Sernik pieczony na wodzie to pomysł na pyszny deser dla całej rodziny. Puszyste, doskonale wyrośnięte ciasto na spodzie z herbatników i z dodatkiem skórki cytrynowej posmakuje każdemu łasuchowi, a Ty przygotujesz go błyskawicznie. Najlepsze kucharki pieką sernik w kąpieli wodnej. To prosty trik, dzięki któremu ciasto jest doskonałe. Przede wszystkim nie opada i nie pęka, jest również bardzo puszyste i wyrośnięte. Sernik wychodzi za każdym razem, jest lekki, a podany z konfiturą owocową będzie absolutnym hitem na Twoim stole. Do przygotowania sernika pieczonego na wodzie potrzebujesz dużej blachy, do której wlejesz wodę, a także blachy o wymiarach 24 na 24 cm. Na początku przygotuj spód z maślanych herbatników i masła, następnie nastaw piekarnik, ponieważ masę serową przygotujesz błyskawicznie.Sekretem doskonałego sernika w kąpieli wodnej jest długie pieczenie w stosunkowo niskiej temperaturze. Na początku sernik piecz w 160 stopniach, następnie po 20 minutach zmniejsz temperaturę do 140 stopni. W ten sposób ciasto będzie idealnie upieczone i puszyste.Po upieczeniu nie wyjmuj od razu ciasta z piekarnika. Sernik pieczony na wodzie musi chwilę ostygnąć w urządzeniu. Uchyl jedynie lekko drzwi i zostaw ciasto na 15- 20 minut, następnie wyjmij je i ostudzić na blacie kuchennym.
Paluszki ziemniaczane są prostą i pełną smaku przekąską. Dodatek tartego sera żółtego sprawia, że smakołyk kusi nieziemskim aromatem. Jego przygotowanie jest bardzo proste, a jeszcze szybciej znika z talerzy. Spróbujecie? Smakowite i chrupiące paluszki ziemniaczane z serem są pełną aromatu i smaczną alternatywą dla kupowanych w sklepie przekąsek. Ich przygotowanie jest dziecinnie proste, a efekty zachwycą nawet największych miłośników potraw z ziemniaków. Skusicie się?
Domowe zapiekanki z serem, pieczarkami, salami i papryką są absolutnym hitem na imprezy lub szybki podwieczorek dla najbliższych. Chrupiącą bagietkę à la pizzę przygotujesz błyskawicznie z kilku podstawowych składników. Poznaj najbardziej kultowy przepis na zapiekanki z serem i pieczarkami.Zapiekanki są już kultowym posiłkiem. Nic dziwnego, są szybkie, tanie i pożywne. Zapiekanki przygotujesz z kilku ulubionych składników, a jedną z moich ulubionych wersji jest zapiekanka z serem, pieczarkami i salami. Danie jest świetną opcją zarówno na imprezy, niezapowiedziane wizyty gości, a także na szybki podwieczorek lub kolację. Do bagietki dodaję również kawałek żółtej papryki i cebulkę. Każdą porcję bagietki smaruję również odrobiną ketchupu, aby nadać zapiekankom lekko pomidorowej nuty, która wzmacnia walory smakowe całego dania. Zapiekanki możesz dodatkowo oprószyć ziołami prowansalskimi, szczypiorkiem, możesz podać je z ketchupem, sosem czosnkowym, ziołowym, domowym pesto bazyliowym, sosem musztardowym lub ostrym sosem chilli do dań mięsnych i kanapek. Każdy dodatek sprawi, że zapiekanki będą jeszcze smaczniejsze i błyskawicznie znikną z talerzy.
Brokuły w serowej panierce są szybką, tanią i zdrową przekąską dla całej rodziny. Różyczki kalafiora moczone w jajku, mleku i przyprawach, następnie panierowane w serze i bułce tartej smakują fenomenalnie. Do brokułów przygotuj sos na bazie sera islandzkiego, wszyscy będą zachwyceni.Brokuły w serowej panierce to jedna z lepszych przekąsek, jakie jadłam. Po upieczeniu są lekko chrupiące i przepyszne. Danie uzupełniam sosem na bazie sera skyr z odrobiną jogurtu naturalnego. Sos doprawiam czosnkiem, posiekanym koperkiem i natką pietruszki. Tak podana przekąską znika w mgnieniu oka.W sezonie gorąco polecam wykorzystać świeże warzywo, zimą możemy ratować się mrożonką, jednak wcześniej musimy rozmrozić brokuła w temperaturze pokojowej i dokładnie go osuszyć. Brokuły w serowej panierce są tanią przekąską, wykorzystamy do niej wiele składników, które z pewnością są w domu.Brokuły w serowej panierce podane z sosem są doskonale doprawione, sycące, ale i zdrowe. Zarówno brokuły, jak i skyr zawierają wiele cennych dla naszego organizmu związków. Brokuły to źródło antyoksydantów i witamin, natomiast ser typu islandzkiego jest bogatym źródłem białka.
Jeśli macie ochotę na lekki, pyszny deser, zapraszamy na cytrynowiec cioci Ali. Orzeźwiające ciasto bez pieczenia jest w sam raz na lato. Składa się z kilku prostych, smacznych warstw, które dosłownie rozpływają się w ustach. Przygotujcie je raz, a z pewnością do niego wrócicie. Ciasta bez pieczenia są szczególnie chętnie robione latem. Fakt, że do ich przygotowania nie trzeba uruchamiać piekarnika, jest bardzo istotny, gdy w kuchni i tak jest już gorąco. Inna zaleta ciast bez pieczenia to fakt, że nie mogą nie wyjść. Może czasami jakaś masa wyjdzie za rzadka albo za twarda, ale nigdy nie ujrzysz w nich zakalca. Dziś przygotujemy ciasto bez pieczenia cytrynowiec. Sami przyznacie, że na myśl o kwaśnym smaku cytryny i jej aromacie robi się wam jakoś bardziej rześko? Rzeczywiście warto sięgnąć po ten owoc właśnie latem, bo jego kwaśny smak doskonale gasi pragnienie i świetnie orzeźwia. Spójrzcie na zdjęcie zamieszczone w naszym materiale, a przekonacie się, jak apetycznie wygląda to ciasto. Nasze zdjęcie jest screenem z filmu na kanale Swojskie jedzonko na YouTube. Tam również można znaleźć podobny przepis na wyśmienity deser.
Sernik z rodzynkami wywołuje burzliwe dyskusje wśród smakoszy. Zwolennicy dodawania suszonego owocu cenią urozmaicenie delikatnej masy serowej. Przeciwnicy uważają, że sprawia, iż sernik traci na lekkości i smaku. Wystarczy jednak zastosować prosty patent polegający na ubiciu piany z białek, a ciasto będzie miało doskonałą konsystencję i nie wyjdzie zbite. Koniecznie spróbujcie — jeszcze pokochacie rodzynki w cieście.Są smakosze, którzy nie wyobrażają sobie jedzenia sernika z rodzynkami. My zachęcamy jednak do przygotowania go w kultowej wersji z tym słodkim suszonym owocem. Nadaje on charakteru masie, a dzięki odpowiedniemu łączeniu składników nic nie opadnie. Tak pysznego deseru dawno nie skosztowaliście.
Co dziś przygotować na obiad? A może sycące naleśniki ze szpinakiem? Nie zawierają ani grama mięsa, a są pożywne i smaczne. Idealne na główny posiłek w przyjemny, letni dzień. Możesz je obsmażyć na patelni lub zapiec w pysznym sosie. Doskonale nadają się do odgrzewania. Lato to prawdziwa feeria smaków. Mamy do wyboru wiele sezonowych warzyw, które, aż proszą się, by wykorzystać je w kuchni. Można z nich robić nie tylko surówki i sałatki, ale też wyborne dania. Dziś namawiamy was do przygotowania obiadu ze szpinakiem w roli głównej. Będą to obiadowe naleśniki nadziewane szpinakowym farszem. Lekkie, smaczne i niedrogie.
Masz ochotę na typowo letni obiad? Zapraszamy na wyborne knedle z morelami. Do ich przygotowania nie potrzebujesz ziemniaków, bo inny składnik sprawdzi się o wiele lepiej. Jest nim twaróg, który wystarczy zagnieść z kilkoma dodatkami i powstałym ciastem otulić owoce. Pyszne danie z pewnością zachwyci całą rodzinę. Knedle są rodzajem klusek gotowanych w wodzie. Klusek, a w zasadzie sporych kluchów, które kryją w sobie nadzienie. W naszej kuchni najpopularniejsze są knedle nadziewane owocami, ale można je też faszerować mięsem czy szpinakiem. Ciasto na knedle zwykle robi się dodatkiem ziemniaków, ale można też bazować na twarogu. I właśnie takie knedle bez ziemniaków, a z twarogiem proponujemy wam dzisiaj przygotować. Nadziejemy je pysznymi, sezonowymi owocami, tak jak to robią Austriacy i Czesi. Zapraszamy na knedle z morelami.
Krakowskie małdrzyki, czyli placki z twarogu to pomysł na obiad lub podwieczorek na słodko dla całej rodziny. Puszyste, serowe placuszki pokocha każdy łasuch i fan serników. Placki są proste w przygotowaniu i błyskawicznie znikają z talerzy.Placki z twarogu w krakowskim wydaniu to świetna przekąska dla dorosłych i dzieci. Lekkie, puszyste placki będą gotowe po kilkunastu minutach. Do przygotowania dania potrzebujemy twarogu, cukru wanilinowego, jajek i mąki, praktycznie wszystkie składniki zwykle mamy w domu. Placki z twarogu możemy podać na wiele sposób: z bitą śmietaną, miodem, cukrem pudrem, owocami sezonowymi, ulubioną konfiturą. Każda wersja podania będzie smakować fantastycznie. Placki smażmy na oleju lub maśle klarowanym, koniecznie na patelni teflonowej, żeby zminimalizować ilość tłuszczu.Podczas smażenia placków z twarogu pamiętajmy o jednej, bardzo ważnej zasadzie- nigdy nie dolewajmy tłuszczu na patelnię, kiedy placki się na niej smażą. Zimny olej i masło błyskawicznie wchłaniane są przez placki, przez co małdrzyki wyjdą tłuste i ciężkie.
Zastanawiasz się, co przygotować na kolację? A może zapiekanki z serem i pieczarkami? Prosty przysmak z dawnych lat zrobisz błyskawicznie z trzech składników. Ciepła kolacja w postaci chrupiących bułek z dodatkami zachwyci młodszych i starszych. Gorąco polecamy. Wiele osób na kolację zjada po prostu kanapki. Jednak niewiele więcej wysiłku wymaga przygotowanie zapiekanek z pieczarkami. Zresztą do ich przygotowania nie trzeba też wiele czasu, bo rumienią się błyskawicznie. A w sumie chodzi tylko o to, by bułki się podgrzały, a znajdujący się na nich ser rozpuścił się i przyrumienił.Bułki zapiekane z pieczarkami i serem były prawdziwym hitem PRL-u. Zachwyciły nas chrupkością, ciągnącym serem i pikantnym ketchupem. I świetnie smakują nawet dzisiaj. Jeśli więc brakuje wam pomysłu na apetyczną kolację, przygotujcie takie chrupiące, ciepłe bułki z dodatkami.
Poznajcie przepis na najsmaczniejsze pierogi leniwe babci Julci. Ich tajemnica tkwi w aksamitnym składniku, a mianowicie w twarogu, który powinien być tłusty lub półtłusty. Wystarczy go rozgnieść, dodać trzy składniki, zagnieść i ugotować. Spróbuj, bo jesteśmy pewni, że tak smacznych pierogów jeszcze nie jadłeś. Choć wyglądają jak kluski, to prawidłowa ich nazwa to pierogi leniwe. Dlaczego? W sumie składają się z tych samych składników, co pierogi nadziewane słodkim twarogiem, jednak robi się je dużo szybciej. Ot, taka wersja pierogów dla leniwych, którym nie chce się oddzielnie zagniatać ciasta i robić farszu, a potem jeszcze lepić z tego pierogów. Jeśli więc nie chcesz marnować zbyt dużo czasu na gotowanie, ale masz ochotę na coś pysznego, dobrze trafiłeś. Pierogi leniwe szybko zagoszczą na twoim talerzu, a potem równie szybko z niego znikną. Skorzystaj tylko z przepisu babci Julci.
Próbowaliście może budyniowych naleśników z serem? Lekki i aromatyczne ciasto zachwyci każdego, kto go spróbuje. Sekretem jest dodanie proszku budyniowego. Sprawia on, że masa pięknie pachnie, a po usmażeniu jest delikatna i nie rwie się. Z łatwością więc wypełnimy ją słodkim nadzieniem. Spróbujecie?Budyniowe naleśniki z serem można podać zarówno na śniadanie, jak i na deser. Delikatne ciasto o cudownym zapachu doskonale łączy się ze słodkim serowym farszem. Całość jest lekka i obłędnie pyszna. Jednocześnie syci na bardzo długo i jest prosta w przygotowaniu.
Poznajcie przepis na rewelacyjny pasztet z cukinii z dodatkiem żółtego sera. Będzie doskonały do chleba, na przekąskę, a także jako dodatek do obiadu. Nie ma w nim ani grama mięsa, lecz jeszcze kilka innych warzyw, trochę sera, jajek i przypraw. Jest pyszny i pożywny. Pasztet większości osób kojarzy się z mięsną potrawą przyrządzaną głównie na święta. Jednak na wzór klasycznego pasztetu można przygotować pasztet z warzyw. Wystarczy tylko zastąpić mięso na przykład cukinią, a powstanie jarski pasztet z cukinii. Będziecie pozytywnie zaskoczeni jego smakiem i lekkością.
Niewielu Polaków zna specjał ze zdjęcia, a jest nim wytrawny suflet. Dziś powiemy wam, jak zrobić szybki i puszysty suflet śniadaniowy. Będzie to pyszny sposób na jajka. W jego środku ukryliśmy pożywną niespodziankę, czyli ser i szynkę. Te dodatki sprawią, że danie będzie niezwykle sycące. Suflet jest lekkim wypiekiem, którego podstawą są jajka. Może być słodki, np. czekoladowy, cytrynowy lub wytrawny, np. serowy, warzywny. Można go więc podać na deser lub na śniadanie albo na przekąskę. Suflet ma delikatną strukturę, którą zapewniają ubite białka. Należy go piec w wysokiej temperaturze, dzięki czemu urośnie i będzie lekki. Niestety suflet bardzo lubi opadać. By tego uniknąć, nie należy uchylać piekarnika w czasie pieczenia i podać go od razu po wyjęciu z piekarnika.
Polecamy gofry na słono z szynką i serem. Z pewnością zrobią furorę wśród domowników, bo jeszcze nigdy nie jedli gofrów w takiej wersji. A tymczasem te dwa składniki doskonale ze sobą harmonizują i świetnie pasują do chrupiących, ciepłych gofrów.Gofry to prawdziwy hit każdych wakacji. W nadmorskich budkach zawsze ustawia się po nie kolejka. Z bitą śmietaną i owocami, z dżemem albo z cukrem pudrem są przysmakiem dzieci i dorosłych. A czy pomyśleliście o tym, by spróbować gofrów na słono z wytrawnymi dodatkami? Jeśli nie, macie dziś ku temu świetną okazję. Zapraszamy was bowiem na gofry z szynką i serem. Możecie je podać na śniadanie lub kolację. Nie będzie takich, którzy nimi pogardzą.
Poznajcie przepis na kotlety mielone po grecku. Cały ich sekret tkwi w pysznej niespodziance, którą są kawałki sera feta, użyte jako nadzienie. Greckie mielone zachwycą was lekkością i wyrazistym smakiem. Możecie je podać z pieczonymi ziemniakami lub frytkami i dużą porcją surówki.Wydawałoby się, że kotlety mielone to typowo polska specjalność. Jednak kotlety z mielonego mięsa znane są w wielu kuchniach. Może nieco inaczej robione, z innymi dodatkami, ale również smaczne i sycące. Dziś zapraszamy was na kotlety mielone po grecku. Robi się je zazwyczaj z wołowiny, a do masy dorzuca się posiekaną miętę, która nadaje kotletom orzeźwiającego smaku. W środku greckich kotletów można znaleźć niespodziankę, czyli kawałek sera feta lub halloumi. Ser nie tylko dodaje mielonym smaku, ale też soczystości.
Kotlety z żółtego sera to świetna alternatywa dla tradycyjnych, mięsnych kotletów. Kotlety z sera sprawdzą się doskonale na obiad bez mięsa. Mają chrupiącą, złocistą skórkę, a sam ser jest ciągnący i bardzo smaczny. Kotlety z żółtego sera to gratka dla każdego smakosza, posmakują nawet największym miłośnikom mięsnych obiadów. Kotlety są proste i tanie w przygotowaniu i możemy je podać z przeróżnymi dodatkami, tworząc wyśmienity obiad dla całej rodziny.Do obiadu bez mięsa możemy podać frytki z ziemniaków lub batatów, ziemniaki opiekane i ulubione warzywa, sałatki i surówki. Kotlety z żółtego sera w chrupiącej panierce są bardzo uniwersalne, dzięki czemu mamy pełną swobodę w wyborze dodatków.Jaki ser wybrać do kotletów z żółtego sera? Koniecznie musi to być ser w kostce, najlepiej bez dziur, żeby panierka równomiernie się przykleiła. Osobiście polecam ser typu gouda, jest delikatny i idealny do panierowania, a po usmażeniu jest ciągnący i pyszny.
Arbuz z grilla brzmi dziwnie? Warto spróbować. Owoc po podgrzaniu nabiera charakteru, a dodana szybka marynata sprawi, że będzie smakował doskonale. Z fetą jest wręcz wyborny. Przygotujcie ten prosty, słodko-słony rarytas, a będzie zaskoczeni, jak szybko znika.Jeżeli nigdy nie przygotowywaliście owoców na grillu, koniecznie spróbujcie. Soczysty arbuz na ciepło w połączeniu ze słonym serem smakuje wybornie. Kompozycji dopełniają pyszna marynata i sos na bazie miodu. Spróbujecie?
Szukacie prostego przepisu na szybki sernik z 3 składników? Przychodzimy z pomocą w postaci dwóch sprawdzonych receptur na ten smakowity deser. Każda z nich wymaga jedynie trzech produktów i 15 minut przygotowań. Potem wystarczy już tylko włożyć ciasto do piekarnika i czekać na efekty. Delikatny, lekki i puszysty sernik z 3 składników spodoba się każdemu. Jego zrobienie wcale nie musi wymagać wiele czasu. Dwa sposoby, które dziś dla was przygotowaliśmy, co prawda wymagają, by ciasto piec nieco dłużej niż kwadrans, ale łączenie składników będzie dziecinnie proste.
Zapiekanka ryżowa z jajkiem i pieczarkami jest doskonałym pomysłem na tani obiad. Wystarczy zaledwie kilka składników, by przygotować smaczne i sycące danie dla całej rodziny. Z pewnością macie je w swojej kuchni. Spróbujecie? Każdy pomysł na tani obiad dla całej rodziny jest na wagę złota. Niektóre dania łączące w sobie proste składniki — takie jak nasza dzisiejsza propozycja — nie są skomplikowane w przygotowaniu i sycą na długo. Jeżeli nie wiecie, co ugotować, a rodzina dopytuje, kiedy na stole pojawi się coś smacznego, ten przepis będzie dla was idealny.
Złociste placki ziemniaczane z żółtym serem są sycące i chrupiące. Niezwykłego aromatu dodaje im wyrazisty ser, który sprawia, że konsystencja i smak specjału są zachwycające. Przygotujcie od razu większą porcję, bo danie zniknie w mgnieniu oka. Mało kto oprze się chrupiącym plackom ziemniaczanym. Wzbogacając klasyczny przysmak o solidną porcję pełnego aromatu sera żółtego, przygotujecie danie, które spodoba się nawet najbardziej wybrednym amatorom potraw z ziemniaków. Warto skusić się na urozmaicenie dobrze znanego smaku — nowy zachwyci was od pierwszego kęsa.
Co przygotować dziś na obiad? Może tanią zapiekankę z serem i cukinią? Ten prosty pomysł na cudowny sezonowy przysmak z pewnością was zachwyci smakiem i łatwością przygotowania. Zapiekankę możecie też podać na kolację. Smakuje naprawdę rewelacyjnie.Uwielbiamy robić zapiekanki, bo są dość proste i tanie. Składniki wystarczy tylko rozdrobnić, wymieszać i zapiec. W ten sposób mniej więcej po godzinie pobytu w piekarniku obiad jest gotowy. Dziś polecamy wam zapiekankę warzywną z serem. Nie ma w niej makaronu ani ryżu, za to jest dodatek startych ziemniaków i bułki. Wraz z jajkami i serem doskonale zespalają masę i zwiększają jej pożywność. Zapraszamy na zapiekankę z cukinii i sera.
Makaron z kurczakiem jest prostym i pożywnym daniem obiadowym. Tomasz Strzelczyk dodaje do niego produkty, które za niewielką kwotę kupicie niemalże w każdym sklepie spożywczym. Koniecznie spróbujcie — z pewnością spodoba się całej rodzinie. Jeśli szukacie pomysłu na pyszny obiad jednogarnkowy, makaron z kurczakiem będzie idealny. Połączenie delikatnego mięsa z doprawionymi aromatycznymi ziołami pomidorami oraz serem skradnie niejednego serce. Danie jest proste, szybkie i niedrogie. Skusicie się?
Wiecie, że siostra Anastazja wkłada suszone śliwki do sernika? Owoce te są wielką konkurencją dla rodzynek, bo mają intensywniejszy smak i są przyjemnie wilgotne. Poznajcie dokładny przepis na ten przysmak, a najlepiej od razu go przygotujcie. Z pewnością się nie zawiedziecie. Lubicie serniki? My też, bo ten rodzaj ciasta jest nie tylko smaczny i przyjemnie wilgotny, ale też bardzo pożywny. Można zrobić sernik na zimno lub pieczony. Dziś proponujemy wam sernik siostry Anastazji z dodatkiem suszonych śliwek. Ciekawi jesteśmy, czy wy też się nim zachwycicie.
Ciasto drożdżowe zna i lubi wielu smakoszy. Sekretem delikatnego i lekkiego wypieku jest dodanie topionego masła na sam koniec wyrabiania masy. Koniecznie sprawdźcie ten patent. Będziecie zaskoczeni, jak puszysty smakołyk uzyskacie. Ciasto drożdżowe jest jednym z dobrze znanych wypieków domowych. Z odrobiną sera i kruszonka będzie jeszcze smaczniejsze. Przygotowanie wcale nie będzie trudniejsze, zwłaszcza jeśli skorzystacie z naszych wskazówek. Spróbujecie?
Ania Starmach podała przepis na wyjątkowy sernik z 3 składników. Łatwiej już się nie da zrobić, tego uwielbianego ciasta, a zachwyca smakiem i puszystością. Do jego przygotowania Starmach używa serka, białej czekolady i jajek. I tym właśnie składnikom ciasto zawdzięcza wybitny smak i lekką konsystencję. Przepisów na sernik jest niezwykle dużo, bo w wielu wariantach można to ciasto przygotować. Znane są serniki na kruchym spodzie, na ciastkach, bez spodu, a także sernik pieczony i na zimno. Każdy może więc wybrać swoją ulubioną wersję — delikatniejszą i bardziej puszystą albo cięższą i zwartą.Przepis na sernik Ani Starmach zachwyca łatwością przygotowania. Trudno bowiem robić długo ciasto, które składa się z zaledwie trzech składników. A jak się okazuje, nic nie stoi na przeszkodzie, by taki właśnie sernik był doskonały w smaku i w strukturze.
Sernik jest jednym z lepszych ciast, niestety często opada lub pęka podczas pieczenia, lub studzenia. Mariola pokazała jednak skuteczny patent na sernik, który nie opada i wychodzi za każdym razem. Podaj go z polewą czekoladową i wiórkami kokosowymi, będzie przepyszny.
Pieczone ziemniaki z gzikiem to pomysł na pyszny dodatek do potraw z grilla, np. do karkówki. Młode ziemniaki z twarogiem i szczypiorkiem to również wyśmienita, lekka kolacja dla całej rodziny. Pieczone ziemniaki z gzikiem to wyjątkowo proste i pyszne danie, które zachwyci nawet najbardziej wymagających smakoszy. Pieczone, młode ziemniaki w mundurkach z lekkim twarogiem, przyprawami, cebulką i szczypiorkiem smakują rewelacyjnie.Do pieczonych ziemniaków z gzikiem wykorzystajmy duże, młode ziemniaki. Nie obierajmy ich, wystarczy je dobrze wyszorować, natrzeć oliwą, solą i wstawić do piekarnika na 45- 50 minut. Po tym czasie jeszcze ciepłe ziemniaki podajmy z przygotowanym gzikiem.Pieczone ziemniaki z gzikiem to danie proste, tanie i pyszne. Gzik to twarożek z cebulą, szczypiorkiem i śmietaną, jest delikatny i kremowy. Pyry z gzikiem to nie tylko pyszny dodatek do dań głównych- samodzielnie smakują wyśmienicie i możemy podać je np. na kolację.