. Starty parmezan błyskawicznie obtoczysz w słodkiej papryce i uformujesz z niego niewielkie chipsy. Całość wystarczy zapiec przez chwilę w piekarniku, bez zbędnej soli, bez tłuszczu.
Agnieszka Sienkiewicz podała przepis na wytrawną tartę z gruszkami. Zapomnij o ugniataniu ciasta, aktorka tartę przygotowuje na cieście francuskim. Tarta z owocami sezonowymi, orzechami włoskimi i gorgonzolą jest świetnym pomysłem na szybki obiad lub kolację.Wytrawne tarty z mięsem, warzywami lub owocami i serem przygotowujemy głównie z ciasta kruchego, które trzeba dość długo wyrabiać, żeby było odpowiednio elastyczne i delikatne. Agnieszka Sienkiewicz ma na to swój sposób- dania z piekarnika przygotowuje nie na cieście z mąki, masła i jajek, a na cieście francuskim.Tarta z gruszkami na gotowym cieście jest doskonałym daniem na szybko, zarówno na obiad, jak i na kolację. Tarta jest lekka, pożywna i niezwykle aromatyczna. Do tarty Sienkiewicz dodaje orzechy włoskie oraz ser gorgonzola o intensywnym smaku, który rewelacyjnie łączy się z owocami sezonowymi i resztą składników.Tarta z gruszkami doprawiona kremowym sosem na bazie kwaśnej śmietany, jajek i sera mascarpone dosłownie rozpływa się w ustach. Przysłowiową wisienką na torcie jest suszony tymianek, który wzmacnia smak i aromat całej potrawy. Tarta jest gotowa dosłownie po kilkunastu minutach pieczenia, jest prosta, szybka i przepyszna.
Budynie są smacznymi i lekkostrawnymi potrawami. Tradycyjne gotuje się na parze i wbrew powszechnemu przekonaniu można do ich przygotowania używać rozmaitych warzyw. Proponowany przez nas budyń z twarogu możecie zaserwować na deser, śniadanie lub kolację. Dodatek ziemniaków sprawia, że jest bardzo sycący.Do przygotowania budyniu z twarogu potrzebna jest specjalna forma do gotowania budyniów. To metalowe naczynie ze szczelną pokrywką, które wsadza się do większego naczynia z wodą, dzięki czemu budyń gotuje się na parze. Jeśli nie masz takiej formy, możesz zastosować domowy zamiennik. Wystarczy uszczelnić tortownice folią aluminiową i znaleźć do niej pasująca pokrywkę garnka.
Pyzy są tradycyjnym daniem kuchni śląskiej, zwyczajowo nadziewanym mielonym mięsem. Dziś odejdziemy nieco od klasyki i zaserwujemy pyzy z farszem z białego sera. Stworzymy dzięki temu nieco lżejszą, bezmięsną wersję tych popularnych klusek. Naprawdę warto ich spróbować. Przepis na pyzy jest wyjątkowo prosty i nie powinien sprawić nikomu żadnych problemów. Potrzebujemy dosłownie kilku podstawowych składników, aby wyczarować smaczny obiad. Podany przepis dotyczy wersji bezmięsnej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby pyzy z twarogiem podać z okrasą na bazie boczku czy słoniny.
Puszysty sernik z 3 składników jest przysmakiem, który spodoba się każdemu. Sekretem jego lekkości jest pieczenie w naczyniu z wodą. Uwalniająca się para sprawi, że konsystencja wypieku zachwyci od pierwszego kęsa. Skusicie się?Macie ochotę na sernik, który nie wymaga dużych zakupów i jest prosty w przygotowaniu? Zdradzamy recepturę na ciasto, do zrobienia którego wystarczą 3 produkty. Jest niezwykle delikatne i z pewnością wam się spodoba. Zaskoczcie swoich bliskich niesamowitym przysmakiem.
Tiramisu spodoba się nie tylko amatorom kuchni włoskiej. Receptura Roberta Makłowicza pomoże wam przyrządzić go w kilka chwil. Kucharz nasączone w kawie biszkopty pokrywa delikatnym serkiem z dodatkiem pomarańczy, dzięki czemu deser jest niezwykle aromatyczny i orzeźwiający jednocześnie. Spróbujecie? Lekki włoski deser z biszkoptów i serka mascarpone, czyli tiramisu, nie jest trudny w przygotowaniu. Kilka prostych produktów i receptura Roberta Makłowicza pomogą wam wyczarować znakomity przysmak, który z pewnością przypadnie do gustu waszym bliskim.
Knedle ze śliwkami mają liczne grono wielbicieli. Są trochę pracochłonne, ale smak potrawy wynagradza. Na szczęście ciasto na knedle można przygotować, pomijając dodawanie ugotowanych ziemniaków. W naszym dzisiejszym przepisie zamiast warzywa wykorzystamy twaróg. Będziecie pozytywnie zaskoczeni smakiem tego jesiennego dania. Znudziły wam się tradycyjne knedle ze śliwkami? Spróbujcie ich w wersji bez ziemniaków. Twaróg z powodzeniem je zastąpi. Ciasto ma przyjemną konsystencję, a jego smak idealnie pasuje do słodkiej śliwki.
Wielkopolskie klopsy z ziemniaków i sera są świetnym pomysłem na bezmięsny obiad dla całej rodziny. Jarskie kulki z popularnych warzyw i twarogu w środku są delikatne i bardzo aromatyczne. Z zewnątrz natomiast mają chrupiącą skórkę. Klopsy podajmy z ulubionym sosem, a będą przepyszne.Zimne nóżki, parowce, czy pyry z gzikiem to przykłady dań z Wielkopolski, które wszyscy doskonale znamy i z pewnością nie raz jedliśmy. Nie wszyscy jednak kojarzą klopsy z kartofli i sera, które również są tradycyjnym, wielkopolskim daniem. Wegetariańskie kulki obtoczone w mące i smażone na oleju są przepyszne i każdy powinien ich spróbować.Wielkopolskie, jarskie klopsy podaje się zwykle z sosem pomidorowym, szczawiowym lub z leśnych grzybów. Polecam również sos chrzanowy i koperkowy. Klopsy z kartofli i sera doprawione solą, pieprzem i szczypiorkiem są o wiele smaczniejsze i lżejsze od mięsnej wersji potrawy. Klopsy możemy zrobić z ziemniaków z poprzedniego dnia. W ten sposób maksymalnie wykorzystamy produkty spożywcze z naszej kuchni i nic nie wyrzucimy. Do przygotowania klopsów najlepiej sprawdzą się ziemniaki mączne, typu C o wysokiej zawartości skrobi. Zbyt wodniste ziemniaki zepsują nam danie.
W latach 70. racuchy z sera były kultowym daniem. Puszyste, słodkie, delikatne, podane z cukrem pudrem i domową, babciną konfiturą były świetnym pomysłem na szybki obiad lub podwieczorek dla całej rodziny. Poznaj przepis na racuchy z sera, będą absolutnym hitem.Racuchy z serem są bardzo puszyste i wyrośnięte, a nie ma w nich grama proszku do pieczenia, sody oczyszczonej czy drożdży. Racuchy są słodkie z delikatną, waniliową nutą, dosłownie rozpływają się w ustach. Sekretem puszystych placków serowych jest piana z białek.Samo przygotowanie racuchów z serem jest niezwykle proste. Nie musimy ani trzeć jabłek na tarce, ani przygotowywać zaczynu drożdżowego. Musimy jedynie zmielić twaróg i wymieszać go z masłem, jajkami, mąką i cukrem waniliowym. Masę smażymy na rozgrzanym oleju na złoty kolor.Racuchy z serem możemy podać z cukrem pudrem, kwaśną śmietaną, owocami, konfiturą. Jesienią gorąco polecam domową konfiturę z żurawiny, powidła śliwkowe lub prażone jabłka z cynamonem. Latem natomiast postawmy na świeże owoce, np. truskawki i maliny. Racuchy posmakują całej rodzinie.
Czy można zrobić sernik z 3 składników? Jak najbardziej. W Internecie pojawił się przepis na smakowitą wersję ciasta przygotowywaną w zaledwie kilka chwil, której wykonanie wymaga jedynie serka, jajek i mleka skondensowanego. Wszystkie wymienione produkty bez problemu znajdziemy w dobrze zaopatrzonym sklepie spożywczym. Sernik z 3 składników pieczony jest w kąpieli wodnej, dzięki czemu wychodzi lekki i przyjemnie rozpływa się w ustach. Puszystości nadaje mu odpowiednie ubicie jaj, a słodyczy gęste mleko skondensowane. Jest znakomity.
Jeśli kochasz kotlety schabowe, a zarazem uwielbiasz pyszny ciągnący się ser, mamy przepis, który idealnie łączy obie te rzeczy. Kotlet schabowy po szwajcarsku, czyli nadziewany żółtym serem, jest nie tylko niezwykle smaczny, ale dzięki serowemu dodatkowi zawsze odpowiednio soczysty. Suche schabowe nigdy więcej nie będą więc stanowić problemu.Przesuszone mięso obiadowe jest zmartwieniem częstszym niż mogłoby się wydawać. Dzieje się tak, gdy wybrany kawałek ma zbyt mało tłuszczu lub jest smażony zbyt długo, przez co traci całą swoją wilgoć. Solidna porcja żółtego sera skutecznie likwiduje ten problem, dostarczając kotletom schabowym pożądanej soczystości i podkręcając ich walory smakowe.
Masz już dość nudnych kanapek z tymi samymi dodatkami? Przygotuj błyskawiczną pastę serową z żółtego sera, świeżego czosnku, majonezu i jogurtu naturalnego. Pasta kanapkowa jest niezwykle kremowa i pyszna. Każdy będzie prosił o dokładkę.Wszyscy znamy pasty kanapkowe z jajek, tuńczyka, twarogu, soczewicy. Są pyszne, ale w pewnym momencie i one mogą się znudzić. Pieczywo możemy podawać naprawdę z przeróżnymi dodatkami, a pasta serowa jest tego najlepszym przykładem.Pasta serowa będzie świetnym rozwiązaniem na szybkie śniadanie, podwieczorek lub kanapkę do szkoły lub pracy. Pastę możemy podać solo lub z ulubionymi warzywami, np. z pomidorem, papryką, czy ogórkiem zielonym. Możemy zaserwować ją również na domowych, ziołowych grzankach. Każda wersja podania będzie smakować rewelacyjnie w połączeniu z serem i czosnkiem. Pastę doprawmy do smaku solą i pieprzem. Jeśli nie zjemy jej od razu, wstawmy ją do lodówki pod przykryciem, żeby nie obeschła i zjedzmy najpóźniej następnego dnia.
Placki ziemniaczane mają spore grono wielbicieli. Proste danie nabierze jeszcze więcej smaku, gdy do masy dodamy nieco twarogu. Nabiał sprawi, że placki staną się bardziej sycące, a przyrządzenie ich w piekarniku doda rarytasowi lekkości. Koniecznie spróbujcie, bo jesteśmy przekonani, że pokochacie je od pierwszego kęsa.Znudziły wam się klasyczne placki ziemniaczane? Dodajcie do tartych warzyw trochę twarogu, a uzyskacie smaczny posiłek, który nasyci was na długo. Przygotowanie jest bardzo proste — nawet dziecko sobie poradzi. Spróbujecie?
Proste ciasto bez pieczenia można zrobić już z trzech produktów — sera, galaretki i krakersów. Przepis jest dziecinnie prosty, a przysmak można urozmaicać poprzez dodawanie ulubionych owoców. Za każdym razem smakołyk zachwyca lekką konsystencją i wyglądem. Koniecznie spróbujcie — rodzina będzie zachwycona. Rozpuszczenie galaretek, połączenie ich z serem i przelanie na spód z ciasteczek — tak w skrócie mógłby wyglądać opis przygotowania prostego ciasta bez pieczenia, które dziś wam proponujemy. Lekki niczym chmurka deser nie jest skomplikowany, a mimo to jego smak urzeka. Skusicie się?
Placki twarogowe są doskonałą propozycją na śniadanie, przekąskę lub podwieczorek. Placki zrobisz ekspresowo, będą puszyste i wyrośnięte. Co ciekawe nie zawierają jajek, ani proszku do pieczenia. Doskonale zastępuje te składniki banan. Śniadania i słodkie podwieczorki to dania, które uwielbiają nie tylko dzieci. Naleśniki, racuchy, omlety na słodko, owsianki i właśnie placki twarogowe to niektóre propozycje pysznych, słodkich potraw. Placki podane z owocami sezonowymi i cukrem pudrem dosłownie rozpływają się w ustach.Do przygotowania placków twarogowych na słodko nie potrzebujemy jajek, wystarczy dojrzały, słodki banan. Nie dość, że świetnie połączy resztę składników, to jeszcze doda słodyczy i wspaniałego smaku. Do placków dodajemy również cukier wanilinowy, dzięki któremu placki będą naprawdę pyszne.Placki twarogowe podajemy od razu po usmażeniu, ponieważ szybko twardnieją. Na początku przygotujmy więc wszystkie dodatki. Masę na placki zrobimy w dosłownie kilka minut. Wszystkie składniki wystarczy połączyć i uformować małe placki, które urosną na patelni.
Przepis na pierogi ruskie jest banalnie prosty. Gotowane ziemniaki, twaróg i cebulka, zawinięte w delikatne ciasto. Spróbuj jednak dodać do farszu świeżej mięty. Gwarantujemy, że smak takich pierogów ruskich jest oszałamiający.Mięta dodaje pierogom ruskim niebywałej rześkości, która przyjemnie równoważy pozostałe, nieco cięższe składniki farszu. Odpowiedni efekt zapewnią jedynie liście świeżej mięty. Takie liście, zwinięte i poszatkowane, uwolnią z siebie maksymalną ilość aromatu.
Pierogi są jednym z lubionych dań wielu smakoszy. Tradycyjną potrawę świetnie urozmaici dodanie mąki razowej do ciasta. Tym razem pierogi wypełnimy farszem przygotowanym ze szpinaku i twarogu. Będzie oryginalnie, pysznie i bardzo zdrowo. Zapraszamy do kuchni. Pierogi wykonane z ciasta z dodatkiem mąki razowej są nie tylko smaczne, ale też o wiele zdrowsze. Niezależnie od umieszczonego w nich farszu sycą na dłużej. Proponujemy przetestować wersję z serem białym i szpinakiem — odpowiednio doprawione są naprawdę wyśmienite. Jeśli wykorzystacie tofu, będą nawet wegańskie. Skusicie się?
Sernik Izaura stanowi doskonałe połączenie ciasta czekoladowego i puszystej masy serowej. Udekorowany polewą czekoladową i wiórkami kokosowymi wygląda bardzo apetycznie, a jeszcze lepiej smakuje. Ten kultowy deser, który był niezwykle popularny w czasach PRL-u, wyróżnia się lekkością, przyjemną wilgotnością i pełnym smakiem. Nie ma lepszego ciasta od sernika. Puszysta masa serowa o delikatnej, waniliowej nucie dosłownie rozpływa się w ustach. Jeśli połączymy ją z równie puszystą masą czekoladową, otrzymamy rewelacyjne ciasto, które przygotujemy naprawdę szybko.Sernik Izaura to ciasto bardzo puszyste, dobrze wyrośnięte i wygląda nadzwyczaj apetycznie. Sernik dekorujemy polewą czekoladową i wiórkami kokosowymi. Polewa i wiórki to przysłowiowa wisienka na torcie. Masę czekoladową i serową przekładamy na blachę naprzemiennie, następnie przy pomocy drewnianego patyczka rysujemy różne wzory na cieście, żeby masy połączyły się w ciekawy sposób. Po upieczeniu masy tworzą piękne wzory i każdy kawałek sernika jest naprawdę wyjątkowy.W naszym materiale prezentujemy zdjęcie sernika będące screenem z filmu na kanale Kuchnia Magdy na YouTube. Prawda, że ciasto wygląda niezwykle apetycznie?Składniki na ciasto czekoladowe (forma o wymiarach 23 x 25 cm):200 g mąki pszennej250 g masła200 g cukru4 jajka2 łyżeczki proszku do pieczenia3 łyżki kakao50 ml wodySkładniki na masę serową:1 kg sera na sernik200 g cukruopakowanie cukru wanilinowego5 jajek2 budynie śmietankowe bez cukru100 g masłaDo dekoracji:wiórki kokosowe
Nie masz pomysłu na obiad? Możesz szybko przygotować placki z cukinii. Są szybkie, smaczne i pożywne. My dodamy do nich trzy niezwykłe składniki, dzięki którym szybciej niż zwykle znikną z talerzy. Wzbogacimy je mianowicie serem feta, szczypiorkiem i przyprawą curry. Będzie pysznie.Placki z cukinii zwykle doprawiamy cebulą, czosnkiem, koperkiem i posiekaną natką pietruszki. Przygotowane w ten sposób są bardzo smaczne, warto jednak spróbować nowych smaków i przyrządzić je nieco inaczej. Potrawa z fetą, szczypiorkiem i przyprawą curry będzie hitem na Twoim stole.Na placki z cukinii najlepsza będzie świeża, młoda cukinia. Młode warzywo zetrzyjmy całe. Jeśli jednak mamy w domu starszą cukinię, najpierw obierzmy ją z twardej skóry. Cukinia jest warzywem wodnistym, dlatego też po starciu oprószmy ją solą i odstawmy na 15-20 minut, a wtedy wypłynie z niej nadmiar soku. Odsączenie cukinii z nadmiaru wody to kluczowy etap podczas przygotowywania placków z cukinii. Jeśli nie odciśniemy jej dokładnie, ciasto rozwarstwi się na patelni. Bardzo ważne jest również tarcie cukinii — warzywo trzemy na małych oczkach, cukinia starta inaczej również niekorzystnie wpłynie na ciasto.
Dziś przedstawiamy Wam przepis na sernik. Wydawać by się mogło, że to receptura jedna z wielu, jednak nic bardziej mylnego. Nasz sernik jest idealnie kremowy, wilgotny, wprost rozpływa się w ustach. Nie jest upieczony z tradycyjnego twarogu, a z odpowiednio dobranych proporcji ricotty, mascarpone oraz serka kremowego, co czyni z niego wyjątkowy deser.Sernik kremowy piecze się na spodzie z ciasteczek wymieszanych roztopionym masłem. Na tę bazę możecie wybrać słodkie herbatniki, lub lekko słonawe ciasteczka owsiane. Na cokolwiek się zdecydujecie, Wasz sernik będzie smakował wprost nieziemsko.Wszystkie składniki na kremowy sernik powinny być w temperaturze pokojowej. Zadbaj więc, aby wyjąć je z lodówki na 2-3 godziny przez przystąpieniem do przygotowywania ciasta. Nie podgrzewaj jajek ani serków na kuchence, ale pozwól im naturalnie nabrać odpowiedniej temperatury.
Kluski leniwe lubi wielu smakoszy. Sycący rarytas na bazie twarogu będzie jeszcze lepszy, jeśli przygotujecie go z dodatkiem suszonych śliwek. Aromatyczny owoc doskonale pasuje do delikatnego ciasta i nadaje mu przyjemnej słodyczy. Koniecznie spróbujcie — zachwyci was od pierwszego kęsa. Pysznym kluskom leniwym nikt się nie oprze. W wersji ze śliwką danie będzie jeszcze bardziej aromatyczne. Owoce te znakomicie komponują się z delikatną serową masą, stanowiąc sycący i niezwykle smaczny posiłek. Idealnie sprawdzi się jako podwieczorek lub słodka kolacja. Spróbujecie?
Domowe drożdżówki z serem posmakują nie tylko dzieciom. Prosty przepis, który wam proponujemy, pozwoli wam przygotować pełen smaku, świeżutki przysmak. Będzie lepszy niż z niejednej cukierni, a koszty jego zrobienia nie zrujnują portfela. Serdecznie zapraszamy do kuchni. Domowe wypieki często są o niebo lepsze niż dostępne w cukierniach. Drożdżówki z serem nie będą wyjątkiem. Lekkie niczym chmurka ciasto wypełnione słodkim twarogiem z pewnością przypadnie do gustu każdemu łasuchowi. I co ważne, przygotowanie bułeczek wcale nie jest trudne.
Kotlety korsarza są świetną alternatywą dla tradycyjnych kotletów z wieprzowiny. Delikatny kurczak, aromatyczny por i słodki ananas to połączenie, które posmakuje wszystkim miłośnikom mięsnych dań. Kotlety błyskawicznie znikają z talerzy i każdy prosi o dokładkę.Kotlety korsarza to nic innego, jak kotlety z krojonego mięsa drobiowego z dodatkiem aromatycznych składników. Do masy dodajemy również starty ser, jajka i niewielką ilość mąki, dzięki którym kotlety nie rozpadają się na patelni podczas smażenia.Do kotletów korsarza podajmy ryż ugotowany na sypko, puree ziemniaczane lub młode ziemniaki z wody, oprószone świeżym koperkiem. Nie zapomnijmy również o świeżych warzywach w formie lekkiej sałatki lub surówki, w ten sposób stworzymy pyszny i zbilansowany obiad dla całej rodziny.Kotlety korsarza smażymy na mocno rozgrzanym oleju rzepakowym, który ma wysoką temperaturę dymienia. Por przed dodaniem do masy mięsnej również musi być przesmażony na tłuszczu, dzięki czemu kotlety zyskają fenomenalny smak.
Szukasz pomysłu na słodką kolację dla dzieci? Naleśniki zapiekane z twarogiem i owocami na pewno im się spodobają. Pysznemu połączeniu delikatnego ciasta, świeżych sezonowych smakołyków i lekkiego twarożku o smaku wanilii nie można się oprzeć.Naleśniki na słodko często podaje się z serem lub dżemem. Tym razem proponujemy zapieczenie rarytasu z dodatkiem twarożku i świeżych owoców pod pierzynką z pysznej śmietanki. Przysmak będzie sycący i przyjemnie kremowy. Skusicie się?
Sernik z ryżu jest niecodziennym pomysłem na smaczny deser. Wypiek zachwyca puszystością. Dzięki lekkiej, rozpływającej się w ustach konsystencji ciasta jedzenie jest niezwykle przyjemne. Goście będą zachwyceni. Spróbujecie? Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji, by zrobić sernik z ryżu, koniecznie ją znajdźcie. Lekki niczym piórko deser spodoba się nawet amatorom tradycyjnych przysmaków. Dodatek ryżu nadaje mu niebagatelnego charakteru i ciekawie urozmaica dobrze znane ciasto.